Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Argentína Salta

Dovolenka Argentína Salta


Ak hľadáte exotickú a atraktívnu dovolenku, potom by ste mali zvážiť Argentínu a jedno z jej najpopulárnejších miest - Salta. Salta je hlavným mestom provincie Salta, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Toto mesto ponúka návštevníkom množstvo historických miest, kultúrnych skvostov a úchvatnú prírodu.

Prvým miestom, ktoré musíte navštíviť v Salte, je historické centrum mesta, ktoré je jedným z najlepšie zachovaných koloniálnych centier v celej Latinskej Amerike. Mnohé budovy z 18. a 19. storočia sú stále v originálnom stave a ich architektúra vám dá nádherný pohľad na bohatú históriu tohto miesta.

Jedným z najznámejších budov je katedrála Salta, ktorá sa nachádza v srdci mesta. Táto nádherná koloniálna katedrála je jednou z najnavštevovanejších atrakcií mesta. Vo vnútri katedrály sa nachádza obraz Dýka, ktorý je považovaný za najdôležitejší umelecký diel v krajine.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na kultúru a históriu Argentíny, je tu aj múzeum de Arqueología de Alta Montaña (MAAM), ktoré je domovom vzácneho múmia známeho ako "Dievča z Llullailaco". Táto múmia bola objavená v blízkosti sopky Llullailaco a je považovaná za jedno z najvýznamnejších archeologických nálezov v krajine.

Okrem histórie a kultúry má Salta aj úchvatnú prírodu. Oblasti ako Quebrada de las Conchas a Quebrada del Toro sú považované za prírodné skvosty a ponúkajú nádherné výhľady na široké údolie, obklopené strmými skalnatými stenami.

Ak sa vydáte z mesta Salta na západ, objavíte národný park Los Cardones, ktorý je domovom obrovských kaktusov, ktoré stoja na kopci ako velikáni. Tento park ponúka nádherne zachovanú prírodu a nepoznaný pokoj pre tých, ktorí si chcú vychutnať dovolenku v prírode.

Jedným z vrcholov návštevy Salty je Cuesta del Obispo, úsek cesty s úchvatným výhľadom a serpentínovými zatáčkami, ktoré vás zavedú na 3348 metrov nad morom. Z tejto vyvýšenej polohy budete mať úžasný pohľad na nádhernú krajinu a horské vrchy.

Salta ponúka aj vynikajúcu gastronómiu, profitujúcu z pestrosti krajiny. Môžete ochutnať tradičné argentínske jedlá ako sviňský bok, empanadas a asado (grilované mäso). Sú tu tiež vynikajúce argentínske vína, takže si rozhodne užijete gurmánsku dovolenku.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje bohatú históriu, kultúru a úchvatnú prírodu, potom je Salta v Argentíne ideálnym miestom pre vás. Toto miesto ponúka všetko, čo by ste mohli chcieť a očakávať od exotického dobrodružstva.


Ubytovanie Argentína Salta


Argentina je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na spoznanie. Jedným z nich je aj mesto Salta, hlavné mesto stejnojmenného juhoamerického provincie. Ak plánujete navštíviť Salta, určite si vyhľadajte skvelé ubytovanie, ktoré vám umožní oddych a zároveň vychutnať si kúzlo tohto miesta.

Ubytovanie v Salte ponúka širokú škálu možností pre každého návštevníka. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, ako sú hotely, hostely, apartmány, penzióny alebo súkromné izby v domovoch miestnych obyvateľov.

Jednou z populárnejších oblastí pre ubytovanie v Salte je historické centrum mesta. Tam sa nachádza množstvo krásnych hotelov a penziónov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Salty. Okrem toho sú tieto hotely veľmi prístupné pre turistov, ktorí chcú objavovať mesto pešo.

Najluxusnejšie hotely v Salte sa nachádzajú v oblastiach ako Cerro de los 7 Colores alebo La Caldera. Návštevníci tu môžu nájsť krásne hotely, ktoré ponúkajú vhodné a komfortné ubytovanie s vynikajúcimi servisnými zariadeniami a službami. To všetko sa nachádza v nádhernom prírodnóm prostredí a ponúka dokonalé miesto na relaxáciu a oddych.

Pre tých, ktorí si radi užívajú pohodlie a súkromie, sú v Salte k dispozícii aj apartmány. Tieto sú vhodné pre individuálne cestovateľov alebo pre páry, čo hľadajú kvalitné ubytovanie. Apartmány ponúkajú osobitný charakter a dokonalý komfort pre svojich hostí.

Hostely a súkromné izby v domoch miestnych obyvateľov sú tiež skvelým riešením pre skupiny cestovateľov alebo návštevníkov s obmedzeným rozpočtom. Tieto možnosti sú veľmi lacné a zároveň ponúkajú útulné prostredie pre hostí.

Väčšina ubytovaní v Salte ponúka rôzne možnosti stravovania, ako sú raňajky, obed či večera. Niektoré hotely a penzióny tiež ponúkajú kompletné balíky s dopravou a rôznymi výletmi v okolí.

Ako vidíte, v Salte máte množstvo možností na vyhľadanie toho správneho ubytovania, ktoré vám umožní vychutnať si krásy tohto miesta. Len si treba vybrať ten správny typ a prispôsobiť ho svojim potrebám a rozpočtu. Užite si pobyt v Salte a objavte všetky jeho skryté klenoty!


Počasie Argentína Salta


Argentína je známa svojou rozmanitosťou počasia a rôznymi klimatickými zónami. V oblasti mesta Salta sa nachádzajú pohoria a horské oblasti, ktoré výrazne ovplyvňujú miestne počasie.

V Salte, hlavným mestom provincie Salta v severozápadnom Argentíne, panuje podnebie subtropického púštného typu. Letá sú horúce a suché, so silným slnečným žiarením a teplotami, ktoré môžu stúpať až nad 30°C. Nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 15 až 20°C. Vďaka vyššie položenému terénu je vzduch tu suchý a teplota sa môže výrazne meniť v závislosti od nadmorskej výšky.

Zima v Salte je miernou a suchou. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 18 až 20°C počas dňa, kým v noci klesajú okolo 5 až 10°C. Menej teplé dni s nižšími teplotami sú považované za chladné, pretože teploty v Salte zriedkavo klesajú pod bod mrazu. Vysoké položenie nadmorskej výšky prispieva k častejšej zmene počasia a príležitostným dažďom v zimných mesiacoch.

Jesenné a jarné mesiace majú v Salte najpríjemnejšie počasie. Teploty sú miernych a stabilných, s dennými teplotami približne 25°C a nočnými teplotami okolo 10 až 15°C. Práve v týchto obdobiach je ideálne navštíviť Salto, aby ste si mohli vychutnať slnečné a príjemné počasie.

Dažď v Salte je pomerne riadny a distribuovaný počas celej sezóny, s výnimkou suchého leta. Priemerný ročný úhrn zrážok je približne 800 mm, čo je výhodné pre poľnohospodársku činnosť a zachovanie zelene v tejto oblasti.

Vzhľadom na jej rozmanité horské oblasti a vyššie nadmorské výšky, počasie v Salte môže byť vo väčších nadmorských výškach chladnejšie a vetrenejšie. Preto je vhodné, aby ste vždy mali so sebou vhodné vrstvené oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa rýchlym zmenám počasia.

Celkovo je počasie v Salte pomerne priaznivé pre turistov počas väčšiny roka, s výnimkou horúceho a suchého leta. Pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na relaxáciu a ochutnanie miestnej kultúry, Salta ponúka celoročne príjemné podnebie a nespočetné možnosti na objavovanie a užívanie si krás prírody.


Letenka Argentína Salta


Argentína je krajina plná prirodzených zázrakov a Salta patrí medzi jednu z tých najkrajších a najpopulárnejších destinácií. Toto mesto, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti krajiny, je známe svojimi koloniálnymi budovami, farebnými uličkami a úchvatným panoramatickým výhľadom na Andy. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a tradičné argentínske korene, Salta je určite miestom, ktoré by nemali minúť.

Ak chcete navštíviť Salta, potrebujete letenky položiť. K dispozícii sú priame lety z Argentíny, ale aj z iných krajín, ako sú Spojené štáty americké a Európa. Všimnite si, že cesta z Európy trvá asi 15 hodín, takže musíte byť pripravení na dlhú cestu.

Letenky do Salty sa často ponúkajú za rozumnú cenu a to vďaka tomu, že tento cieľ si už nájde svoje miesto na medzinárodnom trhu cestovného ruchu. Ceny leteniek sa však líšia v závislosti od obdobia, v akom plánujete cestovať. Najlepšou voľbou pre cestovanie do Salty je obdobie od apríla do júna a od septembra do decembra. V týchto mesiacoch je počasie stabilné a príjemné a je menej turistov, čo znamená, že môžete cestovať lacnejšie.

Pri príchode do mesta Salta sa vám odkryje celé svety nových zážitkov. V prvom rade nezabudnite navštíviť historické centrum mesta, ktoré je plné krásnych koloniálnych budov a úzkych uličiek, ktoré svojím súkromným kútikom korunujú krásne a žiarivé terakotové domy. Okrem toho môžete navštíviť múzeum archeológie a antropológie v meste a objavovať starobylé ich skvosty. Ak ste dobrodruh z krvi zápasiaceho s Andami, nezabudnite sa vybrať do Národného parku Los Cardones, ktorý ponúka na ceste trasy cez Andes a prírodné zaujímavosti.

Zhrnutie

Výlet do Salty v Argentíne je zážitkom na celý život. Mesto ponúka krásne koloniálne budovy, farebné uličky a nádherné panoramatické výhľady na Andes. Cestovať do Salty je jednoduché a lacné, ak si dobre naplánujete svoj cestovný plán. A ak ste už v Salte, nezabudnite navštíviť jej historické centrum a múzeum archeológie a antropológie. Tak nechajte svoje cestovateľské srdce zahrievať sa medzi farebnými hornými pustatinami tejto argentínskej perle.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Salta


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Salta v Argentíne:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Salty?
- Najlepšie obdobie na návštevu Salty je od marca do novembra, keď je suché a teplé počasie.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Salte?
- Najlepšie miesta na návštevu v Salte sú Cerro San Bernardo, Catedral Basílica de Salta, Muzeum architektúry a archeológie, Talampaya National Park a Quebrada de las Conchas.

3. Ako sa dostať do Salty?
- Salta má medzinárodné letisko, ktoré dennodenne prijíma lety z rôznych miest Argentíny a juhozápadnej Brazílie. Okrem toho existujú aj autobusové spojenia s inými miestami v Argentíne.

4. Aké sú ceny v Salte?
- Salta nemá zvyšované ceny ako v iných juhoamerických krajinách. Ceny sú užšie na priemer a bežné ceny za jedlo, dopravu a ubytovanie vás budú stáť cca 100-200 $ v deň.

5. Je Salta bezpečné miesto na cestovanie?
- Áno, Salta je považovaná za bezpečné miesto na cestovanie. Ako s každým miestom, turisti by mali byť opatrní na svoje veci a zariadenia a nenechávajte svoje veci nepozorované.

6. Potrebujem víza na návštevu Salty?
- Väčšina štátov, vrátane USA a EÚ, nepotrebuje víza na návštevu Argentíny do 90 dní.

7. Aký je najlepší spôsob cestovania v Salte?
- Najlepší spôsob cestovania v Salte je pešo, ale aj autobusy sú dostupné a často prechádzajú mesto a jeho okolie.Ďalej je tu aj možnosť prenájmu bicykla.

8. Aké sú miestne jedlá a nápoje v Salte?
- Miestne jedlá zahŕňajú empanadas (plnené cesto), hummus, asado (grilované mäso), locro (hustá polievka s hrachom, kukuricou a mäsom) a vino tinto (červené víno).

9. Aké sú najlepšie atrakcie pre rodiny s deťmi v Salte?
- Rodiny môžu navštíviť Railway Museum, prejsť sa na horskej dráhe, ísť na výlet v Talampaya National Park, kde môžu vidieť starobylé rysy a stopy dinosaurov.

10. Aké sú populárne festivaly a podujatia v Salte?
- Najpopulárnejšie festivaly v Salte zahŕňajú carnaval v Salte, Festival de la Chicha a Fiesta Nacional de la Pachamama.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky