Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Arménsko Noratus

Letenka Arménsko Noratus


Letenky do Arménska sú čoraz populárnejšie, pretože krajina je plná histórie, zaujímavostí a krásnej prírody. Ak by ste sa rozhodli preskúmať Arménsko, určite nevynechajte miesto s názvom Noratus, kde si môžete pozrieť najväčšiu súvislú nekropolu so zachovanými kamennými náhrobnými kameňmi na svete.

Letenky na letisko v Jerevane, hlavnom meste Arménska, si môžete rezervovať cez rôzne cestovné kancelárie alebo priamo cez internet. Nájsť letenku za výhodnú cenu nie je ťažké, pretože Arménsko nie je práve najobľúbenejšou turistickou destináciou. Ceny leteniek sa podobajú cenám do iných krajín v Strednej a Východnej Európe.

Po prílete na letisko v Jerevane je najlepšie vyzdvihnúť si prenajaté auto alebo si objednať taxi, pretože verejná doprava nie je zrovna najlepšia. Cesta z letiska do Noratusu trvá približne 2 hodiny, ale stojí za to.

Necelých 100 km severovýchodne od Jerevanu sa nachádza malá obec Noratus, ktorá je dôležitou turistickou destináciou, pretože je tu najväčšia súvislá nekropola s kamennými náhrobnými kameňmi vo svete. Na ploche 7 hektárov si môžete pozrieť viac ako 800 náhrobných kameňov, ktoré sú datované od 9. do 17. storočia. Niektoré z kameňov sú zdobené rôznymi symbolmi, ktoré predstavujú zvieratá, rastliny alebo ľudské postavy.

Noratus je jednou z najzaujímavejších destinácií v Arménsku a rozhodne stojí za návštevu. Ak máte radi históriu, kamenné stavby a prírodu, potom by ste si toto miesto určite nemali nechať ujsť.
Napriek tomu, že si Noratus turisti už pomaly objavujú, tak sú tu stále časti, kde si môžete nájsť úplné ticho a môžete si tak užiť atmosféru tohto miesta.

V okolí Noratusu sa nachádzajú aj iné turisticky atraktívne miesta, ako je napríklad jazero Sevan alebo opálové polia v meste Hrazdan.

Vzhľadom na polohu Noratusu v odľahlom pobreží jazera Sevan je potrebné dobré plánovanie, aby ste tam dorazili hlavne v prípade, že nekoordinujete miesto ubytovania so standout hotelom.

S cestovným plánovaním zabezpečte dobrú navigáciu, vyhradený prenos miesta do radu zaujímavých miest, kde si môžete užiť čo najviac.

Arménsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo zaujímavých miest a Noratus je bezpochyby jedným z nich. Tak neváhajte a kúpte si letenky práve teraz, aby ste sa mohli pozrieť na túto úžasnú nekropolu kamenných náhrobných kameňov!


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Noratus


1. Kde sa nachádza Noratus v Arménsku?
Noratus sa nachádza v provincii Gegharkunik v Arménsku, blízko jazera Sevan.

2. Aké je historické zázemie Noratus?
Noratus má bohatú históriu, ktorá siaha až do 9. storočia. Je známe pre svoje chrámy, kostoly a najmä veľké cintoríny so starodávnymi kameňami chachkars.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Noratus?
Najlepšie obdobie na návštevu Noratus je od jarnej sezóny až do jesene. V tomto období je príroda okolo jazera Sevan nádherná a teploty sú mierné.

4. Čo by som mal vidieť v Noratus?
Vo Noratus by ste si mali pozrieť starodávne chachkars, ktoré sú typické arménske kamenné kríže. Taktiež si môžete vychutnať krásne výhľady na jazero Sevan a okolitú prírodu.

5. Ako sa tam dostanem?
Dostať sa do Noratus je možné autom, autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Jerevanu. Cesta z Jerevanu trvá približne hodinu.

6. Sú tam dostupné ubytovacie možnosti?
Áno, v okolí Noratus sú dostupné niektoré ubytovacie možnosti, vrátane malých rodinných penziónov a hotelov. Niektoré z nich ponúkajú aj výhľad na jazero Sevan.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Noratus?
V blízkosti Noratus sa nachádza kláštor Sevanavank, ktorý je populárnym miestom pre turistov. Okolitá príroda, vrátane Národného parku Sevan, tiež ponúka rôzne možnosti pre turistické a outdoorové aktivity.

8. Existujú nejaké tradičné arménske jedlá, ktoré by som mal ochutnať v Noratus?
V Arménsku sú populárne jedlá ako napríklad dolma (plnené hrozno alebo listy viniča), kebab, lavash (tradičný arménsky chlieb) a halva (sladká pochúťka). V mnohých reštauráciách v Noratus môžete ochutnať tieto tradičné jedlá.


Dovolenka Arménsko Noratus


Arménsko je krajinou s veľkým bohatstvom histórie, kultúry a prírodných krás. Pre tých, ktorí hľadajú výnimočné dobrodružstvo a inšpiráciu, je dovolenka v Noratus, malej obci nachádzajúcej sa v duchovne bohatej Arménskej vysočine, ideálnou voľbou.

Noratus je známe pre svoje unikátne cintorín s krížmi, ktorý je najväčší v Arménsku a slúži ako hrobka pre mnoho generácií miestnych obyvateľov. Tieto kríže, ktoré sa datujú až do 9. storočia, sú jedinečným symbolom kresťanskej viery a kultúry Arménska. Pre milovníkov histórie a archeológie je návšteva tohto miesta fascinujúcim zážitkom.

Okrem cintorína ponúka Noratus aj nádherné prírodné scenérie a možnosti pre rôzne outdoorové aktivity. Oblastí obklopená Arménskou vysočinou ponúka nádherné výhľady na okolité hory, jazera a údolia. Turisti si tu môžu vychutnať prechádzky či pikniky počas letných mesiacov, alebo sa vybrať na túru v okolitých horských masívoch.

V blízkom okolí Noratus sa nachádza aj zoznam historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi najznámejšie miesta patria kláštor Sevanavank, ktorý je situovaný na brehu jazera Sevan a je známy svojou príjemnou atmosférou a pohľadmi na jazero. Ďalším zaujímavým miestom je kláštor Noratus, ktorý sa nachádza na kopci nad samotnou obcou Noratus. Kláštor je postavený v tradičnom arménskom štýle a ponúka jedinečné historické zážitky pre návštevníkov.

Arménsko je tiež domovom mnohých tradičných remeselníkov a umeleckých diel. V Noratus si môžete kúpiť nádherné ručne vyrobené výrobky, ako sú keramika, šperky a vyšívané textílie. Tí, ktorí majú záujem o arménsku kuchyňu, budú mať možnosť vychutnať si miestne jedlá, ktoré sú bohaté na chutné mäsové jedlá, zeleninové šaláty a sladkosti.

Napriek tomu, že Noratus nie je najznámejšou turistickou destináciou v Arménsku, ponúka svojim návštevníkom nekonečné príležitosti na objavovanie histórie, kultúry a prírody tejto krajiny. Ak hľadáte dovolenku mimo bežných zaužívaných trás a túžite zažiť autentickú arménsku atmosféru, Noratus by mal byť na vašom zozname. Nech už je cieľom vášho výletu návšteva cintorína s krížmi alebo prechádzka po okolí, v Noratus nájdete všetko, čo potrebujete pre relaxačnú a zároveň pútavú dovolenku.


Ubytovanie Arménsko Noratus


Noratus je malá dedinka nachádzajúca sa na brehu jazera Sevan v Arménsku. Je známe predovšetkým pre svoj jedinečný cintorín krížov a nádherné prírodné scenérie.

Ak hľadáte nezvyčajné miesto na prespanie v Arménsku, Noratus je tou správnou voľbou. Dedinka ponúka rôzne možnosti ubytovania, od tradičných horských chatiek po moderné hotely a penzióny. Vo väčšine prípadov je však ubytovanie dostupné len počas letných mesiacov, keď je Arménsko najviac turisticky atraktívne.

Jedným z najkrajších miest na prespanie v Noratus je priamo na brehu jazera Sevan. Mnoho zariadení ponúka izby s výhľadom na jazero a okolitú krajinu. Pre milovníkov prírody a romantiky je to skvelá voľba, ktorá im umožní vychutnať si nádherné východy a západy slnka priamo z pohodlia izby.

Pre tých, ktorí majú radi autentické zážitky, je tu možnosť ubytovania v tradičných arménskych saleboch. Saleby sú drevené chaty, ktoré boli tradične používané ako domy a sú často využívané na ubytovanie turistov. Saleby sú typické pre región Sevan, ale nájdete ich aj v iných častiach Arménska. Tieto historické budovy ponúkajú nezameniteľný zážitok a prinášajú vám bližšie k miestnej kultúre a tradíciám.

Ak preferujete moderné ubytovanie, nájdete v Noratus aj hotely a penzióny s vyšším štandardom. Môžete si vybrať medzi veľkými hotelovými komplexmi alebo menšími rodinnými penziónmi, ktoré ponúkajú intímnejšiu atmosféru. Bez ohľadu na váš výber, môžete sa spoľahnúť na to, že všetky tieto zariadenia sú dobre vybavené a prispôsobené potrebám moderného cestovateľa.

Okrem ubytovania ponúka Noratus aj množstvo atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Jednou z hlavných atrakcií je samotný cintorín krížov. Tento cintorín je jedným z najväčších vo svojom druhu na svete a má bohatú históriu. Je tu možnosť prehliadky so sprievodcom, ktorý vám povedia viac o histórii a symbolike týchto starodávnych náhrobných krížov.

V okolí Noratus sa nachádza aj národný park Sevan. Park je domovom pre množstvo vzácnych rastlín a živočíchov a ponúka množstvo možností na túry a prechádzky v prírode. Pre milovníkov adrenalínu je tu aj možnosť vodných športov na jazere Sevan, vrátane jachtingu a vodného lyžovania.

Celkovo povedané, ubytovanie v Noratus je vynikajúci spôsob, ako prespať v jednom z najkrajších a historicky bohatých miest Arménska. Bez ohľadu na to, či si vyberiete tradičnú salebu, moderný hotel alebo penzión, budete mať príležitosť nielen prespať, ale aj objavovať jedinečnú arménsku kultúru a prírodu.


Počasie Arménsko Noratus


Arménsko je krajina nachádzajúca sa v južnej Kaukaze, medzi Áziou a Európou. V tejto článku sa budeme zaoberať počasím v Noratus, malebnom mestečku nachádzajúcom sa v provincii Gegharkunik, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami a krásnou prírodou.

Noratus leží v nadmorskej výške približne 1 900 metrov nad morom a je obklopené pohorím Zangezur a niekoľkými krásnymi jazerami, vrátane najväčšieho arménskeho jazera Sevan. To ovplyvňuje klimatické podmienky v tejto oblasti.

V Noratus je prevažne kontinentálne podnebie so suchými a horúcimi letami a chladnými, snežnými zimami. Letné obdobie sa začína v júni a končí sa v auguste. Počas týchto mesiacov je teplota vyššia, priemerné denné teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. Výnimkou však nie sú ani dni s teplotou cez 35 stupňov, keď sa krajina premení na gorúcu púšť. Letá sú obvykle suché a slnečné, ale s občasnými krátkodobými búrkami.

Jesenné obdobie, ktoré trvá od septembra do novembra, je prekvapujúco suchšie ako leto. Teplota sa začne postupne znižovať, pričom denné teploty sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Niektoré dni môžu byť aj teplejšie, ale tiež sa môže začať prejavovať chladnejšie počasie. Na jeseň je často vidieť nádherné farby lístia na stromoch, čo robí z Noratusu ešte krásnejšie miesto na návštevu.

Zimné obdobie trvá od decembra do februára a je tu veľmi chladno. Teplota klesá pod nulu a priemerné denné teploty sa pohybujú okolo -5 stupňov Celzia. V noci sa teploty môžu prehĺbiť aj na -15 stupňov. V zime je v Noratuse bežné sneženie a miestne obyvateľstvo aj turisti môžu využívať zimné športové aktivity, ako je napríklad lyžovanie.

Na jar, ktorá trvá od marca do mája, sa teplota začína zvyšovať a príroda rozkvitá. Teploty vo väčšine dní dosahujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Na jar je tiež normálne, že prichádzajú prvé jarné dažde a oživuje sa pestrosť kvetov a stromov.

Celkovo je počasie v Noratuse zaujímavé a pestré. Turisti majú možnosť navštíviť túto krásnu oblasť v každom období a zažiť vždy niečo úžasného - nežné kvety na jar, slnečné letá, farebné jesene a zasnežené zimy. Bez ohľadu na ročné obdobie, Noratus vás určite očarí svojou prírodnou krásou a bohatou históriou.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky