Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Azerbajdžan Gobustan

Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Gobustan


Otázky:

1. Kde sa nachádza Gobustan v Azerbajdžane?

2. Čo je v Gobustane?

3. Aké druhy skalných zastávok nájdeme v Gobustane?

4. Existujú v Gobustane nejaké nápisy?

5. Aké sú otváracie hodiny v Gobustane a koľko to stojí?

Odpovede:

1. Gobustan sa nachádza v Azerbajdžane, v blízkosti Baku, hlavného mesta krajiny.

2. Gobustan je archelogická oblasť, ktorá je známa najmä pre svoje skalné zastávky, ktoré boli používané pre rituálne účely a ako umenie.

3. V Gobustane nájdeme skalné zastávky ako napríklad zastávky zvierat, ľudí, lovcov, jazdcov a bojovníkov.

4. Áno, v Gobustane nájdeme množstvo nápisov, ktoré pochádzajú zdedené z obdobia petroglyfov.

5. Otváracie hodiny zvyčajne bývajú od 10:00 do 17:00, cena vstupenky sa líši v závislosti od veku a národnosti návštevníka. Pre príemerného návštevníka býva cena okolo 5 až 15 eur.


Letenka Azerbajdžan Gobustan


Azerbajdžan je krásna krajina na Kaukaze, ktorá ponúka množstvo pozoruhodností a zaujímavostí. Jednou z nich je aj úžasná Gobustan, ktorá je obľúbeným turistickým cieľom v tejto krajine.

Vstupenka do Azerbajdžanu sa dá zohnať za rôzne ceny, v závislosti od dátumu odletu a miesta, z ktorého chcete letieť. Avšak stojí za to investovať do letenky a navštíviť miesto, ktoré ponúka toľko. Letenky do Azerbajdžanu sú pravidelne dostupné v pravidelných i nízkonákladových leteckých spoločnostiach.

Gobustan leží asi 60 kilometrov severozápadne od Baku - hlavného mesta Azerbajdžanu. Ide o miesto, kde sa nachádza množstvo petroglyfov - skalných rytín. Ide o Starobylé kamenné zošity, ktoré boli na horách vytvorené vrúblovaním kameňa. V čase, keď bol región osídlený, rytiny slúžili ako zdobenie rôznych zariadení a kamenných stien. Jedná sa o skutočné umenie na kameni, ktoré sa datuje až do dávnych čias. Okrem petroglyfov môžete vidieť aj množstvo iných skalných útvarov, ktoré sú rovnako dobre zachované a zapadajú do krajiny.

Gobustan je teda unikátnou kombináciou umenia, kultúry a histórie. Vstup do areálu je platený, ale stojí to za každú cent investovanú do tohto miesta. Ak ste nadšenci pre históriu a kultúru, Gobustan je pre vás ideálne miesto na návštevu. Okrem návštevy petroglyfov si môžete pozrieť aj múzeum, ktoré ponúka viac informácií o minulosti tohto regiónu.

Kvôli svojej jedinečnosti a zaujímavosti je Gobustan čoraz populárnejším cieľom turistov, takže je dobré zabezpečiť si letenky a ubytovanie vopred. Azerbajdžan ponúka návštevníkom skutočne bohaté možnosti na kultúrne a historické expedície, a Gobustan je určite jedným z tých miest, ktoré by si každý turista mal dať na svojom zozname. Ak máte záujem o historiu alebo ste jednoducho obdivovateľom krásy prírody, Gobustan je miestom, ktoré nesmiete vynechať.


Dovolenka Azerbajdžan Gobustan


Azerbajdžan je fascinujúcou destináciou pre dovolenku, ktorá ponúka mnoho historických a prírodných zázrakov. Jedným z týchto zázrakov je aj národný park Gobustan, ktorý by mal byť na vašom zozname miest, ktoré je potrebné vidieť.

Gobustan sa nachádza na juhovýchode Azerbajdžanu a je známy svojimi unikátnymi skalnatými kresbami a petroglyfmi. Tieto kresby sú staré až 40 000 rokov a zobrazujú prehistorický život ľudí, zvierat a scény z každodenného života. Sú to dôležité dôkazy o histórii tejto oblasti a pútajú pozornosť archeológov a návštevníkov z celého sveta.

Okrem skalných kresieb je Gobustan tiež domovom mnohých prírodných zázrakov. Môžete sa prechádzať medzi vysokými skalami, obdivovať úchvatné panoramatické výhľady a objavovať rozmanitosť fauny a flóry. Pullári jazero, ktoré sa nachádza v blízkosti národného parku, je miestom, kde sa môžete vykúpať alebo si len oddýchnuť a vychutnať si krásu okolitého prírodného prostredia.

Gobustan poskytuje aj možnosti turistiky a outdoorových aktivít pre dobrodružných jednotlivcov. Môžete si prenajať bicykel a objaviť okolie, výlet na koni, výlet po rieke Gobustan člnom alebo sa vydať na turistiku k najvyššiemu vrchu v regióne - Asrik ochwat.

Neprehliadnite ani návštevu múzea, ktoré sa nachádza v národnom parku Gobustan. V expozícii sa nachádzajú rôzne artefakty, nástroje a predmety z prehistorických období, ktoré vám poskytnú lepšie porozumenie kultúry a dejín tejto oblasti.

Ak sa chcete oboznámiť s bohatou históriou a prírodným dedičstvom Azerbajdžanu, Gobustan je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Prírodná krása, starodávne artefakty a unikátne skúsenosti vás budú fascinovať a zanechajú vo vás nezabudnuteľné spomienky. Naplánujte si dovolenku do Azerbajdžanu a objavte miesto, ktoré je bohaté na históriu a nádhernú prírodu.


Ubytovanie Azerbajdžan Gobustan


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v Azerbajdžane, rozhodne navštívte oblasť Gobustan, kde sa nachádza množstvo zaujímavých pamiatok a krásnych prírodných scenérií. A aby ste si užili svoj pobyt v plnej miere, musíte sa ubytovať v správnom mieste.

V oblasti Gobustan nájdete rôzne druhy ubytovania, vrátane hotela, hostelu a kempu. Vo väčšine prípadov je však najlepšou voľbou ubytovanie v kempoch, kde si môžete užiť pravú atmosféru a pohodu v prírode.

Jeden z najlepších kempov v oblasti Gobustan je Gobustan Rock Art Camp. Tento kemp je umiestnený priamo v údolí Gobustan a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Na mieste nájdete tiež rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, jazdenie na koniach a jazdu na bicykli.

Ďalšou možnosťou je Kemp Shahdag, ktorý je umiestnený priamo na brehu rieky a ponúka pohodlné chatky a stany. Kempery tu majú k dispozícii všetko potrebné na príjemný pobyt, vrátane sprch a toaletiek.

Ak hľadáte vysoko kvalitné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Hotel Solo Gobustan. Tento hotel sa nachádza v krásnej prírodnej oblasti a ponúka krásne a pohodlné izby s modernými zariadeniami a bezplatným Wi-Fi pripojením.

Všetky tieto možnosti ubytovania v oblasti Gobustan sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá komfortný a príjemný pobyt počas svojho pobytu v Azerbajdžane. Okrem toho, že získate prístup k množstvu zaujímavých turistických atrakcií, budete mať tiež možnosť relaxovať v príjemnej atmosfére a užiť si krásu okolitej prírody. Tak neváhajte a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v oblasti Gobustan!


Počasie Azerbajdžan Gobustan


Gobustan je malebná lokalita nachádzajúca sa v Azerbajdžane, ktorá je známa svojimi unikátnymi skalnými útvarmi a petroglyfmi. Tento región ponúka aj zaujímavé počasie, ktoré je ovplyvnené kontinentálnym podnebím s mírnym vplyvom Kaspického mora.

Gobustan zažíva dlhé a teplé letá, ktoré trvajú od júna do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 30°C a mnohokrát dosahujú aj vyššie hodnoty. Slnečnými dnami, teplými večermi a miernymi nocami si turisti môžu užiť ideálne počasie na preskúmanie skalných útvarov a petroglyfov.

Jeseň v Gobustane prichádza v októbri a trvá do novembra. Teploty sa v tomto období znížia na priemerných 15-20°C. To je ideálna doba na turistiku a vychutnávanie si krásnej prírody, pretože počasie je príjemné a zvyšuje to celkový zážitok.

Zima v Gobustane začína v decembri a trvá do februára. Toto obdobie prináša chladnejšie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 5-10°C. Aj keď Gobustan nezažíva pravidelné sneženie, je tu možnosť mrholenia alebo miernej zimnej zrážky. To však robí zimné mesiace ideálnym obdobím pre tých, ktorí preferujú menej rušnú turistickú sezónu.

Na jar, ktorá sa začína v marci a končí v máji, sa teploty postupne zvyšujú a pohybujú sa medzi 15-25°C. Toto obdobie je skvelé na návštevu Gobustanu, pretože príroda kvitne a vytvára úchvatné scenérie. Turisti môžu vychutnávať prechádzky a objavovanie rôznych miest v Gobustane pri príjemných teplotách a miernom vetre.

Všeobecne platí, že Gobustan ponúka príjemné počasie počas celého roka, s výnimkou horúcich letných mesiacov. Je však vždy odporúčané monitorovať miestne predpovede počasia, aby sa cestovatelia pripravili na prípadné zmeny. S ohľadom na svoje unikátne prírodné krásy a symboly histórie je Gobustan ideálnou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku v prírode a objavovať miestnu kultúru.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky