Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy Abaco Islands

Dovolenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú tropickým rajom, a medzi najpopulárnejšie ostrovy patrí aj skupina ostrovov Abaco. Tieto ostrovy sa nachádzajú približne 280 kilometrov východne od Miamia, na severe Bahám. Sú známe svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistými vodami a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte ideálnu destináciu pre romantickejšiu dovolenku alebo chcete len relaxovať v príjemnom prostredí, Abaco Islands sú pre vás to správne miesto.

Prvým ostrovom v skupine Abaco je ostrov Great Abaco. Tento ostrov je domovom najväčšieho mesta na ostrovoch, Marsh Harbour, kde nájdete všetky potrebné zariadenia a zábavné možnosti. Je to skvelé miesto pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry a zažiť autentický život na Bahamách. Vo väčších mestách nájdete rôzne hotely a ubytovacie možnosti, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom na pláži alebo vo vode.

Jedným z najväčších lákadlom Abaco Islands je pláž Treasure Cay na ostrove Great Abaco. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších na Bahamách. Biely piesok a tyrkysová voda tvoria kombináciu, ktorá je pre tento región typická. Máte tu možnosť relaxovať na slnku, kúpať sa vo vode, alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad potápanie, jachting alebo rybolov.

Na ostrove Hopetown nájdete rozprávkové farebné domčeky, ktoré poskytujú veľmi zaujímavú a farebnú atmosféru. Tento ostrov je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, pretože tu nájdete niekoľko pláží, kde sa deti môžu bezpečne vyžívať. Skvelým miestom pre rodinnú zábavu je aj Hopetown Lighthouse, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a more.

Navyše, milovníci prírody si môžu užiť návštevu Národného parku Black Sound Cay, kde môžu vidieť množstvo rôznych druhov vtákov a iných miestnych živočíchov v ich prirodzenom prostredí. Tento park je skvelým miestom pre krátke túry a pikniky.

Výbornou aktívnou atrakciou na Abaco Islands je tiež potápanie. Táto lokalita je plná úžasných korálových útesov a rôznych druhov morských živočíchov. Existuje mnoho potápačských centier, ktoré ponúkajú kurzy a vybavenie pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých potápačov.

Abaco Islands sú skutočným tropickým rajom, kde si môžete užívať dokonalú plážovú dovolenku a mať zaručenú relaxáciu vo vzduchu. Tieto ostrovy sú stvorené pre milovníkov prírody, vodných športov a rodinného oddychu. Nech už hľadáte romantiku alebo dobrodružstvo, oblasť Abaco Islands na Bahamách je tou správnou voľbou.


Počasie Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands sú známe svojou tropickou klímou a nádhernými plážami. Táto skupina ostrovov na severe Baham je obľúbenými destináciou turistov z celého sveta. Ich jedinečné počasie prispieva k ich kráse a lákavosti.

Abaco Islands majú trópicky klima so stredomorskou námornou zvláštnosťou. Teplé a vlhké počasie prevláda celoročne. Letá sú horúce s priemernými teplotami okolo 30 °C a veľkou vlhkosťou. Zimy sú mierne s teplotami v rozmedzí od 18 °C do 24 °C. Pravdepodobnosť dažďa je relatívne vyššia počas leta a neskôr na jeseň.

Abaco Islands sú vystavené rôznym druhom poveternostných podmienok. Jednou z nich sú hurikány, ktoré môžu ovplyvniť toto územie. Hurikánová sezóna v Bahamách trvá od júna do novembra, pričom vrchol nastáva v septembri. Abaco Islands majú veľmi nízku nadmorskú výšku, čo znamená, že sú veľmi zraniteľné voči vplyvu hurikánov.

Keďže Abaco Islands ležia v Karibskom mori, dažde sú tiež bežným fenoménom. Priemerne padne približne 1200 mm zrážok ročne. V období od mája do októbra môže daždiť častejšie. To však neznamená, že sa každý deň budete zmátožiť z dážďa. Typicky sa jedná o krátke predajové príležitosti, ktoré rýchlo ustúpia a nevzrušujú turistov príliš dlho.

Počasie na Abaco Islands je ideálne na vodné športy a aktivity v prírode. Tí, ktorí milujú potápanie, budú nadšení jasnou a teplou vodou, ktorá je bohatá na morský život. Pláže s bielym pieskom sú dokonalým miestom na relaxáciu a užívanie si slnka.

Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia, keď sa vyberiete do Abaco Islands, najmä počas hurikánov. Dobré je sledovať miestne spravodajstvo a dodržiavať pokyny od miestnych úradov. V závislosti od poveternostných podmienok môžu byť niektoré časti ostrovov uzavreté alebo obmedzené.

Abaco Islands sú nádherné miesto s tropickým podnebím, ktoré osloví každého milovníka tropických ostrovov. S príjemným počasím a nádhernými plážami sú Abaco Islands jednou z mimoriadne atraktívnych destinácií na Bahamách. Ak plánujete navštíviť tento raj na zemi, uistite sa, že ste pripravení na miestne podnebie a sledujete miestne spravodajstvo, najmä počas hurikánovej sezóny.


Ubytovanie Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkovú dovolenku a medzi týmito ostrovmi, Abaco Islands sa zaraďujú medzi najkrajšie. Tento skupinu ostrôv sa nachádza v Atlantickom oceáne a ponúka pre návštevníkov nádherné pláže, pohľad na tyrkysové vody a úchvatné korálové útesy. Keď prídete na Abaco Islands, bude vám k dispozícii široká škála ubytovacích možností, ktoré vám poskytnú pohodlie a luxus počas vášho pobytu.

Jednou z najväčších výhod ubytovania na Abaco Islands je to, že máte možnosť si vybrať z rôznych typov ubytovania, ktoré sa prispôsobia vášmu rozpočtu a preferenciám. Ak hľadáte niečo viac luxusné, môžete si vybrať z niektorých zákaznícky orientovaných rezortov, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Tieto rezorty ponúkajú prvotriedne vybavenie, súkromné pláže, rozsiahle bazény a rôzne aktivity, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromné a nezávislé ubytovanie, sú tu aj mnohé súkromné vily a domy, ktoré si môžete prenajať. Mnohé z týchto domov sú v blízkosti pláží a ponúkajú výhľad na oceán. Tieto vily a domy majú často vlastné bazény a záhrady, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt, vrátane kuchyne, kúpeľne, televízie a internetu.

Pre tých s menším rozpočtom alebo pre tých, ktorí sa radi zbavia luxusu a skúsia autentickú atmosféru Baham, sú k dispozícii aj menšie hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinného typu a ponúkajú pohodlné izby a príjemné služby. Môžete sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi, ochutnávať miestnu kuchyňu a dosiahnuť autentickejší zážitok.

Okrem rôznych druhov ubytovania majú Abaco Islands tiež mnoho výhodných vlastností. Mnoho pláží je takmer neobydlených a ponúka perfektné podmienky pre potápanie, šnorchlovanie a surf. Môžete si tiež prenajať loď a preskúmať okolité ostrovy, ktoré majú jedinečné prírodné krásy. Na Abaco Islands sú tiež mnohé reštaurácie, obchody a miesta, kde si môžete užiť nočnú zábavu.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách a Abaco Islands, mali by ste si urobiť dostatok času na plánovanie svojho ubytovania. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné rezorty, súkromné vily alebo cenovo dostupné hotely, budete mať určite na výber. Užite si nádherné pláže, modrú lagúnu a pohostenie Bahám, zatiaľ čo na Abaco Islands nájdete domov v zdvorilosti širokého výberu ubytovacích možností.


Letenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands: Kľúč k tajomnej rajskému ostrovu

Bahamy sú synonymom pre luxusné dovolenky a exotické pláže. Tento karibský raj sa skladá z viac ako 700 ostrovov, medzi ktorými si možno vyberáte. Jedným z najtajomnejších ostrovov v tejto oblasti sú Abaco Islands, ktoré ponúkajú nekonečné množstvo prírodných pokladov a únic na nádherné pláže.

Abaco Islands sú súostrovím, ktoré tvoria okolo 120 malých a väčších ostrovov, rozprestierajúcich sa na ploche približne 770 štvorcových kilometrov. Nachádzajú sa približne 290 kilometrov na východ od Miami a sú jedným z najaccessiblejších miest Bahamas.

Cesta na Abaco je veľmi jednoduchá, keď si zakúpite letenku. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do Marsh Harbour, hlavného mesta Abaco Islands. Cesta z Miami trvá len približne hodinu, takže vás nič nebráni objaviť tento skrytý klenot.

Po prílete na Abaco budete nadšení prirodzenou krásou tohto miesta. Turisty privádzajú predovšetkým nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou Karibského mora. Ktorúkoľvek pláž si vyberiete na Abaco, budete mať zaručený nezabudnuteľný zážitok.

Abaco Islands sú tiež známe svojimi korálovými útesmi, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na potápanie alebo šnorchlovanie. Množstvo exotických rýb a morských živočíchov, ktoré tu nájdete, vás uchváti. Niektoré miesta sú vyhľadávané svetovými potápačmi, pretože ponúkajú úžasný a farebný pohľad na bohatstvo podmorského sveta.

Keďže Abaco Islands sú neobyčajne bohaté na prírodu, je to ideálne miesto aj pre milovníkov outdoorových aktivít. Môžete sa vydať na turistiku, prejsť sa po niektorých prekrásnych traťach, navštíviť jeden z národných parkov alebo sa vydať za poznaním histórie tohto miesta. Nájdete tu aj viacero prírodných rezervácií a chránených oblastí, kde môžete obdivovať vzácne druhy rastlín a živočíchov.

Turistická atrakcia na Abaco sú svetoznáme lesy pinií. Táto špecifická vegetácia spolu s jasným modrým morom vytvárajú scenériu, ktorá sa zdá byť z iného sveta. Nechýbajú ani koloritné rybárske osady, kde si môžete ochutnať miestne jedlá a zmerať svoje rybárske schopnosti.

Abaco Islands sú miestom pre oddych a relaxáciu, kde môžete uniknúť každodennému zhonu a ponoriť sa do pokojného karibského života. Vynikajúce pláže, podmanivé panorámy, bohaté podmorské životnosti alebo aktivítý v prírode, to všetko je v dosahu. Abaco Islands núkajú všetko, čo si môžete priať vo výnimočnej dovolenke.

Ak sa chystáte na luxusnú dovolenku na Bahamách, Abaco Islands sú miestom, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Príďte spoznať tento skrytý klenot Karibiku a prinesiete si zo sem nezabudnuteľné spomienky a nové zážitky. Letenka do Abaco Islands je kľúčom k vašej ceste do tajomnej rajského ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Abaco Islands


1. Ako sa dostanem na Abaco ostrovy na Bahamách?
- Existuje niekoľko možností dopravy na Abaco ostrovy, vrátane letu z hlavného mesta Nassau alebo letu priamo z USA. Tiež je možné prísť na Abaco trajektom z niektorého z okolitých ostrovov.

2. Koľko trvá let z USA na Abaco ostrovy?
- Lety z USA na Abaco ostrovy trvajú obvykle približne dve až tri hodiny, v závislosti od konkrétneho miesta odletu.

3. Ktoré atrakcie a aktivity sú k dispozícii na Abaco ostrovoch?
- Na Abaco ostrovoch sa môžete tešiť na vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, rybárenie a plachtenie. Okrem toho tu nájdete krásne pláže, prírodné rezervácie, historické pamiatky a možnosť spoznať miestnu kultúru.

4. Ktoré miesta by som mal navštíviť na Abaco ostrovoch?
- Niektoré z najpopulárnejších miest na Abaco ostrovoch zahŕňajú Marsh Harbour, Elbow Cay, Hopetown, Treasure Cay a Green Turtle Cay. Každé z týchto miest ponúka jedinečnú atmosféru a atrakcie.

5. Ako je počasie na Abaco ostrovoch?
- Počasie na Abaco ostrovoch je typické pre teplé tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C počas celého roka a vlhkosť je vysoká. Obdobie hurikánov začína v júni a končí v novembri.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky