Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Drukgyel Dzong

Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá kráľovská krajina, ktorá sa nachádza v pobrežnej oblasti Himalájí. Táto krajina je známa svojou krásnou prírodou, kultúrnym dedičstvom a pokojnou atmosférou. Ak plánujete navštíviť Bhután, ubytovanie v Drukgyel Dzong by mohlo byť skvelou voľbou.

Drukgyel Dzong je historická pevnosť, ktorá sa nachádza vo vzdialenej západnej časti Bhutánu. Postavená v roku 1649, slúžila ako ochranná bázou pred nepriateľskými inváziami. Dnes je Drukgyel Dzong zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti Bhutánu.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong je vo forme tradičných Bhutánskych drevených domčekov. Tieto domčeky sú útulné a pohodlné, so všetkými modernými vybaveniami, ktoré môžete očakávať. Sú vyrobené z dreva, s typickými malými oknami a farebnými strechami. Akonáhle vojdete do domčeku, okamžite sa budete cítiť, akoby ste sa vrátili do minulosti.

Každý dom má viacero izieb, čo znamená, že je ideálny pre rodiny či skupiny priateľov, ktorí chcú tento krásny región spoznať spolu. Izby sú veľké a vkusne zariadené, s pohodlnými posteľami a kvalitným nábytkom. Priemyselný štýl je doplnený o tradičné prvky, ako napríklad farby a vzory na stenách a zásterách.

Okrem vybavenia izby bude mať každý dom aj modernú kúpeľňu so sprchovým kútom a teplou vodou. Niektoré domy majú aj balkóny, kde môžete sedieť a vychutnávať si pohľad na krásne okolité hory a údolia.

V Drukgyel Dzong sa nachádza aj reštaurácia, ktorá ponúka tradičné bhutánske jedlá. Môžete si vychutnať široký výber chutných pokrmov, ktoré sú pripravené s miestnymi surovinami. Vyhľadávanými jedlami sú špargľa, chilli, syr a tradičné cestoviny momo. Reštaurácia má príjemnú atmosféru a výhľad na okolitú prírodu je skutočne úžasný.

Jedným z najväčších lákadiel pobytu v Drukgyel Dzong je jeho blízkosť k prírodnej kráse Bhutánu. Nachádza sa len pár kilometrov od národného parku Jigme Dorji, kde sa môžete vybrať na túru a objaviť jeho úchvatné vodopády, rozšírené údolia a horské masívy. Toto miesto je raj pre milovníkov prírody a turistov, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok.

Ubytovanie v Drukgyel Dzong vám poskytne jedinečnú príležitosť zažiť Bhután zblízka. Tradičné domčeky vytvárajú autentickú atmosféru a rozsiahla príroda v okolí poskytuje nekonečné možnosti na objavovanie. Ak hľadáte jedinečný a pohodlný pobyt v Bhutáne, neváhajte a rezervujte si ubytovanie v Drukgyel Dzong ešte dnes.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


1. Kde sa nachádza Drukgyel Dzong?
Drukgyel Dzong sa nachádza v krajine Bhután, konkrétne v západnej časti krajiny.

2. Aký je význam Drukgyel Dzong?
Drukgyel Dzong je historická pevnosť, ktorá slúžila ako obranná a strategická stavba v minulosti.

3. Kedy bol Drukgyel Dzong postavený?
Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649.

4. Je Drukgyel Dzong otvorený pre verejnosť?
Áno, Drukgyel Dzong je otvorený pre návštevníkov.

5. Aké sú hlavné atrakcie v Drukgyel Dzong?
Hlavnými atrakciami Drukgyel Dzong sú jeho impozantné hradby, chrámy a historické artefakty.

6. Je potrebné platiť vstupné do Drukgyel Dzong?
Áno, návštevníci musia zaplatiť vstupné do Drukgyel Dzong.

7. Aká je cestovná doba z hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, do Drukgyel Dzong?
Cestovná doba z Thimphu do Drukgyel Dzong závisí od dopravných podmienok, ale bežne to trvá asi 1 až 1,5 hodiny.

8. Môžeme si v Drukgyel Dzong fotografovať?
Fotografovanie je povolené vo väčšine častí Drukgyel Dzong, ale niektoré časti môžu byť obmedzené.

9. Je potrebné rezervovať vstupenky do Drukgyel Dzong vopred?
Rezervácia vstupeniek do Drukgyel Dzong nie je nevyhnutná, ale môže byť odporúčaná počas hlavnej turistickej sezóny.

10. Aké sú otváracie hodiny Drukgyel Dzong?
Drukgyel Dzong je zvyčajne otvorený pre návštevníkov od rána do večera, ale konkrétne otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a situácie.


Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, oficiálnym názvom Kralovstvo Bhután, sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí. Bhután je známy ako krajina Dukhyel Dzong, ktorý je historickej pevnosti, nachádzajúcej sa východne od dnešného hlavného mesta, Thimphu.

Počasie v Bhutáne sa môže líšiť v závislosti od nadmorskej výšky a obdobia roka. Boli by sme radi, ak by sa k nám pridal niekto zo skutočnosti, ktorý už niekedy v Bhutáne bol a vie o tom viac.

Bhután má monzónne podnebie, s dažďami približne od júna do septembra. Toto obdobie je charakteristické ťažkými dažďami, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zosuvy pôdy. Teploty sa v tomto období pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia.

V období jesene (október a november) môžu návštevníci očakávať suchšie počasie a vyššie teploty, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež obdobím osláv a festivalov v Bhutáne, vrátane Festivalu tigra v Paro.

Zima (december až február) je chladná a suchá. Teploty sa môžu pohybovať od -5 do 15 stupňov Celzia, najmä v horských oblastiach. V niektorých oblastiach sa môžete stretnúť s mrazom a snežením.

Jar (marec až máj) naznačuje návrat mokrého počasia v Bhutáne. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež charakteristické kvitnúcimi kvetmi a zeleňou.

Celkovo možno povedať, že Bhután má celoročne príjemné počasie na cestovanie, s výnimkou obdobia dažďov. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú zúčastniť festivalov a pozrieť si krásne scenérie, sa odporúča navštíviť Bhután v období jesene a jari. Ak hľadáte zimné športy, môžete si vybrať zimné obdobie.

V Bhutáne nájdete aj mnoho iných miest a aktivít, ako je horolezectvo, turistika a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bhután v akomkoľvek období, užite si jedinečnú kultúru a scenérie, ktoré krajina ponúka.


Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Letenka do Bhutánu je vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste si užili a objavili túto krásnu krajinu, ktorá je ukrytá medzi Himalájami. Pravým skvostom Bhutánu je hrad Drukgyel Dzong, ktorý sa nachádza v údolí Paro, asi 13 kilometrov severo-západne od letiska Paro.

Drukgyel Dzong bol postavený na ochranu Paro proti inváziám z Tibeťanov v 17. storočí a je dnes jedným z najdôležitejších historických pamiatok Bhutánu. Názov Drukgyel Dzong znamená "hrad víťazstva nad drakom" a pamiatku skutočne náležite charakterizujú jej patričné monumentálne rozmery.

Hrad bol vybudovaný na skalnatej vyvýšenine, umiestnenej nad údolím, ktoré je obklopené riečkou Paro Chu. Jeho veľkolepé múry a veže sú obklopené rozlehlým nádvorím, kde návštevníci môžu bezpečne prechádzať okolo hradu a užívať si jeho architektúru a pôsobivé panoramatické výhľady na okolie.

Dnes sa v budove hradu nachádza iba značka histórie, pretože poškodenie pri zemetraseniach vo 20. storočí si vyžiadalo kompletnú obnovu. Napriek tomu však hrad Drukgyel Dzong zostáva jedným z najikonickejších a najfotogenickejších miest v Bhutáne.

Ak chcete navštíviť tento úžasný kúsok historickej architektúry, prvým krokom je získať letenku do Bhutánu. Pred príchodom si už však musíte získať povolenie na pobyt v krajine. To zabezpečí vstupenka permit, ktorú musíte získať skôr, než sa vôbec dostanete na palubu lietadla.

Ak máte letenku a vstupenku permit, benátaji len zistiť, ako sa dostať do údolia Paro, kde sa nachádza hrad Drukgyel Dzong. Môžete sa rozhodnúť pre prechádzky v ružovom údolí, máte na výber cyklistické túry alebo sa môžete rozhodnúť pre horské treky. Všetky tieto možnosti vám umožnia spoznať krásu Bhutánu a objaviť jeho bohatú históriu a kultúru.

V každom prípade, nechápte si možnosť návštevy hradu Drukgyel Dzong v Bhutáne ujsť. Budete môcť zažiť skutočne úžasný zážitok a vidieť vlastnými očami, ako dokázali starí Bhutančania postaviť naozaj majestátny kúsok architektúry. Samozrejme, nie je potrebné zabudnúť, že v súčasnosti ide o chránenú pamiatku, preto je potrebné s ňou zaobchádzať s potrebnou opatrnosťou.


Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a je známa pre svoje nádherné scenérie, spirituality a jedinečnú kultúru. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na úplne inom mieste, Drukgyel Dzong v Bhutáne by mohol byť práve to, čo hľadáte.

Drukgyel Dzong je povesťou malebné mestečko v Bhutáne, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Má dokonale zachovalý stan Himalájí v pozadí, kľudné kláštory a nádherné okolité scenérie. Drukgyel Dzong je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné miesto na dovolenku. Ako jedno z najmalebnejších miest v krajine, ponúka turistom jedinečný zážitok s miestnou kultúrou a prírodou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Drukgyel Dzong, sú kláštory. Bhután je plný nádherných kláštorov a Drukgyel Dzong nie je výnimkou. Medzi najznámejšie kláštory v meste patria významný Taktsang Lhakhang, ktorý je známy aj ako Tiger's Nest a Tashichho Dzong, ktorý je oficiálnou rezidenciou kráľovského dvoru.

Okrem kláštorov môžu turisti v Drukgyel Dzong vidieť aj nádherné scenérie, ktoré opúšťajú z dychu. Z jednej strany je mestečko obklopené nádhernými pohoriami, zatiaľ čo z druhej strany sa nachádza údolie s nádhernými ekosystémami a tými najväčšími riekami v Bhutáne. Toto miesto je pre turistov ideálne na prechádzky a turistiku. Okolo je mnoho turistických chodníkov, ktoré prechádzajú mestom, cez kopce a údolia.

Jedným zľahčujúcich momentov Drukgyel Dzong je, že mesto sa nachádza v tichom a klidnom prostredí a má okolo celoročne príjemné podnebie. To znamená, že turisti môžu navštíviť tento región kedykoľvek v roku a mať príjemné zážitky, bez ohľadu na ročné obdobie.

Záverom možno povedať, že navštíviť Drukgyel Dzong v Bhutáne by malo byť na vašom zozname, ak chcete objaviť jedinečný svet Bhutánu. S svojimi kláštorami, scenériami a kultúrou je to fantastické miesto na relaxácii, obdivovanie prírody a turistiku. Do mesta môžete prísť po ceste z hlavného mesta Thimphu, alebo sa môžete dostať tam lodou z pobrežia. V každom prípade sa určite nebudete nudiť a určite odovzdáte nepoznané zážitky.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky