Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Royal Manas National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Royal Manas National Park


1. Aké je postavenie Bhutánskeho Kráľovského národného parku Royal Manas v rámci ochrany prírody?
Odpoveď: Bhutánsky Kráľovský národný park Royal Manas je hlavným prírodným chráneným územím v Bhutáne a je považovaný za jeden z najdôležitejších parkov v južnej Ázii.

2. Kde sa nachádza Royal Manas National Park?
Odpoveď: Royal Manas National Park sa nachádza v južnej časti Bhutánu, pri hraniciach s Indiou.

3. Aká je veľkosť parku Royal Manas?
Odpoveď: Royal Manas National Park má rozlohu približne 1 057 kilometrov štvorcových (408 štvorcových míľ).

4. Aké druhy fauny sa nachádzajú v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Park je domovom viac ako 900 druhov rastlín, 350 druhov vtákov, 80 druhov cicavcov, 50 druhov plazov a 20 druhov obojživelníkov.

5. Ako sa dá dostať do Royal Manas National Park?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Royal Manas National Park, je cesta po zeme z hlavného mesta Thimphu. Cesta trvá približne 8 hodín.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie patrí divoké safari, sledovanie vtákov, turistika a pobyt v jednej z dedín v parku.

7. Aké je prostredie v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Park sa vyznačuje pestrou škálou prírodných ekosystémov, vrátane subtropických lesov, horských lesov, trávnatých plání a riek.

8. Koľko nádenných pracovníkov parku Royal Manas zamestnáva?
Odpoveď: Park zamestnáva viac ako 100 nádenných pracovníkov, ktorí sa starajú o ochranu prírody a správu parku.

9. Aké sú hlavné problémy, ktorým Royal Manas National Park čelí?
Odpoveď: Hlavnými problémami sú nezákonná ťažba dreva, pytláctvo, odlesňovanie a poľovníctvo.

10. Ako Bhután presadzuje udržateľnú turistiku v Royal Manas National Park?
Odpoveď: Bhután sa snaží presadiť udržateľnú turistiku tým, že obmedzuje počet turistov, ktorí majú povolenie vstúpiť do parku, a prostredníctvom ekologických iniciatív na ochranu prírody.


Dovolenka Bhután Royal Manas National Park


Ak hľadáte nekonvenčný cieľ na dovolenku, Bhután by mohol byť presne to, čo potrebujete. Krajina ležiaca v pobreží Ázie, známa svojou jedinečnou kultúrou, pokojnými kláštormi a úchvatnou prírodou, ponúka návštevníkom mnoho zážitkov. Jedným z najkrajších a najpoprednejších miest, ktoré Bhután ponúka, je národný park Royal Manas.

Royal Manas National Park sa nachádza na juhozápade Bhutánu a je prvým národným parkom v krajine. S rozlohou takmer 1057 kilometrov štvorcových sa jedná o jednu z najväčších chránených oblastí v Bhutáne. Park je pokrytý hustými pralesmi, roztrúsenými horskými potokmi, vodopádmi a skvelými výhľadmi na okolitý horský pás.

Ak máte radi dobrodružstvo v prírode, národný park Royal Manas je pre vás správne miesto. Park je domovom pre mnoho ohrozených druhov rastlín a živočíchov vrátane ázijských slonov, tigrov, žiráf, medveďov panda a mnohých ďalších. Vďaka svojej rozmanitej prírodnej krajine je park aj útočiskom pre rôzne druhy vtákov, motýľov a hmyzu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať park, je podstúpiť niektorú z dostupných turistických trás. Turistická trasa povoľuje návštevníkom asi 60 kilometrov prechodu krajinného pásma národného parku. Táto trasa je zaujímavá a dovolí vám spoznať rozmanitosť prírody v parku. Na ceste uvidíte rôzne vodopády, roztrúsené rybníky a exotickú flóru a faunu. Medzi zastávkami sa často stretávate s miestnymi obyvateľmi a spoznáte ich kultúru a spôsob života v údoliach Bhutánu.

Okrem turistických trás ponúka národný park aj možnosti pre jazdu na koni alebo šnorchlovanie a rybolov v riekach v parku. Park sa snaží zachovať svoje prírodné prostredie a ochrániť ohrozené druhy, takže návštevníci by mali dodržiavať všetky príslušné pravidlá a predpisy.

Keďže je Royal Manas National Park relatívne izolovaný a menej navštevovaný ako iné miesta v Bhutáne, je tam obmedzený počet ubytovacích zariadení. Rovnako ako v iných častiach Bhutánu, ubytovanie musí byť vopred zarezervované. Existuje niekoľko malých hotelov a chát, ktoré sú roztrúsené v parku, čo poskytuje návštevníkom príležitosť prežiť noc v tichej a nedotknutej prírode.

Akonáhle prijmete rozhodnutie navštíviť národný park Royal Manas, je dôležité získať povolenie na vstup od bhutánskej vlády, pričom turistické povolenie v Bhutáne je povinnosťou pre každého návštevníka.

Dovolenka v Bhutáne a návšteva národného parku Royal Manas ponúka návštevníkom únik z každodenného ruchu a ponorku do prírody plnej pokojného a nezvratného krásy. Je to krajina, ktorá vás zanechá s nezabudnuteľnými zážitkami a zoznámi vás s jedinečnou kultúrou a prírodou Bhutánu.


Ubytovanie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park je jedným z najväčších národných parkov v Bhutáne. Nachádza sa na juhu krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 1050 km2. Park bol založený v roku 1966 a odvtedy sa stal jedným z najlepších miest na pozorovanie miestnej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Bhután Royal Manas National Park, máte niekoľko možností. V parku sú vybudované turistické chaty, turistické kempe a možnosti nocľahu v dome miestnych obyvateľov.

Turistické chaty sa nachádzajú v rôznych častiach parku a ponúkajú základné ubytovanie s jednoduchým vybavením. Sú ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú skúsenosť s pobytom v divočine. V chatách sa zvyčajne nachádzajú spoločné toalety a sprchy a v niektorých prípadoch aj spoločné jedálne.

Turistické kempe sú ďalšou možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park. Kempe sú vybudované v rôznych častiach parku a ponúkajú viac pohodlia ako turistické chaty. V kempoch nájdete väčšie stanové jednotky s posteľami a niekedy aj so súkromným sociálnym zariadením. Okrem toho sa v kempoch zvyčajne nachádzajú spoločné kuchyne a jedálne, kde si môžete pripraviť svoje jedlá.

Možnosťou ubytovania v Bhután Royal Manas National Park sú aj domy miestnych obyvateľov. Táto možnosť je vhodná pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať miestnych a ich kultúru. Domy v parku sú zvyčajne jednoduché a ponúkajú základné ubytovanie s možnosťou stravovania. Táto možnosť ubytovania však im nie je vždy zaručená, pretože výber miestností je závislý od dostupnosti.

V Bhután Royal Manas National Park si návštevníci môžu užiť prírodné krásy a pozorovať vzácnu faunu a flóru. Aby ste si užili svoj pobyt, odporúčame, aby ste si zabezpečili ubytovanie vopred. Bez ohľadu na váš výber, užijete si krásny pobyt v tomto národnom parku.


Počasie Bhután Royal Manas National Park


Bhután Royal Manas National Park sa nachádza v južnej časti Bhutánu a patrí k najväčším chráneným oblastiam v tejto krajine. Tento národný park bol založený v roku 1966 a zahrnuje rozlohu až 1 057 km².

Vďaka svojej polohy a nadmorskej výške (v priemere medzi 200 a 4 200 metrov nad morom) má park rôzne klímy a počasie. V horách prevláda chladnejší podnebný typ a v nižších oblastiach je teplejšie. Na severe parku je vlhko a daždivo, zatiaľ čo južná časť má suchšie počasie.

Počas obdobia dažďov (júl a august) sa park zalieva dážďom. V týchto mesiacoch môže byť prístup do parku obmedzený, pretože viaceré zemeďsko-podnikateľské činnosti a cesty môžu byť zatopené. Avšak počas daždivého obdobia park doslova ozýva zvukmi padajúcej vody a zvukmi organických procesov.

Zimné mesiace sú suchšie a menej zelené. V týchto mesiacoch sa zmenšuje množstvo vody v riekach a potokoch, čím toto obdobie značne ovplyvňuje počasie v parku a jeho okolí.

Napriek klimatickým zmenám a ich vplyvu na zeleň v parku, existuje tu veľké množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov. Medzi obyvateľmi parku je najznámejší asi slon ázijsky, ale nájdeme tu aj tigre, medveďov, gazely a viac ako 350 druhov vtákov.

Návšteva Bhután Royal Manas National Park, môže byť zážitkom pre celú rodinu, ale treba si uvedomiť, že počasie a klíma v parku môžu byť rôzne a treba sa pripraviť na všetky podmienky. Ak sa rozhodnete navštíviť park, nezabudnite na oblečenie vhodné pre dané ročné obdobie, dostatočné množstvo vody a dobrú fyzickú kondíciu.


Letenka Bhután Royal Manas National Park


Ak hľadáte exotické miesto na dovolenku, nezabudnite si v pláne začíslovať Bhután. Táto malebná ázijská krajina je domovom mnohých úchvatných prírodných krás, z ktorých jednou je aj Bhután Royal Manas National Park. Tento park je jedným z najväčších chránených území v Bhutáne a táto oblasť je tiež zapísaná ako svetový prírodný dedičský fond UNESCO.

Bhután Royal Manas National Park sa rozprestiera na ploche takmer 1057 kilometrov štvorcových a nachádza sa na juhozápade Bhutánu. Okrem toho, rozširuje sa aj susedným Indiou. Tento park je miestom, kde sa stretávajú rôzne ekosystémy a tým vytvárajú nezabudnuteľné scenérie. Preto je tento park zameraný najmä na ochranu fauny a flóry, ktorá je jednou z najbohatších v tejto časti sveta.

Jeden z najväčších prírodných pokladov Bhután Royal Manas National Park je jeho biodiverzita. Nachádza sa tu viac ako 900 druhov rastlín a viac ako 350 druhov vtákov. Okrem toho, park je aj domovom mnohých vzácnych druhov zvierat, ako sú napríklad indický nosorožec, ázijská slonovitá zver, bažant Temminckov a veľa ďalších. Niektoré z týchto druhov sú dokonca ohrozené vyhynutím, a tak ich ochrana je jedným z hlavných cieľov tohto parku.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bhután Royal Manas National Park, je k dispozícii množstvo aktivít. Môžete si vychutnať prechádzky po prekrásnych chodníkoch a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Park ponúka tiež možnosť táborenia, rybolovu a rôznych vodných športov. Pri plánovaní výletu do parku je však dôležité získať povolenie od bhutánskej vlády, pretože miesto je chránené a návštevnosť je obmedzená.

Okrem neviditeľnej krásy prírody a rôznych aktivít, ktoré park ponúka, je tu aj možnosť spoznať miestnu kultúru a obyvateľov Bhutánu. Pri návšteve parku si môžete všimnúť tradičné obytné stavby, ktoré odrážajú bohatú kultúru tejto krajiny, a tiež stretnúť miestnych obyvateľov, ktorí v parku žijú. Dopĺňa to atmosféru autenticity a umožňuje vám zakúsiť niečo nové a jedinečné.

Bhután Royal Manas National Park je skutočným pokladom a je jedným z tých miest, ktoré vám vyrazia dych. Jeho krása a ochrana prírody robí z neho mimoriadne miesto, ktoré by si malo byť súčasťou zoznamu všetkých cestovateľov. Takže ak hľadáte dobrodružstvo spojené s nádhernými prírodnými scenériami, rozhodnite sa pre navštívenie Bhután Royal Manas National Park a nebudete sklamaní.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky