Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Botswana Baines Baobabs

Dovolenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina, ktorá môže vzbudzovať obavy z týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia, ale to neznamená, že by ste nemali navštíviť jedno z najkrajších miest v Afrike - Baines Baobabs. Táto krajina sa stala populárnou turistickou destináciou v súvislosti s jediným stromom, ktorý je jedným z najvýznamnejších symbolov Botswany.

Speciálne na tejto lokalite je to, že je vnímaná ako “stačí len premávať, v ktorom by sa medzi skalami nevyškrábala žiadna rastlina alebo by nebolo poznamenané žiadne storočie bojovania s mimoúrovňovým odtieňovaním”, čo vyzeralo zvláštne, avšak majúc na zreteli odváhu takmer všetkých turistov aby zlatila sa práve táto celá krajina. Aj keď sú turisti zvyčajne najviac prekvapení vysokými teplotami a suchom tou krajinou, po niekoľkých dňoch strávených v Botswane, jej krása bude dokonale odmenená.

Čo sú Baines Baobabs?

Baines Baobabs sú konkrétnym druhom veľkých stromov, ktoré sú charakteristické veľkými kmeňmi a charakteristickými listami. Tieto stromy nájdete v mnohých častiach Afriky, ale Baines Baobabs sú jediné, ktoré sú známe po celom svete. Boli prvýkrát objavené a fotografované cestovateľom a umelcom Thomasom Bainesom v roku 1862 a zostali v jeho pamäti kvôli ich malebnosti a kráse.

Tieto stromy stoja samotné uprostred piesku a tvoria nezvyčajné scenérie spolu s okolitou krajinou. V súčasnosti sú na mieste, kde sa Baines Baobabs nachádzajú, umiestnené informačné tabule o tom, ako sa stromy vyvíjajú a odkiaľ pochádzajú. Keďže sa jedná o krehký a chránený ekosystém, návštevníci sa môžu dostať k stromom iba s dovolením a za prísnych podmienok, ktoré zabezpečujú zachovanie miestnej fauny a flóry.

Ako sa tam dostať?

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať k Baines Baobabs, je pozrieť si túto časť Botswany hodnú prekrásnych živých obrazov popredia najmä zvláštnym újom a jeho lokality v spolupráci s miestnym sprievodcom. Vyplnený pobyt sa zabezpečí najlepšie prostredníctvom miestnej cestovnej kancelárie, ktorá poskytuje miestnu dopravu a prehliadky okolie.

Máte možnosť pozrieť si aj okolie miesta, na ktorom sú Baines Baobabs umiestnené. Napríklad, ak by ste sa chceli dostať k tomuto miestu z letiska, tak to môže byť celkom náročné a budete potrebovať miestneho sprievodcu, ktorý pozná cestu a bude vám vedieť poradiť, ako sa k stromom dostať.

Aké je miesto Baines Baobabs?

Miesto, kde sa Baines Baobabs nachádzajú, je takmer bezvegetačnou púštnou krajinou, ktorej najvýznamnejším prvkom sú práve tieto stromy. Táto oblasti Botswany bola najskôr železničným uzlom, ktorý bol predurčený pre obchod a dodávky z iných oblastí. Tento vývoj sa zmenil v priebehu histórie, a tak dostala krajina medzinárodné povedomie a s tým aj svoju turistickú parádny kúsok.

Čo robiť, ak navštívite miesto Baines Baobabs?

Keď navštívite Baines Baobabs, samozrejme, môžete sa opýtajte miestnych fotografov a iných cestovateľov, ktorí tam boli, ako získať najlepšie zábery lokality. Samozrejme, získanie perfektných mým vlastným autorom nezaručuje niečo a oprehliadnutie miestnych zaujímavostí krajiny rovnako tak.

Botswana je krajina s dlhými kočovnými cestami a úchvatnou prírodou. Ak máte šancu, navštívte niektoré z jej národných parkov, ktoré sú domovom mnohých divokých zvierat, ako sú napr. slony, nosorožce, zebry, hyeny a obrovské paviány predstavujúce národný záujem a klenot prírody.

Výlet k Baines Baobabs sa môže zdať ako malá záležitosť, ale je to jedno z miest, ktoré nesmú chýbať v zozname miest na navštívenie v Afrike.
Stromy sa používajú aj pri príprave niektorých obľúbených miestnych jedál, v kuchyni Botswany.
Ak sa chystáte navštíviť Botswanu, navštívte aj Baines Baobabs, ktoré sú zaujímavým a jedinečným prírodným fenoménom, ktorý rozhodne nezostane nezapísaný v pamäti.


Počasie Botswana Baines Baobabs


Botswana je fascinujúcou krajinou plnou rôznorodých prírodných krás. Jedným z najdychberúcich miest, ktoré nájdeme v tejto krajine, sú Baines Baobabs. Tieto ohromné baobabové stromy sú ikonou Botswany a pritiahnu návštevníkov z celého sveta.

Baines Baobabs sa nachádzajú v južnej časti Busangského údolia, v oblasti Makgadikgadi soľných plôch. Tieto stromy sú jednými z najstarších v celej Botswane, s približným vekom 1200 rokov. Majú obrovské a mohutné kmeňe, ktoré sa s výškou rozširujú, tvoriac tak charakteristický tvar baobabov.

Okrem svojho majestátneho vzhľadu majú Baines Baobabs aj obrovský historický význam. Boli pomenované po Thomasovi Bainesovi, významnom britskom maliarovi a dobrodruhovi, ktorý ich objavil v roku 1862. Jeho kresby a maľby týchto stromov sú teraz známe po celom svete a dotvárajú ich ikonické postavenie.

Keď prídete k Baobabs, okamžite pocítite ich zvláštne a magické prostredie. Hoci sa nachádzajú v suchom podnebí, majú nezvyčajnú schopnosť si udržať vodu vo svojich hrubých kmeňoch, čo im umožňuje prežiť aj v období najzávažnejšieho sucha. V priebehu rokov si tieto stromy získali dôveru aj u miestnych obyvateľov, ktorí ich pokladajú za posvätne.

Počasie v oblasti Baines Baobabs je ovplyvnené celoročne teplým a suchým podnebím, ktoré je charakteristické pre celú krajinu Botswana. Teploty sa pohybujú od 25 °C v zimných mesiacoch (júl a august) až po 40 °C v lete (december a január). Tieto vysoké teploty spôsobujú minimálne zrážky, čo vedie k vytvoreniu púštnych a polopúštnych oblastí okolo týchto stromov.

Napriek tomu, že počasie v oblasti je väčšinou suché, existujú obdobia dažďov. Tieto dažďové obdobia, známe ako obdobie dažďových pnomov, nastávajú v priebehu leta a sprevádzajú ich intenzívne búrky. Pri týchto príležitostiach môžu byť Baobabs obklopené zelenou trávou a jasne kvitnúcimi kvetmi, ktoré kontrastujú s ich charakteristicky suchým prostredím.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť Baines Baobabs, majú príležitosť zažiť jedinečné scenérie a priam magickú atmosféru. Okrem obdivovania týchto majestátnych stromov môžu využiť aj možnosti, ktoré príroda v tejto oblasti ponúka. Môžu sa vydať na safari a obdivovať bohatú divokú faunu, vrátane slonov, levyov a zebier.

Baines Baobabs sú jednou z najimpresívnejších prírodných atrakcií Botswany a ich návšteva je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Ich ikonický tvar, historický význam a unikátne prostredie ich robia jedným z najobľúbenejších miest v krajine. Ak máte túžbu zažiť niečo naozaj špeciálne, Baines Baobabs vás nepochybne ohromia.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Baines Baobabs


1. Kde v Botswane sa nachádzajú Bainesove baobaby?
Bainesove baobaby sa nachádzajú v národnom parku Nxai Pan v Botswane.

2. Aké sú vlastnosti Baobabov v Botswane?
Bainesove baobaby majú veľké a robustné kmeňe s hladkou, šedou kôrou a mohutnými vetvami. Tieto stromy majú tiež schopnosť zadržiavať vodu a prispôsobiť sa suchým podmienkam.

3. Koľko Bainesových baobabov je v Botswane?
V Botswane sa nachádza sedem Bainesových baobabov, ktoré sú známe ako Sedem sestier.

4. Kto objavil Bainesove baobaby?
Bainesove baobaby objavil a zachytil na plátne slávny cestovateľ a umelec Thomas Baines v 19. storočí.

5. Aký je vek Bainesových baobabov?
Vek Bainesových baobabov sa odhaduje na viac ako 1000 rokov.

6. Ako sa dostať k Bainesovým baobabom?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k Bainesovým baobabom, je autom z hlavného mesta Gaborone. Po vychodení z autobusu je potrebné prejsť približne 900 metrov na juh, aby ste dosiahli miesto.

7. Môžem Bainesove baobaby navštíviť?
Áno, Bainesove baobaby sú dostupné pre návštevníkov. Môžete sa tam dostať samostatne alebo s miestnym sprievodcom.

8. Koľko času si treba rezervovať na návštevu Bainesových baobabov?
Návšteva Bainesových baobabov môže trvať niekoľko hodín, v závislosti od toho, ako dlho sa rozhodnete zostať a preskúmať oblasť.

9. Sú Bainesove baobaby chránené?
Bainesove baobaby sú umiestnené v národnom parku Nxai Pan, ktorý je chránenou oblasťou v Botswane. Toto miesto je starostlivo monitorované, aby sa zabezpečilo zachovanie týchto vzácnych stromov.

10. Koľko stromov zostáva z pôvodnej skupiny Bainesových baobabov?
Z pôvodnej skupiny Bainesových baobabov zostáva dnes len sedem stromov.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Botswana je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojou obrovskou divočinou a jedinečnými prírodnými krásami. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu v Botswane sú Baines Baobabs, rad starých baobabov, ktoré sú roztrúsené v prostredí slonoviny. Pre cestovateľov ponúkajú úžasný zážitok, pretože sa vám naskytne možnosť vidieť tieto úžasné tvory a okúsiť jedinečnú atmosféru Afriky.

Aby ste sa dostali na miesto, môžete cestovať do mesta Maun, ktoré sa nachádza na severe Botswany. V Maune nájdete prístav, odkiaľ môžete pokračovať po rieke Okavango na lodnej plavbe. Po niekoľkých hodinách sa dostanete k Baines Baobabs, cez radicačné pobrežie plné krokodílov a nespočetné množstvo dravých vtákov.

Okrem krásy okolia vás čaká aj nostalgický pohľad na historické znamenie. Baines Baobabs sú pomenované po Thomasovi Bainesovi, ktorý bol britským umeleckým maliarom a prírodovedcom. Baines tu zanechal svoj grafický podpis na stromoch, čo robí z tohto miesta aj národný klenot Botswany.

Baines Baobabs sú úžasné miniatúry, ktoré sú ohradené kompaktnými kmeňmi, sú to niekoľko stromov, ktoré tvoria oázu uprostred obrovských púští. Jeden z nich je dokonca 24 metrov široký a určite vás ohromí svojou veľkosťou a jedineným tvarom.

Pre tých, ktorí si naplánujú svoju cestu správne, si môžu užiť krásny západ slnka v innom svete na spodku koži a so slonovou formáciou v západnej Afrike. Dokonca si môžete zaplávať so slonmi v ich prirodzenom prostredí a s šťastím uvidia megafaunu, ako je žirafa, leoparde, hyenu alebo krokodily na rieke Okavango.

Spomienková fotografia pred baobabmi vám navždy utkvia v pamäti. Ak chcete zažiť tento úžasný zážitok, neváhajte si naplánovať svoju návštevu Baines Baobabs. Letenky do Botswany nebudú lacné, ale pre unikátnu skúsenosť za to stojí. Vstup do Baines Baobab je bezplatný, takže pre vás ostáva už len naplánovať svoju cestu a využiť svoju príležitosť stretnúť sa s touto legendárnou formáziou, ktorá je súčasťou krásy Afriky.


Ubytovanie Botswana Baines Baobabs


Baines Baobabs: Unikátne ubytovanie v Botswane

Botswana, africká krajina obklopená divočinou a bohatou divokou zverou, je domovom niektorých z najúžasnejších prírodných scenérií na celom svete. Medzi tieto scenérie patrí aj rozsiahly les baobabov známy ako Baines Baobabs. Je to miesto, ktoré mnohí turisti považujú za jedno z najkrajších miest na africkom kontinente.

Baines Baobabs sa nachádzajú v severozápadnej časti Botswany, v Makgadikgadi Pan, jednotke najväčšom slanom plató sveta. Sú známe svojimi nádhernými a ikonickými baobabovými stromami, ktoré sa nachádzajú uprostred tejto oblasti so suchým a pustým prostredím. Boli objavené a nazvané po slávnom maliarskym a prieskumníkom Thomasovi Bainesovi, ktorý ich prvýkrát popísal v 19. storočí.

Ubytovanie Baines Baobabs je jedinečné a umožňuje turistom prespať priamo v srdci tohto nádherného lesa baobabov. Existuje niekoľko ekskluzívnych táborov, ktoré ponúkajú tento zážitok, a každý z nich má svoje vlastné osobité čaro.

Tábory sú zároveň izolované a luxusné, čím poskytujú pohodlie a bezpečie pre ich hostí. Väčšina táborov má iba niekoľko stanov, čo zaručuje intimitu a súkromie. Stanové chatky sú elegantne zariadené a vybavené modernými pohodlnosťami, ako sú pohodlné postele a súkromné kúpeľne so sprchovými kútmi. Bývanie v stanoch umožňuje hostom cítiť sa súčasťou prírody, keď počúvajú zvuky nočnej divočiny a pozorujú hviezdy vo večernom oblohe.

Okrem ubytovania tábori ponúka aj rôzne aktivity, ktoré umožňujú hostom preskúmať krásy okolitého prostredia. Medzi tieto aktivity patrí napríklad safari v otvorenom aute, ktoré vám umožňuje vidieť a zažiť divokú zver zblízka. Turisti majú tiež možnosť vychutnať si nočnú prechádzku po plató a obdivovať záblesky tisícok hviezd na oblohe.

Ale to nie je všetko, čo Baines Baobabs ponúkajú. Tento region je aj domovom pre mnoho divokých zvierat vrátane slonov, levov, gepardov a mnohých rôznych druhov vtákov. Páči sa mi, keď ste súčasťou tohto prostredia a môžete vidieť, čo príroda ponúka.

Ako si môžete predstaviť, Baines Baobabs sú ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú cestovateľskú skúsenosť. Tí, ktorí sem prídu, budú mať možnosť objaviť jedinečnú krásu Baines Baobabs a zažiť život na konci sveta.

Botswana je krajinou bohatou na prírodné scenérie a zvieratá, a Baines Baobabs sú jedným z najkrajších miest v tejto krajine. Pre tých, ktorí hľadajú neobvyklý a exkluzívny zážitok, je ubytovanie v Baines Baobabs určite jednou z najlepších možností. Navštívte toto miesto a nechajte sa očariť jeho krásou a pokojom, ktorý ponúka.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky