Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Fernando de Noronha

Letenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília je známa svojou úchvatnou prírodou, a krásny ostrov Fernando de Noronha nie je výnimkou. Tento ostrov, nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne, je považovaný za pravý raj pre milovníkov pláží a potápania.

Jednou z najväčších výhod návštevy ostrova Fernando de Noronha je jeho obmedzený počet návštevníkov. Denný prílev turistov je obmedzený na základe environmentálnych obmedzení, čo umožňuje udržiavať prírodný charakter ostrova. To znamená, že návštevníci majú možnosť zažiť tento malebný ostrov v jeho najlepšom svetle.

Pre cestovateľov je najbežnejším spôsobom, ako sa dostať na ostrov, vziať let z hlavného mesta Brazílie, Sao Paula alebo z hlavného mesta Brazílskeho štátu Pernambuco, Recife. Letenky sú dostupné u rôznych leteckých spoločností, ako je napríklad Azul Brazilian Airlines.

Po prílete na ostrov cestovateľov okúzli jeho krása. Svojou jedinečnou biodiverzitou, ostrov Fernando de Noronha ponúka množstvo možností na objavovanie. Jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Parque Nacional Marinho. Tento národný park je domovom mnohých druhov rýb, korálov a morských korytnačiek. Snorklovanie alebo potápanie v jeho vodách je nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem svojich podmorských krás, ostrov ponúka aj spektakulárne pláže. Práve pláž Baia do Sancho je často označovaná ako jedna z najkrajších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu a prečítanie si obľúbenej knihy pod palmami.

Vzhľadom na obmedzený počet návštevníkov ostrova, je dôležité rezervovať ubytovanie dostatočne vopred. Na ostrove sa nachádzajú rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov až po rodinné penzióny. Pre tých, ktorí majú záujem o autentickú skúsenosť, existujú aj možnosti na prenájom domov od miestnych obyvateľov.

Cestovanie na ostrov Fernando de Noronha môže síce vyžadovať viac finančných prostriedkov, ale zážitok, ktorý ponúka, je jedinečný. Jeho nádherné pláže, úchvatná príroda a pokojné prostredie vám umožnia načerpať nové sily a obdivovať krásy úžasnej Brazílie.


Počasie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha je malý ostrov v Atlantickom oceáne, ležiaci približne 350 kilometrov od brazílskeho pobrežia. Je známy svojou exotickou krásou, biele piesočné pláže, azúrovými vodami a bohatým morským životom. No okrem toho sa na ostrove tiež nachádza jedinečné a zákerné počasie.

Fernando de Noronha má subtropický a tropický monzúnový podnebie, čo znamená, že sa nachádza medzi dvoma hlavnými obdobiami - suchým a daždivým. Obdobie sucha trvá od augusta do decembra a je to najlepší čas na návštevu, pretože sa neočakávajú veľké zrážky a teploty sú príjemné, pohybujúce sa v rozmedzí 25-30 stupňov Celzia. Ostrov je vidieť v celej svojej kráse, more je pokojné a skvelé na šnorchlovanie a potápanie, a slnko sa leskne nad bledým pieskom pláží.

Na druhej strane, obdobie dažďov trvá od januára do júla a prináša so sebou hojnú zeleň a intenzívne zrážky. Práve v tomto období dostáva Fernando de Noronha priemerne 1 500 milimetrov zrážok, a to predovšetkým v januári a februári. Teploty sa však stále pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, čo je pre mnohých stále príjemné.

Keďže je ostrov relatívne malý, počasie na Fernando de Noronha môže byť veľmi nestále a rýchlo meniace sa. Hoci v danom období môže byť vo všeobecnosti daždivé alebo suché, nezriedka sa stane, že narazíte na silný dážď, nasledovaný úplne slnečným dňom. Preto je dôležité byť pripravený na každú možnosť a vziať si so sebou vhodné oblečenie.

Okrem daždov a slnka, na ostrove je tiež veľký vplyv oceánu a vĺn, čo môže ovplyvniť pláže. Niektoré pláže sú vhodné na plávanie a šnorchlovanie aj v daždivom období, zatiaľ čo iné môžu byť príliš zmetené alebo nebezpečné. Preto je dôležité sledovať miestne rady a pokyny a byť opatrný pri vstupovaní do vody.

V záverečnom zhrnutí Fernando de Noronha ponúka nádherné tropické počasie a teploty počas väčšej časti roka. Svojou výnimočnou krásou a jedinečným morským životom je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Bez ohľadu na to, či navštívite ostrov počas obdobia sucha alebo dažďov, určite budete mať nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý súostrovie nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne, približne 350 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedným z najkrajších a najexkluzívnejších dovolenkových destinácií v Brazílii a láka turistov z celého sveta svojou nádhernou prírodou a neobvyklým ekosystémom.

Súostrovie Fernando de Noronha sa skladá z 21 ostrovov, z ktorých je hlavný ostrov jediným obývaným. Zvyšné ostrovy slúžia ako prírodné rezervácie a sú prístupné len na základe povolenia. Unikátna prírodná krása tohto miesta priniesla Fernando de Noronha na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa turisti rozhodnú navštíviť Fernando de Noronha, je jeho nádherná plážová scéna. Ostrov je obklopený bielymi piesočnatými plážami a jasným tyrkysovým morom. Môžete si vychutnať dlhé prechádzky po pláži, relaxovať na slnku alebo si vyskúšať rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo surfovanie. Pláže Fernando de Noronha sú tiež domovom pre veľké množstvo morských živočíchov vrátane delfínov a morských korytnačiek, ktoré môžete vidieť priamo z brehu.

Okrem pláží môžete preskúmať aj unikátnu flóru a faunu ostrova. Fernando de Noronha je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, z ktorých niektoré neexistujú nikde inde na svete. Môžete sa vydať na prechádzky po chránenej prírodnej rezervácii na ostrove, kde budete mať možnosť vidieť vzácne vtáky, ako napríklad Chochlatky bielej a Muido brunatého.

Jednou z najväčších atrakcií Fernando de Noronha je tiež skalnatý vstup do mora známy ako "Morada dos Golfinhos", čo v preklade znamená "domov delfínov". Každé ráno sa tu schádzajú delfíny, aby chytili svoje plávanie v tom krištáľovo čistom mori. Mnoho turistov si preto necháva vyčleniť čas na pozorovanie týchto húfoch delfínov, ako plávajú a skáču vedľa ich člnov.

Fernando de Noronha je destináciou, ktorá zaručuje jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Je to perla v Atlantickom oceáne s bohatou biodiverzitou a neskutočnou prírodou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú luxusnú a exkluzívnu dovolenku v srdci prírody. Ak plánujete dovolenku v Brazílii, neváhajte zaradiť Fernando de Noronha na svoj zoznam. Určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha sa nachádza na malom súostroví v Atlantickom oceáne asi 354 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedno z najkrajších miest v Brazílii so zaujímavým mixom koloniálnej architektúry a kúzelných pláží, čím si zabezpečuje pozornosť turistov z celého sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, musíte sa pripraviť na také, ktoré bude zodpovedať vašej náročnosti a požiadavkám. Máte možnosť výberu z množstva rôznych typov ubytovania, vrátane hotelov, rezortov alebo bungalovov. V regionálnych hoteloch a rezortoch sa väčšina izieb snaží zachovať tradičný štýl a pitoreskné témy, čo vám poskytne nádhernú atmosféru Brazílie.

Ak ste oddaný fanúšik prírody, mali by ste sa ubytovať v bungalove s panoramatickým výhľadom na more. Môžete si vybrať z prízemných alebo prázdninových bungalov s terasou a priestorom na opaľovanie. Na pláži Jedidija poskytuje Dedo de Deus a Pousada Solar Dos Ventos elegantné izby s klimatizáciou, ktoré sú vybavené TV, minibarom a súkromným kúpeľňou.

Ďalšia možnosť je zvoliť si luxusné all-inclusive rezorty, ktoré sú vybavené rôznymi atrakciami a službami. Tieto rezorty sú ideálne pre páry a rodiny, ktorí sa chcú uvoľniť a zabávať sa.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, existujú aj lacné hotely a hosťovské domy, ktoré môžu poskytnúť dobrú pohodlnosť za výbornú cenu. Tieto hosťovské domy môžu ponúkať spoločnú kuchyňu, izby s klimatizáciou, sprchu a WC.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte, Brazília Fernando de Noronha ponúka množstvo skvelých možností, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku a objaviť krásy Brazílie. Toto miesto sa stáva stále populárnejšie medzi turistami z celého sveta a to nielen preto, že tu nájdete niektoré z najkrajších pláží na svete, ale aj pre svoju jedinečnú kultúru, históriu a neobyčajné prírodné krásy. Ak hľadáte dokonalé miesto pre dovolenku, stojí za to rozptýliť sa do Brazília Fernando de Noronha, ktorá poskytuje nezabudnuteľné zážitky pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha


1. Čo je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je súostrovie pozostávajúce z 21 malých ostrovov v Atlantickom oceáne ležiacom približne 354 km od pobrežia Brazílie.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Fernando de Noronha, je cez letisko São Paulo alebo Recife, a potom pokračovať letom do ostrova. Existujú tiež trajekty z Recife a Natal.

3. Koľko dni by som tam mal zostať?
Odporúča sa zostať na Fernando de Noronha aspoň 4 dni, aby ste mohli vidieť hlavné atrakcie ostrova ako sú pláže, prírodné pamiatky, chránené oblasti, podmorský svet a historické pamiatky.

4. Je Fernando de Noronha drahý?
Áno, Fernando de Noronha je pomerne drahý, hlavne preto, že je to chránená oblasť a vstupné poplatky sú veľmi vysoké. Ceny jedál a ubytovania sú tiež nadpriemerné.

5. Ako si môžem ušetriť peniaze na Fernando de Noronha?
Môžete sa ubytovať v hosteli alebo penziónoch, zvoliť si menšie miesta na stravovanie, navštíviť bezplatné miesta a pláže, alebo využiť verejnú dopravu namiesto taxislužieb.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Fernando de Noronha?
Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže, ako sú Praia do Sancho a Praia do Leão, scénické body a vyhliadky ako je Morro do Pico a Baía do Sancho, chránené oblasti, ako sú Tamar zóny, fondy, histórické pamiatky, ako je Forte de Nossa Senhora dos Remédios a projekty ako je Viva Noronha.

7. Je Fernando de Noronha vhodné pre rodiny s deťmi?
Áno, Fernando de Noronha môže byť vhodné pre rodiny s deťmi, pretože je to miesto s množstvom pláží a prirodzených lokálnych prírodných oblastí na preskúmanie, ako aj rodinné lety.

8. Čo si mal obliecť na Fernando de Noronha?
Odporúča sa nosiť pohodlné plážové oblečenie ako shorts, tričká, plavky, a obuv vhodnú pre pobrežie. Mimo pláží si môžete obliecť ľahké a vzdušné oblečenie. Nezabudnite sa pripraviť na slnko a teplo.

9. Ako je tam s bezpečnosťou?
Fernando de Noronha je relatívne bezpečné miesto, aj keď turisti by mali byť opatrní a rešpektovať miestne pravidlá. Treba si dávať pozor na potenciálne nebezpečenstvo možných prílivov a príbojov.

10. Kedy je najlepší čas navštíviť Fernando de Noronha?
Najlepší čas na návštevu Fernando de Noronha je od septembra do decembra alebo od marca do júna kvôli príjemnejšímu počasiu a menšiemu množstvu turistov. Južná polovica roka a sviatky môžu byť rušnejšie a drahšie.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky