Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park

Dovolenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park: Pleso pre milovníkov prírody a dobrodružstva v Brazílii

Ak hľadáte miesto plné exotiky, krásnej prírody a fascinujúcej morskej fauny, mali by ste sa pozrieť na ostrov Fernando de Noronha v Brazílii. Tento ostrov a jeho okolité vody tvoria Fernando de Noronha Marine National Park, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete.

Nachádza sa v Atlantickom oceáne, približne 345 km od pobrežia Brazílie v štáte Pernambuco. Ostrov je ostrovnou dedinou s obmedzeným počtom návštevníkov, čo znamená, že si môžete užiť skutočnú prírodnú krásu, ďaleko od ruchu a preplnených pláží.

Fernando de Noronha Marine National Park bola vyhlásená za chránenú oblasť v roku 1988 a bol zahrnutý aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2001. Je to miesto, kde sa môžete stretnúť s delfínmi, morskými korytnačkami, mantami, rybami a dokonca aj žralokmi. Priateľské delfíny sú jednou z najväčších atrakcií, a preto máte možnosť si s nimi zaplávať a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Milovníci potápania ocenia miestne ponuky potápačských centier, kde majú možnosť spoznať úchvatné korálové útesy a farebné morské živočíchy. Tu môžete nájsť niektoré z najlepších miest na potápanie na svete, vrátane miesta zvaného "Baiana". Je to miesto, kde sa stretávajú potápači z celého sveta, aby objavili krásy týchto vôd.

Okrem potápania a pozorovania rôznych morských živočíchov je ostrov Fernando de Noronha známy aj svojimi nádhernými plážami. Pláž Robinsona Crusoe je jednou z najpopulárnejších, s bielym pieskom, tyrkysovou vodou a skalkami. Ďalšie pláže ako Praia do Sancho, Praia Cacimba do Padre a Praia dos Porcos sú tiež neuveriteľne krásne a návštevníci tu nájdujú ideálny raj na opaľovanie a oddych.

Ak máte radi turistiku, môžete sa vybrať na prechádzku po niektorých z 16 turistických chodníkov, ktoré viedu cez ostrov. Na týchto chodníkoch môžete objavovať rozmanitú flóru a faunu a užívať si nádherné výhľady.

Návšteva Fernando de Noronha Marine National Park je nezabudnuteľný zážitok pre všetkých, ktorí sú nadšení prírodou a dobrodružstvom. Tento malý, ale krásny ostrov ponúka nádhernú prírodu, fascinujúce morské živočíchy a pocity pokoja a oddychu. Nech už sa rozhodnete potápať sa, plávať s delfínmi alebo len relaxovať na pláži, táto dovolenka určite zostane v nezapamätateľných spomienkach.


Počasie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park: Tropický raj s jedinečným počasím

Brazília je známa svojou exotickou prírodou a rôznorodosťou ekosystémov, a medzi jednými z najkrajších miest, ktoré ju ponúka, patrí Fernando de Noronha Marine National Park. Táto klenotná sústava ostrovov, nachádzajúca sa v Atlantickom oceáne, je považovaná za jedno z najlepších miest na svete, kde si návštevníci môžu vychutnať jasné nebo, krásne pláže a úchvatnú krajinu.

Počasie na ostrovoch Fernando de Noronha je typické pre tropické podnebie s občasnými dažďami a vysokou vlhkosťou počas celejho roka. Teploty sa pohybujú od približne 25 ° C v zime (júl a august) až po 30 ° C v lete (december až marec). Ostrovy však stoja na ceste severovýchodných pasátových vietorov, čo znamená, že v určitých mesiacoch roka môže prísť ku krátkym dažďom a silnému vetru.

Niektoré obdobia sú považované za suchšie ako iné. Na Fernando de Noronha je daždivé obdobie od januára do júna, keď sa rozotvorí obloha a ponúka nádherné slnečné dni. Vedieť to však neznamená, že by ste nemali vziať si so sebou plášť alebo dáždnik. Aj počas daždivého obdobia môžu prísť krátke záplavy, pričom teplota zostáva pomerne vysoká až do týchto mesiacov.

Keď prichádzáte do ostrova, na kúpaliskách je dôležité sledovať príliv a odliv. Ostrovy sú známe výskytom prúdov a z tohto dôvodu môžu byť niektoré časti pláže odhalené alebo zaplavené v závislosti od hodiny v dne a mesiace v roku. To však neohrozuje krásu a šarm pláží Fernando de Noronha.

To, čo robí počasie na týchto ostrovoch výnimočným, je spojenie tropického podnebia so značným geologickým a biologickým bohatstvom. Ostrovy sa preslávili svojimi koralovými útesmi, ktoré priťahujú morskú faunu a flóru. Pretože sú súčasťou národného parku, tieto útesy sú chránené, čo umožňuje zachovať ich krásu a zachovávať vzácne druhy.

Okrem toho sú ostrovy domovom viac ako 30 druhov rýb, korytnačiek a rôznych iných morských tvorov. Pre milovníkov potápania a snorklovania je Fernando de Noronha skutočným rajom. Aj keď počasie môže ovplyvniť viditeľnosť, ostrovy sú vždy plné zázrakov a ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Výnimočné počasie na ostrovoch Fernando de Noronha je dôvodom, prečo sú tieto miesta tak obľúbené u turistov a prirodzených výskumníkov. Bez ohľadu na ročné obdobie si môžete byť istí, že sa budete cítiť v tropickom raji so slnečnými dňami, príjemnými teplotami a úžasnou prírodou, ktorá vás obklopuje. Nech je počasie akokoľvek, ostrovy Fernando de Noronha sú vždy miestom, ktoré stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Fernando de Noronha Marine National Park?
2. Aké rastliny a zvieratá sa nachádzajú v parku?
3. Ktoré aktivity a atrakcie ponúka park návštevníkom?
4. Ako sa dá dostať do parku?
5. Aké sú vstupné poplatky a otváracie hodiny parku?
6. Je povolené kempovanie alebo táborníctvo v parku?
7. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
8. Prečo sa odporúča pred návštevou parku zabezpečiť povolenie vstupu?
9. Aké pravidlá a obmedzenia platia pre návštevníkov parku?
10. Je možné vidieť delfíny alebo korytnačky v parku?

Odpovede:

1. Fernando de Noronha Marine National Park sa nachádza v Atlantskom oceáne, približne 354 km od pobrežia Brazílie.
2. V parku možno nájsť niekoľko druhov rýb, koralov a morských korytnačiek. Medzi rastliny patria palmové stromy a kaktusy.
3. Návštevníci parku môžu podnikať potápačské výlety, plachtiť, jazdiť na kajakoch a pozerať si miestne pamiatky a pláže.
4. Do parku sa dá dostať lodou alebo lietadlom z mesta Natal.
5. Vstupné poplatky do parku sa líšia v závislosti od typu vstupu a trvania pobytu. Park je otvorený denne.
6. V parku je zakázané kempovanie alebo táborníctvo.
7. Najlepší čas na návštevu parku je v suchom období, ktoré trvá od septembra do marca.
8. Odporúča sa zabezpečiť povolenie vstupu do parku kvôli obmedzeným miestam pre návštevníkov.
9. Návštevníci parku sa musia riadiť pravidlami a obmedzeniami parku, ktoré zabezpečujú ochranu miestnych druhov rastlín a zvierat.
10. V parku možno vidieť delfíny, korytnačky a iné morské zvieratá. Výskyt závisí od ročného obdobia.


Letenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších prírodných zákutí Brazílie. Ide o súostrovie, ktoré sa nachádza na východnom pobreží krajiny a je známe svojou krásnou flórou a faunou. Medzi najznámejšie zvieratá patrí napríklad ohrozená korytnačka, delfíny, morské želvy, morské psy a veľryby.

Ak sa chcete dostať k tomuto miestu, potrebujete si zakúpiť letenky do Brazílie. Odporúčaným miestom na pristátie je Natal, ktorá je jediným letiskom v blízkosti súostrovia Fernando de Noronha. Z Natalu je potom možné absolvovať prelet do Fernando de Noronha palubou malého lietadla.

Cena letenky závisí od toho, kedy plánujete cestu. V zime (júl až september) sú letenky drahšie ako v lete. Rovnako, ak chcete cestovať počas víkendov alebo počas obdobia prázdnin, pripravte sa na to, že cena letenky bude ešte vyššia.

Fernando de Noronha je navštevované najmä pre svoje nádherné pláže a jasnú vodu, v ktorej je možné plávať s veľrybami a delfínmi. Medzi najznámejšie pláže patrí Sancho Beach, Calheta Beach a Baía do Sancho.

Okrem toho, súostrovie ponúka aj niekoľko turistických aktivít, ako je napríklad potápanie a pozorovanie korytnačiek. Ceny týchto aktivít sú však trochu vyššie, takže si ich dopredu plánujte pomocou zabezpečíte komfortnejší výlet.

Ak plánujete cestu do Brazílie, nesmiete vynechať návštevu Fernando de Noronha. Krásne pláže, ohrozené zvieratá a prírodná krása, ktorá vás okúzli, sa stanú nepriateľnými spomienkami na celý život. Ceny letenky sa však môžu naštartovať, takže si dopredu plánujte svoju cestu a ušetrite pár reálov!


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka úžasné prírodné scenérie a pohľad na nezabudnuteľných obyvateľov morských hlbín. Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a relax, toto miesto je pre vás ako stvorené. Pretože ide o národný park, aj ubytovanie je špecifické a v tomto článku sa pozrieme na to, čo by ste mali vedieť predtým, ako si zarezervujete ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park.

Ubikácie a typy ubytovania

V národnom parku je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláží a ponúkajú štýlové apartmány, ktoré sú vhodné pre páry a rodiny so skutočným prírodým ruchom. Okrem toho môžete vybrať aj luxusný hotel s výhľadom na oceán, ale k dátumu publikovania tohoto článku nie sú k dispozícii, preto by ste sa mali dozvedieť podrobnejšie informácie priamo od svojho cestovného kancelára. Okrem toho sa pri návšteve národného parku odporúča ubytovanie v jednoduchých chatkách, kde sú vám k dispozícii klimatizované izby s výhľadom na oceán a spoločným prístupom k bazénu a reštaurácii.

Vedenie a personál

V Brazília Fernando de Noronha Marine National Park sú zamestnanci parku odborníci na miestnu prírodu a pohybujú sa v nej s neobyčajným rešpektom a zodpovednosťou. Všetci sú tiež pripravení čokoľvek pomôcť a odpovedať na všetky vaše otázky. Budete mať k dispozícii aj sprievodcov, ktorí vám ukážu krásy parku, prípadne vás zavedú k miestam, kde môžete plávať s delfínmi a ďalšími morskými bytosťami.

Aktivity a záujmy

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka rôzne aktivity a záujmy. Napríklad môžete plávať s delfínmi, ktoré sa rozhodli vyhľadávať miesta pri plážach v národnom parku. Okrem toho si môžete prehliadnuť zoological národný park, ňomž môžete vidieť ojedinelé druhy vtákov a tým sa dostanete bližšie k miestnym zvieratám a rastlinstvu. Tí, ktorí sa venujú potápaniu, môžu objaviť korálové útesy týchto miest s krásnymi plastickými rastlinami.

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je najlepšími destináciami na svete a ponúka nádhernú prírodu a krásne okolie pre návštevníkov z celého sveta. Preto by ste mali zvážiť návštevu tohto úžasného miesta a objaviť skutočné poklady Brazílie. Ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka širokú škálu možností a určite si tu nájdete to svoje. Preto neváhajte a zarezervujte si svoje miesto v tomto národnom parku hneď teraz!


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky