Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bulharsko Veliki Preslav

Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliki Preslav


1. Kde sa nachádza Veliki Preslav?
Veliki Preslav sa nachádza v Bulharsku, v oblasti Šumenský kraj.

2. Ako sa dostaneťe do Veliki Preslav?
Do Veliki Preslav sa dá dostať autom, autobusom alebo vlakom. Neďaleko sa nachádza aj medzinárodné letisko v Sofii.

3. Aké je historické význam Veliki Preslav?
Veliki Preslav je historické mesto, ktoré slúžilo ako hlavné mesto Prvého bulharského cisárstva v 9. a 10. storočí. Bolo centrom kultúry, vzdelania a politiky.

4. Aké pamiatky môžem vo Velikom Preslavy vidieť?
V Velikom Preslavy sa nachádzajú rôzne historické pamiatky, vrátane UNESCO svetového dedičstva ako napríklad archeologický komplex Veliki Preslav, kde sa nachádzajú ruiny cisárskeho paláca, chrámu a ďalších budov.

5. Aké turistické atrakcie sú v okolí Velikého Preslavy?
V okolí Velikého Preslavy sa nachádza množstvo ďalších turistických atrakcií, vrátane archeologického komplexu Pliska, Rila kláštora či Národného parku Rila.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Velikého Preslavy?
Najlepší čas na návštevu Velikého Preslavy je v lete, keď sú teploty príjemné a je väčšia šanca na slnečné počasie. Avšak každá ročná doba má svoje lákadlá a miestne festivaly a udalosti, takže si môžete užiť návštevu počas celej roka.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Velikom Preslave?
V Velikom Preslave sú rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a súkromných ubytovní.

8. Aké sú typické jedlá alebo reštaurácie v Velikom Preslave?
V Bulharsku a teda aj v Velikom Preslave sa môžete pripraviť na ochutnávku tradičných bulharských jedál, ako sú banicka, šopský šalát, kýlnici alebo kozunak. V meste nájdete aj rôzne reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

9. Ako sa môžem zoznámiť s miestnymi obyvateľmi v Velikom Preslave?
Najlepším spôsobom, ako sa zoznámiť s miestnymi obyvateľmi, je pristúpiť k nim otvorene a priateľsky. Mnohí sú hrdí na svoju históriu a sú ochotní podeliť sa o svoje znalosti a skúsenosti s návštevníkmi.

10. Aké ďalšie atrakcie môžem navštíviť v Bulharsku okrem Velikého Preslavy?
Bulharsko je bohaté na historické, prírodné a kultúrne atrakcie. Môžete navštíviť mestá, ako sú Sofia, Plovdiv a Varna, alebo prirodzené krásy, ako sú pláže Čierno more, pohoria Pirin a Rhodopy alebo Národný park Bulgarka.


Ubytovanie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je nádherná krajina s bohatou históriou, ktorú môžete vidieť nielen v nádherných pamiatkach, ale aj v jej mestečkách. Jedným z nich je aj mesto Veliki Preslav, ktoré je centrom Preslavskej oblasti. Toto mesto bolo v minulosti významným bulharským centrom a po storočia patrilo medzi najvýznamnejšie mestá v krajine.

Keď sa príliš nechcete stavať od mesta a chcete byť v jeho blízkosti, v obci Kaspichan, ktorá sa nachádza iba 5 km od Veliki Preslavu, si vyskúšajte rodinnú chatu s názvom Krasiva, ktorá ponúka komfortné ubytovanie za prijateľnú cenu. Chatky sú vybavené kuchynkou a súkromnou kúpeľňou. Sú vhodné pre dvojice, ale aj pre rodiny s deťmi. K dispozícii je aj grilovanie a ubytovanie s domácimi zvieratami.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa ubytovať v hotely "Slavjanski dvor", ktorý sa nachádza v centre mesta. Hotel ponúka moderné a luxusné izby s klimatizáciou. K dispozícii sú aj reštaurácia, bar a wellness centrum, kde si môžete užiť relax v saune, parnej kúpeli alebo vírivke.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode, odporúčame sa ubytovať v Kempingu "Preslav", ktorý sa nachádza iba 10 minút pešej chôdze od mesta Veliki Preslav. Kemping ponúka možnosť ubytovania v stanoch alebo karavanoch. K dispozícii je tiež bazén, ihrisko na volejbal a detské ihrisko.

Okrem týchto ubytovacích možností v meste, existuje aj možnosť ubytovania v blízkych mestách, ako sú napríklad mesto Shumen alebo mesto Targovishte.

Vzhľadom na to, že mesto Veliki Preslav sa nachádza v turistickej oblasti, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, aby ste si mohli zvoliť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim preferenciám a potrebám.

Mesto Veliki Preslav a jeho okolie ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť, a preto je to ideálne miesto na letnú dovolenku alebo krátky výlet. V blízkosti sa nachádza aj národný park "Sinite kamani", ktorý je rozkladaný na území týchto oblastí: Provadia, Vraca, Veliki Preslav, Razgrad, Targovischte a Shumen.

Vďaka množstvu historických a kultúrnych pamiatok a krásnej prírode, určite nebudete ľutovať návštevu mesta Veliki Preslav. A vďaka rôznorodým ubytovacím možnostiam si môžete vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.


Letenka Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo rôznych miest na návštevu. V tomto článku sa pozrieme na destináciu Veliki Preslav a ako sa tam dostať pomocou letenky.

Veliki Preslav je malé mesto východne od Bulharska. Mesto je známe svojou históriou, keď bolo hlavným mestom Prvotného Bulharska v 9. storočí. Teraz sa toto miesto stalo turistickým cieľom pre tých, ktorí sa chcú pozrieť na krásu starej architektúry a zistiť viac o histórii Bulharska.

Ako sa dostať do Bulharska a potom do Veliki Preslavu? Najlepšou možnosťou je cestovať lietadlom. Existuje mnoho letov z rôznych miest, ktoré sú k dispozícii pre cestujúcich. Najlepšie miesto na rezerváciu lístkov je výletná kancelária, pretože oni vedia povedať, ktoré lety sú vhodné pre vaše požiadavky.

Let do Balgarie trvá priemerne 2-3 hodiny, v závislosti od miesta odletu. Existuje niekoľko miest, do ktorých by ste mohli letieť, ako sú Sofía, Burgas alebo Varna. Potom, ako dorazíte na letisko, môžete si prenajať auto alebo taxi a cesta do Veliki Preslavu zaberá asi dve hodiny.

V rámci mesta samotného sa môžete prechádzať pešo a preskúmať krásu miesta. Navštívte národopisné múzeum, ktoré ponúka vzácne exponáty a artefakty z histórie mesta. Práve tu sa nachádza národný historický a archeologický park Veliki Preslav, ktorého súčasťou je najväčší celok z obdobia Prvého Bulharska - Veľký Kríž.

V iných častiach mesta môžete vidieť okolo kostolov, ktoré sa tu nachádzajú. Väčšina z nich bola postavená v priebehu 9. a 10. storočia a sú veľmi zaujímavé do pozornosti.

Celkové náklady na túto cestu budú závisieť od miesta, odkiaľ budete letieť, a aké ubytovanie si vyberiete. Ale bez ohľadu na náklady, tento výlet bude stáť za to, pretože Vekiki Preslav bude pre vás určite jedinečný zážitok.


Dovolenka Bulharsko Veliki Preslav


Veliki Preslav - historicky poklad Bulharska pre dovolenku plnú kultúry a prírody

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje krásu prírody s bohatou históriou a kultúrou, mestečko Veliki Preslav v Bulharsku je ideálnym miestom na návštevu. Nachádza sa v severovýchodnom Bulharsku, len niekoľko kilometrov od mesta Šumen. Mesto, ktoré bolo kedysi hlavným centrom Prvého Bulharského cisárstva, teraz ponúka návštevníkom príležitosť preskúmať jeho historické poklady a zažiť pokojnú atmosféru.

Veliki Preslav je známy svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do 9. storočia. Bolo hlavným mestom Prvého Bulharského cisárstva pod vládou cisára Simeona Veľkého, ktorý ho prebudoval na veľkolepé administratívne centrum. Mesto bolo prezentované ako mocenské sídlo a vojenská prevahu cisára, ktorý ho napokon prinútil dosiahnuť titul Veľké. Dnes môžete vidieť pozostatky tohto veľkolepého obdobia, vrátane Kalého, cisárskeho paláca, múzea a historického parku.

Cisársky palác predstavuje obrovské archeologické nálezy, ako je napríklad cisársky poklad s pozostatkami zlata a drahokamov. Mnoho z týchto artefaktov je vystavených v miestnom múzeu, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších múzeí v Bulharsku. Okrem toho v múzeu nájdete aj rôzne archeologické nálezy a exponáty z obdobia Prvého Bulharského cisárstva.

Historický park je ďalšou atrakciou, ktorú by ste v meste nemali vynechať. Tento rozľahlý park ponúka návštevníkom možnosť prechádzať sa po historických zemepisných značkách, ktoré vám umožnia spoznať históriu a kultúru tohto obdobia. Miestne pamiatky a budovy dodávajú parku autenticitu a umožňujú návštevníkom cítiť sa, akoby sa prechádzali po dávnych históriách. Relaxujúci prechádzky, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a zastavenie sa na piknik - to všetko je súčasťou zážitku z návštevy historického parku.

Okrem histórie a kultúry ponúka Veliki Preslav aj krásnu prírodu. Mestečko leží v okolí národného parku Rusenski Lom, ktorý je jedným z najkrajších v Bulharsku. Park je známy svojimi strmými skalnými stenami, rozmanitými rastlinami a zvyčajne je domovom pre niektoré vzácne živočíchy. Prechádzky, turistika a obdivovanie prírodných krás sú skvelými aktivitami, na ktoré by ste mali počas vašej dovolenky vynaložiť čas.

Veliki Preslav je vzdialený len približne 400 kilometrov od hlavného mesta Sofie, takže ak plánujete cestovať do Bulharska, môžete ľahko zahrnúť toto miesto do svojho itinerára. Ponúka však omnoho viac ako len jednoduchú zastávku na ceste. Je to cenný kúsok bulharskej histórie, ktorý je stále živý a očarujúci. Keďže mesto ešte nie je masovo obľúbené medzi turistami, môžete sa tešiť na pokojnú a autentickú atmosféru.

Ak hľadáte únik od bežného veľkomestského ruchu a túžite po dovolenke, kde môžete objaviť históriu, kultúru a prírodu, potom je Veliki Preslav vo Vašich rukách. Navštívte toto miesto a ponoorte sa do príbehu Bulharska, ktorý čaká na Vás s nadšením.


Počasie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je známe svojou rozmanitou krajinou a pestrým kultúrnym dedičstvom. Jedným z mnohých turisticky atraktívnych miest v tejto krajine je aj mestečko Veliki Preslav. Nielenže sa môžete pokochať krásnymi pamiatkami, ale môžete aj vychutnať priaznivé počasie.

Veliki Preslav je položený východne od Bulharska, v oblasti Šumavy. Má kontinentálne podnebie, s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime. Letné dni sú veľmi teplé, priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo vám umožní vychutnať si plávanie v jednom z mnohých kúpalísk v okolí. Aj keď dni sú teplé, večery bývajú často chladné, takže nezabudnite zobrať si s sebou svetriky alebo ľahké bundy.

Jesen v mestečku Veliki Preslav je veľmi príjemná. Teploty sú stále príjemné a nízky sklôn ku dažďu znamená, že môžete užívať krásne a jasné dni. Teploty sa pohybujú medzi 20 - 25 °C cez deň a 10 - 15 °C v noci. Taktiež je to obdobie, keď môžete sledovať zmenu farebných odtieňov lístia, ktoré sa menia zo zelenej na červenú, oranžovú a zlatú.

Zimné obdobie v mestečku Veliki Preslav je chladné a suché s veľmi malým množstvom snehu. Priemerné teploty sa pohybujú medzi -3 a 6 °C a v noci sú často pod bodom mrazu. Aj keď zima je mierna, môžete sa tešiť na krásne slnečné dni, keď sa môžete prechádzať po okolí a obdivovať krásu zimnej krajiny.

Jar je v mestečku Veliki Preslav veľmi pekná, keď sa celá príroda prebúdza zo svojho zimného spánku. Teploty sú stále príjemné, s priemernými teplotami medzi 15 - 20 °C a často slnečnými dňami. Toto obdobie je najvhodnejšie na prechádzky a turistiku v okolí.

Celkovo, mestečko Veliki Preslav má zdravé a priaznivé počasie po celý rok, takže ak hľadáte destináciu, kde môžete užívať krásne pamiatky a prírodu, súčasne vychutnávajúc si pohodlné teploty a priaznivé počasie, potom by ste mali určite zahrnúť Veliki Preslav do zoznamu vašich potenciálnych dovolenkových miest.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky