Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Lednice-Valtice

Počasie Česko Lednice-Valtice


V České republice sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z nich sú Lednice-Valtice, ktoré sa nachádzajú v južnej časti krajiny a sú súčasťou chránenej krajinného oblasti Pálava. Okolie Lednice-Valtice je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj nádhernými vinicami, jazerami a zámkami. Poďme sa však pozrieť, aké počasie v tejto oblasti sa často vyskytuje a ako ho využiť pri plánovaní výletu.

Jarné počasie

Po prvých príznakoch zimy prichádza jarné obdobie, ktoré v Lednicko-Valtickom areáli trvá od marca do mája. Väčšinou sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia, no občas sa môže stať, že bude chladnejšie. Výhodou návštevy v tomto období je to, že príroda sa prebúdza k životu a okolité vinice a záhrady už pomaly kvitnú. To robí z tejto oblasti skvelé miesto na prechádzky a cykloturistiku.

Letné počasie

Počas letného obdobia, od júna do augusta, sa teploty v Lednice-Valtice často pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Občas tu môže prísť aj k silným búrkam, avšak počasie sa vzápätí upokojí a návštevníci si môžu užiť krásne letné dni. Ak máte radi vodu, môžete sa vybrať na jazero Milotice, kde si môžete užiť kúpanie a relaxovať na pláži. V týchto mesiacoch sa tiež často organizujú vinohradnícke slávnosti, kde sa môžete zoznámiť s tradičným vínom a jedlami tejto oblasti.

Jeseň a zima

Jeseň v Lednickej oblasti je obdobím, kedy sa príroda mení na žlté a červené farby. Teploty sú miernych a pohybujú sa medzi 10 a 15 stupňami Celzia. Ak máte radi víno, je ideálne obdobie na návštevu miestnych viníc a ochutnávanie nových ročníkov.

Zima v Lednicko-Valtickom areáli prichádza v decembri a trvá do februára. Teploty sú nízke a mrazivé, ale môžete si vychutnať krásu zimy v historickej zámeckej záhrade s fontánami a sochami, ktoré sú zakryté snehom. V decembri sa tu tiež organizuje vianočný jarmok, kde môžete kúpiť tradičné vianočné dekorácie a pochutnať si na tradičnej vianočnej pečeni.

Celkovo platí, že každé obdobie má svoje čaro a využitie. Lednice-Valtice sú krásnym miestom poznať počas celého roka a každá návšteva ti môže priniesť nový zážitok. Takže neváhajte a vyrazte na poznávanie tohto nádherného kúta Česka!


Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Česko Lednice-Valtice je jedno z najkrajších miest na Morave, malebná oblasť plná histórie a prírodných krás. Nachádza sa v strede Európy a je zapísaná na zozname UNESCO. Každoročne láka veľké množstvo turistov, a preto je dôležité mať v tejto oblasti vhodné ubytovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Česko Lednice-Valtice, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. V oblasti sa nachádzajú hotelové komplexy, penzióny, nezávislé apartmány a dokonca aj kempy.

Ak preferujete luxusnejšiu formu ubytovania, môžete si rezervovať izbu alebo apartmán v jednom z mnohých hotelových komplexov v oblasti. Tieto hotely ponúkajú širokú škálu služieb, ako sú bazény, wellness centrá, reštaurácie a športové vybavenie. Niektoré hotely sú umiestnené priamo v historickej časti Lednice alebo Valtice, čo vám umožní mať jedinečný pohľad na okolitú prírodu.

Penzióny sú inou možnosťou pre tých, ktorí preferujú menšie a útulnejšie ubytovanie. Penzióny sa nachádzajú buď priamo v meste alebo v blízkosti okolitých vinohradov a polí. Tieto miesta majú často šarmantné záhrady alebo terasy, kde si môžete vychutnať sklenku jedného z mnohých moravských vín.

Ak preferujete viac nezávislé ubytovanie, nezávislé apartmány sú pre vás to správne. Tieto apartmány vám ponúkajú súkromie a pohodlie v kombinácii s vlastnou kuchyňou a obývacou izbou. Súvhodou týchto apartmánov je, že môžete dovolenku tráviť podľa vlastného harmonogramu.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zažiť dovolenku v prírodnom prostredí, kempy sú ideálnym riešením. Campy v tejto oblasti sú dobre vybavené a poskytujú základné zariadenia pre stanovanie alebo karavany. Okolité lesy a lúky umožňujú mnoho možností na turistiku alebo cyklistiku.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Česko Lednice-Valtice ponúka množstvo možností, ktoré uspokoja potreby každého turistu. Nebudete ľutovať návštevy tejto malebnej oblasti plnej histórie a prírodných krás. Ubytovanie v blízkosti Lednice a Valtice vám umožní ľahký prístup ku všetkým hlavným atrakciám a zároveň si vychutnať pokoj a relaxáciu, ktorú tento región ponúka.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Ak hľadáte vhodnú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, nezabudnite sa zahľadieť na krásy Česka. Jednou z najkrajších oblastí na severu Moravy sú Lednice-Valtice, kde nájdete nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj fascinujúce historické pamiatky.

Lednicko-Valtický areál sa nachádza asi hodinu cesty od Brna, a patrí medzi najvýznamnejšie krajinné pamiatky Českej republiky. Od roku 1996 je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Táto oblasť sa nachádza na ploche 283km² a zahŕňa nielen čarovnú krajinu južného mora, ale aj množstvo stavebných pamiatok pochádzajúcich z rôznych období histórie.

Prírodná scenéria Česka Lednice-Valtice je zložená z rôznych typov krajiny, ktoré postupne prechádzajú z jazier a rybníkov cez záhradné parky až po lesy a vinice. Tieto miesta sú ideálne pre turistov, ktorí milujú krajinnú krásu, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré si môžu užívať šport a oddych na miestach, kde sa dá plávať alebo jazdiť na bicykli.

História Lednicko-Valtického areálu siaha až do 13. storočia, keď bola založená dedina Valtice. Z roviny sa tu postupne vypracúvali veľké záhradné parky, prehlbovali sa rybníky a postavili zámky, ktoré sa stávali centrom vysokej kultúry. Najvýznamnejším stavebným dielom v areáli sú zámky Lednice a Valtice, ktoré sú obklopené krásnymi a rozsiahlymi parkami.

Pre turistov je určite zaujímavým miestom Arboretum Lednice, kde môžu vidieť zaujímavé rastliny z celého sveta. Súčasťou areálu je aj Múzeum novoveku v Mikulove, ktoré ponúka prehliadku životného štýlu týchto stílom ovplyvnených spoločenských vrstiev.

Lednicko-Valtický areál je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry či jednotlivcov, ktorí hľadajú prekrásne miesto pre relax a oddych od každodenného zhonu. Dovolenka v Lednicko-Valtickom areáli vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa dostanú do vášho srdca a na dlhé roky si ich zapamätáte.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice sa nachádza na juhu Moravy, v Česku.

2. Aký je hlavný dôvod, prečo by som mal(a) navštíviť Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice je známe svojím nádherným parkom a zámkom, ktoré je zahrnuté do svetového dedičstva UNESCO.

3. Ako sa tam dostanem?
- Lednice-Valtice je dostupné autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie väčšie mestá s medzinárodným letiskom sú Viedeň (57 km) a Brno (71 km).

4. Koľko stojí vstupné do Lednice-Valtice?
- Vstupné do parku a zámku sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Ceny sa pohybujú približne od 100 Kč do 300 Kč pre dospelých.

5. Aké sú otváracie hodiny Lednice-Valtice?
- Park je otvorený celoročne, avšak otváracie hodiny sa menia v závislosti od ročného obdobia. Zámok je väčšinou otvorený od apríla do októbra, niekedy aj počas vianočných sviatkov.

6. Môžem sa vybrať na prehliadku zámku?
- Áno, prehliadky zámku sú dostupné pre verejnosť. Môžete si zvoliť medzi prehliadkami s vedením alebo samostatnou prehliadkou.

7. Môžem si zámocký park len prejsť samostatne?
- Áno, zámocký park je otvorený pre verejnosť a môžete si ho prejsť samostatne. Existuje však aj možnosť využiť prehliadky parku s odborným sprievodcom.

8. Kde sa nachádzajú ubytovacie možnosti v Lednice-Valtice?
- V Lednice-Valtice a v okolí sa nachádza veľa hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Oplatí sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

9. Aké iné atrakcie a aktivity sú v blízkosti Lednice-Valtice?
- Okolie Lednice-Valtice ponúka množstvo ďalších turistických atrakcií, ako sú vinice, pamiatky, cyklotrasy, golfové ihriská a termálne kúpaliská.

10. Ako dlho by som mal(a) plánovať návštevu do Lednice-Valtice?
- Na základnú prehliadku parku a zámku by ste mali mať vyhradený deň. Ak chcete preskúmať aj okolité atrakcie, odporúčame plánovať pobyt aspoň na dva až tri dni.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Výlet do Lednice-Valtic býva pre mnohých turistov skvelým spôsobom, ako sa oboznámiť s krásami českej kultúry a histórie. A pre tých, ktorí sa chcú tam dostať rýchlo a pohodlne, je tu možnosť cestovať letom z Prahy do Brna.

Letenku Česko Lednice-Valtice nájdete na webe rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair a ČSA. Cesta trvá približne 1 hodinu a 15 minút, čo je oveľa kratšie ako cesta autom alebo vlakom.

Po príchode do Brna môžete pokračovať na miesto určenia vlakom alebo autobusom. Lednica-Valtice sa nachádza v južnej časti Moravskej časti Dolných Rakúsk, asi 60 km juhozápadne od Brna.

Mestá Lednica a Valtice sú veľmi zaujímavými turistickými miestami, ktoré sa nachádzajú v krásnej krajine plnej vinohradov, zámkov a parkov prechádzajúcich riek. Vhodné pre rodiny s deťmi alebo romantickú dovolenku pre dvoch.

V Lednici si môžete pozrieť zámok, v ktorom sa nachádza muzeum kultúrneho života a záhrady, ktoré si môžete prejsť.

Valtice je viac zameraná na vinohradníctvo a vinárstvo. Tu si môžete vyskúšať miestnu výrobu a návštevu miestnych vinobraní a ochutnávkou vín.

Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť stresu veľkomesta a oddýchnuť si v prírode, návšteva Lednice-Valtic je dokonalý výletový cieľ. Výhodou letenky Česko Lednice-Valtice je, že sa z Prahy dostanete na miesto určenia oveľa skôr a môžete ušetriť čas cestovaním.

Ak sa chystáte na romantickú dovolenku alebo výlet s rodinou na Moravu, neváhajte a využite letenku Česko Lednice-Valtice. Určite Vás toto historické miesto nadchne a bude sa z nej dlho ukrývať v pamäti.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky