Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Šumava National Park

Dovolenka Česko Šumava National Park


Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych pri prírode, tak neváhajte a vyrazte na dovolenku do Šumavy National Parku. Tí, ktorí milujú prechádzky v prírode, cykloturistiku a aktívny oddych v prírode, toto miesto v južnej časti Čiech jednoducho milujú.

Šumava National Park sa nachádza v strednej Európe a zaberá rozlohu 170 kilometrov štvorcových. Park sa nachádza v nádhernom zalesneneom pohorí, ktoré nadväzuje na Alpy. Na jeho území sa nachádza množstvo jazier, potokov a prameňov, ktoré majú čistú a pitnú vodu.

Pre milovníkov turistiky ponúka Šumava National Park stovky kilometrov značených turistických trás, ktoré vedú po nádherných scenériách a okolitých dedinkách. Najkratšie trasy sú približne 6 kilometrov, ale ak máte v pláne viacdennú turistiku, určite sa oplatí vybrať si niektorú z trás zaberajúcich približne 30 kilometrov. Na Šumave nájdete aj množstvo cyklotrás. Táto destinácia je veľmi obľúbená aj pre lyžovanie a bežkovanie v zimnom období.

Pre milovníkov adrenalinových športov Šumava ponúka tiež mnoho možností. V zimnom období je možné zasnežené kopce využiť na snowboarding a lyžovanie, zatiaľ čo v letných mesiacoch sa môžete venovať raftingu. Medzi ďalšie atrakcie patrí napríklad jazda na koni, kanoistikou, kúpanie v prírodných jazerách, navštívenie zverinca alebo návšteva mnohých historických miest.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Šumavy National Parku, máte na výber zo širokej ponuky ubytovania. Môžete sa ubytovať v hoteloch a penziónoch, alebo tiež v kempoch a chatách priamo v prírode. Na iných miestach nájdete aj horské chaty, ktoré sa nachádzajú v neďalekej blízkosti turistických trás.

Celkové náklady na dovolenku v Šumave závisia od vašej zvolenej formy ubytovania, výletov a aktivít, ktoré sa rozhodnete podnikať. Šumava je však celkovo cenovo dostupné miesto, takže sa určite zvládnete v rámci svojho rozpočtu.

Vzhľadom k jeho kráse a ponuke množstva aktivít, Šumava National Park rozhodne stojí za návštevu. Ak sa rozhodnete pre táto destinácia, nebudete sklamaní. Tento nádherný národný park ponúka okrem nádherných scenérií aj bohatú históriu a množstvo zaujímavých miest, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Takže neváhajte a vyrazte na dovolenku do tohto kúzelného miesta, ktoré vám určite učaruje svojou krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Šumava National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Niektoré časti parku, ako napríklad návštevné centrá, muzeá a podobne majú však vlastné otváracie hodiny.

2. Kde sa nachádza Národný park Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava sa nachádza v západnej časti Českej republiky, v blízkosti hraníc s Nemeckom a Rakúskom. Jeho územie sa nachádza vo vyšších polohách Šumavy a obsahuje široké spektrum prírodných krás.

3. Koľko stojí vstup do Národného parku Šumava?
Odpoveď: Vstup do Národného parku Šumava je bezplatný. Niektoré aktivity alebo návštevné atrakcie, ako napríklad exkurzie, prehliadky alebo detské programy, si môžu vyžadovať vstupné poplatky.

4. Aké aktivity sa dajú v Národnom parku Šumava podnikať?
Odpoveď: Národný park Šumava ponúka široké možnosti aktívneho oddychu a relaxácie v prírode. Medzi najčastejšie aktivity patrí turistika, cykloturistika, lyžovanie, vodné športy, exkurzie, prehliadky, rybolov a podobne.

5. Aké zvieratá sa vyskytujú v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je domovom mnohých druhov zvierat, medzi ktoré patrí medveď, vlk, rysovc, los, jeleň, dabing, sova a ďalšie. Sú to zvieratá, ktoré žijú v prírodnom prostredí a návštevníci by sa mali k nim správať s maximálnou opatrnosťou.

6. Je v Národnom parku Šumava povolené táboriť?
Odpoveď: V Národnom parku Šumava sa táboriť nesmie. Návštevníci môžu využiť niekoľko kempov a ubytovacích zariadení v okolí parku alebo využiť možnosti ubytovania v blízkych mestách a obciach.

7. Aké sú najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava patrí Modrava - Březník, Pěticestí - Velká a Malá Mokřina, Modravské slatě - Jezerní slať a dalšie. Sú to trasy s krásnymi výhľadmi a množstvom prírodných zaujímavostí.

8. Je v Národnom parku Šumava povolené mať so sebou psa?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu mať so sebou psa, avšak musia dodržiavať pravidlá Národného parku Šumava. Psy musia byť na vodítku, nesmú sa pohybovať mimo značených trás a iných obmedzených oblastí, kde je povolený pobyt psov a musia sa im vyhnúť chráneného územia.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava?
Odpoveď: Najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava sú jar a jeseň, keď sú počasie a podmienky vhodné pre turistiku, cykloturistiku a iné vonkajšie aktivity. Zimné mesiace sú obzvlášť vhodné pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Letné mesiace sú tiež populárne, ale v týchto mesiacoch sa môže park stotožniť s turistami.

10. Aké sú dôležité informácie, ktoré by som mal vedieť pred návštevou Národného parku Šumava?
Odpoveď: Pred návštevou Národného parku Šumava sa uistite, že máte dostatok informácií o parku a jeho pravidlách. Myslite na to, že sa jedná o chránené územie a správajte sa k nemu v súlade s prírodnými zákonmi. Tiež si získať informácie o počasí, vhodnom oblečení a obuvi, aby ste mohli užiť prírodné krásy parku bez problémov.


Letenka Česko Šumava National Park


Letenky do Česka sú v súčasnosti cenovo dostupné pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku v prírode, tak vám môže byť veľmi zaujímavým cieľom Šumava National Park. Nachádza sa v juhozápadnej časti Českej republiky, s rozlohou 690 km². Je to jedno z najväčších chránených území v strednej Európe, kde nájdete pôvodnú prírodu s mnohými endemickými druhmi.

Cestou letom na letisko Praha si užijete krásny pohľad na množstvo zaujímavých miest, ktoré vám Česko ponúka. Po prílete si môžete prenajať auto a vyraziť do Šumavy. V oblasti národného parku nájdete množstvo výstupov na vrcholy, cyklotrasy a zimné strediská.

Jednou z najmäjšímefascinujúcich častí parku je Železná Ruda. Nachádza sa na západnom okraji Šumavy a ponúka široký výber možností trávenia voľného času a ochutnávania miestnych špecialít. Môžete si navštíviť aj lyžiarske centrum, ktoré ponúka tie najlepšie lyžiarske zážitky. Mnoho lyžiarskych tras udržiava svetovú úroveň a ponúka vám nezabudnuteľné zážitky.

Na západe Šumavy sa nachádza Kaplice. Mestečko sa vyznačuje prekrásnymi kostolmi a historickými objektmi. Po neďalekej cyklotrase sa môžete vybrať do mestečka Český Krumlov, ktoré vás uchváti svojou architektúrou a romantickou atmosférou.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Šumave, nezabudnite navštíviť množstvo kultúrnych a histórických pamiatok, ktoré vám dajú veľa zaujímavých informácií o tejto časti Európy. Taktiež by ste nemali prezrieť zaujímavé miestne špeciality a hospodárske produkty, ktoré vám poskytnú skvelú chuťovej súčasť českej kuchyne.

Ak hľadáte miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, tak by ste mali zvážiť letenku do Čiech a navštíviť miesto, ktoré vám poskytne neopakovateľné prírodné krásy, zvuky prírody a množstvo zaujímavých aktivít v Šumava National Park.


Počasie Česko Šumava National Park


Český Šumava National Park je jednou z nejkrásnějších lokalit v České republice, kterou ročně navštěvuje mnoho lidí z celého světa. Podnebí Šumavy se liší od ostatních částí země, protože zde často foukají silné větry a teploty se mohou lišit o více než deset stupňů.

V létě je počasí na Šumavě obvykle teplé a slunečné, avšak déšť není výjimkou. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C přes den a okolo 10-15 °C v noci. Pokud plánujete pěší turistiku, je nejlepší období od června do srpna, kdy jsou nejvyšší teploty a nejvíce slunečných dní. V období letních prázdnin se však může park stát velmi rušným místem.

V zimě je Šumava obalena sněhem a teploty se mohou pohybovat pod bodem mrazu. V parku se dá lyžovat, snowboardovat a bruslit na zamrzlých jezerech. Pokud plánujete navštívit Šumavu v zimě, mějte na paměti, že některé cesty a turistické cesty mohou být uzavřeny kvůli sněhu a nebezpečí lavin.

Jaro a podzim jsou sezonou menšího turistického ruchu, ale i tyto období mají své kouzlo. Barvy, které se objeví na stromech na podzim jsou naprosto úchvatné a na jaře se park pomalu probouzí k životu. Musíte být však připraveni na proměnlivé počasí, které může být chladné a deštivé.

V každém ročním období se na Šumavě můžete těšit na nádhernou přírodu, turistiku, cykloturistiku a mnoho dalšího. Ať už máte rádi hory nebo lesy, Šumava vám nabídne nezapomenutelné zážitky v jakémkoliv ročním období.


Ubytovanie Česko Šumava National Park


Česko Šumava National Park, ležiaci v južnej časti Českej republiky, je jedným z najkrajších prírodných území v strednej Európe. Tento národný park je domovom rozmanitej fauny a flóry, ako aj nádherných prírodných pamiatok a turistických trás. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný región, ubytovanie je v Šumave ľahko dostupné a ponúka širokú škálu možností pre turistov.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a komfort, sú k dispozícii rôzne hotely a penzióny v štýle horského hotelu. Tieto ubytovacie zariadenia majú často výbornú polohu v blízkosti hlavných turistických atrakcií a ponúkajú moderné vybavenie vrátane reštaurácií, bazénov a wellness centier. Šumavské hotely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú hýčkať a odpočívať po dni strávenom objavovaním prírody.

Pre dobrodruhov a milovníkov turistiky existuje mnoho možností na ubytovanie vo vzdušných turistických chatkách a horských chatách. Tieto chaty sú obklopené lesmi a vysokými horami a poskytujú jedinečný zážitok z pobytu v prírode. V týchto chatách sa nachádzajú jednoduché izby so základným vybavením, vrátane spoločnej kuchyne a sociálnych zariadení. Tieto chatky ponúkajú útulnú atmosféru a sú ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú preskupiť s prírodou a zažiť jedinečný dovolenkový zážitok.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom existuje mnoho lacných hostincov, penziónov a ubytovne vo väčších mestách a turistických dedinkách. Tieto miesta sú cenovo dostupné a často poskytujú základné vybavenie pre pohodlný pobyt. Ubytovanie v týchto zariadeniach je veľkou výhodou pre tých, ktorí plánujú stráviť väčšinu svojho času v prírode a nechcú veľa peňazí minúť na ubytovanie.

Okrem tradičných ubytovacích možností je camping v národnom parku ďalšou populárnou voľbou medzi turistami. Kempy a karavany sú dostupné v niektorých častiach parku a poskytujú vynikajúcu príležitosť precítiť prírodu v jej najčistejšej podobe. Sú tu základné zariadenia, vrátane vody a elektriny, ktoré zabezpečia pohodlný pobyt v prírode. Camping je skvelým spôsobom, ako stráviť noc pod hviezdami, počúvať zvuky prírody a zároveň mať príležitosť objavovať krásy parku.

Národný park Česko Šumava je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka rôzne možnosti, či už uprednostňujete pohodlnú noc v hoteli, útulný pobyt v horskej chate, jednoduché ubytovanie v hosteli alebo zážitok z kempovania v prírode. Nech si vyberiete akékoľvek ubytovanie, určite nebudete sklamaní nádhernými scenériami a jedinečnými prírodnými krásami, ktoré vás čakajú v Šumave.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky