Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Crikvenica

Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je malebné pobrežné mesto v Chorvátsku, ktoré každoročne láka tisíce turistov svojou krásnou prírodnou scenériou a vynikajúcou ponukou ubytovania. Ak plánujete svoju dovolenku v Crikvenici, tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré by ste mali zvážiť.

Jednou z možností je hotelové ubytovanie. V Crikvenici sa nachádza množstvo hotelov, od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po priateľské rodinné hotely. Väčšina hotelov sa nachádza priamo na pobreží, čo znamená, že budete mať úžasný výhľad na krásne Jadranské more. Hotely v Crikvenici ponúkajú širokú škálu zariadení a služieb vrátane bazénov, reštaurácií, welness centier a animačných programov pre deti.

Ak preferujete súkromné ubytovanie, môžete si prenajať apartmán alebo vilu. Crikvenica má veľký výber apartmánov v rôznych cenových kategóriách a veľkostiach. Niektoré apartmány sa nachádzajú priamo na pobreží, zatiaľ čo iné sú o niečo vzdialenejšie od mora. Výhodou prenájmu apartmánu je, že si môžete vychutnať väčšiu slobodu a súkromie, ako keby ste bývali v hoteli. Väčšina apartmánov je dobre vybavených s kuchynkou, čo vám dáva možnosť si pripraviť vlastné jedlo.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je ideálnou možnosťou kempovanie. Crikvenica má niekoľko kempov, kde si môžete prenajať stany alebo karavany. Tieto kempy majú všetky nevyhnutné zariadenia, ako sú sprchy, toalety, prístup k elektrine a viac. Nachádzajú sa zväčša v zelených a tichých oblastiach, takže máte pocit, že ste na dovolenke v prírode. Kempy sú tiež skvelým miestom na spoznávanie ďalších cestovateľov a vytváranie nových priateľstiev.

Okrem týchto možností ubytovania si môžete tiež vybrať z rôznych malých penziónov a hosťovských domov, ktoré ponúkajú útulné a cenovo dostupné miesto na prespanie.

Crikvenica je ideálnym miestom na strávenie letných prázdnin so svojimi krásnymi plážami, príjemným podnebím a množstvom aktivít. Nech si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, určite si užijete svoj pobyt v tomto nádhernom chorvátskom pobrežnom meste.


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je krásne prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letoviskom medzi turistami. Nachádza sa v regióne Kvarner, v blízkosti ostrova Krk a má veľa pekných pláží s čistou vodou a príjemným podnebím.

Dovolenka v Crikvenici ponúka mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pláže v meste sú charakteristické čistou a jemnou piesočnou plážou a prekrásnym modrým morom. Navštíviť môžete pláž Selce, ktorá je pre svoje malé zálivy výborne vhodná pre rodiny s deťmi. Ak ste zástancom nudistickej pláže, smerujte do Uvala Slana, ktorá je známa svojou prírodou a oddychom bez plaviek.

Okrem pláž môžete v Crikvenici navštíviť aj rôzne historické pamiatky a kostoly, ktoré zdobia mesto. Najznámejšou atrakciou je kostol sv. Antuna Padovanského, ktorý je vybudovaný v barokovom štýle a očaruje vás svojou zvláštnou architektúrou. Ďalšou kostolom je kostol sv. Katariny, ktorý patrí k najstarším kostolom v meste. Najviac z návštevníkov si budú užívať neskoro večerné prechádzky starým meste. Je to miesto, ktoré by vás malo určite zaujať. Na každej uličke nájdete rôzne miestne obchodíky či reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá.

Pre aktívne relaxovanie sa v Crikvenici ponúka turistické trasy po okolitých kopcoch, cyklistické prechádzky, a pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, areál Wakeboard Crikvenica, kde môžete vyskúšať wakeboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vycestovať s rodinou, v Crikvenici nájdete mnoho aktivít aj pre deti. Napríklad Aquapark Crikvenica, je malý vodný park plný tobogánov a atrakcií na báze vody, ktoré roztúžia aj tých najmenších návštevníkov.

Dovolenka v Crikvenici je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prémiovú dovolenku s fantastickými plážami, krásnou prírodou a príjemným klimatom. Svojim návštevníkom ponúka mnoho zábavy, atrakcií a kulinárskych zážitkov. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Chorvátska, neváhajte a zvoľte si Crikvenicu, kde zažijete neuveriteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Je Crikvenica dobrá destinácia na letnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je obľúbeným letoviskom na juhu Chorvátska s krásnymi plážami, množstvom zaujímavých aktivít a veľkým výberom ubytovania.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Crikvenice?
Najlepším spôsobom je letecky pricestovať do letiska v Rijeke a odtiaľ pokračovať autobusom alebo taxíkom do Crikvenice. Možno cestovať aj autom alebo vlakom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
Medzi najlepšie pláže v Crikvenici patria plážové zóny Kačjak, Crni molo, Omorika a Balustrada. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny výhľad na more, mäkký piesok a čistú vodu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Crikvenice?
Najlepší čas na návštevu Crikvenice je od mája do septembra, keď je teplo a slnečno. V tomto období je aj najväčšia turistická sezóna a mnoho atrakcií a podujatí je k dispozícii.

5. Aké sú najlepšie miesta na výlet z Crikvenice?
Okolo Crikvenice sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad letovisko Krk, Krčský most, Ostrov Pag a mnoho iných. Odporúča sa aj prechádzka po Národnom parku Risnjak, kde si môžete vychutnať krásnu prírodu a pamiatky.

6. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by som mal ochutnať v Crikvenici?
Tradičné chorvátske jedlá sa v Crikvenici podobajú ostatným regiónom krajiny. Väčšinou ide o jedlá pripravené z čerstvých morských plodov, ako sú hody, chobotnice, ryby, cevapi, pljeskavice, domáce klobásy.

7. Ako je s možnosťou športovania v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho aktivít pre športovcov, ako sú napríklad plávanie, potápanie, jachting, vodné lyžovanie, windsurfing, kiteboarding a mnoho iných. Môžete tiež navštíviť telocvične a fitness centrá.

8. Kde nájdem najlepšie ubytovanie v Crikvenici?
V Crikvenici je veľký výber ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Najlepšie ubytovanie nájdete na internete, kde si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Odporúča sa však ubytovanie rezervovať vopred, najlepšie niekoľko týždňov pred návštevou.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko Crikvenica – Prázdniny u Jadranského mora

Crikvenica je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Chorvatsku. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, v Kvarnerské zátoce, jen 35 km od Rijeky. Město je díky své krásné pláži, čistému moři, klidné atmosféře a bohaté kulturní historii dokonalým místem pro prázdniny.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Crikvenice, je letenka. Crikvenica je dobře spojena s různými evropskými destinacemi, například s Prahou, Vídní, Budapeští, Milánem nebo Londýnem. Letenky jsou k dispozici celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je možné si opravdu užívat krásného počasí.

Po příletu na letiště v Rijece je nejlepší přepravovat se autobusem do Crikvenice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu a jezdí zde v pravidelných intervalách.

Jakmile dorazíte do Crikvenice, čeká vás bezpočet aktivit. Můžete se vydat na procházku po historickém centru města, kde najdete jak renesanční, tak barokní architekturu. Funguje zde také několik muzeí a galerií. Navštivte muzeum jam a sauny nebo si prohlédněte kamenný most přes řeku Dubračinu. Za návštěvu stojí i kostel svatého Antonína Paduánského, který pochází z 16. století.

Crikvenica je rovněž známá svou krásnou pláží, která je ideální pro koupání, opalování a vodní sporty. Pláž se rozprostírá podél celého města, a to v délce 8 km. Naleznete zde jak oblázkové pláže, tak i pláže s pískem. Pro ty, kteří vyhledávají větší adrenalin, jsou zde služby windsurfingu, šnorchlování nebo půjčování lodí.

Po celý den můžete ochutnávat místní speciality v restauracích a kavárnách. Chorvatsko je známé svou chutnou a kvalitní kuchyní, která je v Crikvenici k nalezení v každém rohu. Mezi speciality patří čerstvě ulovené ryby a mořské plody, ale také jídla z vepřového nebo hovězího maso. K obědu se doporučuje ochutnat místní specialitu Burek nebo Pljeskavica, což jsou druhy palačinek s náplní z mletého masa nebo ryb.

Příjemný pobyt v Crikvenici si můžete zpříjemnit také tím, že se vydáte na výlety do okolí. Můžete navštívit ostrůvky Krk, Rab a Pag nebo se vydat na výlet do hor v národním parku Velebit.

Rezervujte si letenku do Crikvenice a zažijte nezapomenutelné prázdniny u Jaderského moře!


Počasie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky na Jadranu a mesto Crikvenica je jednou z najnavštevovanejších lokalít v tejto krajine. Okrem krásnych pláží, jasného mora a historických pamiatok, počasie v Crikvenici je ďalším dôležitým faktorom, ktorý určuje, kedy a ako si svoju dovolenku naplánovať.

Crikvenica má stredozemné podnebie, čo znamená, že tu zvyčajne prevláda mierny a teplý charakter počasia. Počas letných mesiacov teploty vzduchu sa pohybujú medzi 25-30 °C, čo je ideálne na plážovanie a kúpanie v mori. Priemerná teplota mora počas leta je približne 24-26 °C, čo je skvelé pre všetkých milovníkov vodných športov. Večery sú príjemne teplé až mierne chladné, čo vytvára ideálne podmienky pre romantické prechádzky pozdĺž promenády.

Jesenné obdobie v Crikvenici je stále teplé, s priemernými teplotami okolo 20-25 °C. Teplota mora sa trochu ochladí, ale stále je dostatočne teplo na plávanie. Táto doba roka je obľúbená u turistov, ktorí preferujú pokojnejšie letoviská a nižšie ceny ubytovania.

Zima v Crikvenici je mierna a chladnejšia ako ostatné ročné obdobia. Teploty sa pohybujú medzi 10-15 °C a nocami môže byť trochu chladnejšie. Aj keď sa turisti v zime neprimárne zameriavajú na kúpanie v mori, môžu si užívať prechádzky pozdĺž pobrežia a návštevu termálnych kúpeľov. Crikvenica je tiež známa svojimi festiválmi a podujatiami v zimnom období, ktoré pridávajú zábavu aj v chladnejších mesiacoch.

Jar je obdobím, kedy sa príroda v Crikvenici začína prebúdzať. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15-20 °C, čo je príjemné počasie pre turistov. Mnohí z nich v tomto období vyhľadávajú Crikvenicu aj pre jej nádherné kvitnúce rastliny a záhrady. Teplota mora je ešte chladná, ale niektorí odvážlivci sa môžu pokúsiť o prvý plávanie po zime.

Celkovo platí, že Crikvenica je nádherná destinácia s miernym a teplým počasím, ktoré je vhodné pre dovolenky počas väčšiny roka. Každé ročné obdobie má svoje jedinečné čaro a aktivítu. Výber správneho času na návštevu Chorvátska Crikvenice závisí od vašich preferencií a očakávaní z dovolenky.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky