Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Korčula

Letenka Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe. Svojimi krásnymi plážami, pestrým kultúrnym dedičstvom a bohatou históriou pritahuje každoročne veľké množstvo turistov.

Jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku je ostrov Korčula. Tento ostrov, s plochou 279 km², sa nachádza v Jadranskom mori a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na pláži.

Ak plánujete navštíviť Korčulu, najjednoduchší spôsob ako sa tam dostať je letecky. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do chorvátskych miest ako je Split, Dubrovník či Zagreb, odkiaľ potom môžete pokračovať na ostrov Korčula.

Po prílete na letisko v Chorvátsku sa môžete rozhodnúť, či si prenajmete auto a presuniete sa na ostrov po vlastnej osi, alebo využijete verejnú dopravu. Existuje prvotriedna autobusová sieť, ktorá poskytuje spoje z letiska do blízkeho prístavu, odkiaľ sa môžete nalodil na trajekt a presunúť sa priamo na Korčulu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať krásu jeho prírody a prekrásnych pláží. Ostrov Korčula ponúka množstvo útulných zátok a piesočnatých pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v jasnom modrom mori. Navyše, ostrov je obklopený nádhernou prírodou a zelenými smrekovými lesmi, čo poskytuje skvelú príležitosť na prechádzky a turistiku.

Ak ste fanúšikom histórie a kultúry, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu mesta Korčula. To je najväčšie mesto na ostrove a je známe svojou bohatou históriou. Pri prehliadke mesta sa môžete prejsť po starom mestskom múre a obdivovať nádherné gotické a renesančné budovy. V meste sa nachádza aj domov, kde sa údajne narodil slávny dobyvateľ Marco Polo.

Okrem pláží a kultúrnych pamiatok ponúka ostrov Korčula aj množstvo reštaurácií a barov, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Typická chorvátska kuchyňa je založená na čerstvých morských plodoch, olivovom oleji a domácich chleboch. Nezabudnite si vyskúšať aj miestne víno, ktoré je veľmi obľúbené medzi milovníkmi vína.

Nakoniec, cestovanie do Chorvátska a na ostrov Korčula je jedinečným zážitkom pre každého, kto túži stráviť dovolenku na krásnych plážach s čistým morom a zároveň objavovať bohatú históriu a kultúru tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste náruživý plavca, milovník dobrodružstva alebo kultúrny nadšenec, určite si nájdete niečo, čo vás na Korčule zaujme.


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku, a jedným z najatraktívnejších ostrovov v tejto krajine je Korčula. S krásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a skvelou gastronómiou sa stáva ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Pri plánovaní pobytu v Korčule je dôležité si zvoliť správne ubytovanie. Na ostrove je dostatok možností pre každý rozpočet a preferencie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, pohodlnými apartmánmi či priestrannými vilami.

Ak hľadáte ryze turistický zážitok s výhodami all-inclusive, potom je výber hotela ideálny pre vás. Na ostrove Korčula sa nachádzajú rôzne hotely rôznej úrovne. Môžete si vybrať medzi hotelmi priamo pri pláži, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie, bazény, wellness a širokú škálu služieb vrátane reštaurácií a barov. Tieto hotely sú často zamerané na rodiny s deťmi a ponúkajú rôzne aktivity a zábavu.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a flexibilitu, sú tu apartmány. Na Korčule je množstvo súkromných apartmánových domov, ktoré ponúkajú možnosť vlastného stravovania a domáceho prostredia. Môžete si vybrať z rôznej veľkosti a vybavenia apartmánov - od jednoduchých štúdií až po rozľahlé apartmány s viacerými spálňami a kuchyňami. Veľa apartmánov sa nachádza vo vzdialenosti niekoľkých minút peši od pláže, čo je veľmi pohodlné.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a luxusu, je vhodná voľba prenájom vily. Na Korčule je mnoho nádherných vil s výhľadom na more alebo na okolitú prírodu. Tieto villas sú často vybavené súkromným bazénom, štýlovo zariadenými interiérmi, modernou kuchyňou a súčasťou bývania v súkromí a pohodlí. Veľa z nich sa nachádza v tichých a odľahlých oblastiach, čo umožňuje maximálnu súkromie a oddych.

Okrem vybratia správneho typu ubytovania je dôležité brať do úvahy aj umiestnenie ubytovania. Korčula je ostrov so množstvom prírodných krás a zaujímavostí. Ak chcete preskúmať ostrov a navštíviť rôzne pláže, mali by ste zvážiť umiestnenie ubytovania. Väčšina hotelov a apartmánov sa nachádza v blízkosti prímorských oblastí, kde nájdete pláže, reštaurácie a iné turistické atrakcie. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, mali by ste zvážiť ubytovanie v oblastiach mimo centra, kde nájdete viac súkromia a pokoj.

Napriek tomu, aké ubytovanie si zvolíte, Korčula ponúka nádherné prostredie a skvelé možnosti pre dovolenku. Svoj čas môžete stráviť na nádherných plážach s čistým morom, objavovať historické mestá súbojiou plachtenic a pozrieť si úžasné výhľady z vrcholov ostrova. A samozrejme, nenechajte si ujsť ochutnávku miestneho vína a chuť chorvátskej kuchyne v miestnych reštauráciách.

Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu letnú dovolenku, Korčula v Chorvátsku je skvelou voľbou. S rozmanitým výberom ubytovania a množstvom aktivít a zážitkov na ostrove, vám Korčula ponúkne skvelé dovolenkové zážitky, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Do Chorvátska na dovolenku sa každoročne vyberá mnoho turistov. Táto krajina ponúka nádherné pláže, modré more, krásnu prírodu a zaujímavú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku je ostrov Korčula.

Ostrov Korčula sa nachádza v Jadranskom mori a patrí medzi najväčšie ostrovy v celom Chorvátsku. Má obdĺžnikový tvar a rozkladá sa na ploche takmer 300 km². Ostrov sa vyznačuje bohatou flórou a faunou, jemnými plážami a malebnými prístavmi.

Hlavné mesto ostrova, Korčula, je jedno z najkrajších stredovekých miest v Chorvátsku. Jeho historické centrum je obklopené hradbami a úzkymi uličkami, v ktorých sa skrývajú krásne kamenné domy. Turisti si tu môžu prezerať historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu Svätého Marka alebo Pomorské múzeum. Nemenej známa je aj domnávaná rodiska slávneho dobyvateľa Marcu Pola, ktorý zanechal veľký odkaz na cestovanie do východnej Ázie.

Okrem Korčule je ostrov plný ďalších malebných miest a prírodných krás. Na západnom pobreží sa nachádza mesto Vela Luka, ktoré je známe svojimi vinicami a olivovými hájmi. Na severu ostrova môžete objaviť prírodný park Lastovsko otočje, ktorý je domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov.

Korčula ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. Na ostrove nájdete množstvo pláží s jemným pieskom alebo kamienkami, ktoré lákajú na kúpanie a slnenie. Mnohé z nich sú ukryté v prírodných zátokách a majú azúrovo modrú vodu. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu, šnorchlovaniu alebo jachtingu.

Okrem nádhernej prírody a dovolenkových atrakcií ponúka Korčula aj bohatú gastronómiu. Väčšina reštaurácií na ostrove sa špecializuje na čerstvé morské plody a ryby. Tu si môžete vychutnať jedlá pripravené tradičnými chorvátskymi spôsobmi a skúsiť aj miestne víno.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na ostrove Korčula, nebudete sklamaní. Ostrov ponúka nádhernú prírodu, pôvabné mestá a bohatú kultúru. Či už sa chcete len užívať slnko na pláži alebo objavovať miestne pamiatky a tradície, Korčula je ideálnym miestom pre vašu dovolenku v Chorvátsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


Otázka: Aké je centrum mesta Korčula?
Odpoveď: Centrum mesta Korčula je Staré Mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Korčula.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Korčule zahŕňajú Žitna pláž, Vaja pláž, Pupnatska Luka a Badija pláž.

Otázka: Ako sa dostanem z Dubrovníka do Korčule?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je prechádzať trajektom z Dubrovníka do mesta Korčula. Existujú aj autobusové služby, ktoré sú k dispozícii.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na pobyt v Korčule?
Odpoveď: Niekedy je najlepšie zostať v Starom Meste Korčule, kde sa nachádza množstvo hotelov a ubytovanie. Iné obľúbené oblasti sú Lumbarda a Vela Luka.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Korčuly?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Korčuly je od mája do septembra, keď teploty sú prijateľné a je príjemné slnečné počasie.

Otázka: Ako dlho trvá trajektová cesta z Splitu do Korčuly?
Odpoveď: Trajektová cesta z Splitu do Korčuly trvá približne 2,5 hodiny.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta pre potápanie v Korčule?
Odpoveď: Niekedy najlepšie miesta na potápanie v Korčule zahŕňajú morské archy okolo ostrova Vela Luka a skalnaté miesta v oblasti Pupnatska Luka.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v Korčule zahŕňajú Konoba Bacchus, Konoba Maha, Konoba Nonno a Adio Mare.


Počasie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko, jedna z najkrajších krajín v južnej Európe, je známe svojimi úžasnými plážami, historickými pamiatkami a pôvabnou prírodou. Úplne na juhu tejto krajiny sa nachádza jeden z jej najpôvabnejších ostrovov - Korčula. Tento ostrov je známy nielen svojou bohatou históriou, ale aj svojím príjemným počasím.

Korčula je obľúbeným miestom pre dovolenkárov, ktorí hľadajú slnečné prázdniny a teplé, priaznivé počasie. Ostrov leží v Jadranskom mori, ktorého blízkosť zaručuje mierne teploty počas celého roka. V lete, od júna do septembra, teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25 °C a môžu sa vyšplhať až na 30 °C.

V lete je Korčula populárnym miestom aj pre svoje časté slnečné dni. Má približne 270 slnečných dní za rok, čo z neho robí ideálne miesto na ležanie na pláži, slnenie sa a relaxáciu. Väčšina pláží na ostrove sa nachádza na južnej strane, kde je najväčšie slnečné žiarenie, a ponúkajú dokonalé podmienky pre opaľovanie a čerpanie energie z príjemného slnka.

Okrem vysokej teploty a slnečných dní, Korčula má aj mierne zimy. Od novembra do marca sa teploty pohybujú medzi 10 °C - 15 °C, čo je stále dostatočne teplé na prechádzky po históriou nabitém staromeste alebo pestovanie vín. Zima je tiež ideálnym časom na objavovanie ostrova v pokoji, keď je menej turistov a môžete si vychutnať tú pravú miestnu atmosféru.

Počasie na Korčule je tiež veľmi príjemné v jarnom a jesennom období. Vtedy sú teploty stále milé a dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C. Toto obdobie je ideálne pre horskú turistiku, prechádzky po prirodzených rezerváciách alebo cyklotúry po okolitej krajine. Krajina je zelená a kvitnúca, a ponúka kľudné a tiché prostredie pre dovolenkárov, ktorí majú radi prírodu.

Ak hľadáte miesto s príjemným počasím pre dovolenku, pravdepodobne by ste mali zvážiť Korčulu. Od slnečných dní v lete až po mierne zimy, tento ostrov vám ponúka skutočne rôznorodé podnebie počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na široké možnosti na vonkajšie aktivity, pôvabný prírodný scenériu a priateľských miestnych ľudí.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky