Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Plitvické jazera

Počasie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe pre svoje krásne pláže a turistické atrakcie. Medzi tieto atrakcie patrí aj národný park Plitvické jazera. Toto nádherné miesto je tým najkrajším, čo Chorvátsko ponúka a je obľúbené turistické miesto po celý rok. Počasie tu však môže byť dosť náročné, preto by mal každý návštevník mať prehľad o klimatických podmienkach v rôznych ročných obdobiach.

V lete (júl a august)

V lete je na Plitvických jazerách horúco a vlhko. Priemerná teplota dosahuje 22 °C a môže sa vystúpiť až na teplotu 30 °C. V tomto období existuje aj možnosť, že sa objavia krátke búrky, ktoré však rýchlo ustúpia. V lete môže byť národný park plný turistov, čo znamená, že návštevníci by si mali zabezpečiť vstupenky skôr, ako dorazia na miesto.

V zime (január až marec)

V zime sa počasie na Plitvických jazerách mení na mierny chlad a veľa zrážok. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo -2 °C. Výskyt snehu v tejto oblasti je pomerne bežný a turisti si môžu užívať nádherný výhľad na zamrznuté jazera. V zime sa národný park premení na kouzelné a idylické miesto pre turistov.

V cez rok

V jarnom a jesennom období (apríl/maj a september/október) teploty sa pohybujú od 10 do 20 °C. Táto doba je ideálna pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu parku bez ruchu turistov v letnom období. Zároveň sa v tomto období pozoruje aj zmena výskytu zrážok, ktoré sú menej časté ako v lete.

Všeobecne je počasie na Plitvických jazerách celoročne pomerne mierne. Len v zime môže byť trochu drsné kvôli snehovým prehánkam. Aby sa návštevníci mohli cítiť pohodlne a užiť si svoju návštevu, odporúča sa obliecť sa v súlade s počasím. Ak sa chystáte navštíviť park, nezabudnite sa zabezpečiť liečivými prostriedkami proti alergiám, keďže počasie môže vplývať na ich výskyt.

Celkovo by to však nemalo byť prekážkou a národný park Plitvické jazera je stále nezabudnuteľným a krásnym miestom pre návštevníkov.


Letenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi miestami, ktoré ročne pritiahnu množstvo turistov. Jedným z najkrajším miest, ktoré si nemožno nechať ujsť, sú Plitvické jazera. Tento národný park je veľkou turistickou atrakciou a zároveň jedným z najkrajších kusov prírody v Európe.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plitvické jazera, prvým krokom je zakúpiť si letenku do Chorvátska. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do chorvátskych miest, ako je napríklad letisko v Záhrebe, Split, Dubrovníku alebo Zadare. Ak ste z Českej republiky či Slovenska, najlepšie je cestovať s nízkorozpočtovými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lacné letenky. Tieto spoločnosti sú napríklad Ryanair, Wizz Air či EasyJet.

Po príchode do Chorvátska vás čaká cesta (najlepšie vlakom alebo autobusom) do národného parku Plitvické jazera, ktorý sa nachádza asi 140 kilometrov od Záhrebu. Cesta vám ponúkne pohľad na krásne prírodné scenérie, takže si určite nezabudnite zobrať fotoaparát.

Po príchode do národného parku Plitvické jazera si môžete kúpiť vstupenku a pozrieť si unikátnu krásu prírody, ktorá sa tu nachádza. Park pozostáva z množstva jazier, vodopádov a riečok, ktoré sa spájajú do jedného celku. Plitvické jazera vám ponúknu tiež možnosti pre turistiku a oddych. Môžete sa projaviť po značených chodníkoch alebo si prenajať loďku alebo bicykel na prieskum celého parku.

Z Plitvických jazier sa môžete vrátiť späť na letisko alebo pokračovať vo vašej ceste po Chorvátsku. Krajina ponúka množstvo príjemných miest, ktoré môžete navštíviť. Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, patria Dubrovník, Split, Zadar alebo Makarska.

Na záver môžme konštatovať, že chorvátske Plitvické jazera sú jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť. Lietanie do Chorvátska je pomerne lacné a celkovo je táto krajina veľmi dostupná pre turistov. Ak máte radi krásnu prírodu a oddych, tak práve Plitvické jazera sú správnou voľbou. Tak neváhajte a navštívte toto úchvatné miesto v srdci Európy!


Ubytovanie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť, sú Plitvické jazerá. Tento národný park je zároveň aj chráneným územím UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na spojenie prekrásnych jazier a vodopádov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plitvické jazerá, správna voľba ubytovania môže byť rozhodujúca pre váš zážitok. V okolí národného parku nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po budgetové apartmány.

Luxusné hotely vám ponúknu pohodlné izby s výhľadom na okolitú prírodu. Tieto hotely majú často aj wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po náročnom dni objavovania jazier a vodopádov. Jedným z takýchto hotelov je Hotel Jezero, ktorý sa nachádza priamo pri najväčšom jazere v národnom parku. Ponúkajú luxusné izby so všetkým, čo si môžete priať počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú možnosť vlastného stravovania a privátnejší prostredie, sú tu rôzne ubytovacie apartmány. Tieto apartmány sa nachádzajú v okolitých dedinkách a ponúkajú vám všetko potrebné pre pohodlný pobyt, ako napríklad vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlá podľa vlastnej chuti.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, je možnosť stanovania na kempoch v okolí národného parku. Mnohé kempy ponúkajú základné vybavenie, ako sú toalety a sprchy, a niektoré majú aj reštaurácie a bufety, kde si môžete pochutnať na tradičnej chorvátskej kuchyni.

Samotný národný park Plitvické jazerá je rozdelený na Dolný a Horný park. V Dolnom parku sa nachádza väčšina jazier a vodopádov, ktoré sú doslova ohromujúce svojou krásou. V Hornom parku nájdu návštevníci menej preplnené trasy, ktoré sú vhodné pre milovníkov prírody a tichého objavovania.

Ak plánujete navštíviť Plitvické jazerá, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, pretože je to veľmi vyhľadávaná destinácia a hotely a apartmány s obľubou rýchlo obsadia. Nech si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, budete mať možnosť objavovať nádhernú prírodu, ktorú ponúka Plitvický národný park. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších dovolenkových miest Európy. Zatančíte si tu okolo krásnych pláží, ochutnáte miestnu gastronómiu a objavíte niektoré z najkrajších prírodných zázrakov sveta. Jedným z nich sú aj Plitvické jazera, ktoré predstavujú jedno z najkrajších miest v Chorvátsku. Toto fascinujúce prírodné klenotná sa skladá z 16 jazier a množstva vodopádov a nie je prekvapením, že je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine.

Plitvické jazera, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO, sú situované v nedotknutej prírode národného parku Plitvické jazera v centrálnej časti Chorvátska. Park je obklopený krásnym lesom, ktorý obsahuje rôzne druhy rastlín a zvierat, ako sú napríklad medvede, srnky, diviaky a viacero druhov vtákov. Tu sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako sú turistické trasy, cyklochodníky a jazdecké trasy. Samozrejme, hlavným dôvodom, prečo turisti navštívia národný park Plitvické jazera, sú jeho krásne jazerá a vodopády.

Plitvické jazerá sú jedným z najkrajších prírodných takmer nedotknutých miest v celom svete. Ich krása spočíva v tureckom modrom jazere, ktoré sa prelieva do ďalších jazier a vytvára nádherné vodopády. Jazierka sú rôznej veľkosti, dĺžka trasy cez park je 18 kilometrov a turistické trasy sú dobre označené. V lete je jazero úplne pokryté zelenej rastlinou a v zime môžete vidieť krásne zamrznuté jazerá a vodopády. Dá sa po nich prechádzať len po drevených chodníkoch, ktoré vedú pozdĺž jazier a vodopádov, čo zároveň slúži na ochranu krehkej prírody.

Národný park Plitvické jazera je najlepšie navštíviť na jar, keď je všade krásna kvitnúca príroda, ale samozrejme aj v lete alebo na jeseň nebudete sklamaní. Pamätajte, že v lete je tu veľa turistov, takže je dobré prísť skoro ráno, aby ste si užili ticho a pokoj. Ak máte radi prírodu a chcete sa zrelaxovať a načerpať nové sily, návštevu národného parku Plitvické jazera rozhodne odporúčame.

Dovolenka v Chorvátsku môže byť pre vás dokonalou príležitosťou na objavenie krás tejto krajiny, ktorá je plná prírodných zázrakov a ukrytých tajomstiev. Plitvické jazera vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky a zároveň prinesú kúsok ticha a pokojného prostredia. Určite sa oplatí vidieť toto krásne miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Plitvické jazera


Najčastejšie otázky a odpovede o Plitvických jazerách v Chorvátsku sú:

1. Aký je vstupný poplatok do Plitvických jazier?
Vstupný poplatok do Plitvických jazier sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Pre dospelých sa pohybuje od 110 do 300 chorvátskych kun (Kuna) a pre deti (7 - 18 rokov) od 55 do 150 Kuna.

2. Aký je pracovný čas Plitvických jazier?
Plitvické jazerá sú otvorené celoročne, pričom pracovný čas závisí na sezóne. V zime sa zvyčajne otvárajú o 9:00 a zatvárajú okolo 16:00, v lete býva otvorené o niečo dlhšie.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k Plitvickým jazerám?
Môžete použiť autobusovú dopravu alebo si prenajať auto, ak chcete mať väčšiu flexibilitu počas návštevy. Mnoho ľudí tiež kombinuje návštevu Plitvických jazier s cestou do Zadaru (asi hodinu jazdy auta) alebo Splitu (približne 2,5 hodiny jazdy).

4. Je nutné pred návštevou Plitvických jazier nejako rezervovať vstupenky?
Vstupenky pre Plitvické jazerá sa v zásade dajú zakúpiť online alebo na mieste. Ak sa rozhodnete pre online nákup, nemusíte si robiť žiadne ďalšie záväzky. Ak si kúpite vstupenky na mieste, môže sa stať, že uvidíte nejaké rady, ale v zásade sa zvyčajne väčšina návštevníkov zmestí.

5. Aké sú najlepšie výhľady v Plitvických jazerách?
Najlepšie výhľady v Plitvických jazerách sa dostanete po chôdzi po niektorom z turistických chodníkov. Nájdete tam množstvo výhľadových plošín, kde si môžete vychutnať výhľady na krásne jazerá a cascade.

6. Aké sú najlepšie trasy pre prechádzky v Plitvických jazerách?
Plitvické jazerá ponúkajú množstvo trás na prechádzky, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť vašim potrebám. Závisí to od toho, ako ste fyzicky zdatní a koľko času v Plitvických jazerách máte. V každom prípade odporúčame prechádzky, ktoré sú vybavené výhľadmi a nádhernými jazerami, a ak máte radi menej preplnené, skúste preskúmať chodníky v oblasti Horných Plitvíc.

7. Je vstup do vody na jazerách povolený?
Nie, vstup do vody na jazerách nie je dovolený. To je kvôli tomu, že jazerá slúžia ako zdroj pitnej vody a taktiež slúžia ako chránený národný park.

8. Aké je Počasie v Plitvických jazerách?
Počasie v Plitvických jazerách sa líši v závislosti na ročnom období. V lete býva celkom horúco a vlhko, zatiaľ čo v zime môže byť chladno a snežiť. Najlepší čas na návštevu je na jar a na jeseň, keď je teplota príjemnejšia a menej turistov ako v letnej sezóne.

9. Je Dovolenka v Plitvických jazerách vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Plitvické jazerá sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Existuje mnoho turistických trás, ktoré sú vhodné pre deti a ďalej sú tu aj možnosti jazdy na vláčiku podél jazier a kroviniek na hladine.

10. Má Chorvátsko Plitvické jazera aj nocľah?
Áno, v okolí Plitvických jazier existuje mnoho ubytovacích možností. Od menších penziónov až po luxusné hotely. Ak si chcete užiť nádherný výhľad na jazera, odporúčame zotrvať v miestach, ktoré sa nachádzajú v oblasti samotného národného parku.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky