Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Primošten

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Primošten


1. Kde sa nachádza Primošten v Chorvátsku?
Primošten sa nachádza na pobreží Dalmácie, v strednej časti Chorvátska, medzi mestami Šibenik a Split.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Primoštenu?
Na návštevu Primoštenu odporúčame prísť medzi májom a septembrom, keď sú teploty príjemné a more je teplé na kúpanie.

3. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Primoštene?
V Primoštene nájdete rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov až po apartmány a kempingy.

4. Ako ďaleko je letisko od Primoštenu?
Letisko Split je vzdialené asi 40 kilometrov od Primoštenu.

5. Kde najlepšie jesť v Primoštene?
V Primoštene nájdete množstvo skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, ako napríklad reštaurácia Konoba Toni alebo restaurácia Riva.

6. Aké sú hlavné atrakcie Primoštenu?
Medzi hlavné atrakcie Primoštenu patrí krásna stará časť mesta, nádherné pláže a prírodné pamiatky, ako napríklad národný park Krka.

7. Ako sa môžem dostať z Primoštenu do iných častí Chorvátska?
Z Primoštenu je možné cestovať autobusom, vlakom alebo najímaným autom. Najbližšie väčšie mestá sú Šibenik a Split.

8. Je v Primoštene možné scuba diving alebo snorkeling?
Áno, v Primoštene je možné scuba diving a snorkeling. Existuje niekoľko miest, kde môžete vidieť podmorský svet Chorvátska.

9. Kde sa dá kúpať v Primoštene?
Primošten má niekoľko krásnych pláží s čistou vodou. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí Raduča, Mala Raduča a Loža.

10. Aké sú miestne sviatky v Primoštene?
V Primoštene sa oslavujú rôzne sviatky a podujatia počas celého roku, vrátane svetkovín svätého Roka v auguste a Podvečera v septembri.


Ubytovanie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a určite to nie je prekvapenie. Táto krajina, ktorá sa rozprestiera po celej dĺžke Jadranského mora, ponúka návštevníkom nádherné pláže, úchvatné krajiny a bohatú kultúru. Medzi najkrajšie miesta určite patrí mesto Primošten. Tento malý prímorský klenot je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a uvoľnenie od rušného mesta.

Ubytovanie v Primoštene je veľmi rozmanité, od súkromných apartmánov a penziónov až po luxusné hotely a apartmánové komplexy, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Súkromné apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné miesto na prespatie. Tieto apartmány sú zvyčajne plne vybavené so všetkými modernými zariadeniami, ktoré zaručia pohodlný pobyt pre celú rodinu. Mnoho súkromných apartmánov ponúka krásne výhľady na more a Primošten.

Pre tých, ktorí hľadajú viac komfortu a luxusu, sú tu hotely a apartmánové komplexy. Tieto sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú nádherný výhľad na more. Hotely v Primoštene sú vo všeobecnosti menej vysoko hodnotené ako niektoré z najluxusnejších lokalít v Chorvátsku, ale stále ponúkajú prvotriedne služby. Veľa hotelov má vlastnú reštauráciu a bar priamo v hoteli, čo znamená, že hostia sa môžu vychutnať grilovanú rybu a miestne víno bez toho, aby museli opustiť hotel.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi týmito dvoma možnosťami, sú k dispozícii tiež penzióny a apartmánové hotely. Tieto ponúkajú viac privátnej atmosféry ako hotely, avšak nie sú tak drahé ako súkromné apartmány.

V neposlednom rade, je tu aj možnosť kempovania. Primošten má dva kempy, a to jeden na južnej a jeden na severnej strane mesta. Tieto kempy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pobyt v prírode a rovnako aj pre tých, ktorí radi cestujú na dovolenku s karavanom či stanom.

Ako je možné vidieť, ubytovanie v Primoštene je veľmi rozmanité a každý si tu nájde to svoje, či už ide o romantický pobyt pre dve osoby alebo pobyt s celou rodinou. Vyskúšajte Primošten a nechte sa okúzliť jedným z najkrajších miest Chorvátska.


Dovolenka Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete, a Primošten je jedno z jeho klenotov. Toto malebné pobrežné mestečko sa nachádza na jadranskej pobrežnej čiare, iba niekoľko kilometrov od známejšieho Splitu. Primošten je známy svojou okúzlujúcou atmosférou, jasnou tyrkysovou vodou a krásnymi plážami, čo ho robí ideálnym miestom pre relax a oddych.

Jednou z hlavných atrakcií Primoštenu je jeho historické centrum. Staré mesto sa nachádza na malom poloostrove a je obklopené prekrásnymi kamennými domami a úzkymi cestami. Zachovalá stará obranná múr a kamenné uličky dodávajú miestu jedinečný charakter. Prechádzka centrom mesta vás prenesie do minulosti, kde môžete obdivovať starobylé kostoly a jaskyne alebo si vychutnať drink v jednej z mnohých kaviarní a reštaurácií.

Pláže Primoštenu patria medzi najkrajšie v Chorvátsku. Pobrežie je pokryté malými štrkovými a kamennými plážami, ktoré ponúkajú ideálny priestor pre opaľovanie a kúpanie. Miestne pláže sú veľmi čisté a dobre udržiavané, s dostatkom plážových služieb ako ležadlá, slnečníky a vodné športy. Okrem týchto pláží, Primošten má aj niekoľko skrytých zátok, kde si môžete nájsť vlastný malý kút pokoja a súkromia.

Ak máte radi aktívnu dovolenku, Primošten tiež ponúka množstvo možností. Môžete si prenajať bicykel a objavovať okolité kopce a vinice alebo sa vydať na jednodňovú túru do prírodného parku Krka, ktorý je známy svojimi vodopádmi a jazerami. V blízkosti mesta sa nachádza aj architektonický skvost, mestská katedrála svätého Juraja, ktorá ponúka nádherný výhľad na celú Primošten a okolie.

Po dobehnutí všetkých aktivít, môžete sa vydať na prechádzku po prístavnej promenáde a zažiť typickú chorvátsku atmosféru. Prístav je plný malých rybárskych člnov a jachiet, ktoré poskytujú neopakovateľný pohľad na stredomorský život. V prístave nájdete tiež obchody s miestnymi výrobkami a reštaurácie, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičné chorvátske špeciality.

Primošten je ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od ruchu veľkých turistických letovísk a zažiť autentický kúsok Chorvátska. Príjemné podnebie, nádherné pláže, výborné jedlo a pohostinní miestni obyvatelia robia z Primoštenu miesto, ktoré sa budete chcieť vrátiť znova a znova. Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite zaradiť Primošten na svoj zoznam návštevných miest.


Letenka Chorvátsko Primošten


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe a každý rok privíta tisíce turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest na pobreží tejto krajiny je Primošten, ktoré ponúka úchvatné pláže, historické pamiatky a skvelú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Primošten, prvým krokom je nájdenie vhodnej letenky. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, a mnoho online portálov a cestovných agentúr ponúka široký výber letov do Chorvátska. Je dôležité porovnať rôzne možnosti a zistiť, ktorá z nich je pre vás najlepšia.

Primošten sa nachádza v blízkosti Splitu, najväčšieho chorvátskeho mesta na pobreží. Preto je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, letieť do letiska v Splitu a odtiaľ pokračovať na miesto svojho pobytu. Letenky do Splitu môžete získať z mnohých európskych krajín a mesto je prepojené s mnohými medzinárodnými letiskami.

Po prílete na letisko v Splitu je možné využiť verejnú dopravu alebo taxislužbu na cestu do Primoštenu. Cesta trvá približne 30 minút, a tak sa rýchlo ocitnete na mieste, kde môžete začať objavovať krásy tohto malebného pobrežného mesta.

Primošten je známy svojimi úchvatnými plážami, ktoré sú vhodné pre všetky vekové skupiny. Najpopulárnejšia pláž, Raduča, je obľúbená nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj turistami. Môžete si oddýchnuť na piesku, opaľovať sa a kúpať sa v priezračnom Jadranskom mori. Okrem toho ponúka Primošten aj malé skalnaté zátoky, kde si môžete vychutnať súkromie a pokoj.

Počas pobytu v Primoštene nezabudnite navštíviť jeho historické jadro, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu nájdete malebné úzke uličky, kamenne domy a zachovalé mestské hradby. Výhľad z centra mesta na okolitý ostrov s kaplnkou svätého Juraja je jednoducho úchvatný.

Primošten je tiež obľúbeným destináciou pre milovníkov vodných športov. Môžete si vyskúšať rôzne aktivity, ako je napríklad potápanie, plachtenie, windsurfing alebo rybolov. Mnohé miestne firmy ponúkajú prenájom vodných športových vybavení, takže si môžete užiť adrenalínové dobrodružstvo na mori.

Ak hľadáte relaxáciu a pokoj, Primošten je ideálnym miestom pre vás. Malé reštaurácie a bary ponúkajú skvelé jedlá a nápoje, ktoré ocenia aj najnáročnejší gurmáni. Skúste typické chorvátske jedlá, ako je pljeskavica (grilovaná mäsová placka), brodet (chorvátsky guláš) alebo čušpajz (zeleninový guláš).

Váš pobyt v Primoštene bude jedinečným zážitkom plným krásnych pláží, príjemnej atmosféry a skvelých jedál. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Chorvátska ešte dnes. Primošten vás určite nezklame svojou pôvabnou krásou a pohostinnosťou.


Počasie Chorvátsko Primošten


Chorvátsko Primošten je nádherné turistické letovisko na pobreží Jadranského mora. Jeho poloha v Strednej Dalmácii a mediteránske podnebie robia z tohto miesta ideálne miesto pre letné dovolenky.

Počasie v Chorvátsku Primošten je ovplyvnené Stredomorským podnebím, ktoré charakterizuje veľmi teplé a suché leto a mierne a vlhké zimy. Letné mesiace, od júna do septembra sú horúce, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30°C. Voda v Jadranskom mori má teplotu okolo 24-26°C, čo je ideálne pre kúpanie a ďalšie vodné aktivity.

V zime sa teploty pohybujú okolo 10-15°C, ale môžu spadnúť aj pod 0°C. Zimy sú zvyčajne miernych, s nepríliš veľkým množstvom zrážok. V období jari a jesene sú teploty v priemere okolo 20°C, s možnými zrážkami.

Návštevníci môžu očakávať teplo a slnečné dni väčšinou počas letných mesiacov. Doporučuje sa, aby si turisti priniesli so sebou chrániče pred slnkom a nezabudli si dostatok tekutín, aby sa vyhli prehriatiu. Zimné mesiace sú obvykle chladnejšie s menej turistami, ale stále ponúkajú nádherné príležitosti na prechádzky a outdoorové aktivity.

Celkom rok je Primošten krásnym miestom, kde si môžete vychutnať slnko, more a krajiny, ale pre väčšinu turistov sme odporúčame navštíviť v letných mesiacoch, keď má slnko zhruba 12 hodín denne a teplo, aby ste mohli plávať a iné aktivity na pláži. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Primošten, určite si užijete dovolenku v tomto skvelom turistickom letovisku.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky