Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Split

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Split


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Splitu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Splitu je od mája do septembra, keď je príjemné počasie a teplota mora je ideálna na plávanie.

2. Ako sa dostať do Splitu z letiska?
Odpoveď: Z letiska je možné sa dostať do Splitu taxíkom, autobusom, alebo vyzdvihnutím si prenájom auta.

3. Sú v Splitu dobre vybavené pláže?
Odpoveď: Áno, Split má množstvo dobre vybavených pláží s lehátkami, slnečníkmi a rôznymi vodnými športmi.

4. Aké sú najlepšie pamiatky v Splitu?
Odpoveď: Medzi najlepšie pamiatky v Splitu patrí Diokleciánov palác, Katedrála sv. Dujma, Marjan Park a Riva promenáda.

5. Kde si môžem vychutnať typické chorvátske jedlo v Splite?
Odpoveď: V centre Splitu sa nachádza veľa tradičných reštaurácií, kde si môžete vychutnať typické chorvátske jedlo ako je peka (pečenie pod pekáčom), dalmátska pašticáda alebo rizoto s morskými plodmi.

6. Aké je najlepšie miesto na nakupovanie v Splitu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Splitu je Marmontova ulica, kde sa nachádzajú obchody so športovým oblečením, značkové butiky aj tradičné suveníry.

7. Ako sa môžem prepravovať po Splite?
Odpoveď: V Splitu sa môžete prepravovať mestskými autobusmi, taxíkom, alebo prenajatým bicyklom.

8. Aké sú populárne výlety z Splitu?
Odpoveď: Populárne výlety z Splitu zahŕňajú plavbu po priľahlých ostrovoch, návštevu Národného parku Krka a Medjugorie v Bosne a Hercegovine.

9. Kde si môžem kúpiť lístky na trajekty z Splitu na ostrovy?
Odpoveď: Lístky na trajekty môžete kúpiť na prístavovej stanici, alebo online cez webové stránky spoločnosti Jadrolinija.

10. Je bezpečné cestovať a pobyt v Splite?
Odpoveď: Áno, Split je považovaný za bezpečné miesto pre turistov, avšak je vždy dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia a mať na pamäti svoje cennosti.


Dovolenka Chorvátsko Split


Dovolenka Chorvátsko Split: Objavte klenot na brehu Jadranu

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku v Európe a mesto Split je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobyt. Toto bohaté historické mesto ponúka nádherné prírodné scenérie, slnečné pláže a fascinujúcu kultúru. Ak plánujete letnú dovolenku v Chorvátsku, nevynechajte návštevu Splitu.

Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska a leží v centrálnej časti pobrežia Dalmácie. Je to sídlo známeho Diokleciánovho paláca, ktorý je zároveň zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento monumentálny palác z 4. storočia slúžil ako sídlo rímskeho cisára a dnes je to jedna z hlavných turistických atrakcií v Splitu.

Okrem Diokleciánovho paláca si môžete vychutnať aj prechádzku po starom meste, kde môžete obdivovať dokonalé kamenné stavby a úzke uličky. Nenechajte si ujsť návštevu katedrály sv. Dujma, ktorá bola postavená nad pohrebnou kryptou v Diokleciánovom paláci. Táto katedrála je symbolom mesta a ponúka úchvatné výhľady na mesto z vrcholu zvonice.

Split je tiež ideálnou základňou na objavovanie splavných pláží a krásnej dalmátskej prírody. Je tu mnoho pláží s čistou modrou vodou a jemným pieskom, kde si môžete užívať slnko a kúpanie. Medzi najobľúbenejšie pláže patria Bačvice, Kašjuni a Žnjan. Ak máte radi dobrodružstvo, nezabudnite navštíviť aj ostrov Hvar, ktorý je známy svojimi turistickými atrakciami a krásnou prírodou.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, je tu množstvo múzeí a galérií na objavovanie. Môžete navštíviť napríklad Mestské múzeum Split, ktoré ponúka bohatú zbierku umenia a histórie regiónu, alebo Galériu Ivan Meštrovića, ktorá je venovaná slávnemu chorvátskemu sochárovi.

Okrem toho môžete vychutnať miestnu gastronómiu, ktorá je plná čerstvých morských plodov a typických chorvátskych jedál. Zážitok si môžete dopriať v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní v centre mesta.

Dovolenka v Chorvátsku Split je jedinečným zážitkom, kde môžete spojiť históriu, prírodu a plážový oddych. Bez ohľadu na to, či ste dovolenkár, ktorý si chce oddýchnuť alebo dobrodruh, ktorý má rád objavovanie nových miest, Split ponúka niečo pre každého. Takže neváhajte a plánujte váš vysnívaný letný dobrodruh už teraz!


Letenka Chorvátsko Split


Chorvátsko je slovinské a talianske stredomorie a je známe svojimi nádhernými plážami, kristáľovou vodou, kultúrnymi pamiatkami a pohostinnými miestami. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí bezpochyby mesto Split, ktoré je najväčším mestom v oblasti Dalmácie. Pre turistov ponúka mnoho krásnych miest, a tak nečudo, že letenky do Chorvátska vždy rýchlo vypredajú.

Ak hľadáte letenky, potom vám odporúčam začať hľadať vopred, v najlepšom prípade možno aj nejaké mesiace pred cestou. To vám pomôže ušetriť na letenkách a navyše máte viac času na plánovanie vašich aktivít na dovolenke.

Najlacnejšími letenkami sú zvyčajne tie, ktoré sú lacnejšie v termínoch mimo sezóny. Ak plánujete cestu do Splitu v lete, mali by ste očakávať, že letenky budú drahšie. Na druhej strane, ak sa rozhodnete cestovať v nejakej menej rušnej sezóne, môžete očakávať výrazné zníženie cien leteniek.

Ak hľadáte vlakový lístok, bude to stáť podobne. Najlepšie je hľadať vopred. Vlaková doprava v Chorvátsku je pohodlná a spoľahlivá, ale v každom prípade odporúčame si kúpiť lístok vopred.

Ak ste si už zakúpili letenky a chystáte sa na cestu do Chorvátska, môžete sa tešiť na zaujímavé miesta v Spliti. Medzi týmito miestami sú Dioklecianov palác, ktorý bol postavený v 4. storočí a stojí dodnes, múzejné komplexy a múzea, ako aj zaujímavé a vzrušujúce pláže v blízkosti Splitu.

Ak chcete zažiť tínedžerskú atmosféru, potom je pre vás ideálne miesto Bacvice, kde nájdete spôsob, ako si užiť dobrý čas s priateľmi a nájsť nových priateľov. Ak sa chcete pokochať pohľadom na mesto, ktoré sa vám otvára z Jadranského mora, potom je pre vás ideálnym miestom pláž Marjan alebo stredoveké námestie v centre Splitu.

Chorvátsko a najmä Split určite stojí za návštevu a ak ste ešte nikdy v tejto krajine neboli, určite by ste mali Vám výlet na tieto miesta zahrnúť do svojho zoznamu. A nezabudnite si zakúpiť letenky vopred, aby ste si mohli užiť zážitok v krajine, ktorá si vás rozhodne získa.


Počasie Chorvátsko Split


Chorvátsko je krásna krajina na pobreží Jadranského mora a hlavné mesto Split nie je výnimkou. Jeho poloha v blízkosti mora ovplyvňuje jeho počasie, čo vytvára ideálne podmienky pre turistov, ktorí sa sem chcú vybrať.

Split má stredomorské podnebie, čiže v lete je tu teplo a suchšie obdobia, zatiaľ čo zimy sú mierne s občasnými dažďami. Väčšinou môžeme očakávať, že počasie v Spliti bude slnečné a teplé, čo je ideálne pre kúpanie a slnenie sa na pláži. Teplota vzduchu tu môže dosiahnuť až 30 °C, kým teplota mora sa pohybuje okolo 25 °C.

Letné mesiace sú najteplejšie obdobie v Spliti. Júl a august sú najhorúcejšie mesiace, s priemernou dennou teplotou okolo 30 °C. Teploty môžu často stúpať aj nad túto hodnotu. Na druhej strane, priemerná nočná teplota v lete sa pohybuje okolo 22 °C, takže aj v noci je veľmi príjemne teplo.

Jesenné obdobie v Spliti váha počasie voči letu. V septembri je ešte stále dosť tepla na kúpanie v mori, s teplotou vody okolo 23 °C. Október a november sú chladnejšie, s teplotami vzduchu medzi 15 - 20 °C. Dažde sú častejšie a mohli by sme očakávať občasné búrky.

Zimy v Spliti sú mierne a teploty sa pohybujú medzi 10 - 15 °C. Príležitostné dažde sú bežné, ale sneženie je veľmi zriedkavé. Vzhľadom k tomu, že zimy v Spliti nie sú veľmi chladné, stále je tu čo robiť a vidieť. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí preferujú menej preplnené miesta.

Pokiaľ ide o jar, má podobné teploty ako jeseň. Od marca do mája môžeme očakávať teploty vzduchu medzi 15 - 20 °C. Mnohí turisti využívajú jarné mesiace na návštevu Splitu, pretože počasie je príjemné a atmosféra je ešte pokojná.

Vo všeobecnosti je Split známy svojím slnečným a teplým počasím, čo ho robí ideálnym miestom na dovolenku na pláži alebo pre objavovanie histórie a kultúry. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete si byť istí, že počasie v Spliti bude príjemné a splní vaše očakávania.


Ubytovanie Chorvátsko Split


Split je jedno z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku a ponúka širokú škálu možností ubytovania pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, jednoduché apartmány alebo príjemné plážové stany, v Splitu určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Splitu nájdete mnoho päťhviezdičkových hotelov s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné vybavenie a služby, ktoré si môžete predstaviť. Vďaka vlastným reštauráciám, bazénom a wellness centrum môžete zažiť dokonalú pohodu a relaxáciu počas dovolenky. Príkladom takéhoto hotela je Hotel Park Split, ktorý sa nachádza v blízkosti starého mestského centra a ponúka jedinečný pohľad na Jadran.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý spôsob ubytovania, sú k dispozícii apartmány. Split má širokú ponuku apartmánov na prenájom, ktoré sú vhodné pre rôzne veľkosti skupín. Od malých štúdií pre páry až po veľké apartmány s viacerými spálňami pre rodiny alebo skupiny priateľov. Veľa apartmánov sa nachádza v blízkosti pláže a ponúka vlastnú kuchyňu, čo je výhodou pre tých, ktorí radi varia alebo chcú ušetriť na stravovaní.

Ak preferujete bližší kontakt s prírodou a pobyt na čerstvom vzduchu, môžete si prenajať plážový stan na jednej z pláží vo Splitu. Tieto stany sú vybavené lôžkami a základným vybavením, a poskytujú skvelú možnosť stráviť noc pod západom slnka a pri zvuku vĺn. Niektoré stanové umiestnenia ponúkajú aj malú reštauráciu alebo bufet s jedlom, aby sa zabezpečila pohodlná strava aj počas pobytu v plážovom stane.

Pokiaľ ide o ceny ubytovania, Split ponúka možnosti pre každý rozpočet. Luxusné hotely obvykle majú vyššie ceny, zatiaľ čo apartmány a plážové stany sú zväčša cenovo dostupnejšie. Cena sa môže líšiť aj v závislosti od sezóny a dostupnosti, preto je vždy dobré skontrolovať aktuálne ceny a dostupnosť pred rezerváciou.

Splite je množstvo možností, pokiaľ ide o ubytovanie, takže sa nebojte preskúmať rôzne možnosti a vybrať si tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, skromné apartmány alebo plážové stany, môžete sa tešiť na príjemný pobyt v krásnom prostredí Splitu.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky