Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Vis (ostrov Vis)

Ubytovanie Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko je vyhľadávanou letnou destináciou mnohých turistov zo Slovenska i zahraničia. Prírodné krásy, pohostinní ľudia a rozmanité atrakcie ponúkajú návštevníkom mnoho zážitkov. Ak si plánujete dovolenku na ostrove Vis, zaujíma vás určite aj informácia o možnostiach ubytovania.

Ostrov Vis sa nachádza v Jadranskom mori a je najvychodnejším ostrovom stredného Jadrana. Je to jeden z najrozmanitejších ostrovov Chorvátska s mnohými zaujímavými miestami na obdivovanie. Najväčším mestom na ostrove je mesto Vis, ktoré je aj administratívnym centrom. V mestách a obciach na ostrove Vis nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim preferenciám, ako aj rozpočtu.

Hotelové ubytovanie

V meste Vis nájdete niekoľko hotelov rôznej kategórie, z ktorých si môžete vybrať. Hotel Issa, ktorý sa nachádza na brehu mora v malebnom zálive, je jedným z možných ubytovacích zariadení. Ponúka moderné izby s balkónom a apartmány s výhľadom na more. Zahŕňa aj wellness centrum a bazén, ktorý je vhodný pre deti. Hotel San Giorgio sa nachádza tiež pri mori a v prospech hostí poskytuje výhľady na ostrov Biševo. Je to moderná budova s izbami a apartmánmi a s terasou na streche s panoramatickými výhľadmi.

Apartmánové ubytovanie

Ak máte radi viac súkromia a štýlový interiér, apartmány na ostrove sú tiež vhodnou voľbou. V meste Vis nájdete štýlové apartmány, ktoré sú veľmi blízko k moru. Mediterraneanish apartment v historickej časti mesta Vis ponúka vlastné terasy s výhľadom na more a je výhodne umiestnený pre tých, ktorí sú radi súčasťou miestneho života. Seaview apartment Nataša sa nachádza v mestskej časti Kut a má výhľad na more. Apartmán je moderný a ponúka kuchyňu s vybavením.

Privátne ubytovanie

Na ostrove Vis sú k dispozícii aj súkromné izby a apartmány. Táto voľba je vhodná pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú byť súčasťou života ostrova. Priváty na ostrove Vis ľahko uzrieť podľa vývesných tabúľ a mnohé sa nachádzajú pri morskej fronte. Môžete sa tešiť na priateľskú atmosféru a pomocných hostiteľov.

Glamping

Ak máte radi prírodu a chcete stráviť dovolenku počas leta na plnom slnku, štýlový glamping vám bude určite vyhovovať. Glamping Harmony se nachádza priamo na pláži a ponúka pobyt v luxusných stane s výhľadom na more. Zahrnuté sú viaceré izby a kúpeľne, dokonca aj spa centrum, ktoré poskytuje revitalizačnú starostlivosť.

Jediný problém, ktorý môžete čeliť pri hľadaní správneho ubytovanie na ostrove Vis, je miesto, ktoré je často obmedzené. Preto by ste mali využiť možnosti rezervácie dopredu, aby ste si mohli vybrať z najlepších miest. Čo sa týka cien, sú rozumné a závisia od miesta ubytovania a zvolenej kategórie. Celkovo je ostrov Vis výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú exotickejšiu dovolenku v pekne prostredí a dobrej atmosfére.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


1. Ako sa dostanem na ostrov Vis?
- Na ostrov Vis sa môžete dostať trajektom z prístavu Split. Cesta trvá približne 2,5 hodiny.

2. Aké formy dopravy sú k dispozícii na ostrove Vis?
- Na ostrove Vis sa môžete prepravovať autobusom, taxi, prenajať si auto alebo skúter, alebo použiť miestne trajekty a lodné služby.

3. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Vis?
- Niektoré z najkrajších pláží na ostrove Vis sú Stiniva, Srebrna, Zaglav, Stoncica a Grandovac.

4. Kde si môžem prenajať vodné športy na ostrove Vis?
- Na ostrove Vis je možné si prenajať vodné športy na viacerých plážach, ako napríklad v Kotišine, Milni a Rukavci.

5. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie na ostrove Vis?
- Medzi najpopulárnejšie atrakcie na ostrove Vis patria Modrá jaskyňa, Komiža, Tito's Cave, vojenské tunely a múzeum v meste Vis.

6. Kde si môžem vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu na ostrove Vis?
- Na ostrove Vis môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v mnohých reštauráciách v meste Vis a Komiža.

7. Môžem sa ubytovať v kempoch na ostrove Vis?
- Áno, existujú kempy na ostrove Vis, ako napríklad kemp Bezmalinovac a kemp Žutica.

8. Aké sú prehliadky a výlety, ktoré môžem podniknúť na ostrove Vis?
- Môžete si zobrať prehliadku "Víno a jaskyne", "Modrá jaskyňa a ostrovy Pakleni" alebo ísť na výlet do mesta Hvar.

9. Môžem si prenajať loď na ostrove Vis?
- Áno, je možné si prenajať loď na ostrove Vis buď pre vlastnú prevádzku alebo s kapitánom.

10. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu ostrova Vis?
- Najlepšie mesiace pre návštevu ostrova Vis sú máj až september, keď je počasie teplejšie a vhodné na plávanie a slnenie sa na pláži.


Dovolenka Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko je jedno z najobľúbenejších miest, kde sa mnoho turistov rozhodne prežiť svoju letnú dovolenku. Niektoré z najkrajších ostrovov Chorvátska sú skryté klenoty plné krásnej prírody, kultúrneho dedičstva a bohatého života pod vodou. Ostrov Vis, ktorý sa nachádza v Stredomorskom mori, na juhovýchodnom pobreží Chorvátska, je jedným z najkrajších miest na svete.

Vis je ostrov s rôznorodým charakterom a ponúka veľa možností pre turistov, ktorí chcú zažiť dokonalú dovolenku. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, rozmanitým prírodným prostredím a malými prístavmi, ktoré sú skvelým miestom pre relaxáciu a vychutnávanie si slnka.

Najväčším mestom na ostrove je Vis, hlavné mesto, ktoré sa nachádza na južnom konci ostrova. Mesto je obklopené prírodnými krásami, pričom v blízkosti sa nachádza množstvo pláží, ktoré sú ideálne pre oddych a rekreáciu na slnku. Návštevníci môžu navštíviť pláž Stiniva, ktorá bola v roku 2016 vyhlásená za najlepšiu pláž v Európe.

Ostrov Vis je tiež známy svojimi prírodnými zaujímavosťami, ako sú jaskyne, ktoré sú otvorené pre turistov. Medzi najznámejšie jaskyne patrí Modra jaskyňa, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. V Modrej jaskyni môžete vidieť sviečkujúce steny, ktoré spôsobujú, že sa voda modro- zafarbuje. Okolo jaskyne sa nachádza množstvo malých jeskýň, ktoré tiež stojí za návštevu.

Na ostrove sa nachádza aj množstvo malých miest a dediniek, ktoré stojí za to navštíviť. Dedinu Komižu, ktorá je jedným z najväčších prístavov na ostrove, často označujú za najkrásnejšiu na ostrove. Dedinu vyznačuje malé prístavné molo a krásne piesočné pláže, ktoré sú ideálne pre rekreáciu.

Ostrov Vis ponúka aj množstvo možností pre vodné športy, vrátane potápania, šnorchlovania a jachtingu. Turisti si môžu prenajať jachtu alebo loď, aby preskúmali okolie ostrova a ladených plachtičkarských lodí.

V každom prípade, ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od času a vnímať krásu Chorvátska, potom ostrov Vis je miesto, ktoré by ste určite mali začleniť do svojho zoznamu. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek aktivitu alebo len pre obľúbené leženie na pláži, Vis vám určite poskytne vynikajúci relaxačný pobyt.


Letenka Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Plánuješ svoju dovolenku na letnom ostrove plnom krásnych pláží, nezabudnuteľných zážitkov a príjemného podnebia? V tom prípade by si určite nemal vynechať ostrov Vis v Chorvátsku. A aby si do tejto malebnej destinácie doputoval za prijateľnú cenu, stačí si zohnať letenku do neďalekého letiska Split.

Po prílete na letisko Split Ti stačí presunúť sa na miestnu autobusovú stanicu, kde nájdeš spojenie na trajekt, ktorý ťa dovezie na ostrov Vis. V letnej sezóne bežia trajekty z Kaštela na pevninskej časti Chorvátska a z Hvaru, čo je ďalší z mnohých fantastických ostrovov, ktoré stoja za návštevu. V prípade, že by si si chcel ubytovanie zabezpečiť už v predstihu, môžeš sa rozhodnúť pre letenku, ktorá ťa dovezie priamo na letisko Vis, čím sa vyhneš prechodu cez Split.

Na ostrove Vis môžeš očakávať krásne a rozmanité pláže, ako napríklad pláž Sunj na pozadí prírodného parku Kamenjak, ktorú si obľúbili rodiny s deťmi. Okrem toho ťa prekvapia malé mestečká ako je Komiža alebo Vis, kde si môžeš vychutnať kulinárske špeciality a ochutnať miestne víno. Ďalšie zaujímavosti ostrova zahŕňajú stopy z rímskej éry, ktoré si môžeš pozrieť na miestach ako bol Park Mestrovica alebo archeologický park Issa.

Ak teda pátraš po unikátnej destinácii s nádhernými plážami a bohatou históriou, nemusíš hľadať ďalej. Zohni si letenku do Chorvátska a zahliadni krásy ostrova Vis!


Počasie Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko Vis (ostrov Vis) - raj na zemi

Ak hľadáte raj na zemi, ostrov Vis v Chorvátsku je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Nachádza sa v Jadranskom mori a patrí k najodľahlejším ostrovom Chorvátska. Svojím prírodným krásam, historickým pamiatkam a dokonalým počasím je Vis jedným z najobľúbenejších turistických miest v Chorvátsku.

Počasie na Visu

Vis má stredomorské podnebie s horúcimi a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letné mesiace jún a september sú na Visu najideálnejšie na návštevu. Teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia, s miernymi možnosťami dažďa. V júli a auguste môže byť počasie ešte horúcejšie a zriedkavejšie prší. V zime sa teploty znižujú na priemerne 9 stupňov Celzia a je to často obdobie daždivého počasia.

Letné aktivity

Vis ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov, či už uprostred mesta alebo na jeho krásnych plážach. Návštevníci môžu objavovať miestne pamiatky, ako sú rímske kúpele alebo nádherné kostoly. Ostrov tiež ponúka vynikajúce podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Pre túlavých turistov je ideálnou možnosťou prechádzať sa po náhorných plošinách a vinohradoch.

Pláže

Vis má množstvo krásnych pláží, ktoré sú ideálne na relaxáciu a užívanie si slnka. Od malých útulných zátok až po veľké pobrežné pláže, Vis má niečo pre každého. Najznámejšou plažou na Visi je pláž Srebrna, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž v Chorvátsku. Táto dlhá, biela pláž s kristálovo čistou vodou je ideálna pre milovníkov prírody.

Záver

Ak hľadáte miesto s dokonalým počasím a krásnymi prírodnými miestami na oddych, ostrov Vis je pre vás ideálnou destináciou. Plánujte svoju návštevu v letných mesiacoch, aby ste si užili toto krásne miesto plné zábavy a relaxácie. Vis je miesto, kde si návštevníci všetkých vekových kategórií užijú príjemné chvíle, relaxáciu a mnoho zážitkov.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky