Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Dánsko Helsingør

Letenka Dánsko Helsingør


Dánsko Helsingør: Cesta k historickej kráse

Ak hľadáte zaujímavý a čarovný kúsok dánskej histórie, nemali by ste stratiť príležitosť navštíviť mesto Helsingør. Toto impozantné pobrežné mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Dánska, je známe pre svoj krásny hrad Kronborg a jedinečnú históriu, ktorú ponúka návštevníkom.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Helsingøru, je prostredníctvom leteckých spoločností ponúkajúcich letenky do hlavného mesta Dánska, Kodane. Z Kodane sa následne môžete dostať do Helsingøru autobusom, vlakom alebo trajektom. Cesta trvá len približne jednu hodinu, čo sa oplatí pre množstvo histórie, kultúry a krásy, ktorú mesto ponúka.

Jediný, no veľmi významný bod záujmu v Helsingøru je hrad Kronborg. Tento ikonický hrad je známy ako "Elsinore", miesto, kde sa odohráva slávne Shakespearove dielo Hamlet. Hrad je zaradený na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a je obklopený impozantnou pevnou hradbou, ktorá prináša neskutočnú atmosféru minulosti. Po prehliadke hradu môžete navštíviť aj múzeum v jeho interiéroch, kde môžete objaviť históriu a artefakty spojené s hradom.

Okrem hradu Kronborg, Helsingør ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých miest. Môžete navštíviť Maritimt Museet, ktoré je múzeum venované moru a námornému životu. Môžete tu vidieť zaujímavé exponáty, ako napríklad lodné modely a nástroje používané námorníkmi. Ak máte radi umenie, určite navštívte Kulturværftet, ktoré je kultúrnym a umeleckým centrom mesta. Tu môžete obdivovať rôzne výstavy a predstavenia a hlbšie sa ponoriť do dánskej kultúry.

Prechádzka po malebných uličkách Helsingøru je sama o sebe zážitkom. Príjemné obchody, reštaurácie a kaviarne vás vítajú v každom kroku. Počas prechádzky sa zastavte v jednom z miestnych kaviarničiek a ochutnajte dánske špeciality, ako je napríklad smørrebrød alebo pljeskavice.

Pre milovníkov prírody a nadšencov do outdoorových aktivít ponúka Helsingør mnoho príležitostí. Môžete si prejsť prístavnými plážami a vychutnávať pohľad na Baltské more. Ak ste dobrodružné povahy, prejdite sa po kopcoch Helsingør, kde si môžete vychutnať úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie.

Letenky do Dánska a návšteva Helsingøru vám ponúknu jedinečnú príležitosť preskúmať históriu a krásu tohto malebného mesta. Nech už ste fanúšikom Shakespeara alebo jednoducho túžite objavovať nové miesta a kultúru, Helsingør vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Dánsko Helsingør


1. Ako sa dostanem z Dánska do Helsingøru?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dánska do Helsingøru, je trajektom z kanálu Öresund, ktorý spája mestá Helsingør a Helsingborg.

2. Aké je najlepšie miesto na prehliadku v Helsingøre?
Odpoveď: Najznámejšími atrakciami v Helsingøre sú zámok Kronborg a múzeum Maritime. Odporúča sa tiež prejsť sa po pešej zóne v centre mesta a navštíviť Katedrálu Sv. Oliwa.

3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Helsingøre?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v Helsingøre sú restaurant Støvlet Katrines Hus, Brasserie 1861 a Det Gamle Røgeri.

4. Aké aktivity možno robiť v Helsingøre s deťmi?
Odpoveď: S deťmi je skvelou aktivitou navštíviť Maritimt Museum (múzeum námorníctva), ktoré ponúka interaktívne výstavy o histórii mora a loďstva. Tiež sa odporúča prejsť sa po pešej zóne a zastaviť sa v miestnych obchodoch a kaviarňach.

5. Koľko stojí vstupenka do zámku Kronborg?
Odpoveď: Cena vstupenky do zámku Kronborg závisí od toho, či si vyberiete iba prehliadku exteriéru zámku alebo kompletnú prehliadku vrátane interiéru. Ceny sa pohybujú medzi 100 až 150 Dánskych korún na osobu.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Helsingøre?
Odpoveď: V Helsingøre nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostelov. Niektoré populárne hotely sú Hotel Sleep2Night, Comwell Borupgaard a Hotel Marienlyst.

7. Je možné navštíviť Švédsko z Helsingøru?
Odpoveď: Áno, zo Helsingøru je možné navštíviť Švédsko pomocou trajektu, ktorý prechádza cez kanál Öresund do mesta Helsingborg. Je to výborná možnosť na jednodňový výlet.

8. Aké sú možnosti dopravy v Helsingøre?
Odpoveď: V Helsingøre je možné využiť autobusy, vlaky a lodnú dopravu. Mesto je pomerne malé, preto je väčšina atrakcií dostupná aj pešo.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Helsingøru?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Helsingøru je počas letných mesiacov, keď počasie je teplejšie a väčšina atrakcií je otvorených. Tiež je možné navštíviť mesto v septembri alebo októbri, keď je menej turistov.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Helsingøru?
Odpoveď: V blízkosti Helsingøru sa nachádza mesto Hillerød s krásnym zámkom Frederiksborg. Ďalšími blízkymi atrakciami sú Múzeum umenia Louisianu a malé mestečko Hornbæk s krásnou plážou.


Ubytovanie Dánsko Helsingør


Helsingør, malé prímorské mesto v Dánsku, je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest, ktoré si môžete vybrať na svoju dovolenku. S tisíckami turistov, ktorí sem prúdia každý rok, ubytovanie je dôležitou súčasťou plánovania výletu.

V Helsingøre nájdete veľa možností na ubytovanie, či už hľadáte luxusné hotely alebo štýlové penzióny. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, najvýznamnejšou z nich je Kronborgský zámok. Je to UNESCO svetové dedičstvo a hlavný turistický ťahák v Helsingøre. Ak ste záujemcom o históriu, určite si návštěvu tohto zámku nenechajte ujsť. Existuje niekoľko hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti zámku, čo vám umožní ľahký prístup a neobmedzený časový rozsah na preskúmanie tohto úžasného miesta.

Na druhej strane, ak preferujete príťažlivosti moderného mesta s bohatou kultúrou a umením, doporučujem ubytovanie v centre Helsingøre. Nájdete tu rôzne hotely, ktoré vám poskytnú výhodnú polohu na preskúmanie mesta. Môžete navštíviť múzeum dánskej námornej histórie alebo si vychutnať prechádzku dlhou prístavnou promenádou, kde je tiež možné si vychutnať čerstvé morské plody v jednej z mnohých reštaurácií.

Pre tých, ktorí preferujú rodinnú atmosféru a domáci pocit, je tu možnosť ubytovania v penziónoch a súkromných apartmánoch. Tieto ponuky vám poskytnú maximálnu slobodu a tiež si môžete vychutnať príjemnú solídnu službu od hostiteľov, ktorí sa postarajú o vaše pohodlie.

Napriek tomu, ak hľadáte skromnejšiu možnosť ubytovania alebo ste na rozpočte, v Helsingøre je tiež niekoľko lacnejších hotelov a hostelov, kde si môžete rezervovať izbu. Toto je skvelá alternatíva pre mladých cestovateľov alebo skupiny priateľov, ktorí chcú zážiť všetku krásu tohto mesta, ale nemajú taký rozpočet na luxusné ubytovanie.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, jedna vec je istá - Helsingør vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Jeho krásna architektúra, bohatá kultúra a úžasná prirodzená krása vás nadchnú a udržia vás vracať sa sem stále znova.


Dovolenka Dánsko Helsingør


Nádherné pobrežie, bohatá história a mnoho pamiatok a atrakcií – to všetko vás čaká na dovolenke v Dánsku. Ak sa rozhodnete navštíviť Helsingør, nemusíte vôbec ľutovať.

Helsingør je jedným z najnavštevovanejších miest v Dánsku. Nachádza sa v blízkosti švédskych hraníc a dobre je známe ako miesto, kde sa odohráva tragédia Othello od Williama Shakespeara. Jeho najväčšou atrakciou je však slávny zámok Kronborg, ktorý je navštíviť vskutku nevyhnutné.

Kronborg bol postavený v 15. storočí a slúžil ako obranná pevnosť. Dnes sa v ňom nachádza múzeum a mnoho iných atrakcií, ktoré sú otvorené pre verejnosť počas celého roka. Rozhodne sa nevyhnete prehliadke unikátnej divadelnej sály, v ktorej sa odohrávajú rôzne predstavenia a koncerty.

Okrem zámku je v Helsingøre mnoho ďalších pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi nimi nájdete napríklad Marienlyst Castle, starý malý prístav a mnoho krásnych kostolov. Z Helsingøre sa dostanete aj na výlet do Švédska, napríklad do známeho mesta Malmö.

Pláže v Helsingøre sú výborné a ideálne na kúpanie a surfovanie. V lete môžete prechádzať popri nádhernom pobreží a taktiež navštíviť niekoľko obchodov, barov a reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Ak ste fanúšikom cyklistiky, určite si nevynechajte cyklostezky v Helsingøre. Sú veľmi dobre značené a ponúkajú vám možnosť vidieť krásne krajinu Dánska a blízkeho Švédska.

Helsingør je prekrásnym miestom na dovolenku v každom ročnom období. Toto miesto naozaj ponúka veľa atrakcií a zážitkov, pretože jeho história je veľmi bohatá a zaujímavá. Vynikajúca gastronómia a ubytovanie, priateľskí obyvatelia a mnoho kultúrnych príležitostí vás určite privedú na výlet do tejto nádhernej oblasti. Prajeme vám peknú dovolenku v dánskom Helsingøre!


Počasie Dánsko Helsingør


Dánsko je krajina bohatá na krásne mestá a fascinujúcu prírodu. Jedným z týchto miest je aj malebné prímorské mesto Helsingør, ležiace na severovýchode krajiny. Okrem historických pamiatok a zaujímavostiach toto miesto ponúka aj zaujímavé počasie, ktoré ho činí ešte atraktívnejším pre návštevníkov.

Helsingør je mestom, ktoré leží na pobreží Dánskeho prielivu, čím je výrazne ovplyvnené prímorským podnebím. Jeho poloha na severnom pobreží Dánska znamená, že je vystavený vplyvu Atlantického cudzieho prúdu, ktorý prináša teplejšie a vlhkejšie vzdušné hmoty. Tieto vzdušné hmoty majú vplyv na stabilizáciu teplôt v regióne, čo znamená, že Helsingør nemá extrémne teploty.

Počas jarnej a letnej sezóny sa v Helsingøre teploty pohybujú okolo 15 - 25 stupňov Celzia. Leto je obdobím s najteplejším počasím, keď sa teploty môžu často vyšplhať až na 25 stupňov. Príjemne teplé dni však bývajú sprevádzané mierne vyššou vlhkosťou vzduchu, čo je vzhľadom na polohu pri mori očakávané.

Jeseň a zima v Helsingøre prinášajú o niečo chladnejšie teploty, pričom najchladnejšie dni bývajú v december a januári, s maximálnymi teplotami okolo 5 - 10 stupňov. Zima je tiež obdobím častých, nie veľmi silných, snehových zrážok. Helsingør síce nie je známe ako snehová krajina, ale občas sa môžu v týchto mesiacoch objaviť krásne poľadové obrazy.

Okrem teplôt je počasie v Helsingøre veľmi promenlivé. Rýchle zmeny počasia nie sú nezvyčajné, preto je dobré mať pri sebe vhodné oblečenie. Zrážky v tomto regióne sú rozdelené po celý rok, pričom jeseň a jar sú najmokrejšími obdobiami. Najviac zrážok sa očakáva v auguste, ale celkový ročný úhrn zrážok je pomerne vyrovnaný.

Vzhľadom na svoje prímorské polohu a zaujímavé počasie je Helsingør ideálnym miestom pre prechádzky pozdĺž mora, návštevu zámku Kronborg alebo jednoducho relaxáciu na jednej z jeho krásnych pláží. Nech sa teploty a podmienky počasia vyvinú akokoľvek, určite vás toto malebné mesto očarí svojou atmosférou a nádherným prostredím.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky