Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina bohatá na historické a kultúrne pamiatky, a jednou z najzaujímavejších destinácií v tejto oblasti je Dahshur. Nachádza sa približne 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry a je domovom niektorých z najznámejších pyramíd v Egypte, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň zažiť autentickú egyptskú kultúru, je ubytovanie v Dahshur veľmi vhodnou voľbou.

Dahshur leží na okraji púšte a ponúka pokojné a relaxačné prostredie, čo je ideálne pre turistov, ktorí si užívajú oddych od rušného mestského života. Existuje niekoľko možností ubytovania v tejto oblasti, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pyramíd, čo poskytuje nádherný výhľad na tieto majestátne stavby.

Jednou z najznámejších pyramíd v Dahshur je Krivková pyramída, známa svojou nezvyčajnou a jedinečnou štruktúrou. Jej tvar nie je taký hladký ako u iných pyramíd v Egypte, čo jej dáva špecifický vzhľad. Táto pyramída bola postavená faraónom Seneferu, zakladateľom 4. dynastie. Návštevníci môžu vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej vnútorné priestory. Je to skutočne fascinujúce zážitok, ktorý obohatí návštevu tejto historickej pamiatky.

Ďalšou významnou pyramídou v Dahshur je Červená pyramída. Tento unikátny komplex bol postavený faraónom Snefru, otcom Cheopsovi, ktorý postavil slávnu Veľkú pyramídu v Gíze. Červená pyramída je považovaná za jednu z prvých pravých pyramíd, ktoré boli postavené v Egypte. Jej menovateľom je červený piesok, ktorý pokrýva vonkajšiu stenu pyramídy, čo jej dáva charakteristický vzhľad. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej komory a koridory.

Okrem návštevy pyramíd majú turisti v Dahshur ďalšie možnosti zábavy. Môžu navštíviť múzeum v blízkosti pyramíd, ktoré obsahuje množstvo artefaktov a informácií o histórii tejto oblasti. Mnohí turisti si užívajú aj prechádzky po okolitých púštnych oblastiach a ponárať sa do miestnej kultúry a tradícií.

Ak hľadáte autentický a malebný zážitok v Egypte, navštíviť Dahshur je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka nádherný výhľad na pyramídy a zároveň poskytuje pokojnú atmosféru, takže sa môžete úplne ponořiť do histórie a kultúry tohto fascinujúceho miesta. Nech už sa rozhodnete zostať v malom penzióne alebo v luxusnom hoteli, váš pobyt v Dahshur bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egyptská oblast Dahshur, nachádzajúca sa v blízkosti Káhiry, je domovom niekoľkých významných pyramidových komplexov. Medzi najznámejšie patrí Krivka a Červená pyramída. Každoročne priláka tisíce turistov, ktorí chcú objaviť tieto majestátne pamiatky egyptského dedičstva a zároveň si vychutnať príjemné podnebie tejto regiónu.

Dahshur je známe svojou slnečnou klímou. Tento región sa nachádza v púšti, preto zažíva veľmi horúce a suché leto s vysokými teplotami. Leto sa tu rozdeľuje do dvoch období - obdobie tepla a obdobie extrémneho tepla. Obdobie tepla, ktoré trvá od júna do septembra, prináša teploty okolo 30 až 40 °C. Obdobie extrémneho tepla, ktoré prichádza od júla do augusta, môže dosiahnuť až neznesiteľné 45 °C. V týchto mesiacoch si návštevníci musia dávať veľký pozor na úpal a musia sa chrániť pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom vody.

Na druhej strane, zima v Dahshur je oveľa prijateľnejšia. Teploty klesajú na úroveň 15 až 25 °C, čo je pre mnohých návštevníkov oveľa príjemnejšie. Toto obdobie začína v decembri a trvá až do marca. Je to ideálna doba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letu a zároveň si užiť priezračnú atmosféru, ktorú ponúka tento región.

Okrem teplého počasia je Dahshur tiež známe svojimi minimálnymi zrážkami počas celého roka. Prakticky v púšti neprší a turisti si tak nemusia robiť starosti s dažďom alebo zlým počasím. Naopak, modré oblohy a slnečné dni sú každodennou realitou, čo robí z Dahshuru perfektné miesto na návštevu.

Keďže sa Dahshur nachádza v blízkosti Káhiry, môže sa počas najvyšších turistických mesiacov dosť preplniť. Je preto dobré plánovať svoju návštevu vopred a vyhýbať sa najrušnejším časom. To vám umožní vychutnať si jedinečné pamiatky, ktoré Dahshur ponúka, a preskúmať pyramidy a ich okolie v pohodlí a bez veľkej návale turistov.

Vzhľadom na teplé počasie a minimum zrážok, je nevyhnutné, aby sa návštevníci správne pripravili na svoju cestu do Dahshuru. Odporúča sa používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, nosiť ľahké a vzdušné oblečenie a mať vždy pri sebe dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii. Tiež je vhodné mať so sebou klobúk alebo slnečné okuliare na ochranu pred slnkom.

Dahshur súvisí s obrovskou históriou a kultúrou Egypta, a to nielen kvôli pyramidám, ale aj kvôli svojmu klimatu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať jedinečnú skúsenosť v tomto nádhernom regióne, ktorý je domovom jedného z najdôležitejších egyptských dedičstva.


Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je známy svojimi starovekými pamiatkami a pyramídami. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií v Egypte je oblasť Dahshur. Táto oblasť je domovom niekoľkých známych pyramíd, vrátane Krivky a Červenej pyramídy, ktoré majú veľkú historickú a kultúrnu hodnotu.

Dahshur sa nachádza asi 40 km juhozápadne od Káhiry, hlavného mesta Egypta. Je to menej preplnená oblasť než známejšie destinácie, ako sú Gíza alebo Sakkara, čo ju robí ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a kľud.

Jednou z hlavných atrakcií v Dahshur je Krivková pyramída, známa aj ako Stupňovitá pyramída. Je to prvá skutočne krivkovitá pyramída postavená v Egypte a patrí medzi najstaršie pyramídy na svete. Jej tvar sa líši od klasických pyramíd, keďže jej steny nie sú úplne rovné, ale majú miernu krivku. Toto je dôvod, prečo je pyramída nazývaná Krivková. Jej výstavba začala počas vlády faraóna Snefrua, zakladateľa štvrtého dynastického Egypta. Staviať túto pyramídu však nebol ľahký úkol, a preto sa dodnes nachádza v dobrom stave.

Ďalšou dôležitou pamiatkou v Dahshure je Červená pyramída. Táto pyramída získala svoje meno podľa farby jej tehál, ktoré boli niekedy červené. Je to tretia najväčšia pyramída v Egypte a známa je aj pre svoju vysokú vnútornú chodbu. Vybudovaná bola pre faraóna Snefrua, otca faraóna Chufua, ktorý bol tvorcom veľmi známej pyramídy v Gíze. Červená pyramída je vynikajúcim príkladom pokroku v stavebnom umení a pre jej vzácne vlastnosti bola zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Cestovatelia, ktorí navštívia Dahshur, majú neopakovateľnú príležitosť spoznať tieto úžasné pamiatky a obohatiť svoje vedomosti o starovekom Egypte. Prechádzka okolo týchto pyramíd je skutočne dobrodružstvo. Okrem obdivovania ich majestátu a krásy, môžu navštíviť aj vnútorne priestory pyramíd a objaviť ich tajomstvá.

Pre tých, ktorí sú zvedaví a radi objavujú, je tu množstvo možností. Okrem pyramíd si môžu pozrieť aj iné zaujímavé pamiatky v blízkosti, ako sú starobylé hrobky, chrámy a umelé jazerá. Voľba je skutočne široká a každý návštevník si môže vybrať, čo ho najviac zaujíma.

Dovolenka v Egypte v oblasti Dahshur je jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať históriu a kultúru tohto nádherného krajiny. S prevážne teplým a slnečným počasím je to ideálne miesto na relaxáciu, objavovanie a pitie starodávnej múdrosti. Navštíviť Krivkovú a Červenú pyramídu je skutočne jedinečný zážitok, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny návštevník Egypta.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúca krajina, ktorá ponúka mnoho historických pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tejto veľkej civilizácie. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria kráľovské pyramídy nachádzajúce sa v rôznych oblastiach Egypta. Jednou z najzaujímavejších oblastí v Egypte je Dahshur, domovom Krivky a Červenej pyramídy.

Dahshur je miesto, kde sa nachádza niekoľko pamiatok, ktoré sú ukážkou bohatej histórie tohto úžasného kraja. Najznámejšie sú Krivková a Červená pyramída, ktoré patria medzi najstaršie a najlepšie zachované pyramidové pamiatky v Egypte.

Krivková pyramída sa nachádza na juhozápadnom okraji krajiny a bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom. Má netradičný tvar, pretože jej steny sa postupne zužujú na vrchu, čo jej dáva "krivkovitý" tvar. Táto pyramída je jednou z najväčších v Egypte. Jej stavba trvala asi 14 rokov a bola pôvodne vysoká 104 metre.

Červená pyramída, ktorá je najmladšou zo všetkých pyramidových pamiatok v Dahsure, sa nachádza na juhovýchode krajiny. Bola postavená v 26. storočí pred naším letopočtom ako hrobka pre faraóna Snofrua a bola prvou plne dokončenou pyramidou v Egypte. Má výšku 105 metrov a jej vnútro obsahuje mnoho priestorov pre uloženie hrobových zmocnených a darov.

Ak máte záujem navštíviť Dahshur a vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu, môžete si zakúpiť letenku do Egypta. Egypt je dobre prepojený s mnohými krajinami a cestovanie do tohto úžasného kraja je jednoduché a pohodlné. Po príchode do Egypta môžete využiť miestne služby dopravy a prejsť na miesto, kde sa Krivková a Červená pyramída nachádzajú.

Takže, ak máte radi históriu, kultúru a starodávne pamiatky, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Krivkovú a Červenú pyramídu v Dahsure v Egypte. Tento zážitok bude pre vás nezabudnuteľný a prináša vám príležitosť vidieť niečo úplne jedinečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Q: Kde sa nachádza Dahshur z Egypta?
A: Dahshur sa nachádza zhruba 40 km juhozápadne od Káhiry v Egypte.

Q: Aké pyramídy môžete v Dahsure navštíviť?
A: V Dahsure môžete navštíviť Krivú a Červenú pyramídu.

Q: Prečo sa Krivá pyramída nazýva takto?
A: Krivá pyramída sa nazýva tak preto, že pôvodne bola navrhnutá ako 54-stupňová pyramída, ale v priebehu výstavby sa uhol zmiešal a stala sa 51-stupňovou pyramídou, čím je šesť stupňov z krivky.

Q: Aká je výška Červenej pyramídy?
A: Červená pyramída dosahuje výšku 105 m.

Q: Kedy bola Krivá pyramída postavená?
A: Krivá pyramída bola postavená v období Starej ríše za vlády faraóna Sneferua okolo roku 2600 pred n.l.

Q: Čo sa nachádza vo vnútri Krivej pyramídy?
A: Vo vnútri Krivej pyramídy sa nachádza horské chodby, komory a kráľovské hrobky.

Q: Môžete vo vnútri pyramíd fotografovať?
A: Nie, je zakázané fotografovať vo vnútri pyramíd.

Q: Aké je vstupné do areálu Dahshur?
A: Vstupné do areálu Dahshur stojí 120 egyptských libier (asi 6,60 EUR) na osobu.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky