Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Ras Muhammad National Park

Dovolenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá láka návštevníkov kvôli svojim slnečným plážam a nádherným koralovým útesom. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Egypte je Ras Muhammad National Park.

Ras Muhammad National Park sa nachádza na juhu Sinaiho polostrova a je najznámejším a najnádhernějším miestom na potápanie v Egypte. Park je veľký 480 km² a je jedným z najbohatších podmorských parkov v regióne, s otvoreným morom a ellenistickými zrúcaninami nad hladinou. Jeho hlavnou atrakciou sú koralové útesy, ktoré prezentujú bohatstvo rôznych druhov morských rýb a iných podmorských tvorov.

Park ponúka mnoho možností na potápanie. Medzi najobľúbenejšie a najkrajšie miesta patrí Shark Reef, ktorý je známy tým, že tu žijú mnohé druhy rýb, korytnačiek a morských zvierat a Yolanda Reef, kde sa dajú vidieť zvyšky nákladnej lode, ktorá tu zvyšok. Snorklovanie v týchto oblastiach je tiež populárne, a to najmä pre tých, ktorí sa boja potápať sa na hlbšie.

Okrem potápania a snorklovania ponúka Ras Muhammad National Park množstvo iných aktivít pre návštevníkov. Môžete sa prechádzať náučnými trasami, kde sa dozviete viac o faune a flóre parku. Ďalej možno objavovať zrúcaniny na útesoch a stráviť deň plávaním v mori.

Ceny vstupného do parku sú pomerne nízke. Park má tiež zariadenia na ubytovanie pre tých, ktorí chcú zostať na dlhšie, a to sú hostely a kempy s prístupom na pláž. Na mieste sú tiež možnosti občerstvenia, pričom tu nájdete miestne jedlá a nápoje.

V bezprostrednej blízkosti parku sa nachádza mesto Sharm el Sheikh, ktoré ponúka viac možností na nákupy a zábavu. Mesto má luxusné hotely, kasína, ktoré sú prehliadkou hodné a kaviarne na pláži, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na more.

Návšteva Ras Muhammad National Park je nezabudnuteľný zážitkom pre každého, kto miluje prírodu a potápanie. Park ponúka najkrajšie útesy, najväčšie množstvo podmorského života a prírodné krásy, ktoré si každý užite na plno. Ak hľadáte podmorskú dovolenku, kde sa dá odpočinúť, pozorovať morské zvieratá a zažiť niečo nové, potom je Ras Muhammad National Park ideálnym miestom pre vás.


Ubytovanie Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park patrí medzi najkrajšie miesta na svete a každý rok priláka tisícky turistov. Tento park sa nachádza v najjužnejšej časti Sinajského polostrova a je pokrytý úchvatnou krajina s kopcami, zálivmi a koralovými útesmi, ktoré sú domovom pre niektoré z najkrajších druhov morskej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park, máte viacero možností. Je to však v závislosti od toho, či plánujete prenocovať na kempingu, alebo v hoteli.

Ubytovanie na kempingu:

Ras Muhammad National Park má nejaké campy, kde si môžete postaviť stan, alebo si prenajať bungalov. Kempy sú najlepšie možnosti pre tých, ktorí chcú stráviť pár nocí v parku a ochutnať Adventure.

- Sharks Bay Umbi Diving Village: Tento kemp na brehu zálivu Sharks Bay má všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt. Môžete si vybrať medzi stanom alebo bungalovom, všetky sú vybavené posteľou a vlastnou kúpeľňou. Kemp tiež ponúka rôzne možnosti stravovania a aktivít, ako je potápanie a šnorchlovanie.

- White Beach Camp: Hoci táto destinácia sa nachádza ďalej od parku, ponúka úplne odlišnú skúsenosť. Kemp sa nachádza pri pláži, odkiaľ môžete vidieť kokosové palmy a miestnych rybárov. Sú tu dobre vybavené stany a bungalovy, a každý večer sa tu organizuje ohnisková večera.

Ubytovanie v hoteli:

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v luksusnejších podmienkach, v okolí Ras Muhammad National Park nájdete niekoľko luxusných hotelov.

- Xperience Sea Breeze Resort: Tento krásny luxusný rezort sa nachádza pri zálive Sharks Bay a ponúka izby s výhľadom na more a prístup k súkromnej pláži. V areáli hotela sa nachádza spa a wellness centrum, fitnescentrum a početné reštaurácie s rôznorodou kuchyňou.

- Four Seasons Resort Sharm El Sheikh: Tento krásny hotel sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Sinajského polostrova a ponúka úplne luxusné a veľké izby s krásnym výhľadom na more. Okrem toho tu nájdete päť bazénov, spa centrum, päť reštaurácií a súkromnú pláž.

- Rixos Premium Seagate: Tento piatihviezdičkový hotel sa nachádza na súkromnej pláži a ponúka izby s výhľadom na more, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou. V hoteli sa nachádza tiež spa a wellness centrum, fitnescentrum a niekoľko reštaurácií.

Ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park má čo ponúknuť. Bez ohľadu na to, či si zvolíte kemping, alebo luxusný hotel, môžete si byť istí, že tu nájdete ubytovanie, ktoré Vám umožní vychutnať si krásy egyptského pobrežia.


Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najznámejších a najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu, je Egyptský národný park Ras Muhammad. Ak plánujete do Egyptskej Riviéry, nezabudnite si naliať na termosky a tašku s jedlom, pretože vás čaká vzrušujúca ponuka dobrodružstva v tomto úchvatnom prírodnom chránenom území.

Národný park Ras Muhammad sa nachádza na juhu Sinajského polostrova a je jedným z najvyhľadávanejších a najobdivovanejších miest pre milovníkov prírody a potápania na celom svete. To je kvôli jeho úchvatným koralovým útesom, jasným tyrkysovým vodám a bohatej podmorskej faune a flóre.

Ak vás láka potápanie a snímate o objavení tajov podmorského sveta, Egyptský národný park Ras Muhammad je pre vás tým správnym miestom. Jeho koralové útesy sú považované za niektoré z najkrajších na svete a sú domovom pre viac ako 220 druhov korálov a 1000 druhov rýb. Poďte a zjavnite sa v podmanivom svete delfínov, rýchlych žralokov, farbených morských žiabrov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem potápania je tu celý rad ďalších aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Môžete skúsiť šnorchlovanie, ktoré vám umožní obdivovať podmorský svet aj bez potopenia sa pod vodu. Razantné rýchle plachtenie je tiež populárne medzi návštevníkmi parku. Môžete si prenajať malú loďku a plaviť sa po pobreží, pričom si užívate krásne výhľady na horizont a obdivujete pozoruhodné panorámy parku.

Obdivovanie prírodných scenérií nie je však jediným, čo si môžete užiť v národnom parku Ras Muhammad. Park ponúka aj fantastické možnosti trekingu a pozorovania vtákov. Choďte na prechádzku po pobreží, kde sa stretáva piesková pláž s tyrkysovou vodou a obdivujte divoké vtáky, ktoré sem prichádzajú migrovať. Ak ste šťastlivcom, možno uvidíte vzácneho obyvateľa parku, ako je napríklad ohrozený arabský ibis.

Pri návšteve Egyptského národného parku Ras Muhammad nezabudnite na kultúrne a historické skvosty blízkeho okolia. Môžete sa vydať do blízkeho mesta Sharm El-Sheikh, kde nájdete nespočetné množstvo reštaurácií, obchodov a nočného života. Navštívte múzeum v Sharm El-Sheikh a dozviete sa viac o histórii Egypta a kultúre. Ak máte radi dobrodružstvo, nevynechajte výlet na Sinajský vrchol Mount Sinai, kde môžete sledovať prekrásne východy a západy slnka.

Egyptský národný park Ras Muhammad ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať jedno z najkrajších miest na Zemi. Od podmorskej fauny a flóry až po úchvatné pláže a nádherné scenérie, park je rajom pre milovníkov prírody. Takže si naplánujte letenky, vybavte si víza a pripravte sa na fascinujúcu dovolenku v Egypte, kde nezabudnuteľné dobrodružstvo na vás čaká v Egyptskom národnom parku Ras Muhammad.


Počasie Egypt Ras Muhammad National Park


Ras Muhammad National Park je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte. Nachádza sa pri pobreží Červeného mora, v blízkosti populárneho turistického letoviska Sharm El Sheikh.

Okrem svojho nádherného prírodného bohatstva ponúka park tiež jedinečné počasie, ktoré priláka mnoho návštevníkov z celého sveta. Ras Muhammad National Park je známy ako jedno z najsuchších miest na Zemi, s veľmi málo zrážkami a obyčajne s vysokou teplotou.

Celoročné teploty v parku sa pohybujú v rozmedzí 20 - 35 °C, čo ho robí ideálnym miestom na návštevu počas zimy, keďže v tomto období sú teploty v iných častiach Egypta o niečo nižšie. V lete je však potrebné si dávať pozor na horúce teploty, ktoré môžu dosiahnuť až 40 °C. Väčšina turistov sa preto rozhoduje navštíviť park v období jari a jesene, keď je teplota príjemnejšia a nežiaduce horúčavy sú stále pomerne riedke.

Ďalšou zvláštnosťou počasia v tomto národnom parku je silný vietor, ktorý často fúka z púšte. Tento vietor je známy ako „khamsin“ a môže priniesť veľmi horúce a suché podnebie. Napriek tomu je však veľmi vítaný medzi potápačmi a surfermi, ktorí využívajú jeho silu pri svojich športových aktivitách.

Okrem teploty a vetra je Ras Muhammad National Park tiež známy pre svoje čisté a jasné nebo, ktoré poskytuje dokonalé podmienky pre potápanie a pozorovanie podmorského sveta. Obzvlášť populárne sú jeho nádherné korálové útesy, ktoré sú domovom bohatej fauny a flóry.

Je dôležité poznamenať, že aj v tejto oblasti môže prísť občasné búrky a predovšetkým v období zhnitnutia sa korálov, ktoré zvyčajne trvá niekoľko týždňov v lete. Preto je vhodné sledovať predpovede počasia a informácie od miestnych rád, aby sa turisti vyhli nežiaducim poveternostným podmienkam.

Ras Muhammad National Park je jedinečným miestom, kde môžete zažiť týchto extrémnych poveternostných podmienok. Jeho bohatstvo prírody a úžasné počasie ho robia jedným z najkrajších miest v Egypte. Ak plánujete navštíviť tento národný park, nezabudnite si so sebou priniesť opaľovací krém, klobúk a dostatok vody, aby ste si užili váš pobyt bezpečne a pohodlne.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Ras Muhammad National Park


1. Čo je to Egypt Ras Muhammad National Park?
Egypt Ras Muhammad National Park je chránené územie nachádzajúce sa v Egypte na Sinajskom polostrove. Je známe svojou bohatou podmorskou faunou a flórou a je populárne medzi potápačmi a milovníkmi prírody.

2. Ako sa dostaneš do Egyptu Ras Muhammad National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Egyptu Ras Muhammad National Park, je cestovať do letiska v Sharm El Sheikh. Odtiaľ je možné si vziať taxík alebo autobus do chránenej oblasti.

3. Aké aktivity si môžem vychutnať v Egypte Ras Muhammad National Park?
V Ras Muhammad National Park môžete zažiť potápanie, šnorchlovanie, plávanie v krásnych lagúnach, výlety na koralových útesoch, výlety na púštnom polostrove a obdivovať nádherné scenérie.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Egypt Ras Muhammad National Park?
Najlepším obdobím na návštevu Egyptu Ras Muhammad National Park je obdobie od októbra do mája, keď je teplota príjemná a voda v mori je vhodná na potápanie a šnorchlovanie.

5. Musím mať potápačské vybavenie, aby som navštívil Egypt Ras Muhammad National Park?
Nie je potrebné vlastniť potápačské vybavenie, pretože v blízkosti parku sú k dispozícii pôžične potápačské vybavenie a pre záujemcov je tam aj dostupná kvalifikovaná inštruktorská služba.

6. Aké druhy rýb a korálov môžem vidieť pri potápaní v Egypte Ras Muhammad National Park?
V parku sa nachádza veľké množstvo druhov rýb a korálov vrátane papagájových rýb, morských koníkov, chobotníc, korálových útesov a ďalších farebných morských tvorov.

7. Aké sú obmedzenia a pravidlá v Egypte Ras Muhammad National Park?
V parku platia prísne pravidlá na ochranu prírody, vrátane zákazu odstraňovania akýchkoľvek prírodných materiálov, zákazu organizovania súkromných stretnutí a táborov, ako aj zákazu kúpania a šnorchlovania v niektorých oblastiach pre ochranu koralových útesov.

8. Je v Egypte Ras Muhammad National Park ubytovanie?
V blízkosti parku je dostupné niekoľko ubytovacích zariadení, vrátane luxusných hotelov, stredne veľkých rezortov a kempov.

9. Hoci nie som potápač, je stále stojí za to navštíviť Egypt Ras Muhammad National Park?
Áno, aj keď nie ste potápač, stále môžete vychutnať krásu prírody a scenérie parku. Môžete sa šnorchlovaním alebo len relaxovať na pláži a obdivovať nádherný výhľad.

10. Ako dlho trvá obvyklá návšteva Egypta Ras Muhammad National Park?
Obvyklá návšteva parku trvá približne jeden deň, pričom veľa závisí od toho, aké aktivity si zvolíte a koľko času venujete každej z nich.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky