Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnohých milovníkov histórie, kultúry a starovekých pamiatok. Ak hľadáte neobvyklé miesta na návštevu, neváhajte sa vybrať do Saqqary a obdivovať jednu z najslávnejších starovekých pamiatok Egypta - Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je staroveké pohrebisko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Káhiry. Bolo to miesto posledného odpočinku mnohých faraónov a vyšších dôstojníkov počas obdobia Starej ríše v Egypte.

Step Pyramid of Djoser, najznámejšia a najstaršia kamenná pyramída na svete, je nepochybne jednou z najzaujímavejších a prekrásnych pamiatok v Saqqare. Táto pyramída bola postavená kolem roku 2650 pred Kr. pre faraóna Djosera. Vďaka geniálnej konštrukcii architekta Imhotepa, ktorý bol známy ako "otec egyptského stavitelstva", bola táto stavba zásadným krokom vývoja egyptských pyramídových pamiatok.

Pyramída pozostáva z šiestich po sebe nasledujúcich nádvorí, ktoré vedú zvonku dovnútra. Okrem samotnej pyramídy sú aj iné zaujímavé pamiatky, ktoré si môžete pozrieť, ako napríklad Chrámový komplex s bočnou pyramidou faraóna Unase a Mastabou faraónových vysokých úradníkov.

Ak milujete históriu, kultúru a staroveké pamiatky, Egypt a Saqqara musia byť na vašom zozname destinácií, ktoré sa musia vidieť. Navštívte Step Pyramid of Djoser a vychutnajte si fascinujúce pohľady, ktoré robia z Egypta jednu z najúžasnejších a najzaujímavejších destinácií na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


1. Čo je Saqqara?
Saqqara je archeologická lokalita nachádzajúca sa v Egypte, blízko hlavného mesta Káhira. Je známa svojimi staroegyptskými pamiatkami a veľmi dobre zachovalými pyramídami.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser je najstaršia známa pyramída v Egypte, nachádzajúca sa v komplexe saqqarského pohrebiska. Bol postavený v 27. storočí pred naším letopočtom ako hrobka pre egyptského faraóna Djosera.

3. Ako bola postavená Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser bola postavená ako šesťstupňovitá štvorcová pyramída, čo je inovatívny štýl, ktorý sa odlišuje od klasických hladkých pyramíd. Bol postavený pomocou väčšiny technických prostriedkov a materiálov dostupných v mäkkom Egyptskom kameni.

4. Kedy bola postavená Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser bola postavená v 27. storočí pred naším letopočtom, konkrétne v období Starého Egypta.

5. Aký je význam Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser predstavuje významný míľnik v egyptskom stavitelstve, pretože je prvou pyramídou z ktorej sa dochovalo väčšie množstvo originálnych povrchových čŕt a jej chodby a komory boli navrhnuté s využitím rôznych inovatívnych techník.

6. Koľko stupňov má Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser je známa svojimi šiestimi stupňami, ktoré sú postavené nad sebou, čím vytvárajú pyramidálny tvar.

7. Aký je rozsah celého Saqqara pohrebiska?
Saqqara pohrebisko sa rozprestiera na veľkej ploche a zahŕňa mnoho egyptských pyramidálnych štruktúr, hrobiek a chrámov. Je považované za jedno z najdôležitejších archeologických miest v Egypte.

8. Aké ďalšie pamiatky sa nachádzajú v Saqqare?
Okrem Step Pyramid of Djoser sa v Saqqare nachádza aj niekoľko ďalších známych pamiatok, ako napríklad Unasova pyramída, Mastabat al-Fir'aun, Tetiho pyramída a mnoho ďalších menších hrobiek.

9. Ako sa dostaneťe do Saqqara?
Saqqara sa nachádza asi 30 km juhozápadne od Káhiry, a je dostupné autom alebo taxíkom. Taktiež je možné využiť aj organizované výlety z Káhiry s miestnymi cestovnými spoločnosťami.

10. Je možné navštíviť vnútro Step Pyramid of Djoser?
Nie, momentálne nie je možné vojsť do vnútra Step Pyramid of Djoser z bezpečnostných dôvodov a kvôli ochrane pamiatky. Avšak, turisti majú možnosť preskúmať okolie a obdivovať pyramídu zvonku.


Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt, krajina bohatá na históriu a kultúru, nie je známa iba svojimi pyramídami, ale aj svojim teplým a suchým počasím. Saqqara, domov Step Pyramid of Djoser, sa nachádza priamo v tejto krásnej oblasti, kde slnko neprajne praží väčšinu roka.

Počasie v Saqqare je typické pre celú egyptskú púšť - suché a horúce. Oblastí dominuje subtropické púšťové podnebie, charakterizované vysokými teplotami a minimom zrážok. Letá sú dlhé, horúce a extrémne suché, s priemerom denných teplôt okolo 35 °C a teplotami dosahujúcimi až 45 °C. V takomto extrémnom teple je dôležité byť dobre hydratovaný a chrániť sa pred slnkom.

Zimy sú miernou úľavou od intenzívneho tepla. Denné teploty sa pohybujú okolo príjemných 20-25 °C, ale v noci sa môžu teploty znížiť až na 10 °C. V dôsledku nízkych zrážok a chladu počas zimy môže byť počasie dosť suché a prachové, čo môže byť nepohodlné pre niektorých ľudí.

Okrem vysokých teplôt je v Saqqare aj veľmi nízka vlhkosť vzduchu. Táto oblasť v púšti je známa vďaka tomu, že vzduch je suchý a bráni v zadržiavaní vlhkosti. Vlhkosť obvykle klesá na menej ako 30%, čo znamená, že sa tam cítite takmer ako v rúre.

Pre turistov je dôležité brať do úvahy tieto faktory počasia pri návšteve Saqqary. V lete by ste mali nosiť ľahké oblečenie, klobúky a nezabudnite na slnečnú ochranu. V zime sa oblečte teplejšie, najmä na večierky a rána, keď teploty môžu byť chladnejšie. Aj napriek chladnejším teplotám je dôležité hydratovať sa a chrániť si pokožku pred slnečnými lúčmi aj v tejto sezóne.

Ak plánujete návštevu Saqqary, nebudete sklamaní jej krásami. Okrem fascinujúcej Step Pyramid of Djoser môžete tiež preskúmať mnohé ďalšie egyptské pamiatky. Pri objavovaní tejto malebnej oblasti je však nutné mať na pamäti, že počasie je tu príťažlivé a často neúprosné.


Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egyptská Saqqara je známa ako jedno z najslávnejších archeologických miest na svete. Nachádza sa v blízkosti Káhiry a je domovom mnohých historických pamiatok, vrátane slávnej Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser je jednou z najstarších a najznámejších pyramidálnych štruktúr. Bola postavená v 27. storočí pred naším letopočtom a predstavuje prvú pyramidu v Egypte. Stavba bola navrhnutá ako posvätný hrob pre faraóna Djosera, ktorý patril k tretej dynastii egyptských kráľov.

Táto pyramidová štruktúra je zvláštna svojou unikátnou architektúrou. Pozostáva z šiestich stupňov, ktoré vytvárajú schematický reprezentáciu troch dimenzií. Každý stupeň je postavený z masívnych vápencových blokov, ktoré vytvárajú schody, od ktorých dostala pyramída svoj charakteristický názov. Samotná pyramída mala slúžiť ako večný dom pre faraóna Djosera, ako aj miesto jeho kultu a uctievania.

Okrem Step Pyramid of Djoser je v Saqqare aj množstvo ďalších zaujímavých objektov a miest. Medzi nimi patria mastaby, hrobky vybudované pre bohatých a vplyvných jedincov starovekého Egypta. Tieto mastaby majú podobu plochých pyramidálnych štruktúr a slúžili ako miesta pre pohreb a uchovávanie vybavenia a nepočetných dary pre zosnulých.

Pri návšteve sa volta štúdiu náboženstva a duchovnej viery starovekých Egypťanov. Obdivovať môžete znaky a symboly, ktoré sú vo veľkej miere prítomné v celej oblasti. Vyrezávané hieroglyfy a fresky na stenách nám dokázujú rozsiahly a bohatý kultúrny dedičstvo tejto oblasti.

Medzi ďalšie zaujímavosti patria aj múzeá v okolí, ktoré exhibujú rôzne nálezy, ako napríklad sošky, nádoby alebo umelecké diela z obdobia starovekého Egypta. Miestne múzeá tiež ponúkajú možnosť získania hlbšieho vhľadu do histórie a kultúry starovekého Egypta.

Ak chcete zažiť pravý duch starovekého Egypta a objaviť jeho históriu a tajomstvá, návšteva Saqqary by nemala chýbať vo vašom pláne. Tam sa ocitnete uprostred úžasnej histórie až 4500 rokov starého Egypta, v ktorom sa vám otvorí dvere do neznámeho sveta plného legend, fakcií a pôvabu tejto úžasnej civilizácie. Je to skutočne nezabudnuteľný zážitok pre každého milovníka histórie a archeológie.


Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá dokáže zaujať a prekvapiť každého. Celkom určite patrí medzi najznámejšie turistické destinácie sveta a má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom. Medzi obľúbené miesta v Egypte patrí aj Saqqara, miesto s mnohými pamiatkami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letenky na Egypt v poslednom čase získali na popularite, a tak sa stávajú čoraz momentálnejšie a prepojené s mnohými atrakciami, ktoré krajina ponúka. Ak plánujete cestu do Egypta, zaručene by ste nemali vynechať návštevu kvádrovej pyramídy v Saqqare, známej ako Step Pyramid of Djoser. Je to najstaršia a najväčšia pyramidová stavba v Egypte a od roku 1990 je zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pyramída bol postavená kráľom Djosrom počas Starého kráľovstva v 27. storočí pred n.l. v období, kedy sa mnoho noviniek týkajúcich sa architektúry a stavebníctva objavovalo v Egypte. Bola postavená z rôznych druhov kameňov a každý blok bol veľmi presne obrobený. Pyramída má bohatú históriu, ktorá ju robí ešte viac zaujímavou. Po vybudovaní pyramídy sa stala miestom uctievania kráľa a jeho obežných hrobiek.

Keď navštívite Saqqaru, môžete si všimnúť, že pyramída je obklopená mnohými menšími pyramidami a stavbami. Tieto stavby sú súčasťou rozsiahlej nekropolis, kde boli pochovávaní ďalší členovia faraónovej rodiny a významní šľachtici.

Pri návšteve Saqqary by ste mali mať v pamäti, že toto miesto je veľkým archeologickým náleziskom. Preto je veľmi dôležité, aby ste svoju návštevu plánovali s ohľadom na udržanie kultúrnych a historických pokladov tohto miesta pre budúce generácie.

Vstup do Saqqary nie je náročný. Často to býva súčasťou balíčkových zájazdov a leteniek do Egypta. Navyše, cesta trvá iba niekoľko hodín letu z Európy a preto sa dá Saqqara ľahko vstrebávať do väčšej dovolenky v Egypte.

Keď vstúpite do této krásnej oblasti, prechádzajúc rozsiahlymi archeologickými náleziskami a vidieť obrovskú Step Pyramid of Djoser, budete mať pocit, že ste sa dostali o niekoľko tisíc rokov späť. Preto neváhajte a kúpte si letenku na Egypt a navštívte Saqqaru a jej zaujímavé pamiatky.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky