Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Etiópia Abijatta-Shalla National Park

Dovolenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je krajina bohatá na prírodné krásy a kultúrne poklady. Ak ste zároveň milovníkmi prírodných rezervácií a chcete zažiť niečo naozaj unikátne, Abijatta-Shalla Národný park by mohol byť tú správnu voľbou pre vašu nasledujúcu dovolenku. Tento park, nachádzajúci sa v južnej Etiópii, je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov, ako aj prekrásneho jazera Abijatta-Shalla.

Národný park Abijatta-Shalla sa rozkladá na ploche takmer 887 kilometrov štvorcových. Jeho najväčšou atrakciou je kombinácia sladkovodného jazera Abijatta a soľného jazera Shalla. Abijatta je významným miestom pre vtáčiu migráciu am


Počasie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Etiópie a zaberá približne 887 km². Park je známy svojimi mnohými krásnymi jazerami, prekrásnymi vodopádmi a tropickou vegetáciou.

Abijatta-Shalla National Park má stredné poveternostné podmienky so sezónnymi zmenami počasia. Počas suchého obdobia od októbra do marca sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 25 ° C a nízka vlhkosť, ktorá však môže byť náročná na dýchanie. V tomto období krajina okolo jazier a vodopádov môže byť polopúštnou krajinou.

Počas daždivého obdobia od apríla do septembra je park skrytý pod hustou zelenou vegetáciou. V tomto období sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 20 ° C. Dažde môžu byť dosť ťažké a silné a to môže byť ťažké pre turistov, aby sa dostali do parku a užili si všetky jeho krásy.

Park Abijatta-Shalla je jedným z najlepších miest na pozorovanie vtákov v Etiópii. Voda z jazera, ktoré sa nachádza v parku, je miestom hniezdenia pre mnohé druhy vtákov vrátane čapov, rackov, a kormoránov a ďalšie. Turisti, ktorí dôjdu do parku počas obdobia migrácie, majú šancu pozorovať na stovky druhov vtákov.

Krajina parku je jedinečná, s rôznorodými biome a mnohými druhmi zvierat, ktoré sa tu dajú vidieť, medzi inými aj šakal, hyena, krokodíl, pavián a hipopotam. V parku je tiež niekoľko živých zdrojov, a tak sa tu nachádza aj veľké množstvo rýb, z ktorých niektoré sú endemicky pre Etiópiu.

Záverečný verdikt znie, že ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Etiópia Abijatta-Shalla National Park je skvelá voľba. Od krásnych vodopádov a jazier až po bohatú faunu a flóru, tento park ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na objavovanie krásy Etiópie. Ale pamätajte, počasie v parku môže byť náročné, a preto by ste sa mali zaručiť, že ste vybavení správnym oblečením a doplnkami.


Letenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka majestátnu prírodu na africkom kontinente. Rezervácia je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov a rastlín, a súčasne obsahuje niekoľko jazier a sopiek, ktoré sú skvelými ukážkami geologickej histórie Afriky.

Táto oblasť bola vyhlásená za národný park v roku 1974 a nachádza sa v blízkosti mesta Shashemene v územi Woreda Abijatta. Celková plocha parku je viac ako 880 km2 a dosahuje výšky od 1540 do 2075 metrov nad morom. Abijatta-Shalla National Park patrí medzi najstaršie chránené oblasti v Etiópii a obsahuje 6 rozmanitých ekologických zón.

Jazero Abijatta sa nachádza v úplnej južnej časti parku, ktorý sa spája s jazerom Shalla v severnej časti. Tieto dva jazerá sú oddelené 40 kilometrovým pásom zeme, ktorý bol vytvorený sopkou Fentale. Jazero Abijatta je priebežne znečisťované vďaka poľnohospodárskym činnostiam a postupnemu vysychaniu, ale stále obsahuje mnoho druhov rýb a rýbích dravcov, ktoré by mohli zaujímať rybárov.

Jazero Shalla, na druhej strane, má číre jasné vody a je domovom mnohých rýb a morských cicavcov. Taktiež sa tu môžete snažiť nájsť vzácne druhy vtákov, ako sú napríklad flamingá alebo pelikáni.

Park je taktiež bohatý na veľké zvieratá, ako sú slony, paviáni, hyeny, býky, kozy a pestrú rastlinnú a zvieraciu populáciu, ktorá sa po celom parku rozšírila. V parku sa dajú rôzne veci robiť ako napríklad turistické túry, rybolov, prechádzky a ochutnávky miestnych pochutín.

Ak máte záujem vidieť netradičnú a Majestátnu prírodu Afriky v jej plnej kráse, Abijatta-Shalla National Park je určite miesto, kde sa zastaviť, akonáhle sa dostaneme na tatransku bezduchu. Svoju návštevu parku plánujte na jar, keď všetky rastliny kvitnú a zvieratá sú najaktívnejšie. Letenky na túto destináciu sú dostupné cez internet alebo na mieste u leteckých spoločností. Takže neváhajte a spojte sa s prírodou Afriky a jej krásami v Abijatta-Shalla National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Abijatta-Shalla National Park


1. Aké sú hlavné atrakcie Abijatta-Shalla National Park v Etiópii?
- Hlavné atrakcie tohto národného parku zahŕňajú krásne jazerá Abijatta a Shalla, bohatú faunu a flóru, ako aj rôzne druhy vtákov.

2. Ktoré jazero je väčšie - jazero Abijatta alebo jazero Shalla?
- Jazero Shalla je väčšie ako jazero Abijatta.

3. Aká je významná fauna v Abijatta-Shalla National Park?
- Park je domovom pre rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú ohrozené, ako napríklad plameňáky. Okrem toho tu môžete nájsť aj buvoly, hyeny, zebry a iné zvieratá.

4. Je možné v národnom parku Abijatta-Shalla kempovať?
- Áno, v parku je možnosť kempovať, a to na určených stanoviskách.

5. Môžem plávať v jazerách v národnom parku Abijatta-Shalla?
- Nie je povolené plávať v jazerách, pretože voda je slaná v jazere Abijatta a jazere Shalla je plné krokodílov a hipopótamov.

6. Ako sa dostanem do národného parku Abijatta-Shalla?
- Park je asi 200 km južne od Addis Abeby a cesta tam trvá niekoľko hodín autom. Tiež je možné cestovať autobusom alebo najať si miestneho sprievodcu.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Abijatta-Shalla?
- Najlepší čas na návštevu je v období sucha, ktoré trvá od októbra do marca, keď je počasie menej daždivé a jazerá sú naplnené vtákmi.

8. Aké aktivity sa dajú robiť v národnom parku Abijatta-Shalla?
- Medzi populárne aktivity patrí pozorovanie vtákov, safari na pozorovanie zvierat, prechádzky po prírodných chodníkoch a kempovanie v prírode.

9. Je v parku možné vidieť slony?
- V národnom parku Abijatta-Shalla sa väčšinou nevyskytujú slony. Najlepšie miesto na pozorovanie slonov v Etiópii je však národný park Mago.

10. Môžem si v parku zapožičať ďalekohľad alebo kamery?
- Nie, na zapožičanie ďalekohľadov alebo kamier nie sú žiadne možnosti. Môžete si však priniesť vlastné vybavenie na pozorovanie vtákov a zvierat.


Ubytovanie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je fascinujúca a rozmanitá krajina so zaujímavými krajinami a úchvatnou prírodnou krásou. Jedným z najzaujímavejších národných parkov v krajine je Abijatta-Shalla National Park, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a úžasný pobyt.

Nachádza sa v južnej časti Etiópie, na pobreží jazera Abijatta a Shalla. Národný park pokrýva rozlohu približne 887 km2 a je domovom pre množstvo ohrozujúcich druhov rastlín a živočíchov. Je to raj pre milovníkov prírody, ktorí majú radi pozorovanie vtákov, divokých zvierat a prechádzky po nezvyčajných krajinách.

Jazero Abijatta je slané jazero so slanými bahennými brázdami, ktoré vytvárajú unikátnu a farebnú krajinu. Je domovom pre množstvo vtákov vrátane rôznych druhov flamignov, pelikánov a ďalších vodných vtákov. Preto je tento národný park známy ako raj pre ornitológov a vtáčích pozorovateľov. Môžete si vziať ďalekohľad a sledovať tieto zaujímavé tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Okrem vtáctva národný park Abijatta-Shalla ponúka aj obrovskú bohatosť divokých zvierat vrátane zebier, kocúrikov, gaziel, hyen, levov a slonov. Je možné organizovať safari v sprievode skúsených rangerov, ktorí vás prevedú cez rôzne časti parku a oboznámia vás s týmito ohrozujúcimi druhmi.

Pre tých, ktorí majú radi turistické aktivity, park Abijatta-Shalla ponúka rôzne možnosti prechádzok a túr. Môžete sa vydať na prechádzku po slaných plážach jazera Abijatta a objavovať jedinečnú flóru a faunu, ktorá sa tu vyskytuje. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnu prírodu a užívať si nádherné scenérie.

Ubytovanie v národnom parku Abijatta-Shalla je obmedzené na niekoľko kempov a lodžií, ktoré sú situované v blízkosti jazera a ponúkajú dôstojné a komfortné zázemie pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od stanových kempov až po luxusné lodže. Niektoré z nich majú dokonca terasy a vyhliadkové plošiny, ktoré poskytujú panoramatický výhľad na jazero a okolitú krajinu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, určite nevynechajte možnosť preskúmať národný park Abijatta-Shalla. Táto prírodná oáza ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Pustite sa do dobrodružstva a preskúmajte túto rozmanitú krajinu, kde sa stretávajú divoké zvieratá a ohromujúca faune a flóra. Nechajte sa pohládzať vtáčmi a obdivovať krásu prírody v národnom parku Abijatta-Shalla v Etiópii!


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky