Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


1. Kde sa nachádza Axum?
Axum je historické mesto v severnom Etiópii.

2. Aká je hlavná atrakcia v Axume?
Hlavná atrakcia v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za sväté miesto pre etiópske kresťanské spoločenstvo.

3. Kedy bola postavená Bazilika Svätého Márika?
Bola postavená v 4. storočí nášho letopočtu.

4. Čo sa nachádza v Bazilike Svätého Márika?
V bazilike sa nachádza Arkáda Zmluvy, ktorá údajne obsahuje Desatoro a je považovaná za kovčeg zmluvy medzi Bohom a Mojžišom.

5. Aké je historické a náboženské význam Axumu?
Axum je považovaný za jedno z najdôležitejších historických a náboženských miest v Etiópii. Bol to dôležité centrum Axumitského kráľovstva, jedného z najstarších kráľovstiev v Afrike.

6. Je Axum zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO?
Áno, Axum je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.

7. Ako sa dostanem do Axumu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Axumu, je letecky doleteť do letiska v Mek'ele a odtiaľ ísť na ceste.

8. Aké sú iné významné miesta, ktoré by som mal navštíviť v Axume?
Okrem Baziliky Svätého Márika sa tu nachádzajú aj Stélky Axumských kráľov, Národné múzeum Axumu a Palác kráľa Bazena.

9. Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Fotografovanie je v bazilike obmedzené, pretože je to sväté miesto. Odporúča sa dodržiavať pravidlá a zákazy.

10. Aké je turistické obdobie v Axume?
Najlepšie obdobie na návštevu Axumu je od októbra do marca, keď je suché a príjemné počasie.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, známe tiež ako Aksum, je jedno z najdôležitejších historických miest v Etiópii. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je považované za duchovné a kultúrne centrum Etiópskeho ortodoxného kresťanstva. Axum je tiež známe svojimi monumentálnymi stĺpmi, kamennými obelisky a mozaikovými palácmi. V tomto článku sa budeme zameriavať na jeho vynikajúce ubytovacie možnosti a predovšetkým na baziliku Svätého Márika.

Ak hľadáte ubytovanie v Axume, budete mať niekoľko možností. V centrálnej časti mesta sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, z ktorých mnohé ponúkajú pohodlné a kvalitné ubytovanie. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historických pamiatok, čo je obrovskou výhodou pre tých, ktorí chcú preskúmať toto úžasné miesto.

Jednou z najpopulárnejších ubytovacích možností v Axum je Yared Zema International Hotel. Tento hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od baziliky Svätého Márika a ponúka rôzne druhy izieb, od jednoduchých po luxusné apartmány. Cestovatelia ocenia moderné vybavenie a skvelú lokalitu hotela, ktorý im umožňuje vychutnávať si pohodlie aj okolitú históriu.

Ďalším skvelým miestom na pobyt je Sabean International Hotel. Tento hotel ponúka pohodlné a elegantné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Sabean International Hotel taktiež poskytuje príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu, vrátane reštaurácie, bazéna a wellnes centra.

No najväčšou atrakciou Axumu je samozrejme Bazilika Svätého Márika. Táto svätá budova je jednou z najdôležitejších náboženských miest v krajine a dôležitým pútnickým centrom. Každý rok sem prichádza množstvo pútnikov, aby si pochutnali na duchovnom zážitku a obdivovali úchvatné umenie, ktoré sa nachádza v bazilike.

Bazilika je postavená v klasickom aksumskom štýle, s nádhernou kamennou fasádou a monumentálnymi dverami. Vnútri budovy sú uložené dôležité duchovné relikvie, vrátane Repliky Zmluvných dosiek stanice. Pohľad na tento svätyňu je ohromujúci a návštevníci sa často uchýlia k modlitbám a rituálom.

Okrem Baziliky Svätého Márika stoja za návštevu aj ďalšie historické pamiatky v Axume. Medzi najznámejšie z nich patrí stĺp Pohán, ktorý je jedným z najväčších stĺpov na svete, a kamenné obelisky, ktoré sú symbolmi Axumu.

Výlet do Axumu je nezabudnuteľným zážitkom a s správnym ubytovaním môžete túto nádhernú destináciu vychutnať plnými dúškami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v hoteli Yared Zema International Hotel alebo v Sabean International Hotel, budete mať príležitosť objaviť históriu, kultúru a náboženstvo tohto úžasného miesta. Dokonca si môžete naplánovať posvätnú návštevu Baziliky Svätého Márika, kde sa môžete vzdať holdu tejto vzácnej a dôležitej svätyne.


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Akékoľvek spomínané miesto na našej planéte má svoje jedinečné krásy a attrakcie a to isté platí aj pre Etiópiu, konkrétne pre mesto Axum. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je jedným z najdôležitejších historických centier v celej Afrike.

Mesto Axum je známe svojou bohatou históriou a je domovom mnohých historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z najdôležitejších atrakcií je Bazilika Svätého Márika. Táto bazilika je jednou z najstarších kresťanských chrámov na svete a považuje sa za jeden z najposvätnejších miest pre etiópskych kresťanov.

Bazilika Svätého Márika je charakteristická svojou unikátnou architektúrou a je postavená zo značne veľkých obrovských kameňov. Ide o zázrak inžinierskej vedy, ako tieto obrovské kamene boli precízne naskládané až do výšky 30 metrov. Návštevníci majú možnosť prezerať si túto majestátnu stavbu a obdivovať jej krásu zblízka.

Okrem baziliky existuje v Axume aj mnoho iných historických pamiatok, ktoré stojí za to spoznať. Patrí sem napríklad stéla, nazývaná aj "Obelisk Axum", ktorá je považovaná za symbol tohto mesta. Stéla je vyrobená zo žuly a má približne 24 metrov výšky. Tento impozantný kamenný obelisk je pokladom, ktorým je mesto Axum nesmierne hrdé.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je návšteva Axumu jedinečným zážitkom. Mesto je plné archeologických nálezov zo staroveku a ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objaviť tajomstvá minulosti.

Okrem historických pamiatok Axum ponúka aj krásne prírodné scenérie a nádherné výhľady na okolité kopce a vrchy. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky po miestnych parkoch a záhradách, a taktiež navštíviť niektoré z miestnych trhov, kde si môžu zakúpiť tradičné etiópske produkty.

Pre pravých dobrodruhov je Axum výborným východiskovým bodom na objavovanie ďalších častí Etiópie. Krajina je bohatá na nádherné prírodné scenérie vrátane kaňonov, jazier a pôsobivých hôr. Okrem toho, môžete tiež navštíviť iné historické mestá v Etiópii, ako je Gondar alebo Lalibela.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a prírodu, Axum v Etiópii je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Navštívenie Baziliky Svätého Márika a ostatných historických pamiatok, spoznanie života miestnych ľudí a objavovanie nádherných scenérií tejto africkej krajiny vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii nachádzajúce sa na severe krajiny. Je to hlavné mesto provincie Tigray a jeho história sa začína už v 1. storočí pred naším letopočtom. Jeho bohatá kultúra a vzácne historické pamiatky robia z Axumu významné miesto pre turistov z celého sveta.

Počasie v Axume je ovplyvnené miestnym podnebím. Mesto leží v nadmorskej výške približne 2 130 metrov, čo znamená, že je na jadre Etiópijského vysočiny. Táto poloha prispieva k miernemu a príjemnému podnebiu.

Axum má dve hlavné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie trvá od októbra do marca a je charakterizované teplými a suchými podmienkami. Teploty sa pohybujú medzi 20°C a 30°C. Väčšinou nie je žiadne zrážky počas tohto obdobia, čo robí z Axumu ideálne miesto pre turistiku a objavovanie kultúrnych pamiatok.

Dažďové obdobie v Axume nastáva od apríla do septembra, pričom júl a august sú najmokrejšie mesiace. Počas tejto doby dochádza k značným zrážkam, zväčša vo forme krátkych, no intenzívnych búrok. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 15°C a 25°C. Práve počas dažďového obdobia môžu byť niektoré cesty a turistické atrakcie v okolí Axumu neprístupné kvôli zaplaveniu.

Ak navštívite Axum, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie a obuv vhodnú na turistiku. Aj keď Axum patrí k teplejšímu miestu v Etiópii, vzduch na vysočine môže byť niekedy chladnejší, najmä ráno a večer. Odporúča sa mať pri sebe aj dážďovku alebo iný nepremokavý odievať kvôli možným dažďom.

Okrem slávy Axumu ako historického miesta je tu tiež Bazilika Svätého Márika, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie náboženské miesta v krajine. Táto bazilika je považovaná za najstaršiu náboženskú stavbu v Etiópii a je centrom kresťanského náboženstva v Axume. Mnoho návštevníkov sem prichádza nielen pre jej historický a náboženský význam, ale aj pre jej architektonickú krásu.

Počasie v Axume je teda ideálne pre tých, ktorí sa chcú vydať na objavovanie histórie, kultúry a nádherného prírodného prostredia tohto starodávneho mesta. Nech už navštívite Baziliku Svätého Márika, kráľovské poklady Axumu alebo iné miesta, budete mať príležitosť zažiť jedinečné dobrodružstvo v jednom z najdôležitejších historických miest v Afrike.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, starobylé mesto nachádzajúce sa na severe Etiópie, je jedným z najdôležitejších historických miest v regióne. Jeho význam spočíva v jeho bohatom kultúrnom dedičstve a v tom, že je považované za duchovné srdce Etiópskeho kresťanstva. Ak plánujete cestu do Etiópie, letenka do Axumu by mala byť na vrchole vášho zoznamu.

Axum je známy predovšetkým svojou Bazilikou Svätého Márika, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kresťanských svätých miest v Afrike. Táto bazilika je zároveň prístupná iba mužom, ktorí sa modlia a verejnosti je umožnený prístup iba do vonkajšej časti. Nevýrazný vzhľad baziliky nezostáva v kontraste so svätosťou miesta, ktoré zdobí. Väčšina cestovateľov si nevynechá ani návštevu centralizovaného kostola na okraji baziliky, podľa miestnej tradície tu bol uložený archu zmluvy.

Okrem baziliky Svätého Márika, Axum ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých historickejch miest na prehliadku. V blízkosti baziliky sa nachádza mauzóleum kráľa Kalebha a jeho syna Gebre Meskel, kde si môžu návštevníci obzrieť ich veľkolepé hrobky. Necitlivé svaly stále spomínajú zostatky bývalých panovníkov, ktorí kedysi vládli Axumu.

Ak máte radi históriu, odporúča sa navštíviť aj starú obchodnú ulicu v Axume. Tu nájdete mnoho antických riadene stavieb s fascinujúcou architektúrou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí stará Líbyjská krypta, ktorá mala slúžiť ako hrobka starých kráľov a kráľovien.

Zaujímavou atrakciou v Axume je aj naleziště historických stél (monolitických kamenných sochy). Najznámejšia je stéla Obelisk z Axumu, ktorá bola odstránená a neskôr vrátená späť na pôvodné miesto po dlhých rokoch. Toto miesto v sebe skrýva veľa tajomstiev, ktoré k nim mnohoľud obyvateľov Axumu dodnes verí.

Axum a jeho slávna Bazilika Svätého Márika ponúkajú jedinečný pohľad do bohatej kultúry a histórie Etiópie. Letenka do Axumu je preto nevyhnutnou súčasťou cesty do tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky zameraní alebo nie, zážitok z návštevy tohto posvätného miesta vám poskytne hlboké pocity pokoja a nádeje. Choďte a objavujte Axum!


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky