Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Bohol, jedno z najkrajších miest Filipín, je ostrov plný prírodného bohatstva a očarovávajúcej krásy. Jeho úžasné pláže, jaskyne a historické pamiatky urobili z tohto miesta oblúbenú turistickú destináciu. Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je Panglao Island a slávne Chocolate Hills.

Panglao Island, nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Tagbilaran na ostrove Bohol, je známa svojimi bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Tento ostrov je rajom pre všetkých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej atmosfére mesta a relaxovať v prírodnom prostredí. Panglao ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od lacnejších pensionov a hostincov až po luxusné rezorty a vybavené apartmány priamo na pláži. Bez ohľadu na váš rozpočet, určite si tu nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Pláže Panglao Island vyzerajú ako z pohľadnice. Biele piesočné pláže a teplá voda vám umožnia užiť si oddych a relaxáciu. Mnoho rezortov na pláži ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie. Ak milujete dobrodružstvo, môžete si prenajať loď a ísť na výlet do okolitých ostrovov. Odtiaľ si môžete užiť nádherný pohľad na koralové útesy a pestrosť morského života.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills. Chocolate Hills sú kopcovitá krajiná so 1200 brúsenými vrchmi, ktoré vyzerajú ako čokoládové hompáľky. Väčšinou majú zemný odtieň a počas suchého obdobia pripomínajú hromady čokolády. Tento unikátny geologický útvar je jediným druhom na svete a je považovaný za jeden z Nových sedem divov sveta. Najlepší čas na návštevu Chocolate Hills je počas sucha, keď sa celá krajiná mení na hrad z bočnej perspektívy.

V blízkosti Chocolate Hills sa tiež nachádza Butterfly Conservatory. Táto atrakcia umožňuje návštevníkom spoznať a obdivovať rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí. V areáli nájdete záhradu s rôznymi druhmi kvetov a rastlín, ktoré prilákajú motýle. Pre milovníkov prírody a fotografie je to skutočný raj.

Ak plánujete cestu na Filipíny, určite nevynechajte Bohol a jeho okolité ostrovy. Panglao Island a Chocolate Hills sú jedinečné miesta, ktoré vás prekvapia svojou krásou a terasami. Užite si slnečné pláže, prieskumné výlety a dobrodružstvo Boholu. Vráťte sa s nezabudnuteľnými spomienkami a pochopíte, prečo je táto destinácia taká obľúbená medzi turistami z celého sveta.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte čarovné miesto, ktoré vás odvezie do tajomnej krajiny, je len jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať - Filipíny Bohol. Tento ostrov leží v južných oblastiach Filipín a ponúka ohromujúci prales, pohorie a klietky s množstvom maurských záberov. Najväčšie atrakcie Boholu zahŕňajú pláže Panglao Island a záhadné Chocolate Hills.

Cesta na Bohol je priamočiara, najlepšou možnosťou je letenka na Bohol na letisku Tagbilaran. Prvé, čo si všimnete, keď pristanete, je vôňa mora a tropického ovocia. Všetko je tak prirodzené a krásne, že sa okamžite zamilujete do tohto miesta.

Akonáhle pristanete, môžete sa vybrať na vašu cestu na Panglao Island. Pláže Panglao sú považované za jedny z najlepších na svete. Modrá voda a biely piesok spolu s palmami a kokosovými palmami tvoria krásnu panorámu, ktorá vám vezme dych. Ich krištáľovo čistá voda umožňuje kúpanie a potápanie sa pre milovníkov vodných športov.

Následne navštívte starobylé miesta na Bohole, medzi nimi aj záhadné Chocolate Hills. Sú to dve stovky rovnomerne zarovnaných pahorkov do výšky až 50 metrov, ktoré mimoriadne pripomínajú tampóny so čokoládou. Povest hovorí, že sa pôvodom z kúzelného páru, ktorí zahanbili bohyňu olympských hier, a tak ona rozhodla sa tieto pahorky vytvoriť ako náprotivok. Tieto pahorky sú fantastické pre fotografie. Je tu tiež múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne umelecké predmety, ktoré boli použité pre miestne rituály.

V Bohole, okrem toho, môžete vidieť mnoho historických chrámov, rovnako ako pokojných, vzrušujúcich džungľových túr a úchvatné vodopády. Bohol je tiež domovom Tararských opíc, ktoré sú krotké a majú radi ľudské okružia.

Rozhodnúť sa na cestu na Filipíny Bohol môže byť najlepším rozhodnutím, ktoré ste kedy urobili. Turistické oslavy, ako aj miestne tradície sú určite niečím, čo si budete pamätať celý život. Pokojné pláže Panglao, záhadné Chocolate Hills a ostatné atrakcie v Bohole, všetky tieto nezabudnuteľné pamiatky sú dôvodom pre dovolenku na tomto mieste. Ak hľadáte únik z hektického mesta alebo tíšiaci sa typ dovolenky, Filipíny Bohol je to miesto, kde nájdete pokoj a oddych.


Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou, a jedno z najkrajších miest na tejto krajine je ostrov Bohol. Nachádza sa v oblasti regiónu Visayas, severovýchodne od hlavného mesta Manila. Tento ostrov je domovom mnohých fascinujúcich miest, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island je ostrov v blízkosti Boholu, ktorý je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov. Ostrov je známy svojimi nádhernými bielymi plážami, tyrkysovými vodami a živým koralovým útesom. Je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu, ale aj pre šnorchlovanie, potápanie a iné vodné aktivity. Pláže ako Alona Beach a Dumaluan Beach sú obľúbenými miestami pre turistov. Môžete sa tu ponoriť do priezračných vôd a počítať ryby a rôzne farebné morské živočíchy.

Okrem pláží je Panglao Island aj domovom niekoľkým živým vrcholom, ktoré sú zaujímavosťou pre turistov. Balicasag Island je napríklad známy svojím bohatým podmorským životom a je obľúbeným miestom pre potápanie. Môžete tu stretnúť rôzne druhy rýb, korálov a dokonca aj morských korytnačiek. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je Virgin Island, ktorá je známa svojím bielym pieskom a pôvabnou lagúnou. Môžete si tu vychutnať piknik na pláži a objaviť okolité koraly.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills, ktoré sú vyhlásené za geologickú formáciu a národnú geografickú znamenitosť. Sú to viac ako 1 200 kužeľovitých kopcov, ktoré sa nachádzajú v provincii Bohol. Počas suchého obdobia sa tieto kopce menia na hnedé farby, čo im dodáva podobnosť s čokoládou a dáva im ich názov. Môžete ísť na vyhliadku na vrchu kopcov, z ktorého si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu a kopce.

Okrem týchto hlavných atrakcií je na ostrove Bohol mnoho ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Baclayon Church, najstarší kamenný kostol v krajine, ktorý bol postavený v roku 1596. Ďalšou možnosťou je navštíviť Tarsier Conservation Area, kde môžete vidieť endemického druhu opíc tarsiera. Tieto malé a roztomilé tvory sú známe svojimi veľkými očami a dlhými prstami.

Voľačo pre tých, ktorí majú radi aktívne aktivity, môžete ísť aj na riečnu plavbu po rieke Loboc, alebo si prenajať bicykel a objaviť okolité dedinky a riady rižových polí.

Dovolenka na Filipínach na ostrove Bohol je skutočne ohromujúca. S jeho úchvatnou prírodou a krásnymi miestami je to ideálny cieľ pre oddych a objavovanie. Pláže Panglao ostrova, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, sú iba niektorými z miest, ktoré treba vidieť. Nezáleží na tom, či ste milovník pláží, šnorchlovania, potápania alebo len obdivujete prírodné zákutia, ostrov Bohol vás určite nezostane sklamaný.


Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou, teplým podnebím a nádhernými miestami na preskúmanie. Medzi tieto miesta patrí aj ostrov Bohol, nachádzajúci sa na juhu Filipín v blízkosti ostrova Cebu. Bohol je domovom mnohých turistických atrakcií, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, z ktorých každá má svoje charizma a unikátne prírodné scenérie.

Počasie na Bohole je ovplyvnené monzúnnym podnebím, ktoré sa delí na suché a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od decembra do mája a je považované za hlavnú turistickú sezónu. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí 25-32 °C, s minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. Tento čas je ideálny pre plážové aktivity a dovolenky v Panglao Island. Pláže tu sú jednými z najkrajších na Filipínach, s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Voda je teplá a pohodlná na plávanie a potápanie, a tak si môžete vychutnať neobmedzené hodiny v mori.

Ďalšou veľmi známou atrakciou na Bohole sú Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v oblasti Carmen. Chocolate Hills sú sa skladajú zo 1268 rovnomerne rozložených kopcov, ktoré pripomínajú pozdĺžne guľaté čokoládové kopečky. O ich pôvode existuje mnoho legend a povestí, ale skutočným vysvetlením ich vzniku je proces erozie a sedimentácie. Táto atrakcia je prístupná počas celého roka, avšak návšteva v suchej sezóne je ideálna, aby ste si mohli vychutnať najkrajšie panoramatické výhľady na poloosvietené kopality.

Daždivé obdobie na Bohole trvá od júna do novembra. Počas týchto mesiacov sa môže očakávať vyššia miera zrážok a občasné búrky. Aj keď sa turisti počas tohto obdobia môžu tešiť na nižšie ceny a menšie záplavy turistických atrakcií, niektoré aktivity, ako napríklad potápanie a plávanie, môžu byť vďaka nepriaznivým poveternostným podmienkam obmedzené.

Celkovo je Bohol s Panglao Islandom a Chocolate Hills jedným z najkrajších a najexotičkejších miest na Filipínach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, prírodné scenérie a pôsobivá krása vás určite uchváti. Naplánujte si svoju dovolenku a nechajte sa zlákať na tropickú krásu Boholu.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Kde sa nachádza Filipíny Bohol?
Filipíny Bohol je ostrov v Južnom mori v juhovýchodnej Ázii. Nachádza sa v stredo-východnej časti Filipín.

2. Ako sa tam dostanem?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na Bohol. Môžete cestovať cez letisko v Panglao, ktoré má medzinárodné a vnútroštátne lety. Iným možným spôsobom je letieť do Manily a odtiaľ cestovať trajektom alebo letecky na Bohol.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Boholu?
Najlepšie obdobie na návštevu Boholu je v suchom období od decembra do marca. Počas tohto obdobia je počasie stabilné a príďete o záplavy.

4. Čo je Panglao Island?
Panglao Island je súčasťou Boholu. Je to veľmi obľúbená destinácia pre turistov, ktorá je známa svojimi krásnymi bielymi plážami a jasným modrým morom. Taktiež je tu pestrosť podvodného sveta, ktorý si môžete užiť pri potápaní alebo šnorchlovaní.

5. Čo sú Chocolate Hills?
Chocolate Hills je jedným z najznámejších prírodných zázrakov Boholu. Sú to viac ako 1 200 svahovitých kopcov v tvare čokoládových hrčiek. Počas suchých období sa tráva zväčša vysuší a kopce sa stanú hnedo-čierna, čo im dáva dojem čokolády.

6. Ako sa dostať na Chocolate Hills?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Chocolate Hills, je získať si dopravu do Carmenu, kde sa kopce nachádzajú. Mnohí turisti sa rozhodnú prenajať si motorku alebo ju vyvolať z Panglao alebo Tagbilaran. Existujú tiež organizované výlety, ktoré vás zvezú na kopce a následne v noci.

7. Má Bohol aj iné zaujímavosti okrem Panglao a Chocolate Hills?
Áno, Bohol má mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré si môžete vychutnať. Napríklad môžete navštíviť Blood Compact Shrine, ktoré je pamiatkou na histórickú zmluvu medzi Španielskom a Boholom. Môžete tiež navštíviť tarsiers, malé nočné opice, ktoré sú unikátnym symbolom Boholu. Okrem toho tu nájdete aj rieku Loboc, kde si môžete vychutnať križovanie a chutnú tradičnú filipínsku kuchyňu.

8. Aký je typický jedlo na Boholu?
Typické jedlá na Boholu zahŕňajú kinilaw (cezmarské jedlo), lechon (pražená bravčová pečienka) a manok sa gata (kurací paprikáš). Tiež sa určite odporúča skúsiť Bohol's budbod (tradičná filipínska zmes ryže a mäsa zväčša posypaná maslom alebo kokosovým mliekom) a Tube Ice Cream (bambino zmrzlinové + mix topingy kde najobľúbenejšie je kondenzované mlieko).

9. Aké aktivity by som mal robiť na Bohole?
Na Bohole je veľa aktivít, ktoré môžete robiť. Môžete si užiť plávanie a opaľovanie na pláži Panglao, objavovať podvodný svet potápaním alebo šnorchlovaním okolo útesov a korálových zátočín, prejsť sa na rieke Loboc na križovatke alebo absolvovať dobrodružný výlet kamkom po rieke, na kole prejsť okolo Boholských dediniek alebo dokonca absolvovať horský výlet na Kopírske vrchy


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky