Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Helsinský olympijský štadión

Dovolenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina, ktorá môže ponúknuť množstvo zaujímavých turistických atrakcií. Jednou z nich je aj Helsinský olympijský štadión, ktorý vás prenesie do minulosti a ukáže vám, ako sa Finovia stali jedným z najvýznamnejších športových národov sveta.

Helsinský olympijský štadión sa nachádza v centre hlavného mesta Helsinky. Bol postavený v roku 1938, ako domov pre letné olympijské hry v roku 1940, ktoré sa však v dôsledku 2. svetovej vojny neuskutočnili. Napriek tomu je štadión v súčasnosti jedným z najdôležitejších športových areálov v krajine.

Vedľa štadióna sa nachádza celoročne otvorené múzeum športu a olympijských hier. V jeho expozícii nájdete množstvo exponátov, ktoré súvisia so športom. Okrem toho sa môžete pozrieť aj na výstavu, ktorá predstavuje históriu finského športu a jeho legendárnych osobností ako Paavo Nurmi, Lasse Virén, Věra Čáslavská a mnohých ďalších.

V lete sa na Helsinskom olympijskom štadióne konajú mnohé športové podujatia, napríklad futbalové zápasy alebo atletické súťaže. Možno ste sa už niekedy stretli s podujatiami, ktoré sa hrali na tomto štadióne, v roku 1952 boli totiž po prvýkrát v histórii olympijské hry v Severnej Európe práve na Helsinskom olympijskom štadióne.

Pre milovníkov filmových klasíkov bude určite zaujímavé vedieť, že na Helsinskom olympijskom štadióne sa natáčali niektoré kultové filmy. Patrí sem napríklad snímka "Vykúpenie z väznice Shawshank" alebo "Die Hard 2", v ktorej štadión zohrával rolu letiska.

Takže ak hľadáte zaujímavý cieľ pre vašu ďalšiu dovolenku, rozhodne by ste mali zvážiť návštevu Helsinského olympijského štadióna. Okrem pozoruhodnej histórie športu si tu môžete užiť aj vzrušujúcu atmosféru športových podujatí, ktoré sa tu stále konajú a ktoré vás nenechajú chladných.


Letenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión je ikonickou stavbou v hlavnom meste Fínska a je jedným z najväčších štadiónov v Európe. Tento okázalý komplex bol postavený v roku 1938 a slúžil ako hlavná arena počas letných olympijských hier v roku 1952.

Od tej doby sa stalo populárnym miestom pre športové a kultúrne podujatia, z koncertov svetových hviezd po futbalové zápasy a atletické stretnutia.

Obdivovať architektonický dizajn tohto štadiónu môžete z každej strany. Jeho výška dosahuje neuveriteľných 72 metrov a celkový objem sa pohybuje okolo 140 000 m3.

Táto stavba je pre mnohých Fínov hrdosťou a symbolom krajiny. Mnoho koncertov a športových podujatí, ktoré sa tu konajú, majú medzinárodný charakter a prilákajú tisícky návštevníkov z celého sveta.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať na Helsinkský olympijský štadión, najlepšou voľbou je letenka do Helsínk, najväčšieho mesta v Fínsku. V hlavnom meste krajiny všetci turisti nájdu nielen fascinujúcu architektúru a krásne výhľady, ale aj mnoho iných zaujímavých vecí, ktoré môžu navštíviť počas pobytu.

Helsinský olympijský štadión je miestom, ktoré každý návštevník Fínska by mal navštíviť. Tento historický športový komplex je dôležitou súčasťou kultúrnej a športovej dejiny krajiny a zostáva obľúbeným miestom nielen pre Fínov, ale aj pre turistov z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinský olympijský štadión


Otázky:
1. Kedy bol postavený Helsinský olympijský štadión?
2. Aký je kapacita štadióna?
3. Aké športové podujatia sa na štadióne konajú?
4. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión?
5. Aké sú vstupné poplatky na štadión?
6. Aké sú otváracie hodiny štadióna?
7. Je možné si prehliadnuť vnútro štadióna?
8. Sú v okolí štadióna dostupné parkovacie miesta?
9. Má štadión reštauráciu alebo bufet?
10. Aké pamiatky sú v blízkosti Helsinského olympijského štadióna?

Odpovede:
1. Helsinský olympijský štadión bol postavený v roku 1938.
2. Kapacita štadióna je 40 600 sedadiel.
3. Na štadióne sa konajú rôzne športové podujatia, ako futbalové zápasy, koncerty, atletické súťaže a iné.
4. Na Helsinský olympijský štadión sa dá dostať MHD, autom alebo pešo.
5. Vstupné poplatky na štadión sa líšia podľa konkrétnej akcie, preto je potrebné sa informovať vopred.
6. Otváracie hodiny štadióna sa líšia podľa konkrétneho dňa a akcie.
7. Áno, je možné si prehliadnuť vnútro štadióna s možnosťou sprievodcu.
8. V okolí štadióna sú dostupné parkovacie miesta, avšak ich počet je obmedzený.
9. Áno, na štadióne sa nachádzajú reštaurácie, bufety a stánky s občerstvením.
10. V blízkosti Helsinského olympijského štadióna sa nachádza Pamätník Helsinského olympijského štadióna, Malý olympijský štadión, Dom športu a iné zaujímavé miesta.


Ubytovanie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión, známy tiež ako Olympiastadion, je obrovský štadión, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Fínska - Helsinkách. Bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952 a odvtedy sa stal jedným z najvýznamnejších stavieb v celej krajine. Tento štadión ponúka všetko, čo by si turista v Helsinkách mohol želať - kultúru, zábavu a pekné ubytovanie.

Olympiastadion má kapacitu až 40 000 sediacich miest a je preto jedným z najväčších štadiónov v celej Fínsku. Má výrazné okrúhle tvar a zvonka ho zdobia dva obrovské slnečné hodiny. Na Olympiastadione boli v minulosti organizované mnohé významné športové podujatia, vrátane finále majstrovstiev Európy v futbale v roku 2009 a bola tu tiež koncertová scéna pre rôzne hudobné vystúpenia od legendy rocku, ako aj mnohých dnešných popových hviezd.

Čo sa týka ubytovania, Olympiastadion ponúka niekoľko možností. Priamo na teritóriu štadióna sa nachádza najpohodlnejší typ ubytovania - Hostel Stadion. Hostel Stadion sa môže pochváliť modernými a dobre vybavenými izbami. Hostia si tu môžu vybrať izby s vlastným sociálnym zariadením alebo s počtom lôžok až do 12. Okrem toho hostia majú priamo na štadióne prístup k kaviarni vypredajovému stánku a tréningovému centru.

Hostel Stadion nie je však jedinou možnosťou ubytovania v blízkosti Olympiastadionu. Pre tých, ktorí viac preferujú luxus, nie je problém v okolí štadióna nájsť aj niekoľko pekných hotelov rôznych kategórií, s dokonalým komfortom a službami, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie predstavy.

Helsinský olympijský štadión sa preto stáva ideálnym miestom na oddych a pobyt v Helsinkách. Jeho bohatá histórie spolu s jeho súčasným využitím, ktoré spája šport, kultúru a zábavu, ponúka niečo pre každého, aby si svoj pobyt mohol užiť na maximum. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať všetky príjemnosti, ktoré Helsinky ponúkajú, bolo ubytovanie na Olympiastadione vždy dobrým výberom a stále platí za jednu z najlepších možností pre turistov v tomto meste.


Počasie Fínsko Helsinský olympijský štadión


V Fínsku vládne kontinentálne klima so studeným zimným obdobím a miernymi letnými mesiacmi. V hlavnom meste Helsinkách sa teploty v lete pohybujú medzi 20 až 25 stupňami Celzia, zatiaľ čo v zime teploty klesajú až pod -20 stupňov Celzia.

Helsinský olympijský štadión bol postavený v 50. rokoch 20. storočia a je jedným z najväčších futbalových štadiónov vo Fínsku. Klimatické podmienky v Helsinkách sú v zime veľmi ťažké, a preto bolo kladené veľké dôraz na to, aby olympijský štadión vydržal takéto podmienky.

Olympijský štadión v Helsinkách má kapacitu 40 000 miest a bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952. Štadión sa stal slávnym vďaka tomu, že sa na ňom konalo veľa významných športových podujatí, vrátane majstrovstiev sveta v atletike alebo finále Ligy majstrov UEFA. Helsinský olympijský štadión bol tiež dôležitým miestom počas Svetového pohára v roku 2018 a bol jeden z dvanástich štadiónov, ktoré boli použité počas turnaja.

Pripraviť olympijský štadión pre zimu trvalo niekoľko mesiacov, počas ktorých boli urobené úpravy parkovacích miest a chodníkov, ako aj čistenie a ažarovanie tribún. V zime sa na štadióne konajú rôzne podujatia vrátane hokejových a futbalových zápasov, vianočných a obchodných trhov a rôznych veľtrhov.

Olympijský štadión v Helsinkách ponúka návštevníkom jedinečnú skúsenosť, a to aj v zime. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť zimné radovánky a zároveň zažiť atmosféru jedného z najväčších štadiónov vo Fínsku, potom vám olympijský Helsinský štadión určite nechýbať.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky