Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Turku

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


Otázky a odpovede týkajúce sa Fínska a Turku, jedného z jeho hlavných miest, by mohli byť:

1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kde sa nachádza Turku?
Odpoveď: Turku sa nachádza na západnom pobreží Fínska, pri Baltickom mori.

3. Aká je populácia Turku?
Odpoveď: Populácia Turku je približne 190 000 obyvateľov.

4. Čo môžem vidieť a robiť v Turku?
Odpoveď: V Turku sa nachádza Turun hrad, Turun katedrála, múzeum Aboa Vetus & Ars Nova a mnoho ďalších kultúrnych a histórických pamiatok. Môžete sa tiež prejsť po rieke Aurajoki, navštíviť miestne trhy a vychutnať si tradičnú fínsku kuchyňu.

5. Ako sa dostanem z letiska do Turku?
Odpoveď: Z letiska v Helsinkách je možné použiť pravidelný vlak alebo autobus na prepravu do Turku. Existuje tiež možnosť prenajať si auto alebo využiť taxi službu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Turku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Turku je počas letných mesiacov, keď je príjemné počasie a mnoho kultúrnych a športových podujatí.

7. Ako sa dostanem z Turku do Helsínk?
Odpoveď: Medzi Turku a Helsinky premávajú pravidelné vlakové spoje, autobusy a tiež existujú trajekty, ktoré sú obľúbenou možnosťou pre prepravu medzi týmito dvoma mestami.

8. Má Turku svoj vlastný letiskový spojenie?
Odpoveď: Turku má vlastné letisko, Turku Airport, ktoré je vzdialené približne 8 km od centra mesta. Odtiaľ je možné cestovať do rôznych destinácií vo Fínsku a v Európe.


Počasie Fínsko Turku


Fínske mesto Turku sa nachádza na juhozápade Fínska a patrí medzi najstaršie mestá krajiny. Mesto je okrem svojej histórie aj známe svojím jedinečným počasím.

Turku, ako aj všetky mestá Fínska, si užíva štyri ročné obdobia. V zime, od decembra do februára, sa teploty pohybujú okolo -5°C a v niektorých prípadoch aj ďalej do mínusových čísel. Počas zimy sa v Turku vyskytuje veľa snehu a ľadových krúh, ktoré poskytujú príležitosť na rôzne zimné aktivity ako sú korčuľovanie, bežkovanie alebo sánkovanie.

Jarné mesiace od marca do mája sú v Turku premenlivé a často bývajú daždivé. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 0-10°C. Práve jeseň a jar sú najzaujímavejšie obdobia z hľadiska sledovania zmeny prírody. Stromy prechádzajú z bezlistého zimného obdobia do jarného kvitnutia.

Leto, od júna do augusta, prináša do Turku vyššie teploty, ktoré sa môžu pohybovať okolo 20-25°C. Dnes sa Turku stáva čoraz populárnejším letným turistickým miestom. V lete sa môžete vybrať na vodné aktivity alebo si užiť plážové počasie na miestnej pláži.

Jeseň v Turku je krásna kvôli farám listov a malým stvoreniam. Teploty sa pohybujú okolo 5-15°C a prichádza s daždivými dňami. Jeseň prinesie do Turku aj zapáchajúcu vôňu dospelých v porastoch a slnko ostáva okolo 8 hodín denne.

Celkové počasie v Turku je prevažne vlhké. Dáždove stredné počasie prvých 6 mesiacov v roku. Keďže sa Turku nachádza pomerne na severe, obzvlášť v zime, svetlo sa na oblohe objavuje skoro a zotavuje sa oveľa skôr, než by sa dalo očakávať v západných krajinách.

Suma summarum, aj keď je počasie v Turku prevažne miernejšie, stále ponúka veľa možností pre návštevníkov, ktorí žiadajú počasie, ktoré je dobrodružné a zároveň umožňuje relaxáciu. Bez ohľadu na ročné obdobie pripravte sa na mierne počasie a príležitosti na rôzne aktivity, ktoré vám Turku môže ponúknuť.


Ubytovanie Fínsko Turku


Turku je druhé najväčšie mesto Fínska a jedno z najkrajších v krajine. Nachádza sa na juhozápade Fínska, na pobrezí Fínskeho zálivu. Mesto je známe svojou historickou hodnotou, nádhernými parkami a impozantnou katedrálou z 13. storočia.

Turku je aj turistickou destináciou a navštíviť ho môžu turisti z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať problém nájsť vhodné miesto na pobyt. Existuje množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov všetkých cienových kategórií.

Na prvom mieste stojí klasické hotelové ubytovanie. Turku ponúka množstvo hotelov, ktoré sú nielen pohodlné, ale aj cenovo dostupné. Turistom, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii piate hvezdičkové hotely s neobmedzeným komfortom a výhľadom na rieku Aura.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac osobné, Turku ponúka aj niekoľko možností ubytovania v penziónoch a bed&breakfast metodou. To sa zvyčajne nachádza v blízkosti centrá mesta a má tiež cenovo prijateľné ceny pre návštevníkov.

Ak hľadáte niečo bližšie k prírode, môžete si zvoliť ubytovanie v kempoch alebo chatkách. Táto možnosť je skvelá pre rodiny, sériových turistov alebo návštevníkov, ktorí hľadajú príjemnú atmosféru v blízkosti prírody a jazier.

Väčšina ubytovanie v Turku ponúka základné vybavenie ako sú kúpeľne, bezplatné Wi-Fi a raňajky. Niektoré hotely ponúkajú aj nadštandardné služby, ako sú napríklad posilňovňa a kozmetické salóny.

Skrátka, ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať ťažkosti nájsť miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Turku je jedným z najkrásnejších miest Fínska a ubytovanie tu len zlepší váš zážitok z návštevy tohto fascinujúceho mesta.


Dovolenka Fínsko Turku


Fínsko je na prvý pohľad krajina, ktorá môže pôsobiť ako trošku chladná a trochu neprístupná. No ak sa rozhodnete pre dovolenku v Turku, ktorý sa nachádza na juhu krajiny, zistíte, že Fínsko má veľa čo ponúknuť. Turku je nielen kultúrne historické mesto, ale aj východiskový bod k mnohým krásam a aktivitám juhozápadného Fínska.

Turku sa nachádza na brehu rieky Aura a je to jedno z najstarších miest v Fínsku. Mesto má okolo 200 tisíc obyvateľov a je to dôležité kultúrne, priemyselné a univerzitné centrum juhozápadného Fínska. Turku má starobylé centrum s mnohými historickými pamiatkami, mnohými reštauráciami, kaviarňami, barov a obchodmi.

Ak ste v Turku, určite by ste mali ísť navštíviť historický hrad Turun Linna. Hrad bol postavený v 13. storočí a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Turku. Interiér hradu je plný historických exponátov a výstav, ktoré priam rezonujú so vzrušujúcou históriou hradu.

Ďalšou zaujímavou zástavbou v Turku je Katedrála Turku. Katedrála bola postavená v 12. storočí a je tiež jedným z najnavštevovanejších miest v meste. Katedrála je krásne zrekonštruovaná, s mnohými freskami a so zlatými ozdobami. Okolo katedrály je krajinárska záhrada, ktorá je ideálna na piknikovanie a prechádzky.

Na okraji Turku sa nachádza jeden z najväčších turistických cieľov juhozápadného Fínska – ostrov Ruissalo. Ostrov je obklopený krásnymi plážami a lesmi, je to miesto, kde môžete absolvovať množstvo outdoorových aktivít ako prechádzky, cykloturistiku alebo šnorchlovanie. Ostrov Ruissalo je tiež domovom pre zaujímavé miesto Botanická záhrada.

Turku je výborné východisko aj pre turistické zájazdy do juhozápadného Fínska. Vzdialenosť z Turku do Helsinki je iba 170 km a cesta trvá približne 2 a pol hodiny. Helsinki je hlavné mesto Fínska a je to jedno z najživších miest krajiny. Helsinki má mnoho pamiatok, od námestia Senátneho námestia až po katedrálu. Je to aj miesto, kde sa nachádza jeden z najväčších trhov v Európe, alebo kde môžete vyskúšať rôzne špeciality ako napríklad štrngor.

Turku má mnoho ubytovacích možností pre všetky rozpočty. Mnohé z nich sú veľmi priestranné a ponúkajú vynikajúce ubytovanie s výhľadom na okolitú krajinu. Ceny ubytovania sa v Turku líšia v závislosti od toho, aké osobný a finančný rozpočet si určíte pre svoju dovolenku.

V skratke, Turku je skvelým miestom pre dovolenku plnú historických pamiatok, prírodných krás a outdoorových aktivít. Je to miesto, kde sa môžete zrelaxovať, užívať si slnka a plánovať svoje ďalšie dobrodružstvá. Pre tých, ktorí sa tešia na kultúru a históriu, ale aj pre tých, ktorí majú radi outdoorové aktivity, Turku je miesto, kde práve máte začať načerpať skúsenosti a užívať si nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Fínsko Turku


Fínsko je nádhernou krajinou, známou svými ledovými a sněhovými radovánkami, tichými jezery a přátelskými místními obyvateli. Jestliže plánujete cestovat do Finska, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Turku. Letenku do Turku můžete snadno získat a zažít zde skvělé dobrodružství.

Turku se nachází na jihozápadě Finska a je říčním přístavem. Považuje se za jedno z nejstarších měst Finska, s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z hlavních atrakcí je Tuomiokirkko, gotická katedrála dokončená v roce 1300. Její impozantní stavba a nádherná architektura vás ohromí. Z katedrály se otevírá nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Pokud máte rádi historii, určitě byste měli navštívit i hrad Turun Linna. Tento hrad byl postaven ve 13. století a sloužil jako pevnost a královská rezidence. Dnes je otevřený pro veřejnost a můžete si zde prohlédnout expozice a dozvědět se více o dávných dnech.

Další zajímavostí v Turku je Muzeum Aboa Vetus & Ars Nova. Toto muzeum splňuje jak kulturní, tak historické zájmy. Aboa Vetus znamená "stará Abo" a je archeologickým muzeem. V muzeu můžete vidět vykopávky domů a předměty z minulých století, které odhalují život v Turku v době středověku. Ars Nova je moderní umělecké muzeum, které zahrnuje různé výstavy, koncerty a další kulturní události.

Pokud máte rádi přírodu, v Turku najdete také spoustu možností k prozkoumání. Můžete se vydat na piknik do některého z místních parků, například do Kupittaa Park. Tento park je ideálním místem pro vycházky, běhání, jízdu na kole nebo jen odpočinek na lavičce. Můžete si také pronajmout kánoe nebo kajak a vydat se na říční dobrodružství po řece Aura.

A aby toho nebylo málo, Turku je také plné restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakoupit tradiční finské suvenýry. Finská sauna je samozřejmě nevyhnutelnou součástí fínské kultury, takže si určitě zarezervujte čas na odpočinek ve finské sauně.

Pro letenku do Fínska do města Turku se můžete obrátit na několik leteckých společností, které nabízejí lety do tohoto úžasného města. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a letovými časy.

Vezměte si letenku do Turku a zakusíte skutečný kousek pohádkového Finska. Od historických památek po překrásnou přírodu a tradiční finskou kulturu – Turku je skutečným pokladem, který stojí za to objevit.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky