Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Nantes

Letenka Francúzsko Nantes


Ak hľadáte zaujímavé miesto na výlet, Francúzsko je určite skvelou voľbou. Jedným z miest v tejto krajine, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je nádherné mesto Nantes. Tento historický a kultúrny skvost na západnom pobreží Francúzska vás okúzli svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernou prírodou a relaxačnou atmosférou. A hoci sa môže zdať, že cesta do Nantes bude obtiažna, s letenkou do tohto mesta sa môžete bez obáv vydať na nezabudnuteľný zážitok.

Letenky do Nantes sú k dispozícii v cez rok. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete, môžete si užiť pestrú ponuku festivalov a kultúrnych podujatí, ako napríklad Fête de la Musique - festival hudby, ktorý sa každoročne koná koncom júna. Ak vás zaujíma história, rozhodne sa vydajte do Nantes v septembri, keď sa koná Festival du Cinéma Espagnol (Festival španielskeho filmu), či v decembri, keď môžete jeloriť bohatý program na Vianočných trhoch.

Po prílete na letisko Nantes Atlantique sa môžete vydať na prehliadku mesta. Prechádzajte sa po krásnych uliciach mesta plných fascinujúcich historických pamiatok a navštívte niektoré z miestnych múzeí, ktoré vám ukážu množstvo zaujímavostí z prostredia mesta.

Ak chcete spoznať najznámejšie miesta mesta Nantes, môžete sa vydať na prechádzku po ulici Rue Crébillon, ktorá je jednou z najkrajších ulíc mesta. Pozrite si krásne Nanteské divadlo, navštívte Jardin des Plantes (botanickú záhradu), alebo sa rozprávkové zámky v oblasti Bretónska.

Mesto Nantes je tiež známe svojou bohatou gastronómiou, preto nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako sú na príklad galettes (gaštanové place), ktoré sú charakteristické pre región Bretónsko.

Takže si naplánujte svoj výlet do Nantes a príležitosť odkryť krásy tohto miesta. S letenkou do Nantes vám to bude ľahké a Nantes vás rozhodne potom nenechá chladnými.


Ubytovanie Francúzsko Nantes


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnymi miestami. Jedným z takýchto miest je aj Nantes, hlavné mesto departementu Loire-Atlantique v západnej Francúzsku. Nantes je považované za historické, industriálne a kultúrne centrum regiónu Pays de la Loire a je domovom mnohých turistických atrakcií. Ak plánujete navštíviť Nantes, budete potrebovať aj kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní pohodlný a príjemný pobyt.

Ubytovanie v Nantes má pre turistov veľký výber. Existuje tu množstvo rôznych možností, medzi ktorými sa môžete rozhodnúť. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Nantes, hotelové ubytovanie bude pre vás najlepšou voľbou. Mesto ponúka množstvo štylizovaných a moderných hotelov, ktoré sú vhodné pre všetky nároky. Hotel Le Mercure Nantes Centre Grand Hôtel, Hotel Oceania Nantes a Hotel Novotel Nantes Centre Bord de Loire sú niektoré z najobľúbenejších hotelov. Je to kvôli ich kvalitným bezpečnostným opatreniam, ktoré sú rozhodujúce pre mnohých cestovateľov.

Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, ktoré je lacnejšie, potom môžete zvážiť možnosť ubytovania v hosteli. Nantes má rôzne hostely, ktoré sú priateľské k peňaženke a ponúkajú jedinečný zážitok. Hostely ako Auberge de Jeunesse Nantes Chateau a Camping du Petit Port sú obľúbené pre svoje cenovo dostupné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako hotelové alebo hostelské ubytovanie, sa môžete rozhodnúť pre apartmány. Mnohé apartmány v Nantes sú k dispozícii pre turistov a sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú zostať na dlhšie obdobie. Niektoré z týchto apartmánov zahŕňajú La Suite du Château, Appart’City Confort Nantes Centre a Appart’City Nantes Viarme.

Voľba ubytovania závisí hlavne od vašich požiadaviek a financií. Nantes má veľa krásnych miest, ktoré môžete navštíviť, vrátane miest ako Les Machines de l’Île, Château des ducs de Bretagne a Jardin des Plantes. Ak chcete skutočne zažiť francúzsku kultúru, navštívte trhy na Place Viarme alebo okolité farmárske trhy, kde môžete ochutnať miestne jedlá a pochutiny.

Nantes je krásne mesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zážitkov a atrakcií. Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, nezabudnite sa pozrieť na rôzne možnosti, aby ste si vybrali to najlepšie pre vás a vašich spoločníkov. So širokou ponukou hotelov, hostelských ubytovaní a apartmánov budete mať určite, na výber. Takže, užite si svoj pobyt v Nantes a čerpajte z neho to najlepšie!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nantes


Tu sú niektoré najčastejšie otázky a odpovede o francúzskej lokalite Nantes:

Otázka: Kde sa nachádza Nantes?
Odpoveď: Nantes sa nachádza na západnom pobreží Francúzska, v regióne Pays de la Loire.

Otázka: Aká je populácia Nantes?
Odpoveď: Populácia Nantes je približne 315 000 obyvateľov.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Nantes?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v Nantes patrí Château des ducs de Bretagne (Hrad vévodov Bretónska), Jardin des Plantes (Záhrady rastlín), Cathédrale Saint-Pierre-et-Saint-Paul de Nantes (Katedrála svätého Petra a Pavla v Nantes) a Lieu Unique (Jedinečné miesto).

Otázka: Má Nantes bohatú históriu?
Odpoveď: Áno, Nantes má veľmi bohatú históriu. Bola kedysi hlavným mestom vévodstva Bretónska a dôležitým prístavom. Mesto sa podieľalo na obchode so surovinami a otrokmi v koloniálnych časoch.

Otázka: Aké je počasie v Nantes?
Odpoveď: Počasie v Nantes je oceánske, so miernymi zimami a chladnými letami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 20 °C a zimné teploty okolo 5 °C.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nantes?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Nantes je na jar (apríl a máj) alebo na jeseň (september a október), keď teploty nie sú príliš horúce a mesto je plné rôznych podujatí.

Otázka: Ako sa môžem dopraviť do Nantes?
Odpoveď: Nantes má medzinárodné letisko, odkiaľ môžete lietať z mnohých európskych destinácií. Ďalej môžete do Nantes prísť vlakom alebo autobusom, alebo si prenajať auto a prísť automobilom.

Otázka: Má Nantes dobrú gastronómiu?
Odpoveď: Áno, Nantes je známe svojou vynikajúcou gastronómiou. Medzi tradičné jedlá patrí bolo nantais (knedľa z mrkvy), muscadet (miestne biele víno) a galette nantaise (slaný koláč so šunkou a syrom).

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Nantes. Ak máš konkrétne otázky, neváhaj sa opýtať!


Dovolenka Francúzsko Nantes


Francúzsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a kultúru. Ak máte radi históriu, kultúru a umenie, potom návšteva mesta Nantes vo Francúzsku môže byť pre vás správna voľba pre dovolenku.

Nantes je mesto v západnej Francúzsku, ktoré je hlavným mestom departementu Loire-Atlantique a regiónu Pays de la Loire. Mesto je známe svojou históriou, kultúrou a umením. Nantes má množstvo pamiatok a turistických atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť.

Ak navštívite Nantes, nemôžete prehliadnuť jeho historické pamiatky. Mesto má niekoľko starobylých kostolov, ako napríklad Katedrálu svätého Petra a Pavla, kostol svätého Krištofa, kostol svätej Kláry a mnoho ďalších.

Mesto má tiež niekoľko múzeí, ktoré návštevníci určite ocenia. Múzeum umenia Nantes zobrazuje výstavy rôznych umelcov, kultívujúcich moderné a súčasné umelecké diela. Múzeum Dobrodružstiev na svete je určené pre deti a ponúka množstvo interaktívnych aktivít a zábavy.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Nantes má okolo mesta množstvo parkov a záhrad. Park Beaujoire je takýmto prírodným útočiskom, kde nájdete množstvo rastlín a zvierat. Na druhej strane, Botanická záhrada Nantes obsahuje viac ako 11 000 druhov rastlín, a je ideálnym miestom pre príjemnú prechádzku.

Mesto Nantes má bohatú gastronómiu, s množstvom reštaurácií, kaviarní a barov. Nájdete tu množstvo plodov mora, ako aj pochúťky francúzskej kuchyne. Ak máte radi víno, Nantes je známe svojimi vynikajúcimi bielymi vínam, ktoré stoja za to vyskúšať.

Celkovo je mesto Nantes skvelou voľbou pre dovolenku. Má množstvo kultúrnych a historických pamiatok, atrakcií a zábavy pre deti aj dospelých. Okrem toho, mesto má vynikajúce možnosti ubytovania a stravovania. Ak plánujete navštíviť Francúzsko, nezabudnite zahrnúť Nantes do svojho zoznamu miest na návštevu.


Počasie Francúzsko Nantes


Počasie v Nantes, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Francúzska, je veľmi variabilné a ovplyvnené Atlantickým oceánom. Letá sú relatívne teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a oblačné.

Leto v Nantes sa začína v máji a trvá do septembra. Priemerná teplota počas leta sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Letá sú vlhké a často dochádza k dažďu, takže by ste mali mať so sebou pršiplášť alebo slnečník. V lete sa môže vyskytnúť aj silný vietor, najmä v blízkosti pobrežia.

Jeseň v Nantes môže byť zmiešaná, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňami Celzia. Dážde sú časté a môžu byť silné. Prší najčastejšie v septembri a októbri, takže by ste mali byť pripravený na blato a mokré chodníky.

Zima v Nantes je chladná a oblačná, s teplotami, ktoré obvykle klesajú pod 10 stupňov Celzia. Dažde sú časté a môže prísť aj sneh. Najchladnejšie mesiace sú december, január a február, takže by ste mali byť pripravení na teplé oblečenie a návštevu mnohých múzeí, galérií a kaviarní v zatvorenom priestore.

Jar v Nantes sa začína v marci a trvá do mája. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 18 stupňov Celzia. Dážde sú stále časté, ale počas jari sa najčastejšie vyskytujú búrky. Zelené krajiny a kvitnúce rastliny robia z jari ideálne obdobie na návštevu Nantes.

Všeobecne platí, že najlepšie obdobie pre návštevu Nantes je od mája do septembra, keď sú teploty mierny a môžete sa tešiť z krásnej prírody a z atrakcií mesta. Ak vás nevadí mrholenie a chladnejšie počasie, môžete navštíviť Nantes aj v zime a vidieť jeho krásu v novom svetle.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky