Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike, známou svojou bohatou kultúrou, prírodnou diverzitou a vynikajúcimi príležitosťami na safari. Medzi týmito jedinečnými miestami, ktoré by si mal každý návštevník v Gane vychutnať, je aj Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary sa nachádza v južnej časti krajiny, približne 150 kilometrov od hlavného mesta Accra. Toto útočisko pre opice je domovom dvoch dedín, Boabeng a Fiema, ktoré spolu zdieľajú svoje územie s okolo 500 opícami. Medzi populárnymi druhmi opíc, ktoré tu nájdete, patria napríklad monošky biele (colobus monkeys), voskáčovité (green monkeys) a mangaby.

Jedným z najzaujímavejších aspektov tohto opícieho útočiska je fakt, že opice sú považované za posvätné a domáci ľudia ich s láskou chránia. Miestni obyvatelia veria, že opice sú ich ochrancami a prinášajú šťastie, preto dôkladne starajú sa o ich blaho.

Pri návšteve Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary budete mať jedinečnú príležitosť pozorovať tieto nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí. Môžete sledovať, ako sa pohybujú vo vrcholoch stromov, skáču s jedného konára na druhý a komunikujú prostredníctvom rôznych zvukov a gest. Ich hravosť a zručnosť vás určite ohromí.

Okrem pozorovania opíc tu sú aj mnohé ďalšie aktivity, ktoré si môžete užiť. Môžete navštíviť dediny Boabeng a Fiema a spoznať miestne obyvateľstvo. Majú jedinečnú kultúru a tradície, ktoré vám určite priblížia poľutovaniahodní miestni sprievodcovia.

Počas návštevy môžete tiež navštíviť múzeum, ktoré zdokumentovalo históriu útočiska a ochranu opíc. Tu sa dozviete o význame ochrany týchto ohrozených druhov a o opatreniach, ktoré sa prijímajú na ich zachovanie.

Ak ste obchodný typ, môžete si kúpiť suveníry vyrobené miestnymi remeselníkmi. Ich produkty sú veľmi jedinečné a zároveň podporujú miestny ekonomický rast.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je miestom, kde sa môžete deťom poučiť o dôležitosti ochrany životného prostredia a zvierat. Je to tiež skvelá príležitosť na relaxáciu a útek od rušného mestského života.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto opície útočisko, odporúča sa si zabezpečiť letenku do Ghany s cestovnou kanceláriou alebo online portálom, ktoré vám umožnia nájsť najlepšiu dostupnú možnosť. Ghana Airports Company Limited prevádzkuje medzinárodné letisko v Accre, kde môžete uplatniť víza a pokračovať na vašu destináciu cez vnútroštátne lety alebo cestou na zemi.

Navštíviť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám ponúkne poznanie miestnej kultúry a nádherných tvorov. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite by ste nemali vynechať túto skvostnú destináciu pri návšteve Ghany.


Dovolenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana, známa aj ako „srdce západoafrického turizmu“, je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Afrike. Krajina je bohatá na krásne pláže, fascinujúce kultúrne pamiatky a nádhernú divočinu. Jedným z najexotických a fascinujúcich miest na dovolenku v Ghane je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Monkey Sanctuary sa nachádza vo vzdialenom meste Nkoranza, v regióne Brong-Ahafo. Táto rezervácia zahŕňa dve malé dediny, Boabeng a Fiema, ktoré slúžia ako domov pre rôzne druhy opíc, najmä monoklové opice a čapuše. Je to jediné miesto v Gane, kde môžete vidieť tieto úžasné tvory v ich prirodzenom prostredí.

Rezervácia bola vyhlásená za senzáciu pre opice, zatiaľ čo ju miestne obyvateľstvo považuje za posvätné miesto. Opice sú vo vzťahu k miestnym obyvateľom veľmi dôležitým symbolom ochrany a sú považované za poslov zosnulých predkov. Je to takéto spojenie, ktoré umožní opečiatkovaniu a ochrane opíc v rezervácii.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary jeformálnym prístupovým bodom do rezervácie Boabeng-Fiema a je miestom, kde môžete získať informácie o parku, jeho histórii a hlavne o opiciach, ktoré ho obývajú. Môže sa to zdať ako obyčajné informačné stredisko, ale jedná sa o ústredný bod pre ďalší rozvoj a ochranu rezervácie, jej nové projekty a vzdelávacie programy pre miestnych obyvateľov.

Pri vstupe do rezervácie budú návštevníci prekvapení elegantným tancovaním a spievaním opíc, ktoré sú svedectvom ich priateľskej povahy a citlivosti. Opice sú úplne neohrozené v prítomnosti ľudí a sú veľmi prístupné, čo umožňuje turistom sledovať ich správanie a fotografie si s nimi.

Samotná rezervácia sa rozprostiera na ploche približne 4 kilometre štvorcové a je domovom pre viac ako 700 opíc. Väčšina z nich sú monoklové opice a ich počet sa neustále zvyšuje. Okrem monoklových opíc sa tu nachádzajú aj iné vzácne druhy ako čiernobieli guerézy, kolobusové opice a mnoho ďalších.

Prechádzky rezerváciou sú fascinujúcim zážitkom. Počas prechádzky môžete vidieť nekonečné húfy opíc, ktoré si hrajú medzi stromami, pária sa alebo sa kŕmia. Zároveň však musíte dodržiavať prísne pravidlá, ako napríklad zakázaný vstup do obývateľských oblastí opíc alebo dotýkanie sa ich.

Cesta do rezervácie Boabeng-Fiema je tiež úžasným zážitkom. Počas cesty budete mať možnosť vidieť nádherné výhľady na okolitú prírodu a vysoké stromy, ktoré sa rozprestierajú po celej ceste. Je to výnimočný kontrast k rušnému mestskému prostrediu a ponúka útočisko od každodenného zhonu.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedinečná destinácia, ktorá určite stojí za to navštíviť. Môžete si užívať zblízka opice, ich správanie a pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí. Táto skúsenosť je jedinečná a nezabudnuteľná.

Ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zaradiť Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary do svojho zoznamu miest na návštevu. Nezabudnete len na zážitok stretnutia s exotickými tvormi, ale aj na kultúrne vzrušenie a krásu tejto úžasnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Čo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je ochranná oblasť v Ghane, kde sa nachádza rekreačná oblasť pre opice.

2. Kde sa nachádza Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza v Ghane na západnom úpätí hory Atewa-Atwiredu v Africkej krajine.

3. Prečo je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary dôležitá?
Sanctuary je dôležitá, pretože poskytuje životné prostredie pre posledné zvyšky opíc zwarte Colobus a Campbell. Chráni ich pred lovom a pomáha zachovať ich populáciu.

4. Ako sa môžem dostať do Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary sa nachádza asi 3 hodiny severozápadne od Akry a najlepšie sa tam dostanete taxíkom alebo vlastným autom.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Najlepší čas na návštevu je v suchom období od decembra do marca.

6. Ako prebieha návšteva Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Návštevu začnete v dedinke Boabeng, kde sa stretnete s miestnym sprievodcom, ktorý vám ukáže opice a ich prostredie. Na návštevu si musíte objednať sprievodcu vopred.

7. Koľko stojí vstup do Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Najnovšia informácia hovorí, že vstupné stojí asi 20 Ghanských cedií (v roku 2021).

8. Môžem nakŕmiť opice v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Nie, nakŕmenie opíc je zakázané. Opice sa musia živiť svojou prirodzenou stravou.

9. Môžem v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary prespať?
Áno, v dedinke Boabeng je niekoľko ubytovacích možností, kde si môžete prenajať izbu alebo bungalov.

10. Ako môžem prispieť k ochrane Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Môžete podporiť miestne ochranárske organizácie, ktoré pomáhajú s ochranou opíc a ich prostredia. Tiež by ste mali dodržiavať pravidlá návštevy a nezasahovať do prirodzeného prostredia opíc.


Ubytovanie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


V srdci ghanských lesů leží Baobeng-Fiema Monkey Sanctuary, ktorý je domovom pre viac ako 2000 opíc rôznych druhov vrátane kolumbijských opíc, čiav a zelených opíc. Tento územný zákon chráni populáciu opíc pred predátormi a zároveň udržuje ich prírodné prostredie.

Ak hľadáte exotické dobrodružstvo, ubytovanie v Baobeng-Fiema Monkey Sanctuary je ideálnou voľbou. Existuje niekoľko možností ubytovania vrátane kempovania a pobytu v tradičných domečkoch Mole-Dagbani. Tieto usedlosti sú vyrobené z hliny a dreva a sú dokonale v súlade s miestnou kultúrou a prírodou.

Okrem toho, že ponúka prekrásne výhľady a zábavu sledovať opice a ich každodenný život, Baobeng-Fiema Monkey Sanctuary je tiež známe svojou unikátnou kultúrou a históriou. Navštívite tu chrámy a posvätné ostrovčeky, na ktorých sa konajú tradičné náboženské obrady a rituály.

Po celodenných výletoch a objavovaní prírody a kultúry môžete zrelaxovať a ochutnať tradičné jedlá priamo od miestnych obyvateľov. Ubytovanie v Ghane v kombinácii s návštevou Baobeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutočne jedinečným zážitkom pre každého cestovateľa, ktorý chce objaviť krásy afrického kontinentu a zároveň sa priblížiť ku prírode a k miestnej kultúre.


Počasie Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zaujímavou krajinou na západnom pobreží Afriky. Je to krajina, bohatá na kultúru a prírodu. Okrem známych atrakcií, ako sú pláže, národné parky a historické pamiatky, Ghana ponúka aj niečo pre milovníkov prírody - Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema.

Monkey Sanctuary je rezervácia pre opice nachádzajúca sa v južnej časti krajiny, približne osemdesiat kilometrov od hlavného mesta Akkra. Je to miesto, kde môžete zažiť úžasný kontakt s divokými opicami.

Rezervácia je domovom dvoch druhov opíc - Mona a Colobus. Tieto opice považujú miesto za svoj domov už niekoľko storočí a sú obklopené mýtom a tradíciami miestnych obyvateľov. Boli vyhlásené za sväté zvieratá miestnymi národmi, čo znamená, že sú chránené a dodnes si udržiavajú svoje prirodzené prostredie.

Pozorovanie opíc v ich prirodzenom prostredí je jedným z hlavných zážitkov, ktoré ponúka Monkey Sanctuary. Môžete sledovať, ako sa opice hrajú a obzerajú okolo seba. Ich inteligencia a ľudské správanie vás určite zaujme. Mali by ste však dodržiavať pravidlá rezervácie a nejaviť agresívne správanie voči opiciam.

Okrem opíc tu nájdete aj vzácne druhy rastlín a vtákov. Rezervácia poskytuje obyvateľom a návštevníkom bohatú paletu biodiverzity. Táto oblasť je tiež jedným z mála miest na svete, kde môžete vidieť Monroe pìtí, neobvyklú farbu opice, ktorá nie je viditeľná nikde inde.

Vstup do rezervácie je povolený len so sprievodcom, ktorý vám poskytne pokyny a informácie o opiciach a rezervácii. Tu sa učíte o histórii a kultúre miestnych národov a ako sa starajú o opice.

Miestne komunity žijúce v okolí rezervácie majú na starosti jej ochranu a starajú sa o opice. Snažia sa presadzovať environmentálnu výchovu a aktívne bojovať proti pytláctvu a poškodzovaniu prostredia. Týmto spôsobom sa snažia zabezpečiť, že opice budú mať svoje útočisko aj v budúcnosti.

Ak hľadáte niečo iné a jedinečné počas vášho pobytu v Ghane, navštívte Monkey Sanctuary v oblasti Boabeng-Fiema. Tento úchvatný rezervát vám ponúkne nádherný pohľad na divoký život opíc a súčasne vás priblíži k miestnej kultúre a ochrane prírody. Je to skutočný poklad, ktorý by ste nemali prehliadnuť.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky