Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Atény

Dovolenka Grécko Atény


Grécko je pre mnohých jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Toto krajina ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a fascinujúcu kultúru. Jedno z najznámejších miest Grécka je hlavné mesto Atény, ktoré návštevníkom ponúka nekonečné množstvo pamiatok, zábavy a kulinárskych zážitkov.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Aténach, určite sa pripravte na množstvo prekvapení. Mesto je plné kontrastov, kde zástupy turistov s modernými kamennými budovami siahajúcimi do nebies žijú bok po boku s historickými pamiatkami starovekého Grécka. Atény sú domovom ikonického symbolu Grécka - Parthenónu, chrámu a symbolu ríše starovekého Grécka.

Pre milovníkov histórie je návšteva Akropoly, kde sa nachádza Parthenón, nevyhnutná. Z vrcholu tohto kopca máte nádherný panoramatický výhľad na celé mesto. Prechádzka históriou v uličkách Pláka, starobylom mestsom pod kopcom Akropolis, je tiež nezabudnuteľnou skúsenosťou. Tu nájdete tradičné grécke obchody, reštaurácie a živé uličné predstavenia.

Okrem histórie a pamiatok ponúka Atény aj bohatú kultúru a zábavu. Môžete navštíviť nekonečné množstvo múzeí, ako je Národné archeologické múzeum, kde si môžete prezrieť vzácne staroveké umenie a artefakty. Ďalšou atrakciou sú tradičné grécke divadlá a koncerty, kde si môžete vychutnať grécku hudbu a tanec.

Po celodennom objavovaní mesta si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých tradičných gréckych reštaurácií a vychutnať si autentické grécke jedlo. Grécka kuchyňa je známa svojimi čerstvými a kvalitnými surovinami, ako sú olivový olej, zelenina, ryby a ovocie. Skúste tradičné jedlá, ako je musaka, gyros alebo suvlaki.

Atény majú tiež veľmi dobrou dopravnú dostupnosť, čo znamená, že si môžete ľahko prenajať auto a vydať sa na výlety v okolí. Môžete navštíviť blízke ostrovy Aegina alebo Hydra, kde si môžete užiť ešte viac gréckych pláží a vody.

Grécko Atény je skutočne miesto pre milovníkov histórie, kultúry a kulinárskych zážitkov. Bez ohľadu na to, čo vás najviac priťahuje, toto mesto vás nikdy neomrzí. Preniknite do tisícročnej histórie a získajte jedinečný pohľad do starého Grécka. Ako vravia, ak neprechádzate Atény, nevideli ste to pravé Grécko.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


1. Ako sa dostanem z letiska do centra Atén?
- Z letiska je možné sa dostať do centra Atén taxíkom, autobusom alebo metrom. Najpohodlnejšou voľbou je využiť expresný autobus číslo X95, ktorý premáva priamo medzi letiskom a Syntagmom - centrom Atén.

2. Ktoré sú najznámejšie pamiatky v Aténach?
- Medzi najznámejšie pamiatky v Aténach patria Parthenón na vrchu Akropoly, Národné múzeum archeológie, Plaka - historická časť mesta, staroveký Agora a chrám Olympijského Dia.

3. Aké je typické jedlo v Grécku?
- Typické jedlo v Grécku je zväčša založené na čerstvých zeleninových a bylinkových prísadách, s použitím olivového oleja a feta syra. Niektoré z tradičných gréckych jedál sú souvlaki, moussaka, tzatziki a gyros.

4. Aké je vhodné oblečenie pre návštevu Atén?
- Vhodné oblečenie pre návštevu Atén je pohodlné a ľahké oblečenie, najmä počas letných mesiacov. Je vhodné mať so sebou aj klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém, keďže Grécko má horúce letá.

5. Môžem používať eurá v Grécku?
- Áno, Grécko je členom eurozóny, takže používanie eur je v krajine bežné a prijímané vo väčšine obchodov a reštaurácií. Pred cestou je však vždy dobré mať aj niečo hotovosti pre prípad, že by niektoré miesta neprijímali platby kartou.


Počasie Grécko Atény


Grécko je známe svojou skvelou polohou na polostrove Peloponéz. Nachádza sa na juhovýchode Európy a je obľúbenou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a slnka. Hlavné mesto Grécka, Atény, je po dlhú dobu považované za symbol antiky a je domovom mnohých pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Keďže Grécko sa nachádza na juhu, má stredomorské podnebie s typicky horúcimi letami a miernymi a vlhkými zimami. Atény majú výhodu dobrého počasia počas celého roka, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si mesto a jeho okolie bez ohľadu na ročné obdobie.

Letá v Aténach sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 30 °C. Najteplejší mesiacmi sú júl a august, kedy teploty môžu dosiahnuť aj 35 °C. Slnečné dni sú bežné a turisti majú možnosť navštíviť slávne pamiatky, ako je Akropola, a užívať si dovolenku na pláži.

Jeseň je tiež príjemná, s miernejšími teplotami okolo 20 až 25 °C. Príroda okolo Atén sa v tomto období mení na odtiene oranžovej a žltej farby, čo poskytuje nádherný pohľad na okolité hory. Návštevníci môžu vychutnať prechádzky po historických uliciach a ochutnať grécke gastronomické špeciality.

Zimy v Aténach sú miernymi a vlhkými. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C a sú veľmi zriedkavé prípady mrznutia. Turisti môžu v tomto období navštíviť múzeá, tradičné trhoviská a pokochať sa vianočnou výzdobou v meste.

Jar je krásnym obdobím v Aténach, keď teploty začínajú stúpať a mesto kvitne novým životom. Teploty dosahujú približne 15 až 20 °C a turisti majú príležitosť obdivovať kvitnúce záhrady a prechádzať sa po pamiatkach bez veľkého davu turistov.

Nezávisle od ročného obdobia, Grécko a Atény si udržujú priaznivé počasie, ktoré umožňuje návštevníkom vychutnať si mesto a jeho historické pamiatky. Je však potrebné byť pripravený na horúčavy v lete a mierne chladnejšie teploty v zime. Nech už sa rozhodnete navštíviť Atény v akomkoľvek ročnom období, máte záruku, že zažijete jedinečné zážitky s bohatou kultúrou a nádherným počasím.


Ubytovanie Grécko Atény


Grécko, krajina tisícov ostrovov a bohatá história, je cieľom mnohých cestovateľov z celého sveta. A keďže Atény sú srdcom Grécka, väčšina z nich sa ubytuje práve v tomto meste. Ako ale nájsť ideálne ubytovanie v Aténach? Tu je niekoľko tipov.

Ak hľadáte niečo s kultúrnym prízvukom, Boutique Hotel Athens Icon sa zdá byť dokonalou voľbou. Tento štýlový hotel sa nachádza v historickom centre Atén, len pár minút chôdze od Akropole a iných turistických atrakcií. Hotel ponúka klimatizované izby s výhľadom na Parthenón, ako aj bezplatné Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo v modernom štýle, hotel Fresh ponúka jedinečné ubytovanie v okolí Pláže Monastiraki. Hotel sa vyznačuje moderným štýlom a ponúka vybavené izby so všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Okolie je plné obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Ak hľadáte skôr drahšie ubytovanie, potom Radisson Blu Park Hotel Athens by mohol byť pre vás dokonalou voľbou. Nachádza sa v pokojnej časti Atén a ponúka výnimočne pohodové prostredie a pohodlné, klimatizované izby. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a wellness centrum.

A čo hostel? V Aténach je mnoho hostels a tiež sa tam nachádza jeden zo všetkých hostelov na svete – Athens Studios. Nachádza sa len pár krokov od Pláže Monastiraki a je obľúbeným miestom pre cestovateľov. Hostel ponúka vybavené izby pre jednotlivcov alebo skupiny, čistiace služby, internetovú kaviareň, bary a tanečné parkety.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšie, Grécko určite neprestane prekvapovať svojou krásou a kultúrou. A ak sa rozhodnete pre Atény, nemôžete stratiť, pretože sú nezabudnuteľným zážitkom celého života.


Letenka Grécko Atény


Letenka do Grécka – Preskúmajte kúzelné Atény

Atény, hlavné mesto Grécka, je jedným z najstarších a najzaujímavejších miest v celom svete. Svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom pritahuje návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete pre letenku do Atén, môžete sa tešiť na neopakovateľné zážitky a objavy.

Po príchode do Atén vás okamžite uchvátia monumentálne pamiatky a rušný život v uliciach. Pravdepodobne prvým miestom, ktoré navštívite, bude Akropola – symbol Atén a celého Grécka. To, čo tu nájdete, je očarenie starovekej architektúry a impozantných soch. Najznámejším výtvorom je Partenón, obrovský chrám zasvätený bohyni Atén, ktorý stojí na vrchole pahorka.

Ak vás zaujíma ešte viac starovekého gréckeho umenia, môžete navštíviť Národné archeologické múzeum. Tu sa nachádza množstvo cenných exponátov vrátane známej sochy Mérova – koré z 7. storočia pred našim letopočtom.

Z histórie sa presunime do súčasnosti a zájdeme na známu aténsku ulicu – Ermou. Je to jedna z hlavných nákupných bulvárov, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry, módu, šperky a ďalšie veci. V blízkosti Ermou sa tiež nachádza Monastiraki, trh, kde si môžete prehľadávať rozmanité vintage predmety a miestne rukotvoriny.

Jednou z najobľúbenejších častí mesta je Plaka, historická štvrť s úzkymi uličkami plnými obchodov a tradičných tavern. Tu si môžete posedieť pri dobrých jedlách a užiť si atmosféru autentického gréckeho prostredia.

Pravdepodobne nevynecháte ani návštevu starovekej Agory, kde sa nachádzajú pozostatky tradičných aténskych budov, ako napríklad Stoa z Attalu. Okrem toho môžete navštíviť Rímsky agora, slávne rímske fórum, a zájsť aj do Aténskej národnej záhrady, kde môžete relaxovať a uniknúť rušnému mestskému životu.

Okrem kultúry a histórie Atény ponúkajú aj bohaté nočné životné. Hlavná oblasť s diskotékami a barmi je zväčša koncentrovaná kolem tradičnej časti mesta, blízko Gázei Square. Môžete si vybrať z mnohých miest so živou hudbou a tanečnou plochou a tancovať do rána.

Ak sa pre letenku do Atén rozhodnete, pripravte sa na prekvapenie a obdiv. To, čo v tomto meste nájdete, sú históriou preniknuté ulice, čarobné pamiatky a nezabudnuteľné zážitky. Určite vás toto miesto očarí a dá vám chuť objavovať aj ďalšie kúzelné zákutia Grécka.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky