Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Lesvos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lesvos


1. Aké je hlavné mesto ostrova Lesvos?
Hlavným mestom ostrova Lesvos je Mytiléna.

2. Ako sa dostanem na ostrov Lesvos?
Na ostrov Lesvos sa môžete dostať letecky, trajektom z Atén alebo iných gréckych ostrovov, alebo autom po cestách a trajektoch.

3. Koľko trvá cesta trajektom z Atén na ostrov Lesvos?
Cesta trajektom z Atén na ostrov Lesvos trvá v priemere približne 9-10 hodín.

4. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Lesvos?
Medzi najkrajšie pláže na ostrove Lesvos patria Petra Beach, Eftalou Beach, Vatera Beach a Agios Isidoros.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Lesvos?
Najlepším časom na návštevu ostrova Lesvos je jar a jeseň, keď sú teploty mierné a turistov je menej.

6. Aké sú najpopulárnejšie pamiatky a atrakcie na ostrove Lesvos?
Medzi najpopulárnejšie pamiatky a atrakcie na ostrove Lesvos patria známa petrifikovaná lesníká, Mauzóleum za knieža Mýtosa, kláštor Limónos a starobylé mestečko Molyvos.

7. Čo môžem ochutnať z miestnej kuchyne na ostrove Lesvos?
Z miestnej kuchyne na ostrove Lesvos môžete ochutnat grécke špeciality ako napríklad grécku šalátu, moussaku, gyros a olivový olej.

8. Kde môžem nájsť ubytovanie na ostrove Lesvos?
Na ostrove Lesvos nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, apartmánov a penziónov. Ubytovanie si môžete rezervovať cez rôzne cestovné portály alebo priamo u miestnych ubytovateľov.

9. Je na ostrove Lesvos bezpečné cestovať?
Ostrov Lesvos je všeobecne považovaný za bezpečné miesto na cestovanie. Je však vždy dobré sledovať aktuálne správy a dodržiavať všeobecné bezpečnostné opatrenia.

10. Aké je odporúčaného rozpočtu na dovolenku na ostrove Lesvos?
Náklady na dovolenku na ostrove Lesvos sa môžu líšiť v závislosti od vášho štýlu cestovania a preferencií. Odporúčané množstvo peňazí závisí od dĺžky pobytu, izby a stravovania. V priemere môžete očakávať, že ceny sa pohybujú medzi 50-100 € na deň.


Ubytovanie Grécko Lesvos


Lesbos je ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori v Grécku. Jeho krásna príroda, pohoria, pláže a historické pamiatky ho robia atraktívnym miestom pre turistov. Aby ste si mohli užiť tento úžasný ostrov, je dôležité zvoliť si správne ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko možností ubytovania na ostrove Lesbos.

1. Hotely: Lesbos ponúka veľký výber hotelov v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi luxusnými 5-hviezdičkovými hotelmi s plnou obsluhou, ktoré majú štýlové izby a wellness centrá, alebo si môžete zvoliť skromnejšie 2 až 3-hviezdičkové hotely s jednoduchými, ale pohodlnými izbami. Väčšina hotelov sa nachádza v okolí hlavného mesta Mytilene a v blízkosti populárnych pláží.

2. Penzióny: Ak preferujete tradičnejšie ubytovanie, môžete si vybrať penzióny, ktoré sa nachádzajú v historickej časti ostrova. Penzióny sú často rodinné prevádzky s priateľskou atmosférou a domáckym prostredím. Môžete si vychutnať grécke jedlá pripravené domácou kuchárkou a získať tipy od majiteľov na najlepšie miesta na ostrove. Penzióny ponúkajú väčšinou jednoduché izby s potrebným vybavením.

3. Apartmány: Ak preferujete väčšiu slobodu a súkromie, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánu. Na ostrove Lesbos je množstvo apartmánov k dispozícii v rôznych lokalitách. Apartmány sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú vychutnať nezávislosť a flexibilitu pri cestovaní. Väčšina apartmánov má vlastnú kuchyňu a priestor na oddych.

4. Kamenné domy: Ak chcete zažiť autentickú atmosféru ostrova, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných kamenných domoch. Tieto domy sú často staré, ale boli zreštaurované a poskytujú vám jedinečné zážitky a výhľad na okolitú prírodu. Mnoho z týchto domov sa nachádza v horských oblastiach, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho.

5. Kempy: Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, existuje možnosť prenajať si miesto na kempe. Lesbos má niekoľko kempov, ktoré poskytujú zázemie pre stany a karavany. Môžete si užiť jedinečné skúsenosti, ako napríklad spanie pod hviezdami alebo východy slnka priamo z vašej stany.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania na ostrove Lesbos, budete mať príležitosť objaviť jeho prirodzenú krásu, teplé piesočnaté pláže, tradičné dediny a bohatú históriu. Nech už je váš výber akýkoľvek, Lesbos vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a relaxáciu na dovolenke.


Počasie Grécko Lesvos


Grécko je známe svojou krásnou krajinou, bohatou históriou a príjemným podnebím. Jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku v Grécku je ostrov Lesvos. Tento ostrov sa nachádza v Severnom Egejskom mori a ponúka nádherné prírodné scenérie, úchvatné pláže a bohatú kultúru.

Počasie na Lesvose je typické pre mediteránsku oblasť. Letá sú teplé a suché, s veľmi vysokými teplotami od júna do augusta. Teploty dosahujú priemerne 30 ° C a môžu dokonca prekročiť 35 ° C. Slnečné dni sú bežné, pričom jasná obloha je takmer vždy viditeľná. Taktiež je tu mierna vánok, ktorý zmierňuje horúčavu a robí letné dni príjemné.

Jesenné a jarné mesiace na ostrove Lesvos sú tiež celkom príjemné. Teploty sú miernou a pohodlnou, s priemerom okolo 20 ° C. Niekedy však môže byť počasie neisté a môžu sa vyskytnúť malé zrážky. Zima na Lesvose je mierna, s priemerom teplôt okolo 10 ° C. Je vhodné si vziať s sebou teplejšie oblečenie, najmä večer, keď môžu teploty klesnúť na 5 ° C.

Ostrov Lesvos je tiež známy svojimi vetrovitými oblasťami, čo je ideálne pre vodné športy, ako je napríklad plachtenie či kajakárčenie. Väčšina ostrova má kopcovitý terén a je obklopená morom, čo tiež prispieva k vetru. Vo všeobecnosti, ale toto veterné počasie prispieva k príjemnosti letných mesiacov.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku na Lesvos, odporúča sa sazamysliet nad vhodným obdobím, v závislosti na vašich preferenciách. Ak preferujete horúce slnečné dni a chcete si užiť pláže, letné mesiace sú ideálne. Ak sa vám páči mierny, ale stále príjemný teploty, jeseň a jar by mohli byť dobrým výberom. A pre tých, ktorí nemajú radi horúce letá a radšej majú chladnejšie teploty, zima je tiež dobrá voľba.

Grécko je krásna krajina a Lesvos je určite jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť. Nech už sa rozhodnete ísť kedykoľvek, budete mať príležitosť zažiť jedinečnú grécku kultúru a užiť si úžasnú prírodu tohto ostrova.


Letenka Grécko Lesvos


Lesvos, alebo aj Lesbos, je jedným z najkrajších a najatraktívnejších gréckych ostrovov, ktorý ponúka turistom mnoho možností, ako stráviť príjemnú dovolenku. S jeho nekonečnými plážami, tyrkysovým morom a bohatou históriou si získava srdcia návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Lesbos, najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Mnoho leteckých spoločností ponúka pravidelné a sezónne lety na ostrov zo všetkých kútov sveta. Letenka do Grécka, konkrétne na ostrov Lesbos, môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť skutočné grécke pohostinstvo a kultúru.

Lesbos je ostrov s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Aj keď je najznámejší svojimi krásnymi plážami, ponúka aj mnoho historických a archeologických miest, ako napríklad pamiatky z rímskeho a byzantského obdobia. Ostrov je tiež domovom slávneho básnika Sapfo a turisti sa môžu vydať na jej rodný ostrov, kde nájdu múzeum zasvätené jej životu a tvorbe.

Pláže na ostrove Lesbos sú jedinečné svojou krásou a prírodným bohatstvom. Môžete si vybrať medzi tichými a izolovanými plážami, ktoré vám ponúknu maximálnu súkromie, alebo obľúbenými a živými miestami, kde sa môžete stretnúť s ostatnými turistami a užiť si plávanie a slnenie. Niektoré z najobľúbenejších pláží sú Petra, Molivos a Skala Eressos.

Ak ste prírodný zástanca, nenechajte si ujsť návštevu ostrova Lesbos. Ostrov je známy svojou neobyčajnou prírodnou krajinou, ktorá patrí do siete prírodného dedia UNESCO. Lesovitá horská oblasť, olivové háje a rozmanité druhy vtákov robia z Lesbosu ideálne miesto na pešie túry a pozorovanie vtákov.

Grécka gastronómia je ďalším dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Lesbos. Ostrov je domovom mnohých tradičných gréckych jedál, ako sú gyros, moussaka a grécke šaláty. Rovnako nesmiete vynechať ochutnanie miestnych potravín, ako je olivový olej, feta syr a miestne víno.

Letenka do Grécka a konkrétne na ostrov Lesbos je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnej prírody, historických zaujímavostí, gréckej kultúry a kulinárskeho dobrodružstva. Ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť svoju dovolenku, Lesbos je definitívne nemenej atraktívna destinácia.


Dovolenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií Európy pre letnú dovolenku a ostrov Lesvos sa teší veľkej popularite medzi turistami. Tento krásny ostrov Baltického mora ponúka nádherné pláže, pôvabné dedinky a bohatú históriu, čo robí z neho ideálne miesto pre oddych a relaxáciu.

Lesvos je tretí najväčší ostrov Grécka a má veľa ponúk pre každého turistu. Ak hľadáte slnečné pláže s jemným pieskom a čistou vodou, Lesvos ich má dostatok. Najobľúbenejšou plážou je pláž Vatera, ktorá je považovaná za jednu z najdlhších pláží Grécka. Svojou dĺžkou 8 km ponúka dostatok miesta pre oddych aj športové aktivity.

Okrem pláží ponúka Lesvos aj nádherné prírodné scenérie. Prijmite výzvu a navštívte prírodný park Petrified Forest. Tento park je jedinečný tým, že obsahuje veľké množstvo skamenelín stromov, ktoré tu boli zachované počas niekoľkých miliónov rokov. Je to skutočný zážitok pre milovníkov prírody a geológie.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, Lesvos ponúka množstvo historických pamiatok a dedín. Mytilene, hlavné mesto ostrova, je domovom niekoľkých archeologických miest a múzeí, kde môžete objaviť bohatú históriu a tradície Lesvosu. Okrem toho môžete navštíviť aj tradičné dediny s kameňovými domami, úzkymi uličkami a množstvom miestnych obchodíkov s tradičnými výrobkami.

Ak ste gurmáni, Lesvos vám nesklame. Ostrov je známy svojou vynikajúcou gastronómiou, založenou predovšetkým na čerstvých miestnych prísadách. Skúste miestne jedlá, ako napríklad grécku šalátu, tzatziki, či známe grécke pitu. Určite si nenechajte ujsť ani miestne víno a olivový olej, ktoré sú na Lesvose veľmi obľúbené.

Dovolenka na ostrove Lesvos v Grécku ponúka kvalitný oddych a veľa zábavy pre každého turistu. Svojou krásnou prírodou, nádhernými plážami a bohatou históriou je Lesvos ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť, objavovať a zažiť autentickú grécku kultúru. Nechajte sa okúzliť Lesvosom a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Grécku.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky