Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Otázky:
1. Kde sa nachádza Borjomi-Kharagauli National Park?
2. Aký je vstupný poplatok do parku?
3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
4. Aké aktivity je možné v parku robiť?
5. Sú v parku nejaké ubytovacie možnosti?
6. V parku je možné vidieť akú divočinu?
7. Potrebujem nejakú špeciálnu výbavu na návštevu parku?
8. Kedy sa konajú najväčšie atrakcie v parku?

Odpovede:
1. Borjomi-Kharagauli National Park sa nachádza na západnej časti Gruzínska.
2. Vstupný poplatok do parku je približne 8 lari (cca 2,50 eur).
3. Najlepší čas na návštevu parku je od jari do jesene, keď sú teploty príjemné a zväčša suchejšie podnebie.
4. Možnosti aktivít v parku zahŕňajú turistiku, cykloturistiku, kempovanie, lesné túry a rôzne vodné aktivity.
5. V parku sú k dispozícii niektoré ubytovacie zariadenia, ako sú chaty a Kempy.
6. V parku je možné vidieť množstvo rôznych druhov divokej zveri, vrátane medveďov, vlkov a jeleňov.
7. Pre návštevu parku sa odporúča pohodlná a vhodná turistická vybavenie, ako sú dobré turistické topánky a oblečenie, ktoré zodpovedá aktivity, ktoré budete vykonávať.
8. Najväčšie atrakcie v parku sa konajú počas letných mesiacov, ako je napríklad Medový festival a Festival horskej cyklistiky.


Dovolenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku: Skvost na dovolenku

Ak hľadáte exotické a dobrodružné miesto pre svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a vyrazte do Gruzínska, presnejšie do národného parku Borjomi-Kharagauli. Tento park je jedným z najväčších v Európe a ponúka bohaté možnosti na prieskum prírody a aktivít na voľnom priestranstve.

Borjomi-Kharagauli je jedným z najstarších národných parkov v Gruzínsku a bol založený v roku 1995. Rozprestiera sa na rozlohe viac ako 76 000 hektárov, čo znamená, že je nekonečným zdrojom prírodnej krásy a diverzity. Park je domovom niekoľkých druhov vzácnej fauny a flóry, vrátane medveďov, rysov, vlkov a vzácnych druhov vtákov.

Jednou z najväčších atrakcií parku je známa Borjomská termálna voda, ktorá je známa svojimi liečebnými vlastnosťami a je často považovaná za "liečivé zázemie". Mnohí ľudia prichádzajú do parku v horúcich letných mesiacoch, aby si užili príjemné chvíle pri liečebných prameňoch a vychutnali si blahodarné účinky tejto minerálnej vody.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a horskú túru, je Borjomi-Kharagauli národný park skutočným rajom. Park ponúka viac ako 13 rôznych turistických tras, ktoré vás zavedú cez krásne lesy, prírodné rezervácie a horské vrcholy. Bez ohľadu na váš fyzický výkon alebo skúsenosti, vždy nájdete trasu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Okrem turistiky si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je cyklistika, jazda na koňoch, rybolov, džípové safari a kempovanie. Park ponúka všetky vybavenie pre tieto aktivity a je tiež domovom niekoľkých chatiek a ubytovacích zariadení, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni.

Po návrate z aktívneho dňa môžete navštíviť aj historické dedinky a pamiatky v blízkosti parku. Medzi najznámejšie patrí pevnosť Rabati v gruzínskom mestech Akhaltsikhe a historická štvrt v mestách Borjomi a Bakuriani.

Cestovanie do Borjomi-Kharagauli Národného parku je pohodlné, pretože je dostupný z hlavného mesta Tbilisi cestou. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ktorá vás dovezie priamo do parku.

Všetko v jednom, Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí majú radi prírodu, dobrodružstvo a chcú si vychutnať blahodarné účinky prírodnej termálnej vody. Nech už ste milovníkom turistiky, cyklistiky alebo len jednoducho chcete oddychovať v krásnej prírode, táto destinácia vám poskytne všetko, čo potrebujete. Nechajte sa ohromiť krásou tohto parku a zažite zážitok na celý život.


Ubytovanie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli National Park: Skrytý klenot Gruzínska

Gruzínsko má v sebe nenapodobiteľné kúzlo. Medzi korisťami tohto nádherného krajiny sa skrýva stále viac a viac turistických miest, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta. Jedným z týchto miest je Borjomi-Kharagauli National Park, ktorý je skutočným skrytým klenotom tejto krajiny.

Borjomi-Kharagauli National Park sa nachádza v strednom Gruzínsku a je druhým najväčším národným parkom v Európe. Park sa rozprestiera na ploche približne 850 km² a je bohatý na prírodné krásy, ktoré očaria každého návštevníka.

Tento národný park je známy svojou nádhernou a rozmanitou prírodou. Rieky, jazerá, vodopády, hory a lesy tvoria unikátny ekosystém, kde možno nájsť množstvo vzácnych rastlín a živočíšnych druhov. Európske jelenia, divé kozy, medvede a rôzne druhy vtákov sú len niektoré z druhov, ktoré môžete stretnúť počas prechádzok parkom.

Pre dobrodruhov a túlavých duchov je tento národný park doslova rajom. Skalnaté vrchy ponúkajú možnosti na turistiku, horský biking a skalolezenie. Existuje tu niekoľko turistických trás, ktoré vedú cez kopce, cez lesy a k rôznym prírodným divům. K hlavným vrcholom patrí vrchol Likani, nachádzajúci sa v nadmorskej výške 2 642 metrov. Táto hora je jedným z najnavštevovanejších miest, ponúka krásny panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Okrem turistiky môžete v národnom parku vychutnať aj vodné aktivity. Rieka Mtkvari je obľúbeným miestom na rafting, kde si môžete užiť adrenalínovú jazdu na divokých vlnách. Pre tých, ktorí preferujú kľud a pokoj, je tu možnosť rybolovu na niektorom z jazier v parku.

Borjomi-Kharagauli National Park je nielen miestom prírodného bohatstva, ale aj miestom, kde môžete spoznať kultúru a históriu Gruzínska. V blízkosti parku sa nachádza kúpeľné mesto Borjomi, ktoré je známe svojou minerálnou vodou. Táto voda je považovaná za liečebnú a jej pitie je obľúbenou činnosťou medzi návštevníkmi. Park tiež ponúka možnosť objavovania historických pamiatok, ako sú starobylé kostoly a pevnosti.

Ak hľadáte miesto, kde môžete uniknúť každodennému zhonu a stráviť niekoľko dní v náručí prírody, Borjomi-Kharagauli National Park je ideálnou voľbou. Jeho krásne scenérie a nekonečné možnosti pre dobrodružstvo zaručujú nezabudnuteľný zážitok. Takže neváhajte a objavte tento skrytý klenot Gruzínska, ktorý vás očarí svojou jedinečnou atmosférou.


Počasie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park leží v západnej časti Gruzínska a je jedným z najväčších národných parkov v Európe. Tento park sa nachádza v kopcovitom regióne, ktorý sa tiahne od pohoria Lesser Kavkaz na východe po Meschriskú nížinu na západe a súčasne sa rozprestiera v nadmorskej výške od 800 m.n.m. až po vrcholky hôr, ktoré siahajú až do výšky 2 642 m.n.m.

Samotný park leží v oblasti s jemným podnebím, ktoré je ovplyvňované horami na západe a juhu a súčasne aj kontinentálnym podnebím na východe. V Gruzínsku sú charakteristické premenlivé podmienky počasia, ale stále sa môže očakávať priemerná ročná teplota od 6°C do 12°C. Jeho poloha a nadmorská výška však určujú to, že tam je väčšia pravdepodobnosť pre mierne teploty a príjemné počasie, aj keď extrémne počasie s náhlymi zmenami môže nastať kedykoľvek.

V lete môžu byť teploty na horách až 25°C, avšak na juhu parku môže byť teplota aj taká vysoká, ako 35°C či viac. Na druhej strane, v zime môžu byť teploty na niektorých miestach až do -25°C.

V štýle kontinentálneho podnebia sa do oblasti dostáva veľa zrážok, ktoré sú časté počas celého roka s výnimkou leta, kedy sa obdobie sucha vyskytuje. K tomu ešte prispieva aj horúčava. V zime môže byť nápadnejšia snehová pokrývka.

Najzápadnejšia časť parku, ktorá sa nachádza na juhu a juhozápade, je medzi mušliermi najobľúbenejšia. Tam sa nachádza aj Borjomi, ktoré je známe svojimi teplými prameňmi, ktoré môžete navštíviť v akejkoľvek dobe roka.

Celkovo sa v dotyčnom národnom parku nachádza približne 40 malých aj väčších riek, ako aj niekoľko horských jazier, z ktorých je najväčšie jazero Paravani. Národný park je takisto známy aj svojimi chránenými územiami, ktoré sú domovom pre endemické druhy živočíchov a flóry.

Záverom sa dá povedať, že Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park je oblastí, ktorá sa vyznačuje celkom miernym podnebím s ľahkým premenlivým počasím, a to celoročne s výnimkou obdobia sucha v lete. Jeho poloha v oblasti s kopcovitou krajinou v spolupráci s kontinentálnym podnebím určuje to, že tam môže naraziť človek na výrazné a neočakávané zmeny počasia. V zime sa dá očakávať extrémne chladné počasie a sneh, zatiaľ čo v lete sa tam môže vyskytovať horúčava a dlhé obdobia neprestajného dažďa.


Letenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Ak sa zaujímate o turistiku a nádhernú prírodu, Gruzínsko určite patrí na zoznam vašich cestovateľských destiancií. Jedným z najkrajších miest v Gruzínsku je Borjomi-Kharagauli National Park, ktorý si určite nenecháte ujsť.

Ak sa chystáte na cestu do tohto parku, odporúčame si zakúpiť letenku čo najskôr. Ceny leteniek totiž môžu rýchlo stúpať a vyzerať, že do Gruzínska sa už nedostanete. Preto neváhajte a vyberte si letenku smerom do Gruzínska čím skôr.

Borjomi-Kharagauli National Park je jedným z najväčších prírodných parkov v Európe a je veľkou atrakciou pre turistov z celého sveta. Park sa nachádza v západnej časti Gruzínska a zaujíma plochu až 85 000 hektárov.

Tento park je zároveň chráneným územím, kde divoké zvieratá môžu voľne žiť v prírodnom prostredí. V parku môžete vidieť napríklad jelene, srncov, medvede, líšky alebo divé prasiatka.

Park ponúka aj množstvo turistických trás s rôznymi náročnosťami a délkami. Môžete si vybrať z krátkych prechádzok, ale aj náročnejších túr. Na najvyššom bode parku sa nachádza vrchol osadený krížom, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na celý park.

V parku nájdete aj liečivé minerálne pramene. Najznámejší je Borjomi, ktorý sa považuje za jeden z najlepších minerálnych prameňov na svete. Park je tiež populárnym miestom na pikniky a oddych v prírode.

Borjomi-Kharagauli National Park je určite miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri vašej návšteve Gruzínska. Ak by ste neboli na cestách vlastným autom, neváhajte si usporiadať výlet s miestnymi cestovnými kanceláriami.

Ak ste ešte nikdy predtým nepočuli o Gruzínsku, odporúčame vám, aby ste si túto destináciu začali plánovať už teraz. Je to krajina s prírodou a kultúrou, ktorá vás určite pohltí a nechá vám nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky