Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


1. Čo je Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe je historické skalné mesto v Gruzínsku, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Gori.

2. Aký je vek Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe je datované do 1. tisícročia pred n.l., takže je približne 3000 rokov staré.

3. Koľko jaskýň je v Uplistsikhe Cave Town?
V Uplistsikhe sa nachádza približne 700 jaskýň, ktoré slúžili ako obydlia, chrámy a komerčné priestory.

4. Akým spôsobom sa do Uplistsikhe Cave Town dostanem?
Najjednoduchším spôsobom je vziať si autobus zo stanice v Tbilisi do mesta Gori, a odtiaľ je len krátky odstup na Uplistsikhe.

5. Aká je vstupná cena do Uplistsikhe Cave Town?
Vstupné do Uplistsikhe stojí približne 5-10 eur, v závislosti od sezóny a národnosti návštevníka.

6. Aká je doba trvania návštevy Uplistsikhe Cave Town?
Celková doba návštevy môže závisieť od toho, ako veľmi sa zaujímate o históriu. V priemere by to mohlo trvať približne 1 až 2 hodiny.

7. Kedy je najvhodnejšie navštíviť Uplistsikhe Cave Town?
Najvhodnejší čas na návštevu je v období medzi aprílom a októbrom, keď je príjemné počasie a menej turistov.

8. Môžem si vziať sprievodcu pri návšteve Uplistsikhe Cave Town?
Áno, je možné si najímať miestnych sprievodcov, ktorí vám môžu poskytnúť hlbší pohľad na históriu miesta.

9. Aké sú hlavné atrakcie v Uplistsikhe Cave Town?
Medzi hlavné atrakcie patria skalné domy, chrámy, divadlo, chodby, hrobky a staroveké murivo.

10. Môžem si niečo kúpiť v Uplistsikhe Cave Town?
Áno, v blízkosti Uplistsikhe sú niektoré obchody, kde je možné zakúpiť suveníry, miestne remeslá a umelecké diela.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town: Jedinečné ubytovanie v Gruzínsku

Gruzínsko je známe svojou krásnou krajinou a bohatou históriou. Medzi najfascinujúcejšie miesta, ktoré môžete v tejto krajine navštíviť, patrí aj Uplistsikhe Cave Town. Táto historická lokalita ponúka nie len úchvatné scenérie, ale aj nezvyčajnú možnosť ubytovať sa v jaskyniach, čo je skutočne jedinečným zážitkom.

Uplistsikhe Cave Town sa nachádza na východnom brehu rieky Kura, vo vzdialenosti približne 10 km od mesta Gori. Mesto vzniklo v 1. tisícročí pred Kristom a dnes je jedným z najstarších známych osídlení v Gruzínsku. Tento unikátny komplex jaskýň bol vytesaný vo vápencových skalách a slúžil ako prehistorická pevnosť, obchodné centrum a neskôr aj náboženské miesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť Uplistsikhe Cave Town, máte možnosť ubytovať sa priamo v jaskyniach. Existuje niekoľko malých hotely a penziónov, ktoré ponúkajú túto nevšednú formu ubytovania. V týchto zariadeniach sú jaskyne upravené tak, aby poskytovali pohodlné a moderne vybavené izby súčasného štýlu.

Každá jaskyňa má svoju vlastnú jedinečnú atmosféru a šarm. V interiéri nájdete kvalitné posteľné prádlo, pohodlné postele a moderné kúpeľne, čo zaručuje komfortný pobyt. Niektoré jaskyne majú dokonca aj malé kuchynky, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo. Mnoho zariadení ponúka aj spoločné priestory, kde si hostia môžu oddýchnuť a stráviť príjemný čas.

Ubytovanie v jaskyniach nie je iba výnimočným zážitkom, ale aj ekologickým riešením. Jaskyne majú prirodzenú izoláciu, ktorá udržuje stálu teplotu počas celej sezóny. To znamená, že tam zima nie je taká studená a v lete sa udržiava príjemná chladnejšia teplota. Okrem toho, pobyt v jaskyniach je udržateľnejší spôsob ubytovania, pretože nevyžaduje tak veľa energie na vykurovanie alebo chladenie ako bežné hotely.

Okrem ubytovania môžete v Uplistsikhe Cave Town objaviť aj iné atrakcie. Môžete prechádzať úzkymi chodbami a šplhať po kamenných schodoch, aby ste objavili starobylé chrámy, obytné domy a obchodné priestory vytesané priamo do skaly. Tento zážitok vás zavŕši nádherným výhľadom na okolitú krajinu a hory.

Uplistsikhe Cave Town je miestom, ktoré vás pohltí svojou históriou a fascinujúcim prírodným prostredím. Ubytovanie v jaskyniach je iba ďalším zážitkom, ktorý vám túto lokalitu ponúka. Ak plánujete návštevu Gruzínska, nezabudnite vyskúšať toto jedinečné ubytovanie a nechajte sa uniesť magickou atmosférou Uplistsikhe Cave Town.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je nejako taká neobjavená perla Európy. Krajina so skvelou kuchyňou a obrovskými množstvami historických pamiatok, ktoré sa dajú celé dni preskúmavať. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších pamiatok v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta Gori, je skalné mesto, ktoré bolo využívané už v praveku a na ktorom sa skutočne dá vidieť, že čas tam stále plynie. Uplistsikhe Cave Town je starobylé osídlenie vytesané v pohorí Kachetinskej dierou, a dalo by sa povedať, že toto osídlenie je tou najlepšie zachovanou pravekou pamiatkou v celom Gruzínsku.

Toto skalné mesto bolo postavené na konci milénia pred naším letopočtom a má celkom 7000 rokov histórie. V Uplistsikhe môžete vidieť starobylé kostoly, chrámy a pevnosti vytesané do vápencovej skaly. Sú to nekonečné labirinty pozostávajúce z úzkych koryt a miestností a vyzerajú až neskutočne, ako keby boli vytesané nejakou nadprirodzenou silou, hoci je to všetko dielo ľudských rúk.

Je to miesto, ktoré budete milovať, ak máte radi archeologické pamiatky. Uplistsikhe je plné zvyškov z rôznych období a kultúr, začínajúc starovekým obdobím až po stredovek a neskôr. Tu nájdete zvyšky obydlí, chrámov, obchodov a dokonca aj systém vodných kanálov – všetko na rôznych úrovniach, podobne ako v starých mayských mestiach, kde každá vrstva má svoju vlastnú históriu a kultúru. Všetko na Uplistsikhe je tak trošku tajuplné – cítite všade okolo seba starovekú atmosféru, ktorá Vám dodá pocit uzavretia, akoby sa prechádzate po tajuplnom mieste mimo času.

Vo výške približne polovice skalného mesta je tajuplná jeskyná s krovami, ktorým síce už chýba strecha, ale rozhodne vás upúta svojou tajomnou atmosférou. Ľudia si tu stavali domy a chrámy tak, že sa dali spojiť s jeskynami, ktoré sa nachádzajú v skale. Môžete si predstaviť, že v takýchto domoch bývali tí, ktorí hľadali útočisko pred útokom nepriateľov, alebo vyhľadávali ochranu pred nepriaznivým počasím.

Uplistsikhe je miesto, ktoré navštívite najlepšie v skorom ráne alebo poobede, keď tam nie je toľko turistov. Môžete si kúpiť malé lístky za skromné vstupné a cez deň objavovať túto tajomnú a kúzelnú oblasť. Uplistsikhe Cave Town je nerozlučnou súčasťou histórie Gruzínska. Pamäť starých čias je tu úžasná a preto túto časť nádherného krajínku by ste nemali vynechať.


Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná krásnych a zaujímavých miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Uplistsikhe Cave Town, ktorá ponúka zážitky nevídaného charakteru.

Uplistsikhe Cave Town je staroveký kamenný labyrint, situovaný 10 kilometrov východne od mesta Gori. Je to miesto, kde boli vytvorené jaskyne pred viac ako 3000 rokmi. Tento úžasný komplex jaskýň má viac ako 6000 metrov štvorcových a ponúka návštevníkom skvelý výhľad na celé údolie.

Táto jedinečná archeologická lokalita je únikom do minulosti a je plná histórie a legend. Podľa legendy, Uplistsikhe bolo miesto, kde sa zrodili z mytológie prvé národy Gruzínska. Pripravte sa na prechádzku po svetle a temnote, pretože akonáhle prekročíte bránu, zadychčíte sa z úžasu nad týmto miestom.

Prechádzky po jaskyniach v Uplistsikhe sú zážitkom plným adrenalínu a zábavy. Človek tam môže vidieť súbor kamenných budov a chrámov, ktorých história siaha až do 7. storočia pred Kristom. Je to skutočne fascinujúce miesto a návštevníci tam môžu vidieť miestne chrámy so slnečným kruhom, miestnosti pre obydlia a kaviareň.

Okrem toho, že Uplistsikhe ponúka krásne klenoty z minulosti, ponúka aj nádherný výhľad na okolitý kraj a rieku Mtkvari. Môžete sa tam prísť pozrieť na slávnu pevnosť Gori, kde sa narodil Josif Stalin, alebo sa odpočívať pri pohľade na krásne panorámy okolitých kopcov.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo nové, môže byť Uplistsikhe vynikajúcim miestom pre lezenie na skale. K dispozícii sú tu aj via ferrata, na ktorých môžete mať zážitok z náročného lezenia.

Cesta na Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších ciest v Gruzínsku. Okolo nej sa nachádzajú skvelé výhľady a cestou sa dá si pozrieť aj veľa historických pamiatok. Najlepší čas na návštevu je skoro ráno alebo po západe slnka, keď sa tam nachádza len veľmi málo turistov, a tak môžete zažiť plné výhody tohto miesta.

Kvôli jeho úžasnosti nie je prekvapením, že Uplistsikhe Cave Town je veľmi populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chystajú navštíviť Gruzínsko. Ak chcete vidieť toto krásne miesto, neváhajte a rezervujte si letenku do Gruzínska, aby ste si mohli vychutnať tie najlepšie zážitky, ktoré krajina ponúka. Uistite sa, že Uplistsikhe Cave Town bude na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v juhozápadnej časti Kaukazu. Medzi mnohé zaujímavé miesta, ktoré krajinu ponúka, patrí aj historické mesto Uplistsikhe, ktoré sa nachádza v jeho centrálnej oblasti. Jedná sa o unikátne kamenné mesto postavené v skalách.

Uplistsikhe, čo v preklade znamená "Skalné pevnosti", je staroveká jaskyňová obec, ktorá existovala už v staroveku. Mesto sa nachádza na výbežku Kavkazského pohoria v juhovýchodnej časti kraju Kartli. Uplistsikhe je jednou z najstarších jaskyňových obcí na svete, a svojho času bola dôležitým centrom obchodu a náboženského života.

Jedným zo zaujímavých aspektov Uplistsikhe je jeho geografická poloha, ktorá výrazne ovplyvňuje miestne počasie. Mesto sa nachádza v horskej oblasti s nadmorskou výškou okolo 600 metrov. Táto nadmorská výška spolu s blízkosťou Kaukazského pohoria znamená, že klíma v Uplistsikhe je o niečo chladnejšia a vlhkejšia ako v ostatných častiach Gruzínska.

Vzhľadom na jeho polohu, mesto Uplistsikhe má stredomorské podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami v rozmedzí 25 - 30 ° C. Zimy sú studené, s teplotami klesajúcimi na -5 ° C v noci. Počas celej jesene sú tu časté dažde a oblačná obloha, čo prispieva k vlhkosti a vytváraniu krásnych zelených krajín.

Toto počasie vytvára ideálne podmienky pre turistov navštevujúcich Uplistsikhe. Letá sú perfektné pre prechádzky po skalných chodbách a objavovanie starobylých pamiatok. Zimy sú zas vhodné pre tých, ktorí majú radi romantické a tajomné momenty v tomto historickom meste. Nezávisle od ročného obdobia, kedy prídete, môžete očakávať pôsobivé scenérie a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko a Uplistsikhe Cave Town, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie. Vrchné oblečenie je nevyhnutné, najmä v zimných mesiacoch. Rovnako si nezabudnite so sebou vziať slnečné okuliare a krém na opaľovanie, aby ste sa ochránili pred slnečným žiarením v horúcich letných mesiacoch.

Poďte objaviť toto fascinujúce miesto plné histórie a prírodných krás. Uplistsikhe je nielen skvelou destináciou pre náročných cestovateľov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú útočisko od moderného sveta a chcú sa ponoriť do minulosti.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky