Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


1. Ako sa dostanem na ostrov Lombok v Indonézii?
Odpoveď: Existuje niekoľko možností, vrátane letu do letiska Lombok International Airport z hlavného mesta Indonézie Džakarty alebo Balí, alebo lodou z Balí alebo Gili ostrovov.

2. Aké sú najlepšie miesta na Lomboku, na ktoré by som sa mal pozrieť?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na navštívenie na Lomboku zahŕňajú pláže v okolí Senggigi a Kuta, vodopády Tiu Kelep a Sendang Gile, tradičné kultúrne dedinky ako Sasak Village a Temple of Meru.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Lomboku?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Lomboku je počas suchého obdobia medzi aprílom a októbrom, keď je menej pravdepodobné, že sa dostanete do prívalov a hurikánov.

4. Ako sa dostanem z Lomboku na Gili ostrovy?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať z Lomboku na Gili ostrovy, je loďou. Existuje množstvo lodí a trajektov, ktoré premávajú medzi týmito miestami denne.

5. Aké vodné športy sú k dispozícii na Gili ostrovoch?
Odpoveď: Na Gili ostrovoch je možné sa venovať šnorchlovaniu, potápaniu, windsurfingu, kajakovaniu a rybárčeniu.

6. Ako sa dostať na vrchol Mt. Rinjani?
Odpoveď: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na vrchol Mt. Rinjani. Jednou z možností je zorganizovať si trek s miestnou spoločnosťou alebo horským sprievodcom, ktorý vám pomôže s cestou.

7. Koľko trvá trek na vrchol Mt. Rinjani?
Odpoveď: Trvanie treku na vrchol Mt. Rinjani sa líši v závislosti od trasy, ktorú si zvolíte. Väčšina trekov trvá 2 až 4 dni, ale existujú aj kratšie a dlhšie trasy k dispozícii.

8. Aké vybavenie je potrebné na trek Mt. Rinjani?
Odpoveď: Na trek Mt. Rinjani je potrebné mať pevné turistické topánky, teplé oblečenie, spacák, potraviny a vodu, lekársku súpravu a iné nevyhnutné vybavenie pre outdoorový výlet.

9. Môžem sa okúpať vo vodopádoch na Lomboku?
Odpoveď: Áno, je možné sa okúpať vo vodopádoch Tiu Kelep a Sendang Gile na Lomboku. Mnohí návštevníci si užívajú osviežujúce a relaxačné kúpanie v týchto krásnych prírodných bazénoch.

10. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Indonézii, Lomboku a na Gili ostrovoch?
Odpoveď: Niektoré tradičné jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať na Lomboku a Gili ostrovoch, zahŕňajú "nasi goreng" (varená ryža s náplňou), "ayam taliwang" (grilované kura), "pelecing kangkung" (šalát z vodného špenátu) a "plecing sate" (grilované mäso na špajdle s pikantnou omáčkou).


Dovolenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina plná skvostného prírodného bohatstva a fascinujúcich kultúrnych tradícií. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku je ostrov Lombok, nachádzajúci sa vo vzdialenosti od západnej časti Indonézie. Tento ostrov je známy svojou nádherou a ponúka nespočetné možnosti pre dobrodružné zážitky. Okrem toho, nemôžeme zabudnúť na blízkosť Gili ostrovov, kde si môžete užiť pokojné pláže a šnorchlovanie v krištáľovo čistom mori.

Jednou z najznámejších atrakcií Lomboku je sopka Gunung Rinjani, ktorá je druhým najvyšším vrcholom v Indonézii. Táto sopka je obľúbená medzi horolezcami a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Avšak, túra na sopku Rinjani nie je pre slabých. Môžete si vybrať z rôznych trás a veľkosťou výzvy, ale v každom prípade vás čakajú strmé a náročné cesty. No na konci svojho úsilia budete odmenení panoramatickým výhľadom na sopku a krásu zákrovia. Túra na sopku Rinjani je jedným z najneobyčajnejších dobrodružstiev, ktoré si môžete vyskúšať na Lomboku.

Gili ostrovy, ktoré sa nachádzajú neďaleko Lomboku, sú ďalším miestom, kam by ste sa mali vydať počas svojej dovolenky. Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air sú tri hlavné ostrovy Gili. Celý jazerný ostrov Trawangan je známy svojím živým nočným životom a plážami vhodnými na plávanie a potápanie. Ostrov Meno je ideálny pre tých, ktorí chcú vychutnať pokoj a ticho. A na ostrove Air môžete ochutnať miestnu kultúru a tradície obyvateľov. Gili ostrovy sú ideálne miesto na oddych, kde si môžete užiť krásne pláže, slnečné západy a morský život pod vodou.

Ak ste milovníkmi vodných športov, Lombok je miestom pre vás. Tu sa môžete zapojiť do šnorchlovania alebo potápania, aby ste objavili krásu koralových útesov. K dispozícii sú tiež kurzy potápania pre začiatočníkov, ktorí sa chcú priblížiť k fascinujúcemu podmorskému svetu. Okrem toho, Lombok je známy aj svojimi surferskými miestami, kde sa môžete pokúsiť zdolať vlny a užiť si adrenalín.

Ak hľadáte jeden z najkrajších ostrovov Indonézie, Lombok je tou správnou voľbou. Svojou nádhernou prírodou, pokojnými plážami a dobrodružnými aktivitami ponúka Lombok niečo pre všetkých. Nezabudnite tiež navštíviť blízke Gili ostrovy a vrchol Rinjani, aby ste získali úplný zážitok z dovolenky v Indonézii.


Ubytovanie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia, krajina tisícov ostrovov a prírodného bohatstva, ponúka návštevníkom mnoho možností na objavovanie krás svojej krajiny. Lombok, jeden z najväčších ostrovov Indonézie, je zaujímavým cieľom pre turistov z celého sveta. Táto oblasť ponúka mnoho možností na objavovanie nádherných miest, plachetnice, potápanie a pozorovanie zvierat a rastlín. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie na ostrove Lombok, v Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani.

Lombok

Lombok je najväčší ostrov v súostroví Malých Sund. Hlavné mesto Mataram ponúka veľa možností na ubytovanie, ktoré uspokoja aj náročnejších turistov. Najlepšie hotely v meste sú uprostred mesta, kam je to kúsok na hlavné pláže na západe ostrova.

The Lombok Lodge

The Lombok Lodge je luxusné ubytovanie v ktorom je situované v severnej časti Lomboku, v blízkosti Senggigi, Last nenia ďaleko od mesta Mataram. Je to určené pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok. Tento hotel má iba deväť bungalovov a teda dokáže poskytnúť pohodlie pre malé množstvo ľudí. V hoteli je pláž, bazén a ich kuchár prichystal každý deň vynikajúce jedlá na raňajky, obedy a večere.

Vila Sepoi-Sepoi

Vila Sepoi-Sepoi sa nachádza v oblasti Senggigi na západnom pobreží ostrova Lombok. Vila má veľký bazén, je situovaná v romantickom prostredí uprostred tropických záhrad a ponúka nádherný výhľad na more.

Gili ostrovy

Gili ostrovy sú troma malými ostrovmi, ktoré sa nachádzajú pri západe ostrova Lombok. Tieto ostrovy sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Táto oblasť je skvelá pre potápanie, plachtenie a iné vodné športy. Na ostrov Gili Trawangan, sa zdá, že ubytovanie je miener, ale v skutočnosti je to jemná príroda s množstvom malých hotov. Cena oproti Lomboku je o niečo vyššia, ale stále si to mnoho ľudí užije.

Ombak Sunset

Ombak Sunset má nádherný výhľad na západ slnka nad Baliho morem, priamo z vašej terasy. Je situovaný na južnej časti Gili Trawangan a jeho slávnym znakom je spa so širokým výberom masáží a iných procedúr.

Karma Reef Gili Meno

Karma Reef Gili Meno je menšie a exkluzívnej ubytovanie na ostrove Gili Meno, priamo vedľa miestnej lagúne. Bungalovy sú k dispozícii v štýle tradície s dobrých službami a modernými pohodlnosťami.

Mount Rinjani

Mount Rinjani je druhý najvyšší vrchol v Indonézii a je jedným z najpopulárnejších trekov v Indonézii. Trek trvá zvyčajne 3 až 4 dni, podľa toho, ako sa cítite a ako rýchlo chcete ísť. Na vrchole sa nachádza kráter a jazierko, ktoré si môžete pozrieť. Pre túru na Mount Rinjani sú k dispozícii tri rôzne spôsoby ubytovania a tie sú:

Sambi Sari Cottage

Sambi Sari Cottage je rodinný hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti severnej brány parku a môže byť vaším štartovacím bodom pre túru na Rinjani. Tento hotel ponúka vynikajúce jídlo, kvalitné služby a je menej rušné ako nejaké z ostatných ubytovaní.

Senaru Lodge

Senaru Lodge je iné ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti prirodzenej oblasti Rinjani. Toto ubytovanie ponúka nádherný výhľad na nádherné vrchy a lesy. Hotel ponúka bed & breakfast, ale aj ďalšie možnosti pre turistov. Ak si chcete trochu oddýchnuť pred túrou, môžete si objednať jedlo v hotelovej reštaurácii alebo sa osviežte v bazéne.

Balqis Resort

Balqis Resort sa nachádza západne od Mount Rinjani a je ideálnym miestom na odpočinok po ťažkej turistike. Tento resort ponúka plavanie v jazierku, golfové ihrisko a mnoho iných zábavných aktivít. Je to ideálne miesto pre rodiny, ktoré hľadajú relaxačnú dovolenku po tom, čo sa vrátia z túry na Mount Rinjani.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Lomboku, Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani poskytujú komfortné a príjemné priestory pre turistov, bez ohľadu na ich rozpočet alebo preferencie. Ak sa chystáte navštíviť túto krásnu oblasť Indonézie, môžete si byť istí, že si tu užijete skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou, ktorú mnohí turisti ešte len objavujú. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí Indonézia Lombok so svojimi Gili ostrovmi a majestátnym Mt. Rinjani.

Ak plánujete navštíviť toto úchvatné miesto, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Letenka do Indonézie Lombok je veľmi pohodlná a rýchla voľba. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Lomboku z rôznych častí sveta.

Po prílete na letisko v Lomboku, ste iba krátku vzdialenosť od nádherných Gili ostrovov. Gili ostrovy sú malé rajské ostrovy nachádzajúce sa v oblasti Baliho mora. Sú známe svojimi bielymi plážami, krištáľovo čistou vodou a úžasným miestnym potápaním. Na týchto ostrovoch nenájdete motorizovanú dopravu, takže sa môžete pohybovať iba peši, na bicykli alebo rikše. Je tu veľa ubytovacích možností pre každý rozpočet, od luxusných rezortov až po lacné bungalovy. Snorkelovanie a potápanie je na Gili ostrovoch jedným z hlavných lákadiel, pretože môžete objaviť farebný podmorský svet súvisiaci s koralovými útesmi a pestrofarebnými rybami.

Ak ste dobrodružnejší typ, mali by ste sa vybrať na výšinu na sopku Mt. Rinjani. So svojimi 3726 metrami je to druhý najvyšší vrchol v Indonézii a zdolávanie ho je veľkým výzvou, ale rozhodne stojí za to. Trekking na Mt. Rinjani ponúka vizuálne úžasný pohľad na jazero Segara Anak a vysokú starú kalderu. Na ceste hore si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolitú prírodu a dokonca si vychutnať kúpeľ vo termálnej vode. Celý výlet je zážitkom plným dobrodružstva a jedinečných prírodných scenérií.

Po návrate na Lombok si nemôžete nechať ujsť návštevu Mataramu, hlavného mesta ostrova, kde môžete preskúmať tradičnú kultúru, umenie a architektúru Indonézie. Môžete navštíviť aj niektoré trhoviska, kde môžete objaviť miestne dobroty a rukoväťmi vyrobené suveníry.

Letecká linka do Indonézie Lombok je vstupnou bránou do jedného z najkrajších miest v Indonézii. S Gili ostrovmi a Mt. Rinjani ponúka Lombok bohatú paletu prírodných krás a dobrodružstiev. Nech ste plánujúci cestovateľ alebo oddychový turista, tento malý kúsok raja má čo ponúknuť každému. Všetko, čo musíte urobiť, je rezervovať si letenku a začať objavovať túto úžasnú časť Indonézie.


Počasie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina s bohatou a rôznorodou prírodnou krásou. Nachádza sa v juhovýchodnej Ázii a je známa svojimi krásnymi plážami, žiariacimi rybárskymi dedinkami a kultúrnym bohatstvom. Napriek tomu všetkému je však počasie v Indonézii veľmi rozmanité, sú tu veľké rozdiely v teplotách, zrážkach a sezónach. V tomto článku sa zameriame na počasie v Lomboku, ktorý je druhým najväčším ostrovom Indonézie a zároveň na Gili ostrovy a Mt. Rinjani, ktoré sú populárne turistické atrakcie v tejto oblasti.

Lombok je známy svojimi nádhernými plážami, jasnými modrými vodami a spektakulárnymi západmi slnka. Väčšina turistov si vyberá obdobie od mája do septembra na svoju návštevu, pretože počas týchto mesiacov je teplo a suché. Teploty sa pohybujú medzi 26 °C až 32 °C, čo je ideálne pre plážové aktivity a potápanie. Zrážky sú minimálne a igelitové obdobie je v plnom prúde. Návštevníci majú možnosť si užiť slnko a more bez toho, aby sa obávali dažďu.

Avšak, ak ste príchodom do Lomboku našli od novembra do marca, môžete sa stretnúť s obdobím dažďov. Počas týchto mesiacov je viac zrážok a občasné búrky nie sú neobvyklé. Teploty zostávajú stále teplé, ale môžu byť nižšie ako v letných mesiacoch. Napriek tomu, dažde môžu priniesť veľké množstvo zelených toníkov ostrova a zážitky z úchvatných vodopádov a dravých riek.

Gili ostrovy sú malý súbor ostrovov v Lomboku, známy svojimi priezračnými vodami a prosperujúcim korálovým útesom. Počasie tu je podobné ako v Lomboku, s vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok počas letných mesiacov. V období dažďov môžu byť niektoré pláže a miesta na potápanie nedostupné kvôli vlnám a silným prúdom. Je dôležité sledovať miestne správy a odporúčania pred návštevou ostrovov.

Mt. Rinjani je aktívny vulkán v Lomboku a populárny vrchol pre horskú turistiku. Počasie na vrchole môže byť veľmi odlišné od okolitého prostredia. Teploty na vrchole siahajú až k nule, takže je dôležité sa pripraviť na chladnejšie podmienky. Okrem toho, počasie v oblasti Mt. Rinjani je veľmi nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Turisti by mali dbať na svoju bezpečnosť a upraviť svoje plány v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok.

Celkovo je Lombok, spolu s Gili ostrovmi a Mt. Rinjani, atraktívnou destináciou pre turistov počas väčšiny roka vďaka svojmu teplému a slnečnému počasiu. Napriek občasným dažďom v období dažďov, stále existuje množstvo aktivít a krásnych miest na objavovanie. Nezabudnite však sledovať miestne správy o počasí a prispôsobiť svoje plány, aby ste si mohli plne vychutnať svoju návštevu tejto úžasnej lokality.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky