Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Island Jökulsárgljúfur National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Island Jökulsárgljúfur National Park


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Islandu a Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepší čas na návštevu Islandu a Jökulsárgljúfur National Parku je od júna do septembra, keď je počasie teplejšie a večer je viac svetla.

2. Aké sú najlepšie aktivity v Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepšie aktivity v Jökulsárgljúfur National Parku sú turistika, horské bicyklovanie a pozorovanie divočiny.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je požičať si auto alebo zaplatiť súkromného prepravcu.

4. Aké sú vstupné poplatky do parku?
Vstup do Jökulsárgljúfur National Parku je bezplatný.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v Jökulsárgljúfur National Parku?
V okolí parku sú dostupné hotely, hostely a kempingy.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepšie miesta na fotografovanie sú Dettifoss, Selfoss a Hljóðaklettar.

7. Aké sú možnosti stravovania v parku?
V parku sú k dispozícii snack bary a reštaurácie, ale odporúča sa si priniesť vlastné jedlo a pitie.

8. Aké sú najbližšie obce a mestá k Jökulsárgljúfur National Parku?
Najbližšie obce a mestá sú Húsavík, Akureyri a Reykjavík.

9. Aké sú možnosti turistiky v parku?
Park ponúka množstvo trás pre turistiku, vrátane Dettifoss Trail, Vesturdalur Trail a Hljóðaklettar Trail.

10. Aké sú najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné si vziať s sebou do parku?
Odporúča sa si vziať vhodné oblečenie a obuv na horskú turistiku, fotoaparát, základnú lekársku výbavu a dosť vody a jedla.


Dovolenka Island Jökulsárgljúfur National Park


Island, krajina ohromujúcej prírody, je domovom mnohých úžasných prírodných divov. Jedným z najnádhernějších miest na Islande je národný park Jökulsárgljúfur, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Tento park je výnimočný svojimi impozantnými kaňonmi, vodopádmi a jedinečnou flórou a faunou.

Jökulsárgljúfur, čo v preklade znamená "ľadovcová rieka kaňonov", je pomenovaný po rieke, ktorá táto úžasná prírodná divočina pretína. Vďaka bohatým a rozmanitým geologickým útvarom a jeho zachovaným prírodným procesom bol tento park zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Hlavnou atrakciou parku je bezpochyby horský hrebeň Jökulsárgljúfur, ktorý sa tiahne spolu so susedným vrcholom na dlhú vzdialenosť a vytvára úchvatnú panorámu. V strede tohto vrcholkoveho pásma sa nachádza obrovský kaňon, ktorý je obklopený strmými stenami a útesmi. Svojou obrovskou hĺbkou a dĺžkou sa radí medzi najväčšie kaňony na Islande a jedným z najkrajších na svete.

Okrem toho, že je to skutočná lahoda pre oči, kaňon samostatne poskytuje aj bohatstvo prírodného divadla. V strede kaňonu sa nachádza niekoľko ohromujúcich vodopádov, ktoré spôsobujú mohutné hluky a poskytujú prirodzené scenérie na fotografovanie. Najznámejším z nich je vodopád Dettifoss, ktorého hrímajúca voda padá do priepasti a tvorí ohromujúcu scenériu. Niečo oproti nemu sa nachádza vodopád Selfoss, ktorý je známy svojou nádherou a pokojnejším a romantickým charakterom.

Pre tých, ktorí majú radi piesočnaté pláže a skalné formácie, je tu aj časť parku, ktorá je blízko oceánu. Táto oblasť ponúka krásne scenérie pozostávajúce z obrovských skalných oblúkov, piesočnatých dún a strmých útesov. Je tu tiež veľa vtáctva, vrátane morských orlov, ktoré prináša živú atmosféru a ponúka príležitosť na nezabudnuteľné zábery.

Pre milovníkov prírody a dobrodružných aktivít je Jökulsárgljúfur národný park ideálnym miestom na turistiku a túry. Existuje mnoho značených chodníkov, ktoré vás prevedú najkrajším údolím parku a umožnia vám objaviť jeho jedinečnú faunu a flóru. Medzi zaujímavosti patrí aj zachovalý les, ktorý poskytuje útočisko pre množstvo druhov vtáctva a iných zvierat.

Ak hľadáte odľahlé miesto na dovolenku, kde si môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a naplniť si pľúca čerstvým vzduchom, príroda Islandu je pre vás. Jökulsárgljúfur National Park vám umožní zažiť krásu prírody v jej najprírodnějšej podobe a vrátiť sa domov s nezabudnuteľnými spomienkami.


Letenka Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park - Krása islandské prírody

Keď si niekto spomenie na Island, väčšina ľudí si predstaví typické prírodné scenérie ako ľadovce, sopky, termálne pramene a vodopády. A práve v Jökulsárgljúfur Národnom parku sa nachádza veľkolepá kombinácia týchto prírodných zázrakov. Tento národný park, ktorý sa rozkladá na severe Islandu, je jedným z najkrajších miest na planéte a je dôležitým miestom pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Letenka na Island je prvým krokom k tomu, aby ste mohli objaviť túto úchvatnú oblasť s vysokoenergetickými vodopádmi, hlbokými kaňonmi, štedrými vegetačnými územiami a jedným z najvýraznejších vodných útvarov na svete, horským masívom Ásbyrgi. Tento park je jedným z najväčších a najstarších národných parkov v Islande a poskytuje návštevníkom neuveriteľný pohľad na geologickú históriu a biodiverzitu tohto regiónu.

Jökulsárgljúfur skutočne znamená "ľadovcový riečny kaňon", čo je veľmi adekvátne opisujúce toto miesto. Rieka Jökulsá á Fjöllum, najväčšia rieka na Islande, vytvorila tento pozoruhodný kaňon počas tisícročí svojou vodou. Rôzne typy vodopádov zoskupených v rôznych častiach parku pridávajú tomuto miestu okázalosť a dobojú emocionálne dokonca aj najnáročnejších návštevníkov.

Čo sa týka flóry a fauny, návštevníci budú mať možnosť vidieť viac než 60 druhov vtákov, ako aj nepočetné druhy morských cicavcov, akými sú napríklad kosatky alebo tulene. Rovnako je miestom hniezdenia pre veľké množstvo vtákov, vrátane bieleho rajta.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružné aktivity, park ponúka rôzne atrakcie ako sú turistika, rafting, hliadkovanie severného svetla a dokonca aj jazdu na snežnom skútri. Taktiež je tu možnosť sledovať prírodný fenomén pod názvom midnight sun (polárny deň), keď je na nebi konštantná denná svetlo. To je pre turistov jedinečný zážitok.

Ak si plánujete cestu na Island, nezabudnite využiť možnosť návštevy Jökulsárgljúfur Národného parku. Výhľady a zážitky, ktoré vám tento park poskytne, vytvoria nezabudnuteľnú a ohromujúcu skúsenosť. Je to miesto, kde si môžete opravdu uvedomiť, aká úžasná a rozmanitá môže byť príroda.

Letenka na Island je vaším lístkom k tomu, aby ste mohli objaviť túto jedinečnú krajinu, kde sa neúnavne stretávajú ledovce a sopky. Navštívte Jökulsárgljúfur Národný park a ponořte sa do krásy islandského prírodného úkazu.


Počasie Island Jökulsárgljúfur National Park


Jökulsárgljúfur National Park sa nachádza na severe Islandu a je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečným prostredím. Tento národný park ponúka okrem svojich majestátnych kaňonov a vodopádov aj rôzne druhy počasia, ktoré môžu ovplyvniť váš zážitok z tohto miesta.

Island je známy svojimi extrémnymi podnebnými podmienkami, pričom jeho počasie je nevyspytateľné a môže sa meniť veľmi rýchlo. Jökulsárgljúfur National Park je súčasťou oblasti, kde sa stretávajú dve poveternostné zóny - arktická poveternostná zóna a subarktická poveternostná zóna. Vďaka tejto geografickej polohe je počasie na Islande považované za veľmi nepredvídateľné a často je možné zažiť viacero ročných období za jediný deň.

V lete sa v Jökulsárgljúfur National Park môže teplota pohybovať okolo 10 až 15°C, ale môže byť aj vyššia v prípade teplých vetrov. Prakticky nezapadá slnko a túra v tejto dobe vám ponúkne najviac svetla a najdlhšie dni. Ak chcete navštíviť národný park v lete, mali by ste si vziať oblečenie do vrstiev, pretože teploty sa môžu v priebehu dňa zmeniť.

V zimnom období sa teploty v tomto regióne pohybujú okolo -10 až 0°C a označuje sa ako obdobie s najväčšou snehovou pokrývkou. Toto obdobie vytvára úplne inú atmosféru a výzor parku. Môžete vidieť zamrznuté vodopády a obrovské ľadové útvary, čo robí tento národný park ešte krajším. V zime je však dôležité byť oblečený v teplých a vodotesných vrstvách, pretože mrazy môžu byť extrémne.

V jeseň a na jar môžete zažiť veľké množstvo dažďa a vetra. Práve v týchto obdobiach je často počasie najnepredvídateľnejšie. Môžete zažiť slnečné intervaly, daždivé dni a silný vietor. Ak sa chystáte navštíviť Jökulsárgljúfur National Park v týchto ročných obdobiach, odporúča sa mať so sebou nepremokavé oblečenie a vankúš, aby ste si udržali teplo a pohodlie.

Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je samozrejme nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Bez ohľadu na ročné obdobie a typ počasia, Jökulsárgljúfur National Park je stále úchvatným miestom na návštevu a ponúka jedinečný pohľad na islandskú prírodu. Nezabudnite prísť pripravení a užite si všetko, čo tento národný park má na ponúknutie.


Ubytovanie Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park je jedným z najkrajších a najnádhernějších národných parkov v Islande. Leží na severovýchode krajiny a je známy pre svoje úchvatné prírodné krásy a dramatické scenérie. Tento národný park je pravým rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ponúkajúci množstvo outdoorových aktivít a nezabudnuteľných zážitkov.

Jökulsárgljúfur National Park je domovom mnohých zaujímavých geologických útvarov. Najznámejším z nich je „Hljóðaklettar“ alebo „Echo Cliffs“, ktoré sú obrovským súborom zreteľne nahratej bazaltovej lávy, rozprestierajúcej sa na severnom brehu rieky Jökulsá á Fjöllum. Tento útvar ponúka jedinečnú príležitosť pre turistov prechádzať sa medzi bazaltem kameňov, popri korunách stromov, ktoré ho obklopujú. Napriek svojmu mohutnému výzoru, táto lokalita ponúka túrám príjemne ľahký terén a je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Ďalším zaujímavým miestom v parku je „Dettifoss“, ktorý je známy ako najväčší vodopád v Európe. Tento impozantný vodopád je výsledkom toku rieky Jökulsá á Fjöllum a padá na známy skalnatý hlbočovitý priesmyk, so silou, ktorá vytvára obrovské mračná kvapiek. Okrem toho, že je to ohromujúca scenéria, Dettifoss je tiež populárnym miestom na natáčanie filmov, zahŕňajúcich slávny sci-fi film "Prometheus", kde predstavuje planétu LV-223.

Pre tých, ktorí preferujú niečo menej fyzicky náročné, je tu táborisko Hólmavík, ktoré ponúka ubytovanie pre turistov. Táborisko sa skladá z drevených búdok, ktoré sa pohodlne prispôsobia jedinečnému severofínskemu počasiu. Každá búda je vybavená všetkými potrebnými zariadeniami vrátane vybavenia kuchyne a sprchov.

Okrem toho, táborisko Hólmavík ponúka rôzne aktivity, aby ste sa zabavili a využili svoj čas na maximum. Môžete si vychutnať rybolov na rieke Jökulsá á Fjöllum a chytiť niektoré druhy lososa, čo je veľkým lákadlom pre rybárov. Ak preferujete niečo prírodné, môžete sa vybrať na túru a preskúmať krásu parku. Môžete tiež navštíviť miestnu faunu, vrátane dedičstva Islandu – soba.

Pri ubytovaní v Jökulsárgljúfur National Park máte jedinečnú príležitosť byť súčasťou úžasného prírodného prostredia. Budete mať príležitosť objaviť fascinujúce geologické útvary, pozorovať majestátne vodopády a úžasnú faunu. Tento nacionálny park je skutočnou skrytou pokladnou Islandu a ponúka nepreberné množstvo prírodných výziev a dobrodružstiev pre každého. Takže ak hľadáte úchvatné miesto na svoju ďalšiu dovolenku, Island Jökulsárgljúfur National Park by mohol byť práve tým správnym miestom pre vás.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky