Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Jamajka Ocho Rios

Ubytovanie Jamajka Ocho Rios


Jamajka je krajina plná exotiky, prírodných krás a kultúry. Mnohí turisti túžia po dovolenke práve na tejto karaibskej perle a netreba sa čudovať. Jamajka ponúka nádherné pláže, azúrové more, horské vrchy a prirodzené minerálne pramene. Západnejšia časť ostrova, miesto zvané Ocho Rios, je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest.

Ak hľadáte ubytovanie na Jamajke, zvoliť by ste mali najmä Ocho Rios - miesto, kde sa nachádza mnoho hotelov. Populárne sú napríklad The Jewel Dunn's River Resort & Spa, Royal Plantation Island, Sandals Ochi Beach Resort a iné. Ubytovanie v týchto hoteloch je viac ako príjemné. Okrem toho, že sú priamo na pláži, často ponúkajú aj rôzne aktivity a služby. Pokojné prostredie, dobre vybavené izby a kvalitná strava sú ich neprehliadnuteľnými výhodami.

Okrem hotelov existuje aj množstvo možností vybaviť si ubytovanie v hoteloch menších rozmerov alebo v pronajatých apartmánoch a domoch. Hostia môžu využívať kuchynku, posedenie v záhrade, bazén či terasu. Aj tieto ponúkajú dostatok komfortu a sú pre turistov, ktorí hľadajú viac súkromia, ideálnym riešením.

Ocho Rios nie je len miestom pre ubytovanie, ale aj pre rôzne zážitky a atrakcie. Najznámejšou z nich je určite Dunnov vodopád. Tento impozantný prírodný úkaz ponúka niekoľko stupňov kaskády vody, ladiace do azúrových odtieňov. Okolitu krajinu si užijete počas pikniku alebo pri prechádzke. Kto sa chce oboznámiť s tradíciami Jamajky, môže vyraziť do zábavného centra Mystic Mountain, kde je možné nahliadnuť do miestnej kultúry, zájsť do reštaurácie a pozrieť si umenie. V neďalekom plavebnom centre je možné si vybrať z množstva vodných športov, ako napríklad potápanie, jazdu na windsurfe, kajakovať a podobne.

Ocho Rios ponúka pre turistov množstvo možností, ako si užiť krásy Jamajky. Vyberte si ubytovanie, ktoré vám bude najlepšie vyhovovať a zažite neopakovateľnú dovolenku, plnú zážitkov a relaxu.


Dovolenka Jamajka Ocho Rios


Dovolenka na Jamajke v Ocho Rios
Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Jamajke, mesto Ocho Rios by malo byť na vrchole vášho zoznamu destinácií. Nachádza sa na severnom pobreží ostrova a ponúka mnoho atrakcií a aktivít, ktoré budú uspokojovať všetky vaše potreby a priaťlia na dovolenke.

Ocho Rios je najväčšie prístaviskové mesto na Jamajke a je obľúbeným miestom medzi turistami vďaka svojim krásnym plážam, úchvatným vodopádom a bohatým kultúrnym dedičstvom. Okrem toho existuje široká ponuka výletov a aktivít, ktoré vás zabavia počas celého pobytu.

Jednou z najznámejších atrakcií v Ocho Rios je Dunnova rieka. Je to jedinečný prírodný úkaz, ktorý ponúka úžasnú skúsenosť plávania a prechádzky riekou prostredníctvom tunelov a vodopádov. Môžete si tiež zaobstarať fotografie s delfínmi v nedalekom Dolphin Cove alebo ochutnať tradičné jamajské jedlá v reštauráciách a stánkoch na trhu.

Ak ste na dovolenke so svojou rodinou, navštívte Mystic Mountain, zábavný park nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Ocho Rios. Ponúka lanovku ponad džungľu a bobovú dráhu, na ktorej si užijete rýchlu jazdu zo svahu.

Pre milovníkov prírody je zaujímavou voľbou návšteva Botanických záhrad Shaw Park. Tieto záhrady sú jasným príkladom krásy jamajskej prírody, v ktorých nájdete rôzne druhy rastlín a kvetov. Môžete si tiež vybrať rôzne túry do blízkeho džungľového prostredia a obdivovať krásne výhľady na ostrov.

Pláže v Ocho Rios sú považované za najlepšie na Jamajke. Jednou z najoblúbenejších je priekopnícka pláž James Bond Beach, ktorá je obľúbená medzi turistami aj miestnym obyvateľstvom. Táto pláž je tiež obľúbená vďaka filmu James Bond "Dr. No", ktorý sa tu natáčal.

Po aktívnom dni plnom výletov a zážitkov si môžete odpočinúť v niektorom z luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú v Ocho Rios. Tieto rezorty ponúkajú všetky potrebné služby a vybavenie, ktoré si môžete predstaviť, takže sa naozaj ničoho nemusíte obávať a nechať sa unášať okúzľujúcou atmosférou ostrova.

Ak sa teda rozhodnete pre dovolenku na Jamajke, Ocho Rios je miestom, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Ponúka toľko prírodných a kultúrnych pokladov, že sa nebudete chcieť vrátiť domov. Preto nečakajte a začnite plánovať svoju dovolenku dnes!


Počasie Jamajka Ocho Rios


Jamajka je ostrov nachádzajúci sa v Karibiku a predstavuje krásnu turistickú destináciu. Ocho Rios, ktoré sa nachádza na severe Jamajky, je jednou z najpopulárnejších destinácií na ostrove a ponúka nádherné pláže, vodopády a iné atrakcie.

Počasie v Ocho Rios je obvykle celoročne teplé a vlhké, so strednou teplotou okolo 27 stupňov Celzia. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy teplota môže dosiahnuť až 32 stupňov. Najchladnejšou mesiacou je január, keď teplota môže klesnúť až na 23 stupňov. V období od júna do novembra môže na Jamajke prichádzať hurikánové počasie, ktoré môže byť veľmi nebezpečné.

V Ocho Rios je veľa turistických atrakcií, ktoré sú prístupné počas celého roka. Patrí medzi ne Dunnova rieka Falls, ktorá je známa svojimi krásnymi vodopádmi a turistickými člnmi, ktoré jazdia po rieke. Okolie Dunnovy rieky Falls je tiež krásne a návštevníci si tam môžu užiť výhľad na okolité hory a zeleň.

Ďalšou populárnou turistickou atrakciou je Bob Marleyho muzeum, ktoré pripomína jednu z najväčších ikon Jamajky a reggaemusicu. Muzeum sa nachádza v dedinke Nine Mile, kde sa narodil a prežil svoj život Bob Marley.

Ocho Rios má tiež množstvo pláží, ktoré ponúkajú návštevníkom relax a oddych. Najpopulárnejšie pláže sú Turtle Beach, Salem Beach a James Bond Beach, ktorá sa stala slávnou vďaka snímkovi Jamesa Bonda - Dr. No.

Všeobecne platí, že Ocho Rios ponúka návštevníkom krásne počasie a množstvo turistických atrakcií počas celého roka. Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, krásnych pláží a zaujímavostí, určite by ste nemali vynechať Ocho Rios.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Ocho Rios


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Ocho Rios?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú Montego Bay International Airport (MBJ) a Kingston Norman Manley International Airport (KIN).

Otázka: Ako sa dostať z letiska do Ocho Rios?
Odpoveď: Existuje viacero spôsobov ako sa dostať z letiska do Ocho Rios, ako napríklad taxík, prenájom automobilu, alebo organizovaný transfér.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Ocho Rios?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Ocho Rios sú Turtle Beach, Mahogany Beach a James Bond Beach.

Otázka: Ako je najlepšie prezretieť Ocho Rios?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako prezrieť Ocho Rios sú organizované túry, prenájom automobilu alebo taxík.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Ocho Rios?
Odpoveď: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Ocho Rios sú Dunn's River Falls, Mystic Mountain a Dolphin Cove.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Ocho Rios?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na nákupy v Ocho Rios sú Taj Mahal Shopping Center, Island Village a Craft Market.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Ocho Rios?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na stravovanie v Ocho Rios sú Evita's Italian Restaurant, Miss T's Kitchen a Passage to India.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Ocho Rios?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Ocho Rios je v období od decembra do apríla, keď sú tu najpríjemnejšie počasie a najmenej zrážok.


Letenka Jamajka Ocho Rios


Jamajka je karibský ostrov, ktorý je obľúbeným turistickým cieľom pre svoje krásne pláže, teplé more a exotickú atmosféru. Medzi najpopulárnejšie letoviská na Jamajke patrí Ocho Rios, známe aj ako "Jamaican Riviera".

Ak sa rozhodnete navštíviť Ocho Rios, pravdepodobne budete musieť kúpiť letenku do Maleháho Bayu, prijímacieho letiska pre toto letovisko. Letenky do Jamajky si môžete rezervovať online alebo cez cestovnú kanceláriu. Mnohé medzinárodné letecké spoločnosti ponúkajú priame lety do Kingstonu, hlavného mesta Jamajky, odkiaľ si môžete zobrať transfer alebo presun na miesto určenia.

Po prílete do Malehého Bayu budete ihneď nadšení krásou tejto oblasti. Pláže s jemným pieskom, tyrkysová voda a palmové stromy vytvárajú indianapolskú atmosféru a budú vás uvrhnú do dokonalej dovolenkové nálady. Z pláže si môžete vychutnať úžasné výhľady na karibské more alebo sa vydať na vodné aktivity, ako napríklad potápanie alebo surfovanie.

Ocho Rios je známe aj svojimi vodopádmi Dunn's River, ktoré sú jednými z najkrajších na ostrove. Tieto vodopády sú obľúbenou turistickou atrakciou, kde si môžete vychutnať vodnú sprchu alebo sa pokúsiť stúpať nahor po strmých schodoch. Okolitá príroda je tiež úchvatná a ponúka možnosti na prechádzky po dobre upravených chodníkoch.

Okrem pláží a vodopádov si v Ocho Rios môžete užiť aj kultúrne zážitky. Môžete si napríklad pozrieť Bob Marley Experience, múzeum venované legende jamajskej hudby, alebo navštíviť niektoré z miestnych trhov, kde si môžete zakúpiť tradičné suveníry, ako sú ručne vyšívané oblečenie a drevené rukotvoriny.

Ocho Rios je aj ideálnym miestom pre milovníkov adrenalínu. Môžete sa vydať na ziplining cez korunu stromov v džungli, absolvovať jazdu na diktových koňoch v horách alebo si vychutnať džipovú safari do jamajského vidieka.

Po návrate do hotela si môžete vychutnať aj jamajskú kuchyňu, ktorá je plná chuti a exotiky. Mäsové jedlá sú na Jamajke obľúbené, ako napríklad jedlo "jerk", ktoré je údené a pikantné. Nesmiete si nechať ujsť ani miestnu rumovú degustáciu, pretože rum je významnou súčasťou jamajskej kultúry.

Ocho Rios je skrátka raj na zemi s množstvom atrakcií a aktivít pre každého. Letenka na Jamajku do Ocho Rios vám umožní objavovať krásy tohto karibského ostrova a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú slnka, mora a zábavy.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky