Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa nachádza v Strednom východe. Tento kúsok zeme je plný nezabudnuteľných zážitkov pre turistov, ktorí túžia objavovať nové miesta a zážitky. Jedným z najatraktívnejších miest Jordánska je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve je národný park, ktorý sa nachádza v južnej časti Jordánska. Je to jedno z najväčších a najkomplexejších chránených území v krajine, ktoré zahrnuje rozmanitú faunu, flóru a geologický výskum. Domorodí ľudia z oblasti Dana zahrnutí do tohto projektu pri čom pomáhajú so zabezpečením ochrany a udržiavania tejto oblasti.

Dana Biosphere Reserve sa nachádza na vysočine, kde sa stretávajú tri rôzne biomové zóny - step, les a poušť. Toto miesto ponúka návštevníkom jedinečné prírodné scenérie, kde sa môžete dostať do stredu nádherného kanónu s výhľadom na piesočné duny a zároveň sa môžete porozprávať s miestnymi obyvateľmi a zistiť, ako prežívajú každodenný život v tejto oblasti.

Čo sa týka fauny, Dana Biosphere Reserve má na svojom území množstvo vzácnych druhov zvierat, ako sú gazely, diviaky, vlci a hadice. Zaujímavosťou je aj fakt, že existuje niekoľko druhov vtákov, ktoré hniezdia v tejto oblasti. Okrem toho Dana Biosphere Reserve ponúka množstvo posvätných miest a historických pamiatok, ktoré poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad na históriu a kultúru Arabov.

Vycestovať do Dana Biosphere Reserve je jednoduché. Najlepším spôsobom ako sa dostať tam je letecky, cez letisko v Ammáne. Odtiaľ sa môžete dostať na miesto do cca 3 hodín. Výlet k Dana Biosphere Reserve by mal byť zaradený do plánu každého cestovateľa, ktorý navštívi Jordánsko. Je to miesto, ktoré vám na celý život zostane v pamäti, tak príďte a prežite úžasný pobyt na tomto kúsku zeme!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1. Čo je Dana Biosphere Reserve?

Dana Biosphere Reserve je chránená oblasť v Jordánsku, ktorá slúži na ochranu prírody, biodiverzity a kultúrneho dedičstva v regióne Dana. Patrí medzi najväčšie chránené oblasti v krajine.

2. Aký je cieľ Dana Biosphere Reserve?

Cieľom Dana Biosphere Reserve je ochrana a udržateľné využívanie prírodných zdrojov, ochrana ohrozených druhov rastlín a zvierat, udržanie tradičných spôsobov života miestnych obyvateľov a podpora ekoturizmu v regióne.

3. Aké aktivity sa dajú v Dana Biosphere Reserve podnikať?

V Dana Biosphere Reserve sa dá podnikať mnoho aktivít, vrátane turistiky, turistiky, jazdenia na koni, agroturistiky, pozorovania vtákov, turistiky alebo výletov do rozličných údolí, kaňonov a vyhliadok.

4. Aký je poplatok za vstup do Dana Biosphere Reserve?

Poplatok za vstup do Dana Biosphere Reserve sa mení v závislosti od typu návštevy a trvania pobytu. Odporúča sa skontrolovať oficiálnu webovú stránku rezervy pre aktuálne informácie o poplatkoch.

5. Aké ubytovacie možnosti sú v Dana Biosphere Reserve?

V Dana Biosphere Reserve je možné nájsť rôzne ubytovacie možnosti, od luxusných hotelov po jednoduché kempy. Sú tiež dostupné tradičné ubytovacie zariadenia miestnych obyvateľov.

6. Z akých miest je najlepšie prístup do Dana Biosphere Reserve?

Najlepší prístup do Dana Biosphere Reserve je zo Sudánu na juhu a z Ammánu na severe. Obe tieto miesta sú dostupné letecky alebo po ceste.

7. Existuje v Dana Biosphere Reserve možnosť zdolať turistické traily?

Áno, v Dana Biosphere Reserve je mnoho turistických trás pre návštevníkov. Tieto traily sa líšia svojou dĺžkou a obtiažnosťou, takže každý nájde niečo vhodné pre seba.

8. Aké rastliny a zvieratá možno v Dana Biosphere Reserve zazrieť?

V Dana Biosphere Reserve sa nachádza bohatá flóra a fauna. Medzi zaujímavé druhy patria ibex, vlk arabský, kozorožec arabský, leopard arabský, ibis skalný a rôzne druhy endemických rastlín.

9. Môžem pozorovať vtáky v Dana Biosphere Reserve?

Áno, Dana Biosphere Reserve je obľúbeným miestom pre pozorovanie vtákov. Očakávať môžete vidieť rôzne druhy dravcov, vtákov hitchcockých a iných vzácnych vtákov.

10. Aké sú pravidlá a obmedzenia pre návštevníkov Dana Biosphere Reserve?

Návštevníci Dana Biosphere Reserve musia dodržiavať pravidlá ochrany prírody, vrátane neberania žiadnych prírodných zdrojov, nedotýkania divých zvierat a dodržiavania pravidiel pre turistiku a kempovanie.


Dovolenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí Dana Biosphere Reserve, záhadná oáza v srdci púštneho prostredia.

Dana Biosphere Reserve je jedným z najväčších prírodných rezervácií v Jordánsku. Nachádza sa na juhu krajiny, v púšti Wadi Araba. Toto územie je domovom rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa dokázali prispôsobiť extrémnym podmienkam života v púšti.

Rezervácia ponúka návštevníkom možnosť spoznať unikátnu prírodu Jordánska na vlastnej koži. Tu sa stretnete so vzácnymi druhmi zvierat, ako sú dravé orly, gazely a stepný sikah. Okrem nich sa tu vyskytujú aj iné chránené druhy, ako napríklad orliak kráľovský, púštny zajac a hyena púštna.

Prechádzka rezerváciou je nielen príležitosťou vidieť tieto vzácne živočíchy, ale aj pre objavovanie rozmanitých ekosystémov. Môžete sa vydať na túru do rozľahlej kanyonu Wadi Dana, kde budete obdivovať panorámu okolitej krajiny a pochopiť zložitosť ekologických procesov. Pre ľudí, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je rezervácia tiež domovom pre množstvo trekingových a horských trás.

Ak si chcete dopriať dávku adrenalínu, môžete si vybrať z rôznych možností, ako napríklad jazdu na koni, jazdu na bicykli alebo safari na voľnej nohe. Tí, ktorí si chcú oddýchnuť a relaxovať, si môžu vychutnať chvíle ticho a pokoj, ktoré ponúka táto odľahlá rezervácia.

Okrem nádherných prírodných scenérií, Dana Biosphere Reserve sa tiež nachádza v blízkosti historických miest. V blízkosti sa nachádza napríklad ruiny Qasr al-Hallabat, ktoré sú známe svojou bohatou históriou a nádhernou architektúrou. Návšteva týchto miest môže poskytnúť dodatočný kontext a porozumenie kultúre Jordánska.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko, nemôžete si nechať ujsť možnosť objaviť krásu Dana Biosphere Reserve. Táto rezervácia ponúka jedinečný pohľad na krásu prírody, spolu s históriou a kultúrou tejto regiónu. Nech už ste dobrodruh, milovník prírody alebo kultúrny nadšenec, Dana Biosphere Reserve vás určite nenechá chladnými.


Ubytovanie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinujúcou krajinou bohatou na kultúrnu dedičinu a nádherné prírodné scenérie. Medzi najobľúbenejšie atrakcie pre turistov patrí Dana Biosphere Reserve, ktorá je jedným z najväčších chránených území v Jordánsku. Toto nádherne zachované prírodné prostredie ponúka jedinečné možnosti na ubytovanie pre tých, ktorí si prajú stráviť niekoľko dní v kontakte s prírodou.

Dana Biosphere Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska a s rozlohou viac ako 300 kilometrov štvorcových sa rozprestiera od rozsiahleho jordánskeho jordánu Wadi Araba po púšť Wadi Dana. Toto územie je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat vrátane vzácnych endemitov, čo z neho robí ideálne miesto pre ekoturizmus a dobrodružné túry.

Pre tých, ktorí si prajú stráviť viac času v danej lokalite, je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Jednou z nich je Dana Guesthouse, ktorá je jediným mestským hotelom v rezervácii. Tento útulný penzión ponúka pohodlné izby s originálnym arabským dizajnom a výhľadom na okolitú prírodu. Hostia majú možnosť ochutnať tradičné jordánske jedlá pripravené z čerstvých a miestnych surovín. V Dana Guesthouse je tiež prístupná kaviareň a terasa, kde si môžete vychutnať šálku kávy alebo ovocný džús, zatiaľ čo sledujete spektakulárny západ slnka.

Pre tých, ktorí túžia po autentickom zážitku v divočine, je možnosť ubytovania v oblasti Dana Feynan Ecolodge. Tento ekologicky udržateľný hotel je stvorený z miestnych materiálov a ponúka širokú škálu aktivít pre hostí. Súčasťou pobytu je vedená turistika, cykloturistika a jazda na konskom, čo umožní turistom preskúmať okolitý prírodný svet. V ecolodge sa hostia môžu tešiť na tradičné jordánske jedlo pripravené z miestnych produktov a útulné izby s pohodlnými posteľami a súkromnou kúpeľňou.

Okrem toho, Dana Biosphere Reserve ponúka niekoľko možností pre tých, ktorí si prajú niečo viac prispôsobené. Mesto Dana, ktoré je jediným mestom v rezervácii, je domovom niekoľkých pensionátov a malých hotelov, ktoré poskytujú ubytovanie s miestnym charakterom. Tieto hotely sa vyznačujú jednoduchým dizajnom, no neponúkajú žiadne kompromisy v pohodlí a kvalite služieb. Okrem toho, mnohé z nich majú tiež reštaurácie, kde sa môžete pokochať kulinárskymi špecialitami Jordánska.

Návšteva Dana Biosphere Reserve v Jordánsku ponúka nezabudnuteľný zážitok v srdci prírody a kultúry. Nech už sa rozhodnete zostať v Dana Guesthouse, Dana Feynan Ecolodge alebo v inom mieste v rezervácii, budete mať príležitosť spoznať miestnu kultúru a užiť si krásy tohto jedinečného kúsku Jordánska.


Počasie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, krajina bohatá na históriu a kultúru, je domovom mnohých nádherných miest, vrátane Dana Biosphere Reserve. Táto rezervácia sa nachádza v pohorí Dana, v blízkosti pobrežia Rudého mora. Je to jedno z najkrajších a najviac biodiverzitných miest na svete.

Jordánsko má stredozemné podnebie, s horúcimi suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Pre Dana Biosphere Reserve je to výhodou, pretože ju chráni pred extrémnymi teplotami. V lete teploty môžu stúpať až na 40 °C, zatiaľ čo v zime sa pohybujú okolo 20 °C. Zima je tiež zasiahnutá občasným daždom, ktorý napomáha rastu vegetácie v tomto extrémnom prostredí.

Čo sa týka zrážok, Dana Biosphere Reserve zaznamenáva priemerný ročný úhrn asi 100 mm. Toto číslo môže znieť pomerne nízko, ale treba zvážiť suché podnebie a to, že táto rezervácia je jednou z najsuchších oblastí v rámci celého Jordánska. Napriek tomu je však táto oblasť dobre prispôsobená suchým podmienkam.

Rastlinstvo v Dana Biosphere Reserve je pestré a adaptované na extrémne podnebie. Rezervácia je známa svojimi skalnými stenami, ktoré sú pokryté pestrou paletou rastlín a kvetov. Tieto rastliny sú odolné voči nedostatku vody a dokážu prežiť v ťažkých podmienkach. Miestne druhy endemických rastlín, ako napríklad dátumovník Dana, sú bránené pred ohrozením.

Okrem rastlinstva je Dana Biosphere Reserve domovom aj mnohých zvieratných druhov. V rezervácii žijú vzácne druhy ako ibexi, gazely, vlky a aj vzácne vtáky. Rezervácia je taktiež dôležitým migračným koridorom pre vtáčie druhy, ktoré putujú medzi Európou a Afrikou.

Dana Biosphere Reserve je miestom nesmiernych prírodných krás, ktoré oplývajú vzácnymi rastlinami a zvieratami. Je to útočisko pre mnohé ohrozené druhy a miesto, kde môžu návštevníci zažiť úžasnú prírodu na vlastnú päsť. Keďže rezervácia leží vo vyšších nadmorských výškach, ponúka aj únik od horúčavy do chladnejšieho a príjemného prostredia.

Ak hľadáte dobrodružstvo v harmonickom spojení s prírodou, Dana Biosphere Reserve v Jordánsku je to správne miesto pre vás. Navštívte túto rezerváciu a objavte jej jedinečné podnebie a biodiverzitu.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky