Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kambodža Ta Prohm

Počasie Kambodža Ta Prohm


Kambodža, krajina s bohatou kultúrou a históriou, je domovom mnohých fascinujúcich pamiatok, medzi ktorými vyniká chrám Ta Prohm. Tento starobylý chrám ostáva jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kambodži a okrem svojho historického významu je známy aj svojim unikátnym prostredím, ktoré sa často mení v závislosti od počasia.

Ta Prohm sa nachádza v oblasti Angkor Thom a bol postavený v 12. storočí ako kláštor a univerzita. Bol zasvätený bohyňou Matkou a stal sa dôležitým miestom vzdelávania budhistických mníchov. Dnes je to jedna z najnavštevovanejších pamiatok v Angkor Wat.

Jednou z charakteristík chrámu Ta Prohm je jeho kombinácia s prírodou. Hlboké korene stromov a masívne kmeňové konštrukcie prenikajú chrámovými múrmi a tvoria jedinečný obraz. Táto kombinácia prírody a histórie ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok.

Počasie v Kambodži, vrátane oblasti Ta Prohm, je ovplyvnené monzúnovým podnebím. Kambodža má dve hlavné obdobia - suchú sezónu (od novembra do apríla) a dažďovú sezónu (od mája do októbra).

Počas suchého obdobia sa návštevníci môžu tešiť na jasné nebo a teploty dosahujúce okolo 30 °C. Toto obdobie je najvyhľadávanejším časom návštevy Ta Prohm, pretože slnečné svetlo vytvára krásne hry s tiene a zvýrazňuje jemné detaily chrámu. Je vhodné si so sebou vziať slnečné okuliare, klobúk a opustiť chrám v čase najväčšieho slnka, aby ste si užili toto miesto v plnej kráse.

Na druhej strane, dažďová sezóna prináša hojné zrážky, predovšetkým v mesiacoch júl a august. To môže vytvoriť zaujímavú a tajomnú atmosféru v okolí chrámu. Hoci môže byť pomerne mokro a blato počas tohto obdobia, mnohí ľudia vítajú príležitosť vidieť Ta Prohm v týchto podmienkach, pretože stromy a tráva kvitnú a dodávajú chrámu ešte viac atmosféru záhadnosti.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Ta Prohm, dôležité je si návštevníci uvedomiť, že tropy môžu byť pomerne vlhké a teplo, takže je dôležité mať s sebou dostatok tekutín a vhodnú odev.

Chrám Ta Prohm je fascinujúcou pamiatkou, ktorá kombinuje históriu a prírodu v jedinečnom spôsobe. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete ho navštíviť počas suchého obdobia alebo dažďovej sezóny, túto úžasnú pamiatku určite oceníte.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Ta Prohm


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Kambodže - chrámu Ta Prohm:

1. Aké je miesto chrámu Ta Prohm v Kambodži?

Chrám Ta Prohm sa nachádza v archeologickom parku Angkor v Kambodži. Je to jeden z najznámejších a najpopulárnejších chrámov v tejto oblasti.

2. Aký je vek a história chrámu Ta Prohm?

Chrámový komplex Ta Prohm bol postavený v 12. storočí za vlády kráľa Jayavarmana VII. Pôvodne slúžil ako buddhistický kláštor a vzdelávacie centrum.

3. Prečo je chrám Ta Prohm známy?

Chrám Ta Prohm je známy svojou jedinečnou architektúrou a atmosférou. Jeho veľké kamenné bloky sú polapené mohutnými koreňmi stromov, čo vytvára impozantný a romantický vzhľad.

4. Ako sa tam môžem dostať?

Najlepší spôsob, ako sa dostať k chrámu Ta Prohm, je zájsť do archeologického parku Angkor. Môžete si prenajať miestneho vodiča motorky, automobilu alebo sa zúčastniť organizovanej prehliadky.

5. Koľko stojí vstup do chrámu Ta Prohm?

Vstupný poplatok do archeologického parku Angkor je 37 dolárov za jednodennú vstupenku. Táto vstupenka vám umožní navštíviť viacero chrámov vrátane Ta Prohm.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu chrámu Ta Prohm?

Najlepšia doba na návštevu chrámu Ta Prohm je počas chladnejších mesiacov od novembra do februára. V tomto období je počasie menej horúce a dá sa lepšie preskúmať chrám.

7. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať chrám Ta Prohm?

Najlepší spôsob, ako preskúmať chrám Ta Prohm, je prechádzať sa po chodníkoch a obdivovať jeho architektúru a prírodné rastliny. Neberte však do chrámu žiadne kamene alebo artefakty, je to zakázané.

8. Existuje nejaké obmedzenie fotografovania v chráme Ta Prohm?

V chráme Ta Prohm je povolené fotografovať, avšak smerovacie tabule odporúčajú, aby ste neblikali blikačom fotoaparátu na buddhov alebo mníchov, ktorí sa tam môžu nachádzať.

Tieto otázky a odpovede ponúkajú základné informácie o chráme Ta Prohm v Kambodži.


Dovolenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je krásna krajina, ktorá ponúka bohatú históriu, kultúru a úžasnú prírodu. Medzi najslnávnejšie miesta patrí aj chrám Ta Prohm, ktorý sa stal jedným z hlavných turistických cieľov v Kambodži a tiež sa stal populárnym miestom pre mnohých filmov a seriálov.

Chrám Ta Prohm bol postavený v 12. storočí ako hrobka pre matku kráľa Jayavarmana VII. Tento chrám je jedinečný v tom, že bol ponechaný divokej prírode, nakoľko sa nachádza v kesone a prepletený koreňmi stromov, ktoré mu dodávajú autentickosť a zároveň ho chránia pred ničením.

Dnes sa chrám nachádza v oblasti Angkor, ktorý bol v roku 1992 zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Chrám Ta Prohm je jedinečný v tom, že má postavenie rovnako ako v staroveku, pretože nebol obnovený ani konzervovaný. V skutočnosti, keď navštívite tento chrám, budete mať pocit, akoby ste sa vracali v čase a stojíte v ruinách starobylého miesta od minulého storočia.

Jedným z najlepších spôsobov ako navštíviť chrám Ta Prohm je so skúseným miestnym sprievodcom, ktorý vám odhalí príbeh a históriu tohto nádherného miesta. Vaša cesta začne od veľkého parkoviska, odkiaľ sa musíte vypotiť pešo alebo na bicykli, aby ste sa dostali k hlavnej bráne chrámu.

Vstup na územie chrámu musíte zaplatiť, ale vzhľadom na vynikajúce zachovanie tohto miesta, je to malý obnos v porovnaní s krásou, ktorú uvidíte. Po prechádzke cez bránu sa dostanete do nádhernej prírody, ktorá obklopuje chrám. Odsudzujúce kmene stromov vám ukážu, ako sa príroda vplýva dohistorických miest. Niektoré casti stromov siahajú až do budov chrámu a dokonca ich doslova porúšili na kúsky.

Po prechádzke lesom sa dostanete k samotnému chrámu, ktorý sa skladá z troch hlavných poschodí. Keďže bol chrám ponechaný bez väčších rekonštrukcií, nečakajte veľmi udržiavanú budovu, ale to dodáva chrámu ešte viac charakteru.

Počas návštevy chrámu Ta Prohm si užite každú chvíľu a nechajte sa unášať neskutočnou atmosférou miesta. Toto miesto určite nezabudnete a uistime sa, že si toto miesto zamilujete do posledného detailu.

Kambodža a chrám Ta Prohm ponúkajú jedinečnú atmosféru a krásu miesta, ktoré si určite zamilujete. Tak načo ešte čakať? Navštívte krásnu krajinu Kambodžu a zažite nádherné chvíle medzi starými koreňmi stromov v Ta Prohm.


Letenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí okúzľujúci chrám Ta Prohm, ktorý je známy svojimi nádychmi a stromami, ktoré z neho prerástajú. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny chrám, letenka do Kambodže je prvým krokom na vašej ceste.

Letecké spojenie s Kambodžou je dobre rozvinuté a ponúka množstvo možností cestovania. Prvou základnou voľbou je let do hlavného mesta Phnom Penh, ktoré je strategicky umiestnené a slúži ako vstupná brána do krajiny. Z Phnom Penh je možné ľahko dopraviť sa do Ta Prohm a iných populárnych atrakcií.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Kambodže. Medzinárodné letisko Phnom Penh je spojené so mnohými svetovými destináciami, čo znamená, že máte možnosť vybrať si medzi rôznymi leteckými prepravcami a cestovnými plánmi. Medzi hlavné letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú lety do Kambodže, patria Cambodia Angkor Air, Thai Airways, Vietnam Airlines a China Southern Airlines.

Po príchode do Phnom Penh sa vám naskytne veľa cestovných možností. Budete mať možnosť presunúť sa do Ta Prohm autobusom alebo taxíkom. Je však dôležité si uvedomiť, že cesty môžu byť rušné a miestne dopravné prostriedky nie vždy prevádzkujú podľa presného harmonogramu. Preto by bolo najlepšie, ak si pred cestou zabezpečíte dobrú dopravnú možnosť.

Ako sa približujete k Ta Prohm, už od diaľky budete schopní vidieť jeho zelené stromy, ktoré prerastajú cez jeho kamenné múry. Tento chrám je považovaný za jednu z najobľúbenejších atrakcií v Kambodži a často sa na ňom natáčali aj filmové scény. Jeho unikátna kombinácia stromov a kamenných zvyškov vytvára neopakovateľnú atmosféru.

Pri prechádzke cez chrám Ta Prohm začnete cítiť duch minulých storočí. Jeho ruiny vám poskytnú nádherný pohľad na to, ako sa príroda postupne osídlila a prerástla tento historický komplex. Stromy, ktoré sa zdajú byť zjavom z inej doby, dotvárajú pôsobivú scenériu a poskytujú návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak sa chcete vydať na dobrodružnú a nezabudnuteľnú cestu, letenka do Kambodže a návšteva chrámu Ta Prohm je ideálna voľba. Odhaľte históriu a krásu tohto fascinujúceho miesta a prežite skutočnú kultúru tejto exotické krajiny. Pustite sa na objavovanie Kambodže a ponorte sa do kúzla krajiny s prekrásnymi chrámami a úžasnou prírodou.


Ubytovanie Kambodža Ta Prohm


Kambodža je známa svojimi úžasnými a historickými chrámami, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Jedným z najobľúbenejších chrámov medzi turistami je Ta Prohm.

Ta Prohm je bývalý buddhistický kláštor, ktorý bol postavený v 12. storočí kráľom Jayavarmanom VII. Nachádza sa v provincii Siem Reap, v blízkosti slávneho chrámu Angkor Wat. Ta Prohm sa stala slávnou hlavne vďaka filmu Tomb Raider, ktorý bol tam natáčaný a podporil jej popularitu medzi návštevníkmi.

Jednou z unikátnych vlastností Ta Prohm je, že bola ponechaná takmer nedotknutá od svojho obnovenia. Chrám je stále obklopený bujnou džungľou, s kmeňmi stromov, ktoré prenikajú cez steny a strechy budov. Tento neobvyklý vzhľad poskytuje návštevníkom autentický pocit objavovania zabudnutého chrámu.

Pri návšteve Ta Prohm sa turisti môžu tešiť na prechádzky medzi starobylými kamennými ruínami, kde môžu objavovať tajomné kúty chrámu. Interiéry sú zdobené sochami bohov, reliéfmi a nápismi, ktoré poskytujú vzácne historické informácie o živote v tomto období.

Okrem samotného chrámu sa návštevníci môžu tiež pokochať krásnymi okolitými krajinnými objektmi. Zelené stromy a liány poskytujú príjemný chládok a zároveň vytvárajú pôsobivé scenérie na fotografovanie. Úlohou lokálnych orgánov je udržiavať chrám tak, aby bol bezpečný na prechádzanie, zatiaľ čo zachováva jeho autentickú atmosféru.

Pre tých, ktorí sa chcú nechať pohlcovať atmosférou chrámu, je možné si vybrať z rôznych ubytovacích možností v blízkosti Ta Prohm. V okolí chrámu sa nachádzajú nielen luxusné hotely, ale aj menšie penzióny a hostely, ktoré zabezpečujú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení majú aj krásne záhrady s výhľadom na chrámy, čo pridáva k nezabudnuteľnému zážitku.

Na záver, návšteva Ta Prohm v Kambodže je niečo, čo by si každý turista mal vychutnať. Je to miesto bohaté na históriu, ktoré neprekáža vývoju prírody. Ubytovanie v blízkosti poskytne príležitosť prežiť túto jedinečnú atmosféru vo svojej plnej kráse. Takže, ak plánujete svoju návštevu Kambodže, nezabudnite zaradiť Ta Prohm na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky