Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Keňa Samburu National Reserve

Ubytovanie Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve (Národný park Samburu) je druhou najnavštevovanejšou destináciou v Keňa, ktorá sa nachádza len niekoľko hodín od Nairobi. Toto zaujímavé miesto ponúka turistom možnosť zažiť nezabudnuteľné momenty počas safari a obdivovať množstvo exotických zvierat. Ak sa chystáte do Samburu, mali by ste vedieť, že v tomto národnom parku je množstvo ubytovacích možností – od luxusných resortov až po kempy pod šírym nebom. Nižšie nájdete podrobný popis troch vybraných typov ubytovania, ktoré by vás mohli zaujať.

1. Samburu Intrepids Luxury Tented Camp
Tento tábor ponúka luxusné ubytovanie v stane, ktorý je vybavený všetkým potrebným vybavením a klimatizáciou. Okrem kvalitného ubytovania si tu môžete užiť aj širokú paletu aktivít, ktoré sú zamerané na spoznávanie zvierat a divočiny. Medzi najobľúbenejšie aktivity v tomto kempe patrí pozorovanie rôznych druhov zvierat, ktoré sa tu vyskytujú, ale aj výlety po rieke Ewaso Ngiro alebo prechádzky po miestnych dedinách.

2. Ashnil Samburu Camp
Tento tábor, ktorý bol otvorený v roku 2010, ponúka ubytovanie v luxusných stanoch, ktoré sú obklopené krásnou prírodou. V kempoch sa nachádza aj reštaurácia, bar, bazén a mnoho ďalších zariadení. Okrem toho si tu môžete užiť množstvo aktivít vrátane safari, výletov na slonoch a návštevy miestnych dediniek.

3. Samburu Game Lodge
Samburu Game Lodge je najstarším kempeom v Samburu National Reserve, no aj napriek tomu ponúka vysokú kvalitu ubytovania a množstvo zaujímavých aktivít. Tábor sa nachádza pri rieke Ewaso Ngiro, ktorá poskytuje nádherný výhľad z ubytovacieho zariadenia. Okrem safari a pozorovania zvierat si tu môžete užiť aj vodné športy alebo návštevu miestnych trhov.

V Samburu National Reserve nájdete množstvo ďalších ubytovacích zariadení, ktoré sa od seba môžu líšiť nielen svojou cenou, ale aj výbavou a kvalitou služieb. Najlepšie je preto zvoliť taký typ ubytovania, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. V každom prípade, safari v Samburu je zážitkom, ktorý si zapamätáte na celý život.


Dovolenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest pre dovolenku v Keni. Nachádza sa v severnom Keni a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, ktoré nie sú možné stretnúť v žiadnom inom národnom parku v Keni.

Jednou z najväčších atrakcií Samburu National Reserve je jeho bohatá divočina. Reserve je domovom "Veľkých piatok" afrického safari - levov, slonov, leopardov, nosorožcov a buvolov. Okrem toho tu môžete vidieť aj ďalšie zaujímavé druhy zvierat, ako sú žirafy, zebry, gazely a mnoho iných.

Divoká fauna nie je jedinou atrakciou Samburu National Reserve. Park je domovom aj pre indigénne kmeň Samburu, ktorý žije v oblasti už stáročia. Môžete ich stretnúť a dozvedieť sa o ich kultúre a tradíciách, čo je naozaj jedinečná skúsenosť.

Ak hľadáte dobrodružstvo a výzvy, Samburu National Reserve vás určite neurazí. Môžete si vychutnať safari na vozidle so sprievodcom, ktorý vám ukáže všetky zaujímavosti parku. Tí odvážnejší môžu vyskúšať aj jazdu na slonovi alebo rafting na rieke Ewaso Nyiro.

Okrem toho tu sú napríklad aj trekkingové a turistické trasy, kde môžete preskúmať nádherné scenérie a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť Samburu Reteti Elephant Sanctuary, ktorý sa zaoberá záchrannou operáciou sirotských slonov.

Ak sa vám páči príroda a zvieratá, Samburu National Reserve je pre vás ideálne miesto na dovolenku. Môžete tu zažiť jedinečné zážitky a vychutnať si krásu krajiny. Okrem toho budete mať príležitosť spoznať kultúru a tradície miestnych obyvateľov.

Keď sa rozhodnete navštíviť Samburu National Reserve, nezabudnite si prideliť dostatok času na preskúmanie tohto skvelého miesta. Je to jedno z najlepších miest pre safari v Keni a rozhodne stojí za návštevu. so sprievodcom, ktorý vám ukáže všetky zaujímavosti parku. Tí odvážnejší môžu vyskúšať aj jazdu na slonovi alebo rafting na rieke Ewaso Nyiro.

Okrem toho tu sú napríklad aj trekkingové a turistické trasy, kde môžete preskúmať nádherné scenérie a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť Samburu Reteti Elephant Sanctuary, ktorý sa zaoberá záchrannou operáciou sirotských slonov.

Ak sa vám páči príroda a zvieratá, Samburu National Reserve je pre vás ideálne miesto na dovolenku. Môžete tu zažiť jedinečné zážitky a vychutnať si krásu krajiny. Okrem toho budete mať príležitosť spoznať kultúru a tradície miestnych obyvateľov.

Keď sa rozhodnete navštíviť Samburu National Reserve, nezabudnite si prideliť dostatok času na preskúmanie tohto skvelého miesta. Je to jedno z najlepších miest pre safari v Keni a rozhodne stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Samburu National Reserve


1. Ako sa dostať do Samburu National Reserve?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Samburu National Reserve, je cestou letecky. Existujú lety z Nairobi a iných kenijských miest, ktoré pristávajú v oblastiach Isiolo a Samburu. Tiež je možné cestovať autom alebo autobusom z Nairobi.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Samburu National Reserve?
- Najlepšie čas na návštevu Samburu National Reserve sú obdobia sucha, od júna do októbra a od decembra do marca. V tomto období je väčšia pravdepodobnosť vidieť zvieratá pri vode a prechádzať krásnou krajinou.

3. Aké druhy zvierat je v Samburu National Reserve možné vidieť?
- V Samburu National Reserve je možné vidieť mnohé druhy zvierat, vrátane leva, geparda, slona, žirafy, zebry, hyenu, krokodíla, rýbára a mnoho iných.

4. Kde sa dá ubytovať v Samburu National Reserve?
- V Samburu National Reserve sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od kempov, lodžií až po luxusné hotely. Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred, aby ste sa vyhli sklamaniu.

5. Aké aktivity je možné v Samburu National Reserve vykonávať?
- V Samburu National Reserve je možné vykonávať mnoho rôznych aktivít, ako sú safari, turistika, rybačka, kajak, ako aj návšteva tradičných dedín a poľnohospodárskych sídiel v okolí parku. Existuje tiež možnosť sledovať migráciu zvierat.

6. Aké sú otváracie hodiny Samburu National Reserve?
- Samburu National Reserve je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00 hod.

7. Aké sú ceny vstupného do Samburu National Reserve?
- Ceny vstupného do Samburu National Reserve sa líšia v závislosti na trvaní pobytu, veku turistov a štáte pôvodu. Ceny sa zvyčajne pohybujú medzi 20 a 80 dolármi.

8. Aké je počasie v Samburu National Reserve?
- Samburu National Reserve sa nachádza v zóne východnej Afriky, kde je počasie veľmi teplé. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celsia. Obdobie daždivých mesiacov je od marca do mája.

9. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu Samburu National Reserve?
- Odporúča sa nosiť ľahké oblečenie, ktoré bude pokrývať vaše telo pred slnkom. Pozor si dajte na oblečenie s príliš načriftenými materiálmi, ktoré by mohli spôsobiť kazuistiky v okolí zvierat. Treba sa tiež obliekať vrstvovo, pretože teploty sa v priebehu dňa zvyčajne menia. Obuv by mala byť bezpečná a pohodlná.

10. Aké typy platobných kariet sú v Samburu National Reserve akceptované?
- Väčšina platobných kariet nie je v Samburu National Reserve akceptovaná. Odporúča sa platiť v keši.


Počasie Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je známe svojou bohatou faunou a nádhernou krajinou v Keňskom vysočí. Toto územie sa nachádza vo východnej časti krajiny, v blízkosti rieky Ewaso Nyiro, a je domovom pre rôzne druhy zvierat a vtákov.

Ak sa pozrieme na počasie v Samburu National Reserve, môžeme si všimnúť, že jeho klimatické podmienky sú typické pre suchú savanu. Počasie sa tu líši v závislosti od ročného obdobia.

Počas obdobia dažďov, ktoré trvá od apríla do júna a znovu od novembra do decembra, sa v rezerve očakáva zvýšená zrážková činnosť. Tieto obdobie je pre krajiny Afriky veľmi dôležité, pretože záplavy zabezpečujú dostatok vody pre vtáky, zvieratá a miestnych obyvateľov. Teploty počas tohto ročného obdobia sa pohybujú okolo priemerných hodnôt 20 °C (68 °F) počas dňa a 10 °C (50 °F) počas noci.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od júla do októbra a od januára do marca, je v rezerve zvyčajne veľmi málo zrážok. Tieto mesiace sú známe pre ich pálčivé slnko a extrémne vysoké teploty. Denné teploty môžu dosiahnuť až 40 °C (104 °F) a nočné teploty môžu klesnúť na približne 20 °C (68 °F).

Výkyvy teplôt a nedostatok zrážok v kombinácii s veľkou slnečnou expozíciou robia z Samburu National Reserve náročné prostredie pre rast rastlín. Napriek tomu v rezerve nájdeme niekoľko druhov stromov a kríkov, ktoré odolávajú suchým podmienkam. Patria sem také druhy ako Akácia, Balanites a Salvadora persica.

Vďaka bohatstvu divokých zvierat a pestrosti vtákov je Samburu National Reserve veľmi obľúbenú destináciou pre milovníkov prírody a safari. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci majú vždy príležitosť vidieť slony, žirafy, levy, gepardy a mnoho ďalších fascinujúcich druhov.

Ak plánujete návštevu Samburu National Reserve, je vhodné si zvoliť vhodné vrstvené oblečenie, aby ste dokázali zvládnuť vysoké teploty cez deň a chladné noci. Je tiež dôležité mať so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému, aby ste sa ochránili pred silným slnkom.

Samburu National Reserve ponúka skutočne unikátny zážitok vďaka svojmu fascinujúcemu prírodnému bohatstvu a malebným scenériám. Nech už sa rozhodnete navštíviť počas obdobia dažďov alebo sucha, rezerva vám poskytne úžasné zážitky, ktoré nezabudnete.


Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jednou z najdôležitejších a najkrajších prírodných rezervácii v Keni. Nachádza sa v severnom regióne tejto krajiny a je známa svojou unikátnou faunou a flórou. Ak plánujete navštíviť Keňu a máte chuť objaviť krásy africkej divočiny, letenka do Samburu National Reserve je pre vás tou správnou voľbou.

Keďže sa rezervácia nachádza na odľahlom mieste v severnom Keňskom podriemí, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko Jomo Kenyatta v hlavnom meste Nairobi. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety zo veľkých medzinárodných letísk do Nairobi. Následne si budete musieť zabezpečiť prepojený let z Nairobi do rezervácie. Existuje niekoľko malých leteckých spoločností, ktoré poskytujú tento vnútroštátny let.

Cestovanie do Samburu National Reserve je mimoriadne vzrušujúce. Počas letu si môžete vychutnať nádherný pohľad na krajinnú krásu a rozmanitosť Keňy. Po prílete na letisko v Samburu budete mať možnosť využiť dopravu, ktorú si vyberiete podľa vlastných preferencií. Mnoho rezortov a kempov ponúka transfery zo letiska priamo do rezervácie.

Po príchode do Samburu National Reserve budete úplne fascinovaní jej krásou a bohatstvom zvieracích druhov. Rezervácia je známa pre pestrosť svojej fauny vrátane slonov, leopardov, levov, gepardov, zebier, hyen, krokodílov a mnohých ďalších druhov. Taktiež tu nájdete množstvo vzácnych vtákov, ktoré budete môcť pozorovať a fotografovať.

Okrem pozorovania zvierat môžete v parku vychutnať aj rôzne aktivity ako jazdenie na slonoch, nočné safari, pieskové bazény a tradičné tance miestnych kmeňov. Samburu ponúka aj množstvo výletov a túr pre turistov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o miestnej kultúre a tradíciách.

Ak si plánujete zájsť do rezervácie na viac dní, existuje veľa možností ubytovania, ktoré ponúkajú vysoký štandard a komfort. Kempy, hotely a luxusné rezorty sú k dispozícii pre každý typ cestovateľa.

Letenka do Keňského Samburu National Reserve je vstupenkou do jedného z najkrajších divokých rajov na svete. Budete mať možnosť vidieť a zažiť okúzlovanie africkej prírody a odpočinúť si v úžasnom prostredí. Nech už cestujete počas víkendu alebo dlhšieho obdobia, táto destinácia vás určite nesklame. Zarezervujte si letenku čo najskôr a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok plný dobrodružstva a krásy prírody.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky