Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Počasie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je ostrov, ktorý sa teší neustále slnečnému a teplému počasiu po celý rok. V tomto článku sa však pozrieme bližšie na počasie v hlavnom meste Havane, najmä v oblasti Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral sa nachádza v srdci historického Havanského centra a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest ostrova. Svojou krásou a charizmom návštevníkov láka nielen monumentálna katedrála, ale aj okolité budovy a uličky plné umeleckých galerií, reštaurácií a obchodov.

Kuba má tropické podnebie, teda vysoké teploty a vlhkosť. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy priemerná denná teplota dosahuje 32 °C. V oblasti Plaza de la Catedral sa väčšinou v tomto období teploty pohybujú okolo 30 °C a nočné teploty sú v priemere 24 °C. Pocitová teplota môže byť vtedy vyššia v dôsledku vlhkosti.

V predchádzajúcich mesiacoch, od mája do júna, sa teploty mierne znižujú a sú vo všeobecnosti dosť príjemné na prechádzky po meste. Priemerná denná teplota v týchto mesiacoch je okolo 29 ° C a nočné teploty klesajú na 22-23 °C.

V zime, ktorú tvorí obdobie od decembra do februára, sú teploty omnoho nižšie, ale stále sú pohodlné pre turistov. Priemerná denná teplota v tomto období je 25 °C a nočné teploty klesajú na 19-20 °C. Taktiež v tomto období môže dôjsť k miernemu nárastu zrážok.

Celkovo je počasie v Havane a na Kube veľmi priaznivé pre turistov celoročne. Ak máte radi vysoké teploty a tropické podnebie, najlepšie je cestovať v lete. Ak vám viac vyhovuje miernejšie počasie, lepšie by bolo cestovať v zime. V každom prípade, na Kube si určite prídete na svoje a počasie vám určite nezničí dovolenku!


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Hlavné mesto Kuby, Havana, je jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest v Karibiku. Medzi najkrajšie pamiatky, ktoré môžete navštíviť, patrí nádherné námestie Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral sa nachádza v historickom centre Havanu a je považovaná za jedno z najznámejších a najdôležitejších miest na Kube. Námestie je obklopené krásnymi budovami a v strede sa nachádza impozantná katedrála, ktorá je jednou z najstarších v Amerike.

Katedrála Svätej preblahoslavenej Panny Márie z Havany je skutočným skvostom architektúry a jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií na Kube. Jej stavba začala v roku 1748 a trvala takmer 80 rokov. Vnútri katedrály si môžete obdivovať bohaté fresky, zlaté oltáre a krásne vitráže.

Okrem katedrály nájdete na námestí aj niekoľko ďalších zaujímavých budov, ako napríklad Palác Kúňskych moriakov, ktorý niekdajšie slúžil ako ubytovňa námorníkov. Dnes sa tu nachádza múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne exponáty a dozvedieť sa viac o histórii Kuby.

Ďalšou významnou budovou je Palác Los Marqueses de Aguas Claras, ktorý je dnes štýlovým hotelom s nádherným vnútorným dvorom. Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Havanu, určite by ste mali uvažovať o ubytovaní v tomto malebnom hoteli.

Plaza de la Catedral je miestom, kde sa stretáva kultúra, história a krása. Keď sa prechádzate po námestí, uvidíte mnoho ľudí, ktorí sa tu stretnú, aby si posedeli na lavičkách, poobdivovali okolité budovy a jednoducho vnímali atmosféru hlavného mesta.

Okolie námestia je plné úzkych uličiek, farebných domov a malých obchodíkov, kde môžete nakúpiť miestne remeselné výrobky, suveníry a veľa iných zaujímavých vecí. Nezabudnite ochutnať aj typicky kubánske jedlo a miestne koktaily v jednej z blízkych reštaurácií.

Ak plánujete návštevu Kuby, určite by ste nemali vynechať návštevu námestia Plaza de la Catedral v Havanu. Jeho krása a historický význam vás určite očaria a dostatočne obohatí váš pobyt na tomto krásnom karibskom ostrove. Nezabudnite sa vopred pripraviť na cestu a zabezpečte si letenku do Havany, aby ste mohli zažiť všetky tieto úžasné atrakcie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Na otázky týkajúce sa Kuby Plaza de la Catedral by mohli patríť nasledujúce:

1. Je Kuba Plaza de la Catedral otvorená pre verejnosť?
Áno, Kuba Plaza de la Catedral je verejným priestorom a je prístupná pre návštevníkov.

2. Kde sa Kuba Plaza de la Catedral nachádza v Havane?
Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza v historickom centre Havany, konkrétne v Starom Havanskom meste.

3. Aké sú atrakcie alebo pamiatky v okolí Kuby Plaza de la Catedral?
V okolí Kuby Plaza de la Catedral nájdete mnoho ďalších pamiatok a atrakcií, vrátane Katedrály Svätého Krištofa, Palacio de los Marqueses de Aguas Claras (Palác Aguas Claras), Baileyová veža, Convento de Santa Clara, bar El Floridita a mnoho iných.

4. Aké sú otváracie hodiny Kuby Plaza de la Catedral?
Otváracie hodiny Kuby Plaza de la Catedral môžu byť rôzne v závislosti od dňa v týždni a ročného obdobia. Všeobecne platí, že priestor je otvorený počas bežných pracovných dní a vo vybrané víkendové dni.

5. Sú povolené fotografovanie alebo videóvanie na Kube Plaza de la Catedral?
Áno, fotografovanie a videóvanie je povolené na Kube Plaza de la Catedral. Však je vždy vhodné rešpektovať pravidlá a zákazy dané miestnymi autoritami.

Tieto otázky a odpovede majú len informatívny charakter a v prípade plánovanej návštevy je vždy dobré overiť aktuálne informácie, otváracie hodiny a pravidlá od miestnych turistických centier alebo iných spoľahlivých zdrojov.


Dovolenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Plaza de la Catedral je jedno z najpôsobivejších miest na kubánskej dovolenke v Havaně. Nachádza sa v historickom centre mesta a predstavuje jedno z najvyšších architektonických a kultúrnych pokladov Kuby. Táto nádherná námestie je domovom niektorých z najlepších príkladov koloniálnej architektúry na ostrove.

Plaza de la Catedral je obklopená nádherne zachovanými historickými budovami, z ktorých najznámejšou je Katedrála Svätého Krista z rokov 1748 až 1777. Katedrála, pomenovaná podľa svojho patróna, je skutočnou kráľovnou námestia. S jej impozantnými vežami a maľbami na stropoch vnútra poskytuje dôležitý historický a vizuálny zážitok pre návštevníkov.

Námestie je tiež domovom ďalších historických budov, ktoré dýchajú kubánskou históriou. Palác Marques del Arcos, postavený v 18. storočí, je príkladom skvelej koloniálnej architektúry, ktorá je dôležitou súčasťou Kuby. V tomto paláci dnes nájdete Múzeum Koloniálneho Mesta, kde sa dozviete viac o histórii Havanu.

Okrem týchto historických pamiatok si turisti môžu užiť aj atmosféru námestia. Plaza de la Catedral je žilikou srdcom starého havana. Vo večerných hodinách sa tu konajú rôzne podujatia a uliční umelci zabávajú návštevníkov hudbou a tancem. Lokálne reštaurácie ponúkajú autentické kubánske jedlá a nápoje, ktoré nikdy nechýbajú na chutnom obzore.

Prechádzka po Plaza de la Catedral je ako cesta v čase do minulosti. Námestie je tak dobre zachované, že sa vám zdá, akoby mesto ostalo trčať v koloniálnom období. Kombinácia historických budov, pouličných vpredajcov, hudby a tancu vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú je ťažké nájsť niekde inde.

Plaza de la Catedral je skutočne jedno z najkrajších a najdôležitejších miest na vašej kubánskej dovolenke v Havaně. Nech sa už rozhodnete navštíviť ju na prehliadku alebo jednoducho posedieť na jednej z miestnych reštaurácií a sledovať svet okolo seba, určite nebudete sklamaní. Zažijete jedinečné spojenie histórie, kultúry a kubánskeho života v jeho najlepšom svetle.


Ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je obľúbenou dovolenkovou destináciou, a ak hľadáte ubytovanie v centre Havany, určite by ste mali zvážiť Kuba Plaza de la Catedral. Nachádza sa na veľmi dobrej lokalite, priamo na námestí Plaza de la Catedral, ktoré je srdcom starého mesta.

Kuba Plaza de la Catedral je menšie rodinné ubytovanie, ktoré bolo krásne zrekonštruované a zmodernizované. Nie je to veľký hotel, ale o to viac sa tu môžete cítiť ako doma. Výhodou tohto ubytovania je aj jeho dizajn, ktorý vám prinesie pocit, že ste sa ocitli v starom historickom byte.

V ubytovaní Kuba Plaza de la Catedral nájdete pohodlnú posteľ, privátne kúpeľne, klimatizáciu a televízor. Väčšina izieb má balkón s nádherným výhľadom na námestie Plaza de la Catedral. Pri ubytovaní sa vám bude venovať veľká pozornosť, a to nielen vďaka príjemnému a ochotnému personálu, ale aj kvôli tomu, že toto ubytovanie ponúka iba niekoľko miest pre hostí, čím zabezpečuje vyššiu kvalitu služieb.

Okrem zaujímavého dizajnu a pozoruhodnej polohy, ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral ponúka aj skvelé raňajky. Raňajky sú servírované na malom dvore s výhľadom na katedrálu a vynikajúcou kávou. Môžete si pozrieť okolie a vychutnať si atmosféru starého mesta Havany.

V blízkosti ubytovania Kuba Plaza de la Catedral sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní s vynikajúcou hudbou a jedlom. Tento oblasť Havany je plná kultúry a histórie, čo vám umožní preskúmať ju pohodlne z vášho ubytovania.

Celkovo, ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral je jednou z najlepších voľieb, ak hľadáte miesto v samom srdci Havany. Je to útulné a príjemné miesto, kde sa môžete cítiť ako doma, a zároveň si užiť všetko, čo mesto ponúka. Ak ste ešte navštívili Kubu a Chystáte sa tam zase niekedy v budúcnosti, rozhodne sa oplatí zvážiť ubytovanie Kuba Plaza de la Catedral.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky