Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Maďarsko Hévíz

Počasie Maďarsko Hévíz


Hévíz, maďarské mesto ležiace v blízkosti Balatonského jazera, je známe svojimi termálnymi jazerami a príjemným klimatickým prostredím. Podnebie Hévízu je miernym kontinentálne-približne s teplými letami a chladnými zimami.

Letné mesiace v Hévíze prinášajú teploty vo vysokých 20 až 30 stupňoch Celzia. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi, s maximálnymi dennými teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia. Nočné teploty sú príjemné a zvyčajne sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Počas leta je tiež veľa slnečných dní, pričom dážď je pomerne riedky.

Jeseň v Hévíze je stále teplá, s teplotami od 15 do 25 stupňov Celzia. Aj keď sa teploty začnú počas tohto obdobia postupne znižovať, stále je to príjemné obdobie na prechádzky a objavovanie mesta. Septembrové dni sú stále dostatočne teplé na to, aby sa dalo plávať v termálnom jazere.

Zima v Hévíze môže byť chladnejšia, s teplotami, ktoré sa pohybujú od -5 do 10 stupňov Celzia. Niektoré dni môžu byť zamračené a počasie môže byť chladné a veterné. Prítomnosť snehu je zriedkavá, ale keď príde, Hévíz sa mení na čarovnú zimnú destináciu.

Jar sa v Hévíze nesie s blížiacim sa letom a prináša príjemné teploty od 10 do 20 stupňov Celzia. Príroda kvitne a celé mesto sa prebúdza k novému životu. Toto obdobie je ideálne na prechádzky v okolí a návštevu termálnych kúpeľov.

Všeobecne platí, že Hévíz je atraktívnou turistickou destináciou počas celého roka. Priemerné teploty sú prijateľné a mesto ponúka množstvo termálnych jazier a kúpeľov, kde si návštevníci môžu vychutnať liečebné procedúry a relaxovať. Ak hľadáte príjemné počasie počas vášho pobytu v Maďarsku, Hévíz je skvelou voľbou.


Dovolenka Maďarsko Hévíz


Hévíz je malé maďarské mesto, ktoré sa nachádza v oblasti Zala východne od jazera Balaton. Hlavnou atrakciou tohto miesta je termálny prameň, ktorý prúdi v jazere Balaton a vytvára jedinečné liečivé prostredie, ktorého účinky sú známe už od staroveku.

Dovolenka v Hévíze ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na relaxáciu a oddych. Turisti tu nájdu množstvo jazier, ktoré sú kotviacimi miestami pre množstvo rôznych druhov vodných športov. Relaxáciu a zdravie si tu môžete dopriať aj v mnohých termálnych kúpeľoch a wellness centrách. Okrem toho v Hévíze nájdete aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré si môžete prezrieť na prechádzkach po meste.

Termálne jazero je bezpochyby najväčšou atrakciou Hévízu. Má okolo 4,5 hektára a hĺbku približne 38 metrov. Teplota vody sa pohybuje okolo 30-32°C počas celého roka a obsahuje množstvo minerálov a stopových prvkov, ktoré majú pozitívny vplyv na telo. Žiadny turista by nemal vynechať návštevu jazera v prvom rade, ak si tu chcete skutočne oddýchnuť.

Okrem kúpania v termálnom jazere môžete navštíviť aj niektoré z miestnych kúpeľov a wellness centier, kde si môžete doplniť energiu a relaxovať. Medzi najznámejšie patrí termálny park Hévíz a neďaleké kúpele Sárvár. V týchto kúpeľoch sa môžete kúpať a relaxovať v rôznych bazénoch a jacuzzi, ale aj v saunách alebo na masáži.

Hévíz má aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšie sú možno gotický kostol svätého Beneša a barokový zámok Festetics. Krásne miesto na prechádzky je aj nádherný park Egregy, ktorý sa nachádza na kopci nad mesto.

Okrem zaujímavostí mesta Hévíz sa môžete vybrať aj na výlety do okolia. V blízkosti Hévízu sa nachádza ôsmehlavý zámok Keszthely, ktorý sa spolu s nádherným parkom Národného múzea a habsburského zámku Schloss Sümeg, ktorý leží na kopci na okraji mesta, vyniká svojou nádhernou historickou architektúrou.

Dovolenka v Hévíze je vhodná pre každého, kto sa chce oddýchnuť a zrelaxovať. Mesto ponúka určite dostatok atrakcií na to, aby každý návštevník strávil príjemne celý svoj pobyt. Pre tých, ktorí majú radi prírodu alebo históriu, ponúka mnoho zaujímavých miest. Pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať, tu nájdete mnoho kúpeľov a wellness centier. Hévíz rozhodne stojí za návštevu a je to ideálne miesto na dovolenku v Maďarsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Hévíz


1. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Hévízu z Maďarska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je cestovať autom, alebo môžete tiež využiť verejnú dopravu – vlak alebo autobus.

2. Kde sa nachádza termálny kúpeľ Hévíz?
Odpoveď: Kúpeľ sa nachádza v župe Zala, v západnej časti Maďarska, blízko jazera Balaton.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Hévíze?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou je termálny jazier s teplou minerálnou vodou, ktorá je známa pre svoje liečebné účinky. Okrem toho tu nájdete aj pekný stredoveký hrad, múzeum a prírodné rezervácie.

4. Koľko stojí vstup do termálneho kúpeľa v Hévíze?
Odpoveď: Vstupné lístky do termálneho kúpeľa sa pohybujú približne medzi 10 – 25 eur, pričom cena závisí od toho, ktorý typ vstupu si vyberiete (jednoduchý vstup, liečebný program, masáže atď.).

5. Je nutné v Hévíze mať rezerváciu na liečebné procedúry?
Odpoveď: Nie je nutné mať rezerváciu na liečebné procedúry, ale odporúča sa, aby ste si svoje termíny dopredu zarezervovali, najmä počas obdobia sezóny.

6. Ako je to so stravovaním v Hévíze?
Odpoveď: V Hévíze sa nachádza množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú maďarskú kuchyňu. Nájdete tu tiež niekoľko medzinárodných reštaurácií a kaviarní.

7. Aké iné aktivity je možné v Hévíze podnikať?
Odpoveď: Okrem relaxácie v termálnych kúpeľoch si môžete vychutnať peknú prechádzku po promenáde pri jazere, navštíviť miestne múzeum, vyjsť na výlet do okolitých prírodných rezervácií alebo vyskúšať rôzne vodné športy na jazere Balaton.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Hévíza v Maďarsku. Odpovede by však mohli byť ďalšie podľa konkrétnych záujmov a potrieb návštevníkov.


Letenka Maďarsko Hévíz


Maďarsko je známe svojimi termálnymi prameňmi a lázniami. Jedným z najobľúbenejších miest na relaxáciu a liečebné účely je HEVIZ. Malé mesto, ležiace na brehu jazera s termálnou vodou, je významnou turistickou destináciou nielen v Maďarsku, ale aj v celej Európe.

Ak chcete navštíviť Hévíz, najlepšou možnosťou je letenka do blízkeho letiska v Sarmellemöser v Rakúsku alebo do letiska Balaton v Maďarsku. Odtiaľ sa dostanete do Hévízu autobusom alebo taxíkom.

Hlavnou atrakciou Hévízu je termálne jazero – najväčšie termálne jazero na svete. Jazero má rozlohu 47 500 m² a teplota vody je v lete okolo 33 až 35 stupňov Celzia. Voda je veľmi liečivá a obsahuje množstvo minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv na telo. Kúpanie v termálnej vode je považované za liečbu chorôb kĺbov, reumy a kožných ochorení.

Okrem termálneho jazera je v Hévíze aj množstvo iných možností relaxácie a zábavy. Tu nájdete sauny, masáže, soláriá, kryté a vonkajšie bazény a množstvo ďalších služieb, ktoré pomôžu odpočinúť si a načerpať nové sily.

Pri návšteve Hévízu by ste si nemali nechať ujsť ani jeho historické a kultúrne pamiatky. Najvýznamnejšou pamiatkou je kaštieľ Festetics, ktorý sa nachádza v blízkosti Hévízu. Tento kaštieľ bol postavený v 18. storočí a dnes slúži ako galéria a múzeum.

Hévíz ponúka aj množstvo možností na turistiku a cykloturistiku. Okolo jazera vedie trasa, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Z mesta sa dajú podniknúť aj výlety do okolitých krajov ako sú Rakúsko, Slovinsko či Chorvátsko.

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, vyskúšajte Hévíz. Toto mesto ponúka nielen prírodné liečivé zdroje, ale aj množstvo iných aktivít a zážitkov. Stačí kúpiť si letenku a užiť si dovolenku plnú zábavy a relaxu.


Ubytovanie Maďarsko Hévíz


Maďarsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho krásnych miest na návštevu. Jedným z takých miest je aj Hévíz. Nachádza sa v blízkosti Balatonského jazera a je známe svojimi termálnymi kúpeľmi. Ak hľadáte vhodné ubytovanie v Hévíze, máte na výber rôzne možnosti.

Jednou z možností je hotel, a to najmä ak hľadáte luxusné a pohodlné ubytovanie. V Hévíze nájdete mnoho kvalitných hotelov s krásnym výhľadom a výbornými službami. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti termálnych kúpeľov a ponúka aj rôzne procedúry a wellness služby.

Pokiaľ hľadáte lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých penziónov alebo súkromných izieb. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti centra mesta a mnohé ponúkajú aj raňajky. Ak hľadáte niečo ešte viac súkromné a útulné, môžete si vybrať z množstva apartmánov a apartmánových domov. Tieto sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov.

Ďalšou možnosťou je kempovanie. V Hévíze a jeho okolí sa nachádza niekoľko kempov. Väčšina z nich ponúka základné zariadenie, ako je prístrešok na stan a toalety, ale nájdete tu aj kempy s kompletným vybavením a bazénom. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je táto možnosť ideálna.

Napokon, ak hľadáte skutočne autentický zážitok, môžete sa ubytovať v tradičnej dedinke v okolí Hévíza. Tento druh ubytovania ponúka prírodné prostredie a pokoj, aký nenájdete v zásadnej časti ubytovacích zariadení. Okrem toho sa budete môcť naučiť o kultúre a zvyklostiach miestnych obyvateľov.

Hévíz ponúka rôzne možnosti ubytovania. Každý si môže vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Sú tu hotely a penzióny pre tých, ktorí hľadajú luxus a komfort, kempy a tradičné ubytovanie pre dobrodruhov, a tiež apartmány a súkromné izby pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné a domáce. Takže sa len rozhodnite a užite si krásne prázdniny v Hévíze.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky