Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Maďarsko Zalakaros

Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Zalakaros


1. Kde sa nachádza Zalakaros?
Zalakaros sa nachádza na juhu Maďarska, asi 30 km od mesta Nagykanizsa.

2. Aké je počasie v Zalakarose?
Počasie v Zalakarose je typicky stredoeurópske, s relatívne teplými letami a chladnými zimami. Letné teploty sa väčšinou pohybujú okolo 25-30 °C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť aj pod bod mrazu.

3. Ktoré atrakcie a pamiatky je možné navštíviť v Zalakarose?
V Zalakarose sa nachádza slávne liečebné kúpele, ktoré sú hlavnou atrakciou mesta. Okrem toho je tu aj zrekonštruovaný hrad Keszthely, múzeum Balatonska, termálne jazero Heviz a Tapolca s podzemnou riekou.

4. Aké sú ceny ubytovania v Zalakarose?
Ceny ubytovania v Zalakarose sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Všeobecne môžete očakávať ceny od približne 30 do 100 eur za noc.

5. Aké sú miestne jedlá a špeciality v Zalakarose?
V Zalakarose môžete ochutnať tradičné maďarské jedlá, ako sú gulaš, langóš (fritovaný chlieb), halászlé (rybia polievka) a tokaji víno.

6. Ako sa dostať do Zalakarosu?
Do Zalakarosu sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Najbližšie väčšie letiská sú Letisko Balaton v Sármelléku a Letisko Vídeň.

7. Má Zalakaros nejaké reštaurácie a obchody?
Áno, v Zalakarose je niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry, potraviny a ďalšie mestské produkty.

8. Ako dlho trvá pobyt v Zalakarose?
Dĺžka pobytu v Zalakarose závisí od individuálnych preferencií a plánov. Môžete stráviť niekoľko dní relaxovaním v liečebných kúpeľoch a objavovaním okolia alebo si vybrať iba krátky výlet na jeden deň.

9. Aké sú populárne aktivity a zážitky v Zalakarose?
Medzi populárne aktivity v Zalakarose patrí návšteva liečebných kúpeľov, prechádzky po prírodnom parku, jazda na bicykli, vodné športy na okolitých jazerách a relaxácia v termálnom jazere Heviz.

10. Má Zalakaros nejaký festival alebo podujatie?
Áno, v Zalakarose sa každý rok koná niekoľko festivalov a podujatí. Najpopulárnejšie je Zalakaroski Vinobranie, kde sa oslavuje zbieranie hrozna a príchod jesene.


Dovolenka Maďarsko Zalakaros


Maďarsko – krajina ku ktorému nás privádza ihrisko, z čias, keď sme ešte hrali na plese, kde si naši starí rodičia zaspomínajú na to, ako keď isté územia boli pod našim panovníctvom. Jedno z miest, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť, je Zalakaros.

Je legendárnym miestom, keď hovoríme o liečebných účinkoch tepla. Teplé vody v tomto panonskom pohorí sú jedny z najoceňovanejších v Európe. Voda je termálna a má záchytné účinky, ktoré pomáhajú pri reumatizme a ochoreniach kostí, kĺbov a celkovej pokožky tela.

Ale nie len liečby sú tým, čo túto oblasť stojí za návštevu. Pokiaľ hľadáte rekreáciu a oddych, v centre mesta sa môžete prejsť po mnohých možnostiach. Môžete sa prejsť po vonkajšom kúpalisku, posedieť v jednom z reštauráciách a obdivovať výhľady na okolitú rozmanitosť alebo môžete navštíviť miestne začínajúce víno s menom Balaton.

Vzdialenosť k Zalakarosu z Budapešti je asi 2 hodiny a letisko v Zagrebe v Chorvátsku tiež ponúka letecké spojenie blízko tohto miesta.

Zalakaros osobne odporúčam, pretože pre mňa je toto miesto aj pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu alebo naopak ak hľadajú skúsenosti a dobrodružstvo, mesto má mnoho možností. Musíte tam ísť a zážitky si užiť na vlastnej koži.


Ubytovanie Maďarsko Zalakaros


Maďarsko je krásna krajina s bohatou kultúrou a tradíciami, ktorú mnohí turisti radi navštevujú. Jedným z populárnych miest na oddych a relaxáciu je Zalakaros, ktoré je známe hlavne svojimi liečivými termálnymi prameňmi a wellness centrami. Ak plánujete návštevu tejto oblasti, je dôležité mať zabezpečené vhodné ubytovanie. V nasledujúcom článku si preto bližšie predstavíme ubytovacie možnosti v Zalakaros.

Zalakaros sa nachádza v juhozápadnej časti Maďarska, len niekoľko kilometrov od chorvátskej hranice. Mesto je obľúbené predovšetkým medzi ľuďmi, ktorí hľadajú kvalitné liečebné procedúry a relaxáciu v termálnych kúpeľoch. Zalakaros je tiež vhodné pre rodiny s deťmi, vďaka množstvu zábavy a rôznorodým atrakciám v okolí.

Existuje tu množstvo možností ubytovania, vrátane luxusných hotelov, penziónov a apartmánov. Luxusné hotely v Zalakarose sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú prvotriedne služby a komfort. Tieto hotely často ponúkajú spa a wellness centrá, kde si hostia môžu užívať vodné a parné procedúry, masáže a ďalšie relaxačné služby. Okrem toho, niektoré hotely majú vlastné termálne bazény, čo je veľkou výhodou, pretože hostia sa nemusia premiestňovať do iných kúpeľov.

Ak preferujete menšie a intímnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre penzióny a apartmány v Zalakarose. Penzióny často ponúkajú dostatočné vybavenie pre príjemný pobyt a sú cenovo dostupnejšie ako hotely. Apartmány sú tiež populárne medzi turistami, pretože ponúkajú väčšiu súkromnosť a možnosť vlastného stravovania. Turisti, ktorí si radi sami varia, ocenia úplne vybavené kuchyne v apartmánoch.

Okrem ubytovania je v Zalakarose tiež veľa možností pre aktívny odpočinok. Mesto ponúka prekrásne cyklotrasy a turistické chodníky, ktoré sa vinú cez okolitú prírodu. Niektoré hotely a penzióny majú tiež vlastné bazény a športoviská, kde sa hostia môžu venovať rôznym aktivitám.

Celkovo vzaté, Zalakaros je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych, relaxáciu a liečebné procedúry v príjemnom prostredí. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, penzióny alebo apartmány, v Zalakarose nájdete vhodné ubytovanie. Vychutnajte si krásy tejto oblasti a využite všetky možnosti, ktoré Zalakaros a jeho okolie ponúkajú.


Počasie Maďarsko Zalakaros


Maďarské mesto Zalakaros leží na juhu krajiny v blízkosti chorvátskej hranice. Jeho poloha v kombinácii s miernym kontinentálnym podnebím prináša zaujímavé a pestré počasie počas celého roka.

Začiatok roku v Zalakarosi býva chladný a zimný. Teploty sa pohybujú okolo nuly a v zriedkavých prípadoch dochádza aj k miernej mrazivej námraze. Sneženie je v tomto období sporadické, ale prítomné. Pretože leží v nížinnej oblasti, zima v Zalakarose nebýva príliš drsná a teploty sa obnovujú na miernejších úrovniach pomerne rýchlo.

Keď sa blíži jar, teploty začínajú prudko stúpať a dostávajú sa do úrovne 15 až 20 °C. Od marca do mája je v Zalakarose viac slnečných dní a menej zrážok, čo robí toto obdobie ideálnym na prechádzky po okolitej prírode a výlety do blízkych kúpeľov.

Leto v Zalakarose je horúce a suché. Teploty sa dostávajú vyššie ako 30 °C, a to najmä v júli a auguste. Počet slnečných dní je v tomto období vysoký a turisti majú možnosť využiť kúpalisko a termálne kúpele Zalakarosu na plno. Zrážky sú v tejto časti roka minimálne, ale môže sa vyskytnúť občasný búrka.

Podzim v Zalakarose prináša zníženie teplôt a zvýšený výskyt zrážok. V mesiacoch september a október sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 °C. Toto obdobie je obľúbené najmä pre návštevníkov, ktorí majú radi jesenné farby a romantickú atmosféru.

Celkové počasie v Zalakarose je ovplyvnené jeho blízkosťou k Jadranskému moru. Toto vedie ku krátkej dobe juhozápadného vetra, ktorý prináša mierne teploty a slnečné dni. Niekedy môže dochádzať k prechodnej zmeny, keď sa viečko chladného vzduchu z Chorvátska dostane do oblasti, čo môže spôsobiť pokles teploty a zrážky.

Ak plánujete návštevu Zalakarosu, je dôležité sledovať predpoveď počasia pred odchodom. Vďaka svojmu miernemu kontinentálnemu podnebiu a úžasnej polohe v blízkosti horúcich prameňov termálnych kúpeľov ponúka Zalakaros skvelé počasie pre relaxáciu a oddych počas každej návštevy.


Letenka Maďarsko Zalakaros


Letenky do Zalakarosu v Maďarsku sú pre mnohých ako stvorené pre pohodovú dovolenku v tichom a krásnom prostredí termálnych kúpeľov. Tento malebný mestečko sa nachádza na západnom okraji Maďarska, na pomedzí chorvátskej a slovinskej hranice, čo umožňuje turistom spojiť pobyt s návštevami aj v týchto susedných krajinách.

Letisko, ktoré je najbližšie k Zalakarosu, sa nachádza v Záhrebe, hlavnom meste Chorvátska, z ktorého je to už len pár hodín cesty autom, či autobusom. Alternatívou môžu byť lety na letisko v Budapešti, z ktorého je to do Zalakarosu približne 200 kilometrov. Cesta trvá zvyčajne nie viac ako dve a pol hodiny, či už autom alebo autobusom.

Maďarsko je krajina, ktorá ponúka mnoho atrakcií pre turistov, ktorých zaujíma pamiatková turistika, gastronómia alebo wellness. Zalakaros je určite vhodnú destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych v termálnych kúpeľoch a zároveň cítia, že sa chcú odchyliť od ruchu veľkých miest.

V samotnom mestečku Zalakaros sa nachádza niekoľko kúpeľov, ktoré svojimi kvalitami nezaostávajú za tie najkvalitnejšie v Maďarsku. Medzi najznámejšie patrí kúpeľné centrum Gránit, ktoré poskytuje relaxačné i liečebné procedúry, ako aj možnosti oddychu, či aktívneho športovania. Je tu množstvo vnútorných a vonkajších bazénov, saunové centrum a široké spektrum wellness služieb. Neďaleko Zalakarosu sa nachádza aj kúpeľ Bükfürdő, ktorý je ešte rozsiahlejší a ponúka viacero kúpeľných zón, golfové ihrisko, ako aj množstvo alternatívnych športových aktivít.

Okrem kúpeľov je tu v Zalakarose aj chrám, ktorý je považovaný za klenot barokovej architektúry. Turisti sa tu môžu prechádzať uličkami s nádhernými historickými budovami alebo navštíviť miestne múzeum umenia.

Maďarsko je tiež známe svojou bohatou gastronómiou. V Zalakarose nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú typické maďarské jedlá, ako sú napríklad gulaš alebo langosch. Samozrejmosťou je aj bohatá ponuka miestnych vín a pív.

Všetky tieto atrakcie v kombinácii s blízkosťou Maďarska k Chorvátsku a Slovinsku robia z letenky do Zalakarosu skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú oddych a zároveň chcú cestovať a objavovať nové miesta.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky