Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)

Dovolenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je krásna krajina na ostrove v Indickom oceáne. Tam môžete nájsť rôzne miesta výletov, ktoré ponúkajú skvelé zážitky a výhľady na nezvyčajné prírodné krásy. Jedným z takýchto miest je Ganga Talao, tiež známe ako Grand Bassin.

Ganga Talao, alebo tiež nazývaný ako Sacred Lake, je dôveryhodné duchovné miesto, ktoré dáva život najväčším náboženstvám Maurícia. Nachádza sa vo vnútrozemí ostrova a predstavuje jedno z najposvätnejších miest hinduizmu mimo Indie.

Je to nezvyčajné miesto, ktoré je pohodlné zahrnúť do cestovného plánu aj pre turistov v Maurícius. Kým je mnoho ďalších miest sa zhoduje s krásnym pobytom na pláži, Grand Bassin sa vyznačuje skôr duchovnou atmosférou.

Návšteva Ganga Talao je pre mnoho veriacich hinduistov náboženským pútnickým miestom. Podľa legendy bol pramen svätej rieky Ganga vytvorený, keď lord Shiva zaviazal svoje vlasy, aby zachránil celý svet. Ako sa hovorí, voda v jazierku je vodou z rieky Ganga, ktorá preteká Indiou.

Pri príchode na miesto, návštevníci sa stretávajú s veľkým Nandi býkom, ktorého si hinduisti uctievajú ako ochranca pútnikov. Tu sa tiež nachádza veľký hinduistický chrám, ktorý bol postavený na počesť Lorda Shivy.

Celý priestor je pokrytý kvetmi a vonku sa nachádza množstvo malých chrámov, kde veriaci sústredia svoje modlitby a uctievajú bohov. Napriek tomu nie je pre pútnikov povinnosť modliť sa a môžu len tak pokojne prechádzať, obdivovať atmosféru a krásu miesta.

Okrem náboženského významu má Grand Bassin pre návštevníkov aj turistickú hodnotu, ktorá spočíva v nezvyčajnej prírodnej kráse a scenérii. Zhruba päť minút jazdy automobilom od jazera sa tiež nachádza pár vodopádov, ktoré môžu byť tiež úspešným výletom.

Všetky tieto krásy a zážitky ukazujú, že navštíviť Ganga Talao by malo byť súčasťou návštevy Mauríciu. Po návšteve tohto pútnického miesta, nemôže návštevník prestať obdivovať absolútne krásu miesta a nenapodobiteľnú atmosféru.

Takže pri chápaní spojenia hinduistickej kultúry, náboženských praktík s obdivom prírody, navštívte Grand Bassin na vašej ďalšej dovolenke v Mauríciu. Určite nebudete ľutovať a budete s krásnymi zážitkami na miesto ešte dlho spomínať.


Ubytovanie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je známy svojimi nádhernými plážami, luxusnými rezortmi a exotickou prírodou. No čo by ste povedali na to, že na tomto ostrove nájdete aj duchovné miesto, ktoré láka tisíce návštevníkov každý rok? Jedným z takýchto miest je Ganga Talao, známy aj ako Grand Bassin.

Ganga Talao sa nachádza na juhu ostrova Maurícius a je jedným z najposvätnejších hinduistických miest mimo Indie. Toto miesto je dôvodom, prečo mnohí turisti a pútnici navštevujú ostrov, aby si užili jeho nádhernú krajinu a zároveň sa dotkli duchovného sveta.

Grand Bassin je umelé jazero a nádherné miesto obklopené zelenými horami a pralesmi. Jeho povrch je pokrytý lotosovými kvetmi, ktoré pridávajú miestu pokojnú a mystickú atmosféru. V jazere žije viacero druhov rýb, ktoré dotvárajú idylickú scenériu. Okrem toho nájdete aj niekoľko chrámov a zvláštnu sochu boha Šivy, ktorá dominuje celému miestu.

Podľa legendy sa Ganga Talao považuje za miesto, kde sa Boh Šiva dotkol svojou kapkou potu Zeme. Preto je toto jazero na Mauríciu považované za sväté, rovnako ako rieka Ganga v Indii. Vzhľadom k tomuto duchovnému významu miesta sem prichádzajú hinduistickí pútnici každý rok počas veľkolepého festivalu Maha Shivaratri. Táto slávnosť pritiahne tisíce návštevníkov z celého sveta, ktorí sa modlia, tančia a vykonávajú rôzne rituály počas 24 hodín.

Okrem toho, že je Ganga Talao duchovným centrom, je tu aj ubytovanie dostupné pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v tejto nádhernosti. V blízkosti jazera nájdete niekoľko hotely a rezortov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a výhľad na Ganga Talao. Niektoré z týchto miest vám umožnia vychutnať si aj relaxačné kúpele alebo wellness procedúry, ktoré pridajú navrch vášmu duchovnému zážitku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mauritius, nezabudnite vložiť do svojho itineráru aj návštevu Ganga Talao. Toto miesto vám ponúkne jedinečný zážitok, kde sa schádzajú nádherná príroda a duchovný svet Hinduizmu. Budete mať možnosť vidieť sväté jazero, uctiť si hinduistických bohov a zažiť unikátny festival Maha Shivaratri. Aby ste si toto miesto užili, odporúča sa počas návštevy dodržiavať rešpekt a opatrnosť voči miestnym zvykom a kultúre.


Počasie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je tropický ostrov v Indickom oceáne známy svojimi nádhernými plážami, krištáľovočistou vodou a exotickou faunou a flórou. No ostrov ponúka aj mnoho fascinujúcich miest mimo pláží, jedným z nich je Ganga Talao, známy aj ako Grand Bassin.

Ganga Talao je posvätné jazero nachádzajúce sa v údolí obklopenom zelenou horskou krajinou. Toto jazero je považované za najsvätejšie miesto hinduizmu na ostrove Maurícius. Počasie v tejto oblasti je príjemne tropické po celý rok s teplotami oscilujúcimi medzi 25 a 30 stupňami Celzia.

Vďaka svojmu polohovaniu v Indickom oceáne je Maurícius ovládaný monzúnovými vetrami, ktoré prinášajú so sebou dva počasie obdobia - letné a zimné. Letné obdobie, ktoré trvá od novembra do apríla, je známe ako obdobie dažďov. Počas tohto obdobia sa na ostrove vyskytujú často prudké a krátke búrky, ktoré prinášajú hojne zrážky. Môže prísť aj k tropickým cyklónam, ktoré sú však zriedkavé.

Zimné obdobie na Mauríciu trvá od mája do októbra a je suššie a menej vlhké. Teploty sú stále veľmi príjemné, ale môžu sa znížiť na 20 až 25 stupňov Celzia, najmä v noci. Toto obdobie sa považuje za najlepšie na návštevu ostrova, pretože je menej pravdepodobné, že sa stretneš s prívalovými dažďami.

Keďže Ganga Talao sa nachádza vo vnútrozemí Mauríciusu v horskom údolí, môže tu byť o niečo chladnejšie ako na pobreží. Preto je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie, najmä v zimnom období. Avšak, vzhľadom k tomu, že sa nachádza na tropickom ostrove, je teplota väčšinu roka príjemná a slnečná.

Okrem počasia, Ganga Talao samotné ponúka návštevníkom neuveriteľne krásne výhľady na okolitú krajinu. Môžete objaviť množstvo farebných hinduistických posvätnejch soch a chrámov roztrúsených po brehoch jazera. Najimpresívnejším je obrovská socha Pána Šivy, ktorá sa týči ponad jazero.

Ganga Talao je miestom, kde sa konajú dôležité hinduistické náboženské oslavy, medzi ktorými je najznámejšia Maha Shivaratri. Počas tejto slávnosti putujú tisíce veriacich z celého Mauríciusu k jazeru, aby sa modlili a vztyčili farbiato ozdobené pagodky. Atmosféra je plná hudby, tanca a náboženského nadšenia.

Ak sa plánujete navštíviť Ganga Talao na Mauríciu, nechajte sa pohladiť teplým a slnečným počasím tejto tropickej destinácie. Vychutnajte si nádherné výhľady na jazero a okolitú krajinu a spoznajte bohatú kultúru a náboženstvo, ktoré toto posvätné miesto obklopuje.


Letenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Ak sa rozhodnete navštíviť Maurícius, určite si nenechajte ujsť návštevu miesta známeho ako Ganga Talao alebo Grand Bassin. Je to posvätné miesto pre hinduistov a jeho návštevníci sa môžu potešiť prírodou a duchovnosťou tohto miesta.

Letenky na Maurícius sa dajú zohnať z rôznych častí sveta. Keďže ide o celoročne príjemné podnebie, nájdete tu lety v každom ročnom období. Ak letíte z Európy, najlepšie je vyhľadať priame lety z Paríža alebo Londýna, ktoré vás dovezú do hlavného mesta Port Louis. Let trvá približne 12 hodín. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky pobytu.

Ganga Talao alebo Grand Bassin sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova a je považovaný za najväčšie hinduistické posvätné miesto mimo Indie. Legenda hovorí, že kameň, ktorý sa nachádza v jazierku, bol hľadaný hinduistickým kňazom, ktorý ho priniesol na ostrov z rieky Ganga v Indii.

V Grand Bassin sa nachádza veľký jazierko obklopené prírodou a chrámy zasvätené hinduistickým bohom. Návštevníci sa môžu ponoriť do atmosféry duchovnosti, ktorá tu panuje a obdivovať krásu miesta. Hinduisti sem prichádzajú v duchu pokory a oddania pripomínať si svoje korene a prechádzať rituálmi čistoty.

Okolie Grand Bassin ponúka krásne prechádzky a nádherné výhľady. Tu sa nachádza aj chrám Lorda Shivy - Mahashiv Mandir, jedno z najväčších hinduistických chrámov na ostrove. Vychutnajte si pokojnú atmosféru, potešte sa z ísťikúceho zvuku vody a prechádzky zelenou prírodou.

Grand Bassin a celý ostrov Maurícius ponúka mnoho atrakcií a miest, ktoré stojí za návštevu. V oblasti Port Louis určite navštívte pestrú ponuku trhov a obchodíkov. V okolí sa nachádza aj nespočetný počet pláží, kde si môžete vychutnať slnko a more.

Ak plánujete navštíviť Grand Bassin na Mauríciuse, určite nezabudnite na návštevu iných turistických miest na viac než týždňový pobyt a užite si dovolenku na tejto nádherné krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


1. Čo je Ganga Talao (Grand Bassin)?
- Ganga Talao (Grand Bassin) je posvätné jazero nachádzajúce sa na ostrove Maurícius.

2. Kde sa nachádza Ganga Talao?
- Ganga Talao sa nachádza v údolí v horách na juhu ostrova Maurícius.

3. Aká je dĺžka a šírka jazera Ganga Talao?
- Jazero Ganga Talao je dlhé približne 1,2 kilometra a široké približne 500 metrov.

4. Prečo je Ganga Talao považované za posvätné miesto?
- Ganga Talao je považované za posvätné miesto, pretože sa verí, že voda v jazere je spojená s riekou Gangou v Indii, ktorá je považovaná za svätú. Považuje sa za dôležité miesto hinduizmu na Mauríciu.

5. Aké sú prístupné aktivity v okolí Ganga Talao?
- V okolí Ganga Talao je možné navštíviť rôzne hinduistické chrámy, medzi ktorými je najznámejší Lakshmi narayan Mandir. Taktiež je tu možnosť pozorovať opice a inú faunu.

6. Aké sú otváracie hodiny Ganga Talao?
- Ganga Talao je otvorené pre verejnosť počas celého dňa, no chrámy v okolí majú svoje vlastné otváracie hodiny.

7. Je vstup na Ganga Talao voľný?
- Áno, vstup na Ganga Talao je bezplatný.

8. Aké sú možnosti dopravy na Ganga Talao?
- Možnosti dopravy na Ganga Talao zahŕňajú taxík, autobusovú dopravu alebo prenájom vozidla.

9. Je možné sa kúpať vo vode jazera Ganga Talao?
- Nie, verejnosť nesmie kúpať v jazere Ganga Talao, pretože sa považuje za posvätné.

10. Aké iné turistické atrakcie sú v blízkosti Ganga Talao?
- V blízkosti Ganga Talao je možné navštíviť aj krásne vodopády, ako napríklad Tamarin Falls, a iné lagúny a pláže ako Flic en Flac.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky