Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Maurícius Pamplemousses Botanical Garden

Počasie Maurícius Pamplemousses Botanical Garden


Maurícius je ostrov v Indickom oceáne, známy svojou nádhernou prírodou a krásnymi plážami. V rámci tohto tropického raju sa nachádza aj Botanická záhrada Pamplemousses, ktorá je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na ostrove.

Počasie na Mauríciu je typicky tropické, s vlhkým a teplým podnebím počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 25 ° C do 35 ° C (77 ° F - 95 ° F) a sú ovplyvnené hlavne monzúnovými vetrami. Na severozápadnom pobreží, kde sa nachádza Botanická záhrada Pamplemousses, je počasie obyčajne teplejšie a suchšie ako na iných častiach ostrova.

V období od novembera do apríla je na Mauríciu horúco a vlhko. Toto je obdobie dažďov, známe ako letné monzúny. V tomto období môžete očakávať nižšie teploty a občasné dažde. Je potrebné si so sebou vziať plášť alebo dáždnik, ak sa rozhodnete navštíviť Pamplemousses Botanical Garden v tomto období.

Od mája do októbra je obdobie sucha a teplejšie. Tieto mesiace sú vhodné pre návštevu záhrady, pretože ponúkajú príjemnejšie počasie a menej dažďových dní. Teploty v tomto období sú stále vysoké, ale vzduch je suchší a príjemnejší.

V Botanickej záhrade Pamplemousses sa nachádzajú rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane vzácnych druhov palmy, lotosu, bambusov a ďalších exotických rastlín. Vďaka miernemu počasiu a veľkému množstvu dažďov sú tieto rastliny schopné prosperovať a vytvárať nádherné scenérie pre návštevníkov.

Okrem počasia je však dôležité mať na pamäti aj ďalšie faktory pri návšteve Pamplemousses Botanical Garden. Odporúča sa si so sebou vziať ochranný opaľovací krém s vysokým faktorom ochrany pred slnkom, okuliare a klobúk, aby ste sa chránili pred intenzívnym slnečným svetlom a horúcimi teplotami.

Pamplemousses Botanical Garden ponúka nádhernú a pokojnú atmosféru, v ktorej si môžete vychutnať prechádzku medzi kvitnúcimi rastlinami a stromami. Nech je počasie akékoľvek, táto záhrada je určite miestom, kde môžete stráviť príjemné chvíle a objaviť krásy prírody na Mauríciu.


Ubytovanie Maurícius Pamplemousses Botanical Garden


Maurícius Pamplemousses Botanical Garden - Kráľovstvo rastlín

Maurícius, ostrov tropických pláží, nekonečných útesov a nádherných vrchov. Však to nie je len miesto pre poznávanie prírodných krás. Toto ostrovné kráľovstvo ponúka aj impozantné záhrady, ktoré sa stali cieľom pre mnohých turistov. A medzi týmito záhradami sa určite nájde aj jedna, ktorá sa preslávila svojou nádhernou rastlinnou úpravou - Pamplemousses Botanical Garden.

Tento krásny park sa nachádza iba 10 km severne od Port Louis, hlavného mesta Maurícia. Jeho rozloha je 37 hektárov a môžete sa do neho dostať takmer z akéhokoľvek miesta na ostrove. Park je domovom pre viac ako 500 druhov rastlín, dokonca aj z tenkej časti, ktoré ponúkajú najvyššie koncentrácie tohto druhu na svete.

Pamplemousses Botanical Garden bol založený počas francúzskej kolonizácie ostrova v roku 1770. V pôvodnej ére ho volali "Jardin des Plantes", pretože bol prvým verejným záhradným priestorom pre pestovanie rastlín, ktorý okrem iného okrem iného slúžil aj na predstavovanie najnovších rastlín dovážaných z iných krajin. Neskôr, v roku 1856, bol park premenovaný na súčasný názov "Pamplemousses Botanical Garden" počas britského nadvlády.

Prechádzka po parku ponúka skvelý zážitok pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o botaniku a prírodu. Tieto rastliny sú rozdelené do rôznych tematických sektorov, kde sa zameriavajú na rôzne druhy rastlín - palmové stromy, endemické druhy, aromatické rastliny, kaktusy a mnoho ďalších druhov rastlín.

Medzi najznámejšie rastliny v parku patria veľké palmy Talipot, ktoré tu rastú už okolo 200 rokov a po rozkvete zomierajú až po piatich rokoch. Navyše, park ponúka aj vzácne druhy rastlín, ako sú napríklad Giant Amazon Lily, Water Lily Victoria a mnoho ďalších.

Okrem rastlín si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu a relaxovať na lavičkách až medzi stromami.

Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť príjemný deň, Pamplemousses Botanical Garden by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Navštívte tento park s rodinou alebo priateľmi, vychutnajte si krásy prírody a zážitky, ktoré na vás čakajú. Návšteva tejto záhrady je určite zážitok, ktorý nezabudnete a ktorý si zamilujete.


Dovolenka Maurícius Pamplemousses Botanical Garden


Maurícius je jednou z najkrajších destinácií na svete, ktorá ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a bohatú prírodu. Medzi najpopulárnejšie atrakcie na ostrove patrí aj Pamplemousses Botanical Garden, známy aj ako botanická záhrada Sir Seewoosagura Ramgoolam. Táto obrovská záhrada je domovom niekoľkých druhov tropických a exotických rastlín, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Botanická záhrada Pamplemousses sa nachádza na severe ostrova a rozprestiera sa na viac ako 25 hektároch úžasného priestoru. Je to najstaršia botanická záhrada v celej Južnej pologuli, ktorá bola založená v roku 1770.

Pri vstupe do záhrady vás privíta nádherná alej paliet, ktorá vás prevedie do vnútra záhrady. Na túto okúzľujúcu cestu nemožno zabudnúť, pretože okrem úžasného výhľadu na stromy je tu aj zážitok vône a zvuku. Počas prechádzky po záhrade budete mať pocit, že ste vo svete prírody a zároveň v rajskom raji.

Medzi najznámejšie a najimpresívnejšie rastliny v záhrade patrí strom s názvom talipot. Je to najväčšia trvalka na svete a môže dosiahnuť výšku až 25 metrov. Je tiež známy tým, že kvet z neho, známy tiež ako talipotový kvet, kvitne len raz za 30 až 80 rokov a po rozkvete umiera. Je to jednoducho ohromujúci zážitok vidieť takúto vzácnu a nádhernú rastlinu.

Okrem talipotu v záhrade nájdete aj iné exotické rastliny ako je námorníkovec, bambus, palmové stromy a dokonca aj ďalšie vzácne kvety. Niektoré rastliny sú také obrovské, že sa budete cítiť ako v džungli. V Pamplemousses Botanical Garden nájdete aj jazierka, ktoré sú domovom mnohých rôznych druhov lotosov a iných vodných rastlín.

Čo by bol článok o botanickej záhrade bez zmienky o dotyku histórie? V záhrade nájdete aj niekoľko histórických pamiatok, ktoré dodávajú miestu ešte viac šarmu. Jednou z nich je staré koloniálne sídlo, ktoré kedysi patrilo francúzskym kolonistom. Je to nádherné miesto, kde môžete posedieť a oddychovať si v tieni stromov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Maurícius, nenechajte si ujsť návštevu Pamplemousses Botanical Garden. Táto botanická záhrada je skutočným pokladom ostrova a ponúka neopakovateľné zážitky. Vychutnajte si prechádzku medzi tropickými rastlinami, objavte nádherné kvety a cíťte sa, ako sa vraciate o niekoľko storočí späť do histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Pamplemousses Botanical Garden


1) Kde sa nachádza Maurícius Pamplemousses Botanical Garden?
Maurícius Pamplemousses Botanical Garden sa nachádza v blízkosti dediny Pamplemousses v Severnej Mauríciu.

2) Aké sú otváracie hodiny Maurícius Pamplemousses Botanical Garden?
Maurícius Pamplemousses Botanical Garden je otvorený pre verejnosť od pondelka do nedele od 8:00 do 17:00 hod.

3) Aká je vstupná cena do botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses?
Vstupné do Maurícius Pamplemousses Botanical Garden je pre dospelých 200 rupií (približne 5 eur) a pre deti do 5 rokov je vstup zdarma.

4) Ako dlho trvá prehliadka botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses?
Prehliadka botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses trvá zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti od toho, ako veľmi si ju návštevníci užijú.

5) Čo možno v botanickej záhrade vidieť?
V botanickej záhrade Maurícius Pamplemousses je možné vidieť širokú škálu exotickej flóry, vrátane vodných lilií, lotosov, paliet a iných tropických rastlín. Taktiež sa tam nachádza slávna vodná líška Gigantophis.

6) Je možné si zakúpiť suveníry alebo potraviny v botanickej záhrade Maurícius Pamplemousses?
Áno, na mieste je k dispozícii obchod so suvenírmi, kde si návštevníci môžu zakúpiť rôzne darčeky a suveníry. Taktiež je tam aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať občerstvenie.

7) Má botanická záhrada Maurícius Pamplemousses voľne prístupné toalety?
Áno, v botanickej záhrade Maurícius Pamplemousses sú voľne prístupné toalety pre návštevníkov.

8) Je povolené fotografovať v botanickej záhrade Maurícius Pamplemousses?
Áno, je povolené fotografovať v botanickej záhrade Maurícius Pamplemousses, avšak je zakázané používať profesionálne fotografické vybavenie bez predchádzajúceho povolenia.

9) Je potrebné si rezervovať vstupenky do botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses vopred?
Nie je potrebné si rezervovať vstupenky do botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses vopred, návštevníci môžu zakúpiť lístky na mieste.

10) Aké dopravné možnosti sú k dispozícii pre návštevníkov, ktorí sa chcú dostať do botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses?
Návštevníci sa môžu do botanickej záhrady Maurícius Pamplemousses dostať verejnou dopravou (autobusom) alebo taxíkom. Parkovanie je k dispozícii pre tých, ktorí prídu vlastným vozidlom.


Letenka Maurícius Pamplemousses Botanical Garden


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohrávať so zmyslami a objaviť prírodnú krásu, jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je Botanická záhrada Pamplemousses na ostrove Maurícius. Táto rozsiahla záhrada je jedným z najstarších a najznámejších botanických záhrad na svete.

Botanická záhrada Pamplemousses je situovaná len krátky let z hlavného mesta Port Louis. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú uniknúť z mestskej vrelosti a odpočinúť si v prírodnom prostredí. Záhrada sa nachádza na ploche 37 hektárov a je domovom mnohých vzácnych a exotických rastlín.

Pri vstupe do záhrady si hneď všimnete ohromujúci potok, ktorý preteká prostredníctvom záhrady. Je to len začiatok toho, čo vás čaká. Záhrada je domovom viac ako 650 druhov rastlín, a to vrátane mnohých druhov palmy, orchideí, bambusu a iných tropických rastlín.

Jedným z najväčších lákadiel botanickej záhrady Pamplemousses je vzácny strom Talipot, ktorého kvety sa objavia len raz za dvadsať až tridsať rokov. Jeho kvet je taký veľký, že je schopný zvoniť niekoľko dní, čím pritiahne veľké množstvo návštevníkov.

V záhrade sa tiež nachádza malý rybník, ktorý je domovom mnohých lotusových kvetov. Jedným z najkrajších pohľadov je obraz, keď tieto kvety kvitnú a zrkadlia sa vo vode. Môžete si sem posedieť na lavičkách a užívať si pokoj a harmoniu.

Pre milovníkov fauny je botanická záhrada Pamplemousses domovom rôznych druhov vtákov a rýb. Najznámejším tvorom je slávna veľká korytnačka, ktorá je jedným z symbolov ostrova Maurícius. Môžete sledovať, ako sa prechádza z jedného rybníka do druhého alebo si ju proste len obdivovať, keď si oddychuje na slnku.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o flóre a faune botanickej záhrady Pamplemousses, sú k dispozícii aj odborní sprievodcovia. Títo vzdelaní a vášniví ľudia vám radi povedia o rôznych druhoch rastlín a živočíchov, ktoré tu nájdete, a odpovedia na vaše otázky.

Ak hľadáte oddych od každodenného zhonu a chcete sa stratiť v prírode, Botanická záhrada Pamplemousses je ideálnym miestom. Je to dokonalá kombinácia krásneho prostredia, vzácnych rastlín a pokoja, ktorá vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Nech ste záhradou očarení počas jedného dňa alebo len niekoľko hodín, toto miesto vám určite zanechá dojem. Nezabudnite si rezervovať letenku na Maurícius a objaviť túto úchvatnú botanickú záhradu.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky