Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Pakistan Shalimar Gardens

Letenka Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je jedinečnou krajinou bohatou na kultúru, históriu a prírodnú krásu. Jeho hlavné mesto Lahore má mnoho atrakcií, ktoré lákajú turistov z celého sveta, medzi nimi aj Slávne záhrady Shalimar Gardens.

Shalimar Gardens je historický komplex záhrad, ktorý bol postavený v 17. storočí za vlády cisára Shah Jahan. Tieto záhrady boli súčasťou cisárskeho paláca a boli navrhnuté tak, aby odrážali mohutnú kráľovskú grandióznu architektúru a prírodnú krásu.

Po vstupe do záhrad sa návštevníci ocitnú v nádhernom paradižsi, plnom zelených lúčov, kaskád, fontán a kvetinových záhonov. Dominantou je centrálny bazén, ktorý je obklopený krásnymi fontánami a okrasnými džamami. Zaujímavosťou je, že voda z fontán je prirodzene zásobovaná prívodom vody z rieky Ravi, bez použitia akéhokoľvek umelého zdroja.

Celý komplex záhrad je rozdelený do štyroch častí, ktoré sú navzájom spojené množstvom chodníkov a pavilónov. Každá časť má svoju vlastnú jedinečnú atmosféru a charakter, čo pridáva k rôznorodosti a estetike tohto miesta.

Záhrady Shalimar sú známe aj svojou bohatou flórou. Tu nájdete rôzne druhy kvetov, stromov a kríkov, ktoré vytvárajú pestrú paletu farieb a vôní. Počas jarnej a letnej sezóny sú záhrady kvitnúce, kedy je všade cítiť sladkú vôňu kvetov. Toto obdobie je tiež ideálne pre návštevníkov, ktorí sa radi prechádzajú a obdivujú krásu prírody.

Záhrady Shalimar nie sú len miestom pre obdivovanie prírody, ale aj centrom pre rôzne kultúrne podujatia a festivaly, ktoré sa tu konajú. Turisti si môžu užiť tradičnú hudbu, tance, divadlo a iné umenie v okolí záhrad. Tieto podujatia majú za úlohu zachovať a osláviť históriu a kultúru Pakistanu.

Pre návštevníkov sú záhrady Shalimar miestom kde sa o môžu oddýchnuť, utiecť od ruchu veľkomesta a nabrať novú energiu v krásnom prostredí. Tento komplex záhrad je jedinečným miestom, kde sa snúbia krása prírody s históriou a kultúrou.

Ak plánujete cestu do Pakistánu, nevynechajte príležitosť navštíviť toto miesto. Letenka do Pakistánu vás zavedie do krajiny plnej tajomstiev, kde sa môžete vydať na objavovanie histórie, kultúry a prírody. Pri návšteve Shalimar Gardens zažijete unikátne zážitky, ktoré si na vždy odnesiete vo svojom srdci.


Počasie Pakistan Shalimar Gardens


Počasie v Pakistane je známe svojou rozmanitosťou a kontrastmi medzi rôznymi oblasťami krajiny. Jedným z najznámejších miest s miernym a príjemným počasím je Shalimar Gardens, ktoré sa nachádza v meste Lahore.

Pakistan je rozdelený do rôznych klimatických oblastí, ktoré sú výsledkom kombinácie geografických a topografických faktorov. Shalimar Gardens, ktoré boli postavené v 17. storočí, sa nachádzajú v regióne Punjab, ktorý je známy svojím subtropickým podnebím. Tento región má teplé a suché letá s vysokými teplotami, a studené a miernym zimy.

Letá v Shalimar Gardens sú horúce, s teplotami stúpajúcimi až na 40 stupňov Celzia. Vlhnosť vzduchu je relatívne nízka a dá sa očakávať minimálny zrážkový úhrn. Tieto podmienky spolu s nádhernými záhradami a fontánami vytvárajú ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Na druhej strane, zimy sú v Shalimar Gardens chladné a miernymi. Denné teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Vzduch býva suchý a zrážky sú minimálne. Turisti a miestni obyvatelia majú príležitosť obdivovať krásu zimnej kvetiny a záhrad v jemnom počasí.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie môže byť výnimočné a nepravidelné. Niekedy môžu byť teploty v lete nadpriemerne vysoké alebo zimy chladnejšie ako obvykle. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa tomu.

Napriek tomu, že Shalimar Gardens má v zásade príjemné počasie, je vhodné si so sebou vziať ochranné prostriedky pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom vody. Tiež sa odporúča navštíviť záhrady počas ranných alebo neskorých popoludňajších hodín, keď je teplota miernejšia.

Shalimar Gardens sú jedným z najkrajších miest v Pakistane, ktoré ponúkajú nádherný únik od každodenného života a možnosť obdivovať krásu prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať nádherné zážitky a jedinečnú atmosféru.

Takže ak sa rozhodnete navštíviť Shalimar Gardens, nezabudnite na príležitostné oblečenie a prispôsobte sa súčasným podmienkam počasia. Môžete sa tešiť na prekrásne záhrady, fontány a pamiatky, ktoré vám ponúkajú jedinečné zážitky v tomto exotickom prostredí.


Dovolenka Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Väčšina turistov však tento štát prehliada pri plánovaní svojej dovolenky. Jedným z najkrajších miest v Pakistane, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Shalimar Gardens.

Shalimar Gardens je rozsiahly park nachádzajúci sa v meste Lahore. Tento park bol postavený v 17. storočí Mughalmi, dynastiou, ktorá vládla v Pakistane v tej dobe. Jeho vznik je príbehom lásky - bol postavený cisárom Shah Jahanom pre jeho obľúbenú manželku Mumtaz Mahal.

Park je vytvorený zo šiestich nádherných terás, ktoré sú spojené so sebou umerenou kapličkou a fontánami. Každá terasa je iná a má svoj vlastný charakter. Prvá terasa sa nazýva Farah Baksh, čo znamená "Dar radosti", a je najvyššou terasou v záhrade. Druhá terasa sa nazýva Faiz Baksh, čo znamená "Dar krásy", a je preslávená svojimi kvetinami a fontánami. Tretia terasa sa volá Hayat Baksh, čo znamená "Dar života", a je známa svojim grandióznym nádvorím so širokým stredovým kanálom.

Najväčšou atrakciou v Shalimar Gardens sú nepochybne jeho fontány. Fontány sú rozmiestnené po celej záhrade a sú považované za jedny z najkrajších fontán v histórii. Každú noc sa koná svetelná show, ktorá zdôrazňuje ich krásu a očarí návštevníkov.

Vo vnútri záhrady nájdete aj mnoho historických budov. Jednou z najvýznamnejších je Diwan-i-Khas, čo znamená "Špeciálny dvor", kde sa cisári stretávali so svojimi aristokratmi a diplomatickými hostmi. Táto budova je krásne zdobená mnohými umelcami a dnes slúži ako múzeum, kde sa môžete dozvedieť o histórii miesta.

Okrem jeho histórie a architektúry je Shalimar Gardens obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov aj turistov na pikniky a oddych. Môžete si vziať piknikový koš a relaxovať na jednej z terás alebo si užiť prechádzku po rozľahlej záhrade.

Ak plánujete dovolenku v Pakistane, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Shalimar Gardens. Jeho krása a histórie vás iste očaria a zostane vám v pamäti ako jedno z najkrajších miest, ktoré ste kedy navštívili. Nechajte sa uniesť atmosférou tohto nádherného miesta a objavte jeho čaro.


Ubytovanie Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich miest na návštevu. Jedným z najnavštevovanejších miest v Pakistane je Shalimar Gardens.

Shalimar Gardens, tiež známe ako Shalimar Bagh, sa nachádzajú v pakistanskom meste Lahore. Tento historický park je považovaný za jeden z najdôležitejších symbolov mughalskej architektúry a úzko súvisí s históriou a kultúrou Pakistanu.

Park bol postavený v roku 1641 špičkovým architektom Mughalského cisára Shah Jahan. Hlavným poslaním tohto parku bolo byť letnou rezidenciou cisára a miestom, kde sa stretával s návštevníkmi a významnými hosťami. Shalimar Gardens boli navrhnuté s ohľadom na princípy Mughalskej záhradnej architektúry a sú rozdelené do troch úrovní.

Prvá úroveň predstavuje najvýraznejšiu časť parku, nazývanú Farah Baksh. Je rozdelená do štyroch častí pomocou chodníkov, fontán a kvetinových záhonov. Táto časť bola pôvodne určená pre verejnosť, kde mohli ľudia posedieť, posedieť a relaxovať.

Druhá úroveň, známa ako Faiz Baksh, je rezervovaná pre šľachtu a vzdialenejšie rodiny cisára. Táto časť parku má najviac zachované historické pamiatky vrátane cisárovho paláca, z ktorého je nádherný výhľad na okolité záhrady.

Tretia úroveň je známa ako Hayat Baksh a je najintímnejšou časťou parku. Predstavuje cisárovu súkromnú oblasť, ktorá slúžila na oddych a regeneráciu. Obsahuje malú fontánu a rybník obklopený zelenými trávnatými plochami.

Počas rokov boli Shalimar Gardens postavené a renovované niekoľkokrát. V roku 1981 boli zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a dodnes privítali množstvo návštevníkov, ktorí hľadajú historické a kultúrne zážitky.

Turisti, ktorí navštívia Shalimar Gardens, majú možnosť niknúť do histórie a obdivovať nádhernú architektúru a zelené prostredie. Tento park je ideálnym miestom pre rodinné výlety, romantické prechádzky alebo jednoducho relaxáciu v prírode.

Ak plánujete návštevu Pakistanu, nevynechajte príležitosť vidieť Shalimar Gardens. Ubytovanie v okolí parku je dostatočne dostupné, s množstvom hotelov a rezortov ponúkajúcich komfortné a pohodlné ubytovanie pre turistov.

Shalimar Gardens je skutočnou perlu pakistanskej histórie a kultúry, a návštevníci si môžu byť istí, že tu nájdu nielen krásu, ale aj bohatú históriu a úžasné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Pakistan Shalimar Gardens


Otázky:

1. Kde sa nachádza Pakistan Shalimar Gardens?
2. Kedy bol založený?
3. Aké sú otváracie hodiny?
4. Aké sú vstupné poplatky?
5. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu záhrady?
6. Aké historické osobnosti navštívili záhradu?
7. Prečo má záhrada názov Shalimar?
8. Aké sú hlavné atrakcie v záhrade?
9. Je v záhrade možné najesť sa alebo si kúpiť občerstvenie?
10. Aké sú pravidlá návštevy?

Odpovede:

1. Pakistan Shalimar Gardens sa nachádza v Lahore, hlavnom meste provincie Punjab.
2. Bol založený v roku 1642.
3. Otvaracie hodiny sú od 9:00 do 17:00 hod.
4. Vstupné poplatky sú 500 pakistanských rupií pre miestnych a 1000 pakistanských rupií pre turistov.
5. Najlepšie ročné obdobia na návštevu záhrady sú jeseň a jar.
6. Záhradu navštívili rôzne historické osobnosti, ako napríklad cestovateľ Ibn Battuta a indický cisár Aurangzeb.
7. Záhrada má názov Shalimar podľa paláca Shalimar v Srinagare, ktorý bol založený cisárom Jahangírom, ktorý bol pôvodom z Lahoru.
8. Hlavné atrakcie v záhrade zahŕňajú fontány, pavilóny a kvetinové záhony.
9. V záhrade je možné si kúpiť občerstvenie.
10. Pravidlá návštevy zahrňujú obmedzenie na fotografovanie, zákaz konzumácie alkoholu a drog a zákaz fajčenia.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky