Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Rakúsko Krimml Waterfalls

Počasie Rakúsko Krimml Waterfalls


Rakúsko sa môže pochváliť krásnym počasím počas celého roka. Toto správne dopĺňajú nádherné prírodné krásy, ako sú Krimmlské vodopády.

Krimmlské vodopády sa nachádzajú v národnom parku Hohe Tauern, ktorý sa rozprestiera na ploche 1800 km² a je najväčším národným parkom v Rakúsku. Vodopády sú najvyššie v Európe a jazdí tam mnoho turistov počas letných mesiacov kvôli ich kráse.

Počas leta môže byť v Rakúsku dosť teplé. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 °C a slnečné dni sú bežné. Vhodné oblečenie by malo byť ľahké a pohodlné, aby ste sa mohli vysporiadať s horúčavou.

Počas jari a jesene sa teploty začínajú chladiť a zvyšuje sa pravdepodobnosť dažďa. V tejto dobe sa odporúča nosiť oblečenie, ktoré chráni pred dažďom a chladom.

Počas zimy sa v Rakúsku nachádza bohatý snehový kryt. Teploty klesajú na -10 až -20 ° C a lyžiarske strediská sú plné návštevníkov. Vhodné oblečenie by malo byť teplé a chrániť pred vetrom a chladom.

Je dôležité sledovať predpoveď počasia pred návštevou Krimmlských vodopádov a vybrať si vhodné oblečenie, ktoré bude zodpovedať aktuálnym podmienkam.

Krimmlské vodopády sú skvelým miestom na návštevu v akomkoľvek ročnom období. Preto sa vydajte na cestu, užite si krásu prírody a nechajte sa okúzliť nádhernými vodopádmi Rakúska.


Ubytovanie Rakúsko Krimml Waterfalls


Ak hľadáte nádherný a nezabudnuteľný únik do prírody, ubytovanie pri Krimmlských vodopádoch v Rakúsku je tým správnym miestom pre vás. Krimmlské vodopády sú jedny z najvyšších voľne padajúcich vodopádov v celej Európe a okolie je považované za prírodný raj pre turistov.

Jednou z hlavných výhod ubytovania pri Krimmlských vodopádoch je blízkosť prírody a úžasné výhľady. Môžete si vybrať zo širokej ponuky hotelov a penziónov nachádzajúcich sa priamo v blízkosti vodopádov. Niektoré z nich majú dokonca výhľad priamo na vodopády z izieb alebo z terás, čo vám umožní plne sa pohrúžiť do krásy prírody. Okrem toho, mnoho ubytovacích zariadení ponúka aj wellness centrá, reštaurácie a iné zariadenia pre pohodlný pobyt hostí.

Krimml je malá obec nachádzajúca sa v rakúskej časti výnimočnej prírodnej oblasti Vysoke Tatry, kde môžete nájsť množstvo turistických trás a chodníkov. Prechádzka okolo vodopádov je jednou z najobľúbenejších aktivít pre návštevníkov. Na ceste okolo vodopádov budete mať možnosť obdivovať impozantnú výšku 380 metrov, vodopády vytvárajúce mohutný hukot a atmosféru, ktorá vám vezme dych. Cestou si môžete vychutnať aj krásnu prírodu a obdivovať miestne druhy flóry a fauny.

Okrem prechádzky pri vodopádoch si môžete v okolí užiť aj ďalšie aktivity. V lete je možné ísť na turistické výlety do okolitých hôr, vychutnávať si horskú cyklistiku alebo jazdu na koni. Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, je tu aj možnosť raftingu, kajakovania alebo paraglajdingu. V zime môžete využiť širokú ponuku lyžovania a snowboardingu v okolitých lyžiarskych strediskách.

Ak túžite po oddychu a relaxácii, môžete navštíviť jedno z množstva wellness centier v blízkosti vodopádov. Užívajte si masáže, sauny a termálne bazény a načerpajte nové sily.

Nezáleží na tom, či ste milovník prírody, adrenalínových športov alebo relaxácie - ubytovanie pri Krimmlských vodopádoch v Rakúsku vám poskytne všetko, čo potrebujete. Užite si úžasné výhľady, aktivity v prírode a pokojný pobyt v tomto krásnom kúsku Rakúska.


Letenka Rakúsko Krimml Waterfalls


Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok v Rakúsku, nezabudnite si naplánovať výlet k vodopádom Krimml. Tieto impozantné útvary predstavujú najvyššie vodopády na európskom kontinente, a to určite stojí za návštevu.

K dispozícii sú rôzne spôsoby, ako sa dostať na miesto. Najjednoduchším spôsobom je zobrať si letenku do hlavného mesta Rakúska - Viedne. Z Viedne sa môžete dostať do Krimmlu vlakom alebo autom. Trvanie cesty autom trvá zhruba 4 hodiny, zatiaľ čo vlakové spojenie trvá približne 5 hodín.

Ak chcete ušetriť čas a cestovať pohodlnejšie, odporúčame si kúpiť letenku do Salzburgu. Salzburg sa nachádza bližšie k Krimmlu, cesta trvá len 2 - 3 hodiny autom alebo približne 2 hodiny vlakom.

Po príchode na miesto sa nachádzate v národnom parku Hohe Tauern, kde sú Krimmlské vodopády umiestnené vo výške 1450 metrov nadmorskej výšky. Vodopády sú rozdelené do troch úrovní, ktoré sú dostupné na pešej turistickej trase.

Prvá úroveň má výšku 380 metrov a je s cestou spojená po schodisku s 431 schodmi, takže sa pripravte na trochu náročnejší výstup. Druhá úroveň je oveľa menej náročná na odhodlanie, lebo sa nachádza menej vysoko a dostanete sa tam pomocou chodníka. Počas prechádzky sa okrem vodopádov môžete tešiť aj na pohľad na alpské zvieratá, ako sú srnky, jelene a kamzíci.

Tretiu úroveň je možné dosiahnuť iba s turistickým sprievodcom, ktorý Vás ochotne predvedie po náročnom teréne s výškou 1 673 metrov nad morom. Cesta je o niečo dlhšia, ale ponúka krásne výhľady a zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život.

Vstupenky na návštevu vodopádov sú k dispozícii v mnohých miestach, vrátane turistických centier v oblasti. Ceny sa líšia v závislosti od veku a počtu osôb. V lete môžete očakávať väčšiu návštevnosť, preto odporúčame naplánovať si návštevu počas menej rušných mesiacov.

Vodopády Krimml určite stojí za návštevu a ponúkajú krásu, ktorú by si mal každý turista v Rakúsku pozrieť. Malé obmedzenie vám nebráni v plánovaní tejto cesty s rodinou alebo priateľmi. Zabudnite na všetky každodenné starosti a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Rakúsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Krimml Waterfalls


1. Aké sú otváracie hodiny Krimmlských vodopádov?
Odpoveď: Krimmlské vodopády sú prístupné počas celého roka. Otváracie hodiny závisia od ročného obdobia. V lete (od mája do októbra) sú otvorené od 9:00 do 18:00, v zime (od novembra do apríla) sú otvorené od 10:00 do 16:00.

2. Aká je vstupná cena na Krimmlské vodopády?
Odpoveď: Vstupná cena na Krimmlské vodopády pre dospelých je 3,50 eurá. Pre deti vo veku 6-14 rokov je cena 1,50 eurá. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

3. Ako sa dostanem na Krimmlské vodopády z mesta Salzburg?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je cestovať autobusom. Z Salzburgu je k dispozícii priamy autobusový spoj na Krimmlské vodopády. Cesta trvá približne 2 hodiny.

4. Je možné sa vodopádom prejsť?
Odpoveď: Áno, je možné sa prechádzať po chodníkoch vedúcich okolo vodopádov. Existujú rôzne trasy a počasie sa môže meniť, preto je dôležité mať vhodnú obuv a oblečenie.

5. Koľko trvá prehliadka Krimmlských vodopádov?
Odpoveď: Prehliadka vodopádov zvyčajne trvá približne 1,5 - 2 hodiny. Trasa je dlhá asi 4,5 kilometra a vedie popri niekoľkých vyhliadkach a rozhliadkach.

6. Sú Krimmlské vodopády vhodné pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Áno, Krimmlské vodopády sú vhodné pre rodiny s deťmi. Existujú rôzne možnosti pre kratšie prechádzky a chodníky sú dobre udržiavané. Však je dôležité zabezpečiť si pevnú obuv a udržiavať deti v bezpečnej vzdialenosti od vody.

7. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Krimmlských vodopádov?
Odpoveď: V blízkosti Krimmlských vodopádov sa nachádza národný park Hohe Tauern, kde si môžete vychutnať nádhernú prírodu a vysoké hory. Okolie je tiež vhodné na turistiku, cyklistiku a zimné športy.

8. Je možné si zakúpiť suveníry a občerstvenie blízko vodopádov?
Odpoveď: Áno, v blízkosti vodopádov sa nachádzajú obchody so suvenírmi a reštaurácie, kde si môžete kúpiť suveníry alebo si dať niečo na občerstvenie.

9. Je možné sa kúpať v Krimmlských vodopádoch?
Odpoveď: Nie, kúpanie v Krimmlských vodopádoch nie je povolené kvôli bezpečnostným dôvodom. Vodopády sú nebezpečné a môže sa tam vyskytovať silný prúd.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu Krimmlských vodopádov?
Odpoveď: Najlepšie ročné obdobia na návštevu Krimmlských vodopádov sú jeseň a jar, keď je voda najúžasnejšia a okolitá príroda je plná farieb a kontrastov. V lete je voda zvyčajne menšia a môže byť väčší nápor turistov.


Dovolenka Rakúsko Krimml Waterfalls


Rakúsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je Krimml Waterfalls. Tieto vodopády, nachádzajúce sa v národnom parku Hohe Tauern, sú najvyššie v Európe a poskytujú jedinečný a ohromujúci pohľad na prírodnú krásu.

Krimml Waterfalls sú rozdelené do troch úsekov s celkovou výškou 380 metrov. Prvý úsek je najplošší a pristupovateľný pre všetkých návštevníkov. Je to skvelé miesto na prechádzku a sledovanie, ako sa voda zo strmých skál valí nadol, spôsobujúc zaujímavé zvukové aj vizuálne efekty.

Pre tých, ktorí sú viac dobrodružní, je možné pokračovať na dlhšiu túru až na vrchol vodopádov. Tam sa návštevníci môžu tešiť z úchvatného výhľadu na údolie a okolité hory. Cesta je síce náročnejšia, ale výhľad zhora je jedinečný a stojí za to vynaložené úsilie.

Okrem vodopádov je národný park Hohe Tauern aj domovom pre mnoho ďalších prírodných krás. Tento región ponúka vynikajúce možnosti na turistiku, horské túry a cyklistiku. Návštevníci tu môžu objavovať divočinu, zaujímavú flóru a faunu a počas jarných a letných mesiacov tiež rozkvitajúce alpské kvetiny.

Pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii, je pripravený široký výber ubytovania a wellness centier v okolitých dedinkách. Po dlhom dni v prírode si môžete dopriať masáže, sauny a ďalšie relaxačné procedúry, ktoré vám pomôžu zrelaxovať a nabrat energiu.

Okrem prírodných krás sa v okolí Krimml Waterfalls nachádzajú aj tradičné dedinky, ktoré ponúkajú možnosť spoznať miestnu kultúru a gastronómiu. Môžete si vychutnať tradičné rakúske jedlá a napiť sa miestneho vína alebo piva. Navštíviť miestne trhy a obchody súčasne ponúkajúce výrobky od miestnych remeselníkov je tiež skvelý spôsob, ako sa priblížiť k miestnej kultúre.

Krimml Waterfalls sú jedným z najčarovnejších miest v Rakúsku pre dovolenku. Ich ohromujúca prírodná krása a rôznorodé aktivity, ktoré ponúkajú, robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Bez ohľadu na to, či si vyberiete krátku prechádzku alebo dlhý výstup na vrchol vodopádov, určite nebudete sklamaní pohľadom na túto úžasnú prírodnú pamiatku.


Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Preskúmať letenky